Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Ο καθενας με το πονο του..

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2006
    Μηνύματα
    127

    Ο καθενας με το πονο του..

    Λογω ενος προβληματος υγειας μπαινω νοσοκομειο 1-2 φορες το μηνα για θεραπεια. Για να μην ανεβαινω Γιαννενα στο Πανεπιστιμιακο ( που εχει Νευρολογικη οπου ανηκει το προβλημα) εξυπηρετουμαι στο κοντινοτερο νοσοκομειο ( Φιλιατων) οπου παραγγελνονται τα φαρμακα μου (σχεδον ονομαστικα ενα πραγμα, μου 'χρεωνονται') και απλα πηγαινω για την (ενδοφλεβια) θεραπεια.

    Με παιρνει τηλεφωνο σημερα ο φαρμακοποιος να μου πει οτι φαρμακα ΔΕΝ βρισκει. Υπαρχει ελλειψη λεει και χλωμο αν θα τα εχω για Πεμπτη που σκοπευα να κανω εισαγωγη.

    Αυτο που μου την δινει ΔΕΝ ειναι τοσο το οτι πιθανον να αναγκαστω να ανεβω ξανα Γιαννενα ΑΛΛΑ το οτι το παραμυθι της 'ελλειψης' το εχω ξανακουσει ( δεν κατηγορω το παιδι..ειναι και φιλαρακι της αδερφης μου). Πριν 4 χρονια που εκανα ξανα θεραπειες 'υπηρχε ελλειψη' ΚΑΘΕ φορα που εμπαινα νοσοκομειο. Η οποια ελλειψη ομως ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΤΑΝ οταν επεφτε το μεσο ( ο τοτε Υπουργος υγειας ειναι απο εδω κοντα και ειναι φιλος ενος θειου μου).

    Και ερωτω...

    Το ΤΕΒΕ γιατι το πληρωνω σαν ζωο?!?!?! Με ενδιαφερει εμενα αν το ταμειο αργει να πληρωσει το νοσοκομειο? Με ενδιαφερει το αν το συγκεκριμενο φαρμακι στοιχιζει πιο φθηνα Ελλαδα απο οτι αλλου οποτε η εταιρεια που το βγαζει ΔΕΝ στελνει αρκετο στην Ελλαδα γιατι δεν κονομαει?


    Παρεπιμπτοντως..αυτη τη στιγμη και αλλο ενα βασικο μου φαρμακο ( απο τα καθημερινα μου) εχει ελλειψη.


    ΥΓ. Και μια εγχειρηση που εκανα ΠΑΛΙ με μεσο την εκανα. ΑΛΛΑ ( γιατι θα το πειτε κι αυτο) προσωπικα ειχα ( και εχω) την τυχη να εχω γιατρους που δεν μας ζητησαν ΠΟΤΕ δεκαρα τσακιστη. Ο χειρουργος μου ειναι κορυφη στην Ελλαδα και το μονο που ζητησε οταν κατεφτασε ο πατηρ με τα πεντοχιλιαρα ηταν ενα ματσο χορτα απο το χωριο για σαλατα!!! Και που ειστε..αυτο με τα χορτα το ζητησε ΑΦΟΥ ειχα κανει εγχειρηση και ειχα ΗΔΗ γυρισει σπιτι. Δεν ηταν καν χορτα-φακελλακι!


    Να'ναι καλα η Εγνατια γιατι αυτο το Ηγουμενιτσα - Γιαννενα σε τσακιζει!

  2. #2
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085

    Re: Ο καθενας με το πονο του..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
    Λογω ενος προβληματος υγειας μπαινω νοσοκομειο 1-2 φορες το μηνα για θεραπεια. Για να μην ανεβαινω Γιαννενα στο Πανεπιστιμιακο ( που εχει Νευρολογικη οπου ανηκει το προβλημα) εξυπηρετουμαι στο κοντινοτερο νοσοκομειο ( Φιλιατων) οπου παραγγελνονται τα φαρμακα μου (σχεδον ονομαστικα ενα πραγμα, μου 'χρεωνονται') και απλα πηγαινω για την (ενδοφλεβια) θεραπεια.

    Με παιρνει τηλεφωνο σημερα ο φαρμακοποιος να μου πει οτι φαρμακα ΔΕΝ βρισκει. Υπαρχει ελλειψη λεει και χλωμο αν θα τα εχω για Πεμπτη που σκοπευα να κανω εισαγωγη.

    Αυτο που μου την δινει ΔΕΝ ειναι τοσο το οτι πιθανον να αναγκαστω να ανεβω ξανα Γιαννενα ΑΛΛΑ το οτι το παραμυθι της 'ελλειψης' το εχω ξανακουσει ( δεν κατηγορω το παιδι..ειναι και φιλαρακι της αδερφης μου). Πριν 4 χρονια που εκανα ξανα θεραπειες 'υπηρχε ελλειψη' ΚΑΘΕ φορα που εμπαινα νοσοκομειο. Η οποια ελλειψη ομως ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΤΑΝ οταν επεφτε το μεσο ( ο τοτε Υπουργος υγειας ειναι απο εδω κοντα και ειναι φιλος ενος θειου μου).

    Και ερωτω...

    Το ΤΕΒΕ γιατι το πληρωνω σαν ζωο?!?!?! Με ενδιαφερει εμενα αν το ταμειο αργει να πληρωσει το νοσοκομειο? Με ενδιαφερει το αν το συγκεκριμενο φαρμακι στοιχιζει πιο φθηνα Ελλαδα απο οτι αλλου οποτε η εταιρεια που το βγαζει ΔΕΝ στελνει αρκετο στην Ελλαδα γιατι δεν κονομαει?


    Παρεπιμπτοντως..αυτη τη στιγμη και αλλο ενα βασικο μου φαρμακο ( απο τα καθημερινα μου) εχει ελλειψη.


    ΥΓ. Και μια εγχειρηση που εκανα ΠΑΛΙ με μεσο την εκανα. ΑΛΛΑ ( γιατι θα το πειτε κι αυτο) προσωπικα ειχα ( και εχω) την τυχη να εχω γιατρους που δεν μας ζητησαν ΠΟΤΕ δεκαρα τσακιστη. Ο χειρουργος μου ειναι κορυφη στην Ελλαδα και το μονο που ζητησε οταν κατεφτασε ο πατηρ με τα πεντοχιλιαρα ηταν ενα ματσο χορτα απο το χωριο για σαλατα!!! Και που ειστε..αυτο με τα χορτα το ζητησε ΑΦΟΥ ειχα κανει εγχειρηση και ειχα ΗΔΗ γυρισει σπιτι. Δεν ηταν καν χορτα-φακελλακι!


    Να'ναι καλα η Εγνατια γιατι αυτο το Ηγουμενιτσα - Γιαννενα σε τσακιζει!

    Ξερεις γιατι η Γερμανια ειναι χώρα με τάξη και οργάνωση ?

    Γιατι κατοικείτε απο Γερμανούς !

    Δεν λες πάλι καλά που έχεις και "δόντι" και γινετε η δουλειά σου ?

    Φαντάζεσαι αλλους που δεν έχουν ιατρικό δόντι (γιατι όλοι οι Ελληνες έχουν ένα δόντι)

    Φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν με ένα μαγικό τροπο εξαφανιστεί το "μέσο" μεσα σε μια μέρα ? Επανάσταση

    Παντα υγεια και υπομονή
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  3. #3
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    τι να πούμε τώρα ότι έχεις δίκιο;

    αφού έχεις;


    δυστυχώς αυτό που θα έπρεπε να είναι αυτονόητο δεν είναι, ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα αν και για την ώρα ό,τι εισάγουμε από τις συνήθειες των άλλων ευρωπαϊκών χωρών είναι μόνο ό,τι κοστίζει στον πολίτη και όχι ό,τι τον εξυπηρετεί

  4. #4
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Εύχομαι να είναι περαστικό το πρόβλημά σου...

    Τώρα για τη γραφειοκρατία και το μέσο... τι να πει κανείς... Μόνο κουβέντες που θα κοπούν από τη λογοκρισία...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2006
    Μηνύματα
    127
    Πηρα τηλεφωνο Γιαννενα. ΟΥΤΕ εκει εχει θεραπεια. Οι εταιριες δεν εχουν εισαγει και αναμενουν τον ΕΟΦ ( ΥΦΕΤ? θα σας γελασω) να εισαγει ΑΝ εισαγει.

    Αναμενω (κυριολεκτικα) στο ακουστικο μου ....

    Ευχαριστω για τα περαστικα. Δεν ειναι περαστικο και γι αυτο χαζευω, γιατι θα περναω τα ιδια μια ζωη.

  6. #6

    Re: Re: Ο καθενας με το πονο του..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
    Ξερεις γιατι η Γερμανια ειναι χώρα με τάξη και οργάνωση ?

    Γιατι κατοικείτε απο Γερμανούς !

    Δεν λες πάλι καλά που έχεις και "δόντι" και γινετε η δουλειά σου ?

    Φαντάζεσαι αλλους που δεν έχουν ιατρικό δόντι (γιατι όλοι οι Ελληνες έχουν ένα δόντι)

    Φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν με ένα μαγικό τροπο εξαφανιστεί το "μέσο" μεσα σε μια μέρα ? Επανάσταση

    Παντα υγεια και υπομονή

    αστα φιλε μου κοντεψαν οι Γερμανοι να με Πεθανουν 2 φορες .......

    ασε που μου ειπαν οτι εχω ταχα μου Πετρα στα νεφρα ενω εχω απλη δυσλειτουργια νεφρου....

    Ο Πεθερος μου επαθε ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΜΕΣΑ στο νοσοκομειο αφου τους λεγαμε ολοι μας οτι ο ανθρωπος κανει εμετο οταν ι τρωει και πινει και δεν μιλαει καθολου στους δικους του απλα κοιταει σαν φυτο ....

    Αυτοι λεγανε : ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να μιλησει διοτι προχτες τσακωθηκε με τη Νοσοκομα ....

    βεβαια επαθε το εγκεφαλικο και τον βαλανε μετα απο 2 μερες σε αξονικο τομογραφικο μηχανημα και εκει ανακαλυψαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οτι ΔΕΝ το εκανε επιτηδες .......

    αστα φιλε μου ..... και ΕΔΩ γιναμε Ελλαδα !!!!!!!
    Να αγαπιομαστε ....

Παρόμοια θέματα

  1. Σχετικα με το thread του Κυριακου
    από Defiant στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 09:40
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2007, 19:29
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 20:45
  4. O καθενας με την φιλοσοφια του
    από AFTER στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2006, 01:19
  5. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2005, 11:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF