Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: FJR 1300A vs K 1200 GT ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

  1. #1

    FJR 1300A vs K 1200 GT ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

    Καλημέρα σε όλους.

    Ιδού ο πόνος μου.

    Είχα αποφασίσει να πάρω το R 1200 GS (γνωρίζοντας τα προβλήματα του, αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα), χτες όμως που έγινε μια κουβέντα με το άλλο μισό η επιλογή μου αυτή χαντακώθηκε πλήρως.

    Αντιθέτως μου ζητήθηκε να παω να δω το FJR 1300A, γιατί (και δεν θα φέρω αντίρρηση) είναι πιο όμορφο. Η ανησυχία μου με αυτό το μηχανάκι είναι πως η YAMAHA θα βγάλει καινούργιο σε κάνα δυο χρόνια και εγώ θα ψάχνομαι.

    Αναρωτιόμουν λοιπόν, συγκριτικά με το K 1200 GT που είναι στην ίδια κατηγορία, τι γνώμη έχει το forum.

    Ξέρω ότι στο φινάλε δικά μου τα λεφτά, δικό μου και το μηχανάκι, αλλά τι να κάνω, την αγαπάω ρε παιδιά, να της χαλάσω χατίρι και να μην το ψάξω τουλάχιστον.

    Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη.

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Πολυ ψαγμένο ημισυ εχεις ρε φιλε! Ηξερε να σου υποδειξει και το FJR! Σωστος, κι εσυ κι αυτη!
    Εμένα μετα απο τοσους μηνες αναφερεται ακομη στο μηχανακι ως ..."το μαυρο"!!! Και να πεις οτι δεν την ανεβάζω ή οτι δεν της αρεσει!

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: FJR 1300A vs K 1200 GT ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
    ... η YAMAHA θα βγάλει καινούργιο σε κάνα δυο χρόνια και εγώ θα ψάχνομαι...
    γιατι θα λήξει σα το γιαούρτι και δε θα μπορείς να το φας??


    Μοτοσυκλέτα θα παρεις οχι συνολάκι απο τη τελευταία κολεξιόν του ARMANI!

    αλλα παρε αυτο που θες και οχι αυτο που επιβαλει η "λογικη"....

  4. #4
    Πες της ότι δεν θα μπορείς να το πουλήσεις με τίποτα. (Όχι ότι είναι και ψέμα)....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Για αρχη με μεγαλη προσοχη τα λογια σας για το ημιση του γεροπιτσιρικου γιατι σας εφαγα λαχανο...Και βεβαια ειναι διαβασμενη γιατι ειναι αδερφη μου...



    Παρε ρε λακαμα το fjr και θα με θυμηθεις!!
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  6. #6
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp

    Παρε ρε λακαμα το fjr και θα με θυμηθεις!!

    +1000 (για το fjr οχι για το λακαμα )
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  7. #7

    Re: FJR 1300A vs K 1200 GT ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
    Καλημέρα σε όλους.

    Ιδού ο πόνος μου.

    Είχα αποφασίσει να πάρω το R 1200 GS (γνωρίζοντας τα προβλήματα του, αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα), χτες όμως που έγινε μια κουβέντα με το άλλο μισό η επιλογή μου αυτή χαντακώθηκε πλήρως.

    Αντιθέτως μου ζητήθηκε να παω να δω το FJR 1300A, γιατί (και δεν θα φέρω αντίρρηση) είναι πιο όμορφο. Η ανησυχία μου με αυτό το μηχανάκι είναι πως η YAMAHA θα βγάλει καινούργιο σε κάνα δυο χρόνια και εγώ θα ψάχνομαι.

    Αναρωτιόμουν λοιπόν, συγκριτικά με το K 1200 GT που είναι στην ίδια κατηγορία, τι γνώμη έχει το forum.

    Ξέρω ότι στο φινάλε δικά μου τα λεφτά, δικό μου και το μηχανάκι, αλλά τι να κάνω, την αγαπάω ρε παιδιά, να της χαλάσω χατίρι και να μην το ψάξω τουλάχιστον.

    Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη.
    Πολυ ψαγμενο το κοριτσι σου μπορω να πω!
    Κ γω απο το δικο μου δεν εχω κανενα παραπονο!
    Φιλε η μπεμπα ειναι μπεμπα!
    Καλυτερα να χαλασεις το χατηρι της κοπελας σου παρα να χαλιεσε εσυ οποτε βλεπεις την μπεμπουλα να περνα μπροστα σου!
    Ασε που αργοτερα παιζει (οπως ξερουμε οι γυναικες ειναι πολυ σταθερες στις αποψεις τους και ξερουν τι θελουν) να σου πει α μηπως θα ηταν καλυτερα αν ειχαμε παρει την μπεμπα?Θα τρελαθεις εσυ θα την πιασεις θα την πατησεις κατω κλπ....................
    Οποτε παρε την μπεμπα να γλυτωσεις ολη αυτη την φασαρια!

  8. #8

    Re: Re: FJR 1300A vs K 1200 GT ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    γιατι θα λήξει σα το γιαούρτι και δε θα μπορείς να το φας??


    Μοτοσυκλέτα θα παρεις οχι συνολάκι απο τη τελευταία κολεξιόν του ARMANI!

    αλλα παρε αυτο που θες και οχι αυτο που επιβαλει η "λογικη"....
    Φίλε, ο πρώτος είμαι που θα συμφωνήσω μαζί σου ότι τα μηχανάκια ΑΡΜΑΝΙ κουστούμια δεν είναι.

    Αλλά, όταν πας να δώσεις 17 με 18 χιλιάρικα για μια μηχανή (που δεν είναι ότι στην Ελλάδα υπάρχει και μεγάλη αγορά για αυτά τα συγκεκριμένα, δίκιο στον srx6), τα οποία γίνονται 13 με 14 χιλιάρικα μόλις περάσεις την πόρτα της αντιπροσωπίας.... ε, δεν θέλεις να γίνουν 10, επειδή βγάλαν το καινούργιο μοντέλο σε ένα χρόνο.

    Αυτό είναι που με τρώει πιο πολύ ρε rsp.

    Λάθος έχω;;;;

  9. #9
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ρε Γιωργο σε αυτα τα μηχανακια δεν πεφτει ετσι η τιμη, εδω στο ΚΤΜ και με το καινουργιο επεσαν τα μεταχειρισμενα 500ε, και δινουν και το 950 1000ε κατω...Και τι εγινε...Σου ειπα για μενα το Yamaha με κλειστα, οχι οτι το BMW ειναι κακο απλα στο συνολο προτιμω το FJR...
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  10. #10
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    αυτα τα πραγματα δεν θελουν ερωτηση......

    η απαντηση ειναι μονοδρομος......


    YAMAHA FJR 1300 +100000000000000000000000000000
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  11. #11
    Το πρόβλημα δεν είναι πια είναι καλύτερη μοτοσυκλέττα. Πιθανόν να είναι το FJR. Ο προβληματισμός του γεροπιτσιρίκου, είναι οικονομικής φύσεως.
    Εαν είχατε τον ίδιο προβληματισμό, (χωρίς να υπολογισουμε τον παράγοντα σύζυγος) θα έπαιρνε κανείς το FJR?
    Ο αριθμός των BMW που κυκλοφορούν δείχνει την προτίμηση του κόσμου (και μετέπειτα αγοραστή). Πόσα FJR έχετε δεί να κυκλοφορούν;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    O καθε ενας τη μηχανη την παιρνει για τον εαυτο του και οχι για τον μετεπειτα αγοραστη.
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    O καθε ενας τη μηχανη την παιρνει για τον εαυτο του και οχι για τον μετεπειτα αγοραστη.
    Σωστος.

    ....τωρα που εμαθα οτι τα bmw καινε και λαδια.....

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    O καθε ενας τη μηχανη την παιρνει για τον εαυτο του και οχι για τον μετεπειτα αγοραστη.
    Παιδια η μηχανη δεν ειναι επενδυση!Εκτος αν μιλαμε για bmw r47-11-35-12-7-68-42-2-4!

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=17757

    Η bmw ειναι ιστορια!
    Εγω για μενα αν ειχα αυτα τα χρηματα θα επερνα bmw!

  15. #15

    Re: FJR 1300A vs K 1200 GT ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
    Καλημέρα σε όλους.

    Ιδού ο πόνος μου.

    Είχα αποφασίσει να πάρω το R 1200 GS (γνωρίζοντας τα προβλήματα του, αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα), χτες όμως που έγινε μια κουβέντα με το άλλο μισό η επιλογή μου αυτή χαντακώθηκε πλήρως.

    Αντιθέτως μου ζητήθηκε να παω να δω το FJR 1300A, γιατί (και δεν θα φέρω αντίρρηση) είναι πιο όμορφο. Η ανησυχία μου με αυτό το μηχανάκι είναι πως η YAMAHA θα βγάλει καινούργιο σε κάνα δυο χρόνια και εγώ θα ψάχνομαι.

    Αναρωτιόμουν λοιπόν, συγκριτικά με το K 1200 GT που είναι στην ίδια κατηγορία, τι γνώμη έχει το forum.

    Ξέρω ότι στο φινάλε δικά μου τα λεφτά, δικό μου και το μηχανάκι, αλλά τι να κάνω, την αγαπάω ρε παιδιά, να της χαλάσω χατίρι και να μην το ψάξω τουλάχιστον.

    Όποια βοήθεια καλοδεχούμενη.

    Φιλε μου εχω την αεροψυκτη XJR 1300 SP και στο μηχανακι BMW που ηθελες να παρεις εχω ριξει απειρες φορες στα αυτια στις ανηφορες τις Ιγουμενιτσας Φωρτομενος πληρως !!!!
    Οταν λεμε πληρες τουλαχιστον 130 κιλα στη Σελα και σχαρα πισω μου ....
    Ερχομουν απο Αμβουργο προς Ιωαννινα !!!
    Παρε Παιδακι μου την FJR 1300 και ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ !!!!!!
    Αυτην ηθελα εγω αλλα δεν εβγαινα στα λεφτα ....

    ειδικα σε Ασημι ειναι φοβερη!!!!!!!!

    ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ !!!!!!!!!! εδω στη Γερμανια ειναι απο της πιο διμοφιλεις για Ταξιδια !!!!!!!!
    Να αγαπιομαστε ....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. FJR 1300 vs K1200GT..
    από lampros_fazer στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2006, 12:01
  2. νέο Varadero vs BMW 1200 vs KTM 950
    από the_passenger στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 12:17
  3. Νέο Yamaha FJR 1300A/AS
    από ixnilatis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2005, 09:18
  4. Cbr Xx 1100 Vs Zzr 1200
    από gispy στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2004, 11:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF