Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: λάστιχα για XT 600 motard

  1. #1

    λάστιχα για XT 600 motard: ερώτηση

    Γεια χαρά παίδες!

    Είναι πλέον καιρός να αλλάξω τα MT60R/RS μετά απο 15.000 χλμ, και σκέφτομαι για στρητάδικα λάστιχα. Ρώτησα στο λαστιχά μου και μου είπε πως σε 150/60 πίσω (4.25" ζάντα) βγαίνουν τα Pirelli Diablo και τα Bridgestone Battlax 090. Ξέρω και για τα Avon Distanzia Supermoto πως ταιριάζουν σε διάσταση. Η ερώτηση τώρα είναι:

    Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από αυτα τα λάστιχα ώστε να δώσει feedback, εντυπώσεις, τι του άρεσε, τι τον χάλασε; Δε θέλω να βάλω 160/60 πίσω, που θα είχα πιο πολλές επιλογές, καθώς στην 4.25 ζάντα κουρμπάρει λίγο στην άκρη και χάνει εύκολα πρόσφυση στο άκρο του ... Και τα τρία είναι με δείκτη Η. Αν έχετε άποψη σχετικα, όπως για αναμενόμενη διάρκεια ζωής στο συγκεκριμένο μηχανάκι, χρονο ζεστάματος, απόδοση σε στεγνό/βρεγμένο (κυρίως με ενδιαφέρει σε στεγνό), πείτε την άφοβα!
    Ι am so broke, I can't even pay attention.

  2. #2
    Εγω εχω τα distanzia εδω και 8000χλμ και απ οτι φαινεται θα κρατησουν αλλο τοσο(γενικα ειναι καπως σκληρα).Σε βρεγμενο δρομο ειναι αψογα (αν εχεις κομμενο φτερο μπροστα θα γινεσαι μ@υ*!) και σε γυαλι χαλια.Δεν εχω δοκιμασει αλλα για να συγκρινω, αλλα σε γυαλι ασφαλτο ο μπροστινος τροχος μπλοκαρει για την πλακα.Παντως αν εχουν ζεσταθει καλα ακομα και σε ψιλοχαλια ασφαλτο εμπνεουν ασφαλεια,σε καινουρια ασφαλτο βεντουζαρουν.Το εχει παρει και παλικαρι που τρεχει στο πρωταθλημα super motard για να τα "δει" και ειπε οτι ειναι καλα, αφου πιο πριν ειχε πεσει δουλεμα οτι ουτε σε πατινι δε θα τα εβαζαν....Παντως για 270€ που τα εβαλα ισως να κοιταξω και τιποτα αλλο οταν φτασουν η ωρα τους!

    ΥΓ:και εγω χτ εχω

  3. #3
    Τελικά, δε ρώτησα καν για τα distanzia sm, κάπως μου έκατσαν στραβά στο μάτι ... Pirelli μου είπε ο μάστορας πως το πίσω 150/60 diablo πάει σετ με το dragon μπροστά, έτσι το δίνουν σε αυτόν anyway.

    Πέρα απ' αυτό, μάλλον κλίνω προς τα Battlax bt090 με γνώμονα τα πιθανότατα καλύτερα κρατήματα και μικρότερο χρόνο ζεστάματος (πιο μαλακή γόμα από τα diablo). Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα ξέρω (ή θα έχω ήδη αλλάξει λάστιχα), οπότε βλέπoντας και κάνοντας.

    Έεεεεελα τα ΧΤ να ανεβαίνουν!!
    Ι am so broke, I can't even pay attention.

  4. #4
    Τελικά έβαλα σήμερα τα ΒΤ090. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Βέβαια δεν υπήρχε και σύγκριση με τα λυωμένα ΜΤ ...
    Ι am so broke, I can't even pay attention.

  5. #5
    Πριν ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	prin.jpg 
Προβολές:	1346 
Μέγεθος:	31,2 KB 
ID:	43772
    Ι am so broke, I can't even pay attention.

  6. #6
    ... και μετά !


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	meta1.jpg 
Προβολές:	1357 
Μέγεθος:	35,2 KB 
ID:	43773
    Ι am so broke, I can't even pay attention.

Παρόμοια θέματα

  1. Φτερό για Yamaha Xt 600 Motard
    από severoum στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2011, 17:50
  2. λαστιχα για xt 600?
    από alexandrosm στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2008, 12:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF