Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: cbr-125 vs CBR-600RR!!!

  1. #1

    cbr-125 vs CBR-600RR!!!

    Πολύ γέλιο χθες!
    Κάθησα έπλυνα το μηχανάκι μου και έπειτα το έβγαλα βόλτα για να στεγνώσει και ο κινητήρας από την υγρασία. Σε κάποια φάση λοιπόν περιμένω σε φανάρι (Χαμοστέρνας) και δίπλα μου σταματάει καραγκιόζης τυπάς με CBR-600RR, χωρίς κράνος, μπουφαν τίποτα. Δεν του δίνω σημασία και απλά δίνω γκάζι με το που ανάβει πράσινο για να φύγω γρήγορα χωρίς εννοείται να ψάχνω για κόντρες και μαλ...ίες. Τα παίρνει ο πάπαρμαν
    (λες και υπήρχε ποτέ περίπτωση να ρίξω σε 600άρα) και φεύγει φουλ γκάζι μπροστά μου.
    Έλα όμως που ερχόταν στροφή και από ότι φάνηκε ο μηχανόβιος μας την είχε μόνο για τις ευθείες. Λοιπόν, ξαφνικά απο αριστερά του βλέπει το ταπεινό και καταφρωνεμένο CBRάκι (με τα νέα του τα λαστιχάκια) να του ρίχνει κανονικά πάνω στη στροφή!!! Στην ευθεία μετά δε ο καραγκιόζης για να πάρει το αίμα του πίσω πάλι τα έδωσε όλα στο γκάζι και φυσικά μου έριξε κανονικά. Πάντως γέλασα πάρα πολύ και ήθελα να δω και τη φάτσα του πάνω στη στροφή.
    Δεν ψαρώνουμε ρε!!!!!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της koutroulis
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    357
    γέμισε ο τόπος :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:
    Common Sense is not that COMMON after all!!!!


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alfa156
    Εγγραφή
    06/06/2004
    Μηνύματα
    180
    η μια περιπτωση ειναι ο τυπος να ηταν κουλος,η δευτερη περιπτωση ειναι οτι τα μικρα μηχανακια μεσα στην πολη ειναι πολυ καλυτερα-ευελικτα διοτι διοτι ο χρονος προετοιμασιας-ζεσταματος ειναι πολυ πιο συντομος...
    για να πας ενα τετοιο μηχανακι 600 γρηγορα,θες το σχετικο ζεσταμα οδηγου-ελαστικων κατι που φυσικα ισχυει σε πολυ μικροτερο βαθμο σε ενα μικρο μηχανακι.
    οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται

  4. #4
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Κι εμένα άπειρες φορές με περνάνε με 50+ χλμ ξυστά στην ευθεία και παθαίνω συγκοπή με τους μ@λάκες, και όταν δε μπορώ να συγκρατηθώ (το ξέρω μ@λ@κία μου) και τους κυνηγάω, ελάχιστοι στρίβουν αξιόλογα, τους περισσότερους τους έχω και από εξωτερική. Ισα ίσα να μας τσαντίζουν για να πουν τι?? Κάθε φορά λέω η τελευταία που μπαίνω σε στροφή σβέλτα μέσα στην πόλη για τον κάθε καραγκιόζη, αλλά δε μπορώ να συγκρατηθώ πάντα....
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #5
    Δεν επιδίωξα να τον κυνηγήσω σε καμία περίπτωση. Εγω έκανα τη βόλτα μου και ήθελα να πάρω τη στροφή σχτικά γρήγορα για να τεστάρω τις δυνατότητες των ελαστικών που έβαλα. Και απλά ήταν στο δρόμο μου και τον πέρασα!
    Αυτός το πήρε και καλά ότι του έκανα κόντρα απο τα φανάρια κιόλας.
    Δεν τον χάλασε όμως!
    Και δεν νομίζω ότι στη συγκεκριμένη στροφή αν μιλούσαμε για ελάχιστα σχετικό αναβάτη θα είχα ποτέ ελπίδα. Ο τύπος σας είπα μόνο πουλ-μουρ και τίποτα παραπάνω.
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Ωραία...

    Και αν ήταν σταματημένο στο Stand θα το πέρναγες και με τα πόδια...

    Θέλεις να πεις κάτι άλλο που δεν πιάσαμε; παντού και πάντα υπάρχουν κάποιοι τέτοιοι... θα το συνηθίσεις...

    Α.. κι έμαθες και κάτι. Όταν εσύ πάρεις μεγάλο μηχανάκι να μην την λες στα μικρά.

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    YEC Το avatar του/της alexk
    Εγγραφή
    06/08/2005
    Μηνύματα
    363
    Θεωρώ τον οδηγό του cbr καραγκιόζη μέγα λόγω του ότι δεν φορά κράνος.

    Μετά, επειδή και εμένα με περνάνε πολλές φορές άλλα μηχανάκια σε στροφές στην Ποσειδώνος και βλέπω ότι το απολαμβάνουν πολύί. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν ρισκάρω να στρίβω με πολλά ενώ δεν έχω ορατότητα, και να κολλήσω σε αμάξι που έχει σταματήσει στην κίνηση και επιπλέον, έχε υπ'όψιν σου ότι ένα μηχανάκι με τόσα άλογα, στην πόλη είναι λίγο θέμα το πως στρίβεις μιας και σπινιάρει ακόμη και με 180, οπότε η τούμπα είναι κοντά.

    Φιλικά πάντα.

  8. #8
    Κοίτα sniper ούτε μούρη παώ να πουλήσω ότι και καλά πέρασα 600άρα μηχανή ούτε ότι είμαι γαμάτος. Δεν αποτελεί και αυτοσκοπό της ζωής μου άλλωστε. Δεν ξέρω γιατί το πήρες στραβά. Ένα αστείο περιστατικό ανέφερα.
    Όπως εξήγησα ο τύπος ήθελε κόντρα και εγώ απλά δεν ασχολήθηκα.
    Όσο για το όταν θα πάρω μεγαλύτερο μηχανάκι, όχι στα μικρά αλλά σε κανένα δεν θα με ενδιαφέρει να τη "λέω". Sorry αλλά δεν με ενδιαφέρουν κανενώς είδους κόντρες και επιδείξεις.
    Τη μηχανή την παίρνεις για να φτιάχνει εσένα τον ίδιο υποτίθεται!

    Φιλικά!!!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  9. #9
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku

    Τη μηχανή την παίρνεις για να φτιάχνει εσένα τον ίδιο υποτίθεται!

    Φιλικά!!!
    Σωστός! και με σωστό ύφος!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  10. #10
    Γενικά τα παιδιά παρερμήνευσαν τα όσα έγραψα.

    Φίλε alexk το πρώτο που ανέφερα για τον τύπο ήταν ότι δεν φορούσε κράνος (μάλλον δεν το πρόσεξες).
    Έπειτα δεν είπα ότι το απήλαυσα μιας και δεν ασχολήθηκα καθώς εγώ απλά έκανα τη βόλτα μου και δεν τον κόντραρα. Ο ίδιος αφηνίασε στην ευθεία να με περάσει και τη συμπεριφορά του αυτή σχολιάζω.

    Όσο για το άλλο...
    η στροφή εννοείται ότι είχε πλήρη ορατότητα ο δρόμος ήταν άδειος και φυσικά δεν μπήκα οριακά στη στροφή ώστε να κινδυνέψω έστω και στο ελάχιστο. Απλά μπήκα λίγο γρήγορα.

    Ελπίζω να με καταλάβατε!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  11. #11
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    Γενικά τα παιδιά παρερμήνευσαν τα όσα έγραψα.

    Φίλε alexk το πρώτο που ανέφερα για τον τύπο ήταν ότι δεν φορούσε κράνος (μάλλον δεν το πρόσεξες).
    Έπειτα δεν είπα ότι το απήλαυσα μιας και δεν ασχολήθηκα καθώς εγώ απλά έκανα τη βόλτα μου και δεν τον κόντραρα. Ο ίδιος αφηνίασε στην ευθεία να με περάσει και τη συμπεριφορά του αυτή σχολιάζω.

    Όσο για το άλλο...
    η στροφή εννοείται ότι είχε πλήρη ορατότητα ο δρόμος ήταν άδειος και φυσικά δεν μπήκα οριακά στη στροφή ώστε να κινδυνέψω έστω και στο ελάχιστο. Απλά μπήκα λίγο γρήγορα.

    Ελπίζω να με καταλάβατε!
    Εγω παντως ναι
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    nai ontos afto to fainomeno to xo paratirisei k ego.plithainoun oi anabates me mikra mixanakia k kranos k oi perissoteroi me ta ss klp pou tous xreiazetai k perissotero to xoun stin kalyteri perasmeno ston agona.ego pantos tha theorousa pio mouri na mai pano se tetoia mixani k na forao kana arai px tou haga kata protimisi!!ante geia to foras k petas!!xoxoxo

  13. #13
    Φίλε vasilli το κράνος εννοείται ακόμη και πατίνι να καβαλάς!!!!
    Δυστυχώς όμως στην Ελλάδα η αντίληψη πολλών είναι περιορισμένη! Προτιμούν να σκοτωθούν παρά να το βάλουν το καθίκι στο κεφάλι!!!!
    Ο David Coulthard όταν είχε έρθει Ελλάδα κάποια στιγμή εμμέσως πλην σαφώς μας αποκάλεσε ηλίθιους γιατί τους έβλεπε όλους χωρίς κράνος.
    Πότε θα αποκτήσει παιδεία αυτός ο τόπος???????

    Και να μην έχουν κομπλεξ όσοι καβαλάνε μικρά μηχανάκια (όπως και εγω) να αγοράσουν καλό και γιατί όχι και όμορφο κράνος. Το χρειαζόμαστε το ίδιο με τους μεγαλύτερους!
    Βάλτε το καλά στο κεφάλι!!!! (που λέει και το μοτο)
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  14. #14
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Τελικα τι ηταν ποιο γρηγορο ??

    Το 125

    Το 600

    η

    Το κρανος

    :hypnotize

  15. #15
    Εμενα τις προαλλες μου το επαιζα γρηγορος ενας τυπος με ενα tdm900 μεσα στην κινηση...
    Και που ειναι το περιεργο θα μου πειτε..
    Το κρανος που δεν φοραγε?
    Οχι

    Το οτι στο πισω καθισμα ειχε τον γιο του ΚΑΙ την κορη του χυμα?
    ΝΑΙ
    To οτι δεν ξεπερναγανε τα 16 χρονια ζωης σε αθροισμα?
    ΝΑΙ
    Το οτι φυσικα δεν ειχανε κανενα εξοπλισμο?
    ΝΑΙ
    Το οτι ξεκιναγε γρηγορα και εκανε σφηνες?
    ΝΑΙ

    ...κριμα που δεν προλαβα να του πω ποσο μ@λ@κ@ς ειναι

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cbr 125 vs cbf 125...
    από madddogg στο forum Honda
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2012, 01:16
  2. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 15:06
  3. Beltiosi Cbr 125 R !!!
    από madlef στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 22:03
  4. CBR 125 R: Πινακίδα...Τι να κάνω;;
    από georgep800 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2005, 00:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF