Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Oχι μοτοσυκλετιστικο θέμα..... Να γιατί η ΑΕΚ είναι ιδέα...

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Oχι μοτοσυκλετιστικο θέμα..... Να γιατί η ΑΕΚ είναι ιδέα...

    αντιγράφω απο το Sportime.gr, για να θυμούνται οι παλαιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι...

    Επτά χρόνια πέρασαν από την ημέρα που η ΑΕΚ ταξίδεψε στο Βελιγράδι για να δώσει έναν ιστορικό αγώνα με την Παρτιζάν, σε ένδειξη συμπαράστασης στο σέρβικο λαό για τους βομβαρδισμούς από το ΝΑΤΟ. Οι παίκτες των δύο ομάδων φορούσαν φανέλες με ζωγραφισμένους στόχους σε ένα ματς που οι φίλαθλοι έγιναν ένα και έκλεψαν την παράσταση με την συμπεριφορά τους. Το Sportime γυρίζει το χρόνο πίσω και θυμάται…

    Ισόπαλος ο αγώνας

    Στο όλο ταξίδι υπήρχε και το αγωνιστικό μέρος… Εκεί νικητής δεν αναδείχθηκε, καθώς η διακοπή του παιχνιδιού βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1. Το σκορ είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Κίτσμαν (13’) και Ζουμπούλη (27’). Στην επανάληψη πραγματοποιήθηκε η πιο ευχάριστη διακοπή σε ποδοσφαιρικό αγώνα. Οι οπαδοί της Παρτιζάν εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και ενώθηκαν με αυτούς της ΑΕΚ, δημιουργώντας εορταστική ατμόσφαιρα.

    Για την ιστορία, η Παρτιζάν του μετέπειτα προπονητή της ΑΕΚ Λιούμπισα Τουμπάκοβιτς αγωνίστηκε με τους Νταμιάνοβιτς, Κράσοβιτς, Σάβιτς, Σανόγεβιτς, Στογιάνοβιτς, Βούκοβιτς, Ιλιτς, Ιβιτς, Μπιέκοβιτς, Τόμιτς, Κίτσμαν και η Ενωση με τους Ατματσίδη (29’ Μιχαηλίδη - 40’ Κουρκούνα), Κοπιτσή (40’ Κωστένογλου), Μπαμπούνσκι, Μιλοβάνοβιτς (42’ Καψή), Τσέκολι (45’ Ζήκο), Κατσαβό, Σαβέβσκι (32’ Κασάπη), Μαλαδένη, Καλιτζάκη, Ζουμπούλη, Νικολαΐδη. Τα λεπτά και τα γκολ όμως στο εν λόγω παιχνίδι δεν είχαν καθόλου σημασία.

    «Απέχθεια στον πόλεμο»

    Από το ξεκίνημά του το εγχείρημα του ταξιδιού στο βομβαρδισμένο Βελιγράδι ήταν extreme. Ο,τι πρέπει δηλαδή για έναν άνθρωπο όπως ο Δημήτρης Μελισσανίδης, ο οποίος άλλωστε ήταν ο εμπνευστής της ιδέας. Στις 3 Απριλίου ο «τίγρης» μαζί με τον Πέτρο Στάθη, τον Κώστα Γενεράκη, αλλά και τον Ντέμη Νικολαΐδη δίνουν συνέντευξη Τύπου στην οποία γνωστοποιούν τις λεπτομέρειες του εγχειρήματος. Η ατάκα του Μελισσανίδη «από την αρχή είχε πει πως η συμμετοχή είναι εθελοντική. Δεν υπάρχει εγγύηση στον πόλεμο», είχε πει χαρακτηριστικά όσο σκληρό και αν ακούγεται. Αποτελούσε όμως την πραγματικότητα, καθώς μπορεί να υπήρχαν οι διαβεβαιώσεις πως οι δορυφόροι θα προστάτευαν το κομβόι των πούλμαν, όμως ουδείς είχε εμπιστοσύνη στους Αμερικανούς.

    Ειρήνη, κουράγιο και ελπίδα

    Αυτός όμως που έκλεψε την παράσταση με τις δηλώσεις του ήταν ο Ντέμης Νικολαΐδης. «Οι Ελληνες και οι Σέρβοι είναι οι μοναδικοί λαοί στα Βαλκάνια που πολέμησαν τους ναζί. Το μήνυμα είναι το εξής: Ειρήνη, κουράγιο και ελπίδα σε όσους ταλαιπωρούνται. Θέλω να καταδείξω την απέχθεια των Ελλήνων στον πόλεμο», είχε δηλώσει αποτυπώνοντας με τον καλύτερο τρόπο το πώς έβλεπε όχι μόνο ο ίδιος, αλλά και οι συμπαίκτες του το όλο εγχείρημα…
    Το θάρρος που έδειξαν οι παίκτες της ΑΕΚ που δέχθηκαν την πρόσκληση-πρόκληση, το έδειξαν και άλλοι. Δημοσιογράφοι, άνθρωποι του πολιτικού χώρου (όπως ο Κατσιφάρας), αλλά και απλοί φίλοι της Ενωσης δέχθηκαν να ταξιδέψουν στην εμπόλεμη ζώνη.
    Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπήρξαν προσπάθειες ακύρωσης της όλης προσπάθειας. Η Enic δέχτηκε πιέσεις από το υπουργείο Αθλητισμού της Αγγλίας, προκειμένου να μη διεξαχθεί ο αγώνας, όμως απάντησε πως συμφέρον της είναι να πραγματοποιηθεί κανονικά η συνάντηση, όπως και έγινε. Στο αεροδρόμιο το παρών έδωσαν ουκ ολίγοι συμπαραστάτες της προσπάθειας της ΑΕΚ, έστω και ψυχολογικά.

    Ο ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΣ… ΤΙΓΡΗΣ

    "Δεν περιγράφονται..."

    Εμπνευστής του αγώνα ειρήνης μεταξύ της ΑΕΚ και της Παρτιζάν δεν ήταν άλλος από το τότε αφεντικό της ομάδας, Δημήτρη Μελισσανίδη. Ο «τίγρης», μετά τη διεξαγωγή του αγώνα και φανερά συγκινημένος από τις στιγμές που είχε βιώσει, έλεγε: «Είμαι συγκινημένος. Αυτά που ζω είναι δύσκολο να περιγραφούν με ακρίβεια. Ολη η Γιουγκοσλαβία άνοιξε την αγκαλιά της και μας υποδέχθηκε με τη φράση ‘‘Είσαστε αδέλφια μας’’. Εκλαιγαν στους δρόμους ανεμίζοντας ελληνικές σημαίες. Μου έκαναν εντύπωση τα παιδιά. Βγήκαν από τα καταφύγια και ήρθαν στο γήπεδο. Μας ζητούσαν σημαίες της ΑΕΚ, μας έσφιγγαν τα χέρια, έκλαιγαν, μας έλεγαν ότι έγιναν οπαδοί της ΑΕΚ», είπε αρχικά και συνέχισε: «Σίγουρα η ΑΕΚ έδωσε την ψυχή της, ένωσε τους χτύπους της καρδιάς της με τους δοκιμαζόμενους φίλους μας Γιουγκοσλάβους. Ηταν ό,τι καλύτερο μπορούσαμε να κάνουμε».

    ΧΑΡΑΓΜΕΝΟ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΜΑΝΩΛΗ ΓΛΕΖΟΥ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ

    «Πατριωτική η ενέργεια της ΑΕΚ»

    Ο Μανώλης Γλέζος είναι ο άνθρωπος που τη νύχτα της 30ής Μαΐου του 1941, κατά την περίοδο της ναζιστικής κατοχής, κατέβασε από την Ακρόπολη τη σβάστικα και ύψωσε την ελληνική σημαία. Γνωστός αντιστασιακός, συμμετέχει σε κάθε προσπάθεια εναντίον των πολέμων κι αυτός ήταν ο λόγος που τον οδήγησε στο Βελιγράδι μαζί με την αποστολή της ΑΕΚ. Οπως λέει, μάλιστα, ο ίδιος: «Υστερα από αυτό το ταξίδι, ενώ μέχρι τότε δεν ήμουν φίλαθλος κάποιας ομάδας, έχω γίνει πλέον φανατικός οπαδός της ΑΕΚ»! Οι αναμνήσεις του, βέβαια, από το οδοιπορικό στη Σερβία αμέτρητες: «Η φρίκη που συναντήσαμε από τα ουγγρικά σύνορα μέχρι το Βελιγράδι, αλλά και το πείσμα του σερβικού λαού να αντισταθεί θα μείνουν για πάντα ανεξίτηλα χαραγμένα στη μνήμη μου». Οσο για τη σημασία του ταξιδιού εκείνου, σύμφωνα με τα λεγόμενά του: «Δεν ανεβάζει απλώς το επίπεδο της ομάδας, αλλά χαρακτηρίζει και την όλη στάση του ελληνικού λαού, η οποία εκφράστηκε εκείνες τις ώρες. Ηταν ένα ταξίδι συμπαράστασης προς το σερβικό λαό. Θεώρησα υποχρέωσή μου να συμμετάσχω σε αυτό όχι μόνο εκτιμώντας την αντιπολεμική και πατριωτική ενέργεια της ΑΕΚ, αλλά για να εκφράσω και τα αισθήματα του ελληνικού λαού προς τους Σέρβους για την άδικη επίθεση εναντίον τους».

    ΥΠΟΔΟΧΗ ΗΡΩΩΝ

    Ψωμί και αλάτι

    Κόντευε μεσημέρι στο Βελιγράδι όταν έφτανε η αποστολή της ΑΕΚ. Αρκετός κόσμος ήταν έξω εκείνη την ώρα και μόλις αντίκρισε τα πούλμαν με την ομάδα της Ενωσης, αλλά και τους συνοδούς, ξέσπασε σε συνθήματα. Περίπου 50 χιλιόμετρα από τα σύνορα με την Ουγγαρία, έγινε η πρώτη υποδοχή της ελληνικής αποστολής από τις τοπικές σερβικές αρχές. Και οι Γιουγκοσλάβοι υποδέχθηκαν τους Ελληνες με τον παραδοσιακό τρόπο, προσφέροντας ψωμί και αλάτι, όπως δηλαδή θέλουν τα σερβικά έθιμα όταν υπάρχει υποδοχή φίλων. Ενάμισι χιλιόμετρο έξω από το Νόβισαντ, αρκετός κόσμος περίμενε τα πούλμαν. Κρατούσαν ελληνικές σημαίες και πανό που έγραφαν «Σταματήστε τον πόλεμο» και «Ο γιος μου ρωτάει γιατί». Οσο για το τι έγινε έξω από το γήπεδο. Απλώς δεν περιγράφεται…

    Χάρης Κοπιτσής: Ζήσαμε τον πόλεμο

    Είναι αλήθεια ότι όταν οι τότε παίκτες της ΑΕΚ άκουσαν γι’ αυτό το ταξίδι, ξαφνιάστηκαν. Μάλιστα, δεν έλειψαν και αυτοί που προβληματίστηκαν, μη γνωρίζοντας τι θα συναντήσουν στο Βελιγράδι. «Εχω ζήσει πολλά στα χρόνια που έπαιξα ποδόσφαιρο, αλλά αυτό ήταν σίγουρα κάτι το διαφορετικό. Δεν είναι εύκολο να πηγαίνεις στην καρδιά μιας περιοχής που γίνεται πόλεμος», θυμάται ο Χάρης Κοπιτσής και συμπληρώνει: «Ζήσαμε τον πόλεμο από κοντά και αντικρίσαμε καταστάσεις που μας φαίνοντας μακρινές, αλλά τελικά ήταν πολύ κοντά μας. Οταν πρωτοακούσαμε γι’ αυτό το φιλικό νιώσαμε κάπως περίεργα, καθώς όταν είσαι μακριά από τέτοια γεγονότα δεν μπορείς να ξέρεις τι να περιμένεις. Τελικά, όλοι μας αποφασίσαμε ότι θέλαμε να ζήσουμε αυτήν την εμπειρία».

    Βέβαια, ο Χάρης Κοπιτσής δεν θα μπορούσε να έχει ξεχάσει την κατάσταση που επικρατούσε στο Βελιγράδι, όταν η αποστολή των «κιτρινόμαυρων» έφτασε στην πρωτεύουσα της Σερβίας. «Το θέαμα που αντικρίσαμε στο Βελιγράδι ήταν αντιφατικό. Εβλεπες τον κόσμο να περπατάει με άνεση στους δρόμους και να πίνει καφέ, δίπλα σε βομβαρδισμένα κτίρια. Αν έβλεπες μόνο τους κατοίκους της πόλης, δεν θα καταλάβαινες ότι βρίσκονται σε πόλεμο. Ομως, τα χαλάσματα σε επανέφεραν στην πραγματικότητα. Τα πράγματα ήταν ακόμα χειρότερα στις υπόλοιπες περιοχές που περάσαμε, μέχρι να φτάσουμε στο Βελιγράδι. Οπου και να γυρνούσαμε το κεφάλι μας, βλέπαμε βομβαρδισμένα τοπία, τανκς και στρατιώτες», τονίζει Χάρης Κοπιτσής και συνεχίζει με μια ευχή: «Ελπίζω να μη δοθούν άλλες… ευκαιρίες για τέτοιου είδους ταξίδια».

    Ηλίας Ατματσίδης: Κοιτούσαμε στον ουρανό

    Τη θλιβερή εικόνα που επικρατούσε στο Βελιγράδι εκείνη την εποχή θυμάται και ο Ηλίας Ατματσίδης, ο οποίος με τα λόγια του αποτυπώνει πλήρως τα συναισθήματα των «κιτρινόμαυρων» την ώρα του αγώνα. «Η εικόνα στο Βελιγράδι ήταν θλιβερή. Παντού βλέπαμε κατεστραμμένα κτίρια. Παρ’ όλα αυτά, ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο προσπαθούσε να τα ξεχάσει όλα. Ωστόσο, μπορώ να πω ότι σε κάποιες στιγμές του αγώνα κοιτούσαμε στον ουρανό, φοβούμενοι μη μας πέσει καμιά… βόμβα στο κεφάλι», είναι τα χαρακτηριστικά λόγια του τότε γκολκίπερ της Ενωσης, ο οποίος προσθέτει: «Οταν μας είπαν για πρώτη φορά ότι θα παίξουμε με την Παρτιζάν στο Βελιγράδι, τα συναισθήματα ήταν ανάμεικτα. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί σε μια χώρα που βρίσκεται σε πόλεμο. Ωστόσο, πιστεύω ότι ήταν μια ολόσωστη απόφαση της τότε διοίκησης και το συναίσθημα που έχω όταν θυμάμαι εκείνο το ταξίδι είναι μια μεγάλη ικανοποίηση. Ηταν από τις πιο ωραίες στιγμές της καριέρας μου, καθώς πήγαμε να δώσουμε έναν αγώνα για ιερό σκοπό».

    ......................

    Νίκος Ρόλλας-Πάνος Μάλαμας-Βαγγέλης Ίσσαρης

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    http://ta-nea.dolnet.gr/neaweb/neafi...409&m=N14&aa=1
    Το ρεπορτάζ των Νέων, 8 Απριλίου 1999

  4. #4
    :a19: :a19:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	aek3.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	72,6 KB 
ID:	43866
    zaharakis dimitris
    ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
    ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
    παντα καποιος μας περιμενει να γυρισουμε πισω ακεραιοι...οχι αλλες απωλειες....
    http://www.youtube.com/user/zaharakis?feature=mhum

  5. #5

  6. #6
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    ΝΑΙ,ΝΑΙ...
    Και τελικα καταληξαμε καποια ωραια μερα καποιοι...αγνοι και ιδεολογοι γνησιοι οπαδοι να σηκωσουν χερι στον ανθρωπο ο οποιος μας γλυτωσε απο τα λαμογια...
    Οι ιδιοι που εστελναν σφαιρες στον Ντουσαν...
    Οι ιδιοι που τους ξινιζει εσχατως κι ο Σαντος....
    Εγω δηλαδη μπορω να πω οτι υποστηριζω την ιδια ομαδα με αυτους που με ξεφτιλιζουν ως Ενωσιτη?
    ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕ
    :a37: :a37: :a37: :a29: :a29: :a29:
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  7. #7
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Να με συγχωρείς αλλά η ατάκα του Ντέμη ,με εκφράζει απόλυτα σε αυτή την περίπτωση...

    "Δεν θα με κάνουν να φύγω απο την ΑΕΚ , 50 θρασύδειλα παιδάκια"...

    Στην δική μας περίπτωση , δεν θα μας κάνουν να ξεχάσουμε την ομάδα που αγαπήσαμε , και θα υποστηρίζουμε και στο μέλλον...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  8. #8
    εχετε δικιο παιδια και οι δυο αλλα κανενας απο μας τους γνησιους αεκτζηδες που πονανε την ομαδα,δεν προκειται να ακολουθησουμε 50 κ@λοπαιδα και τις πραξεις τους ..

    ουτε και προκειται ποτε να εκφρασουν αυτοι οι αλητες ολους τους αλλους εμας!!!

    ενα ξερω μονο εγω...

    οτι μεχρι προπερσι ειμασταν ετοιμοι να ακολουθησουμε την ομαδα μας στη Δ εθνικη!!
    και οτι περσι πηγαιναμε στο γηπεδο οχι για να δουμε την ομαδα μας να κερδαει(οχι φυσικα οτι δεν το θελουμε !!!)ουτε να δουμε τους μεγαλους παικταραδες.....

    πηγαιναμε απλα μονο και μονο για να ειμαστε εκει ,διπλα σε ολους αυτους που εσωσαν την ομαδα ειτε με το παθος τους ειτε με την αμεριστη αγαπη τους προς αυτην.....μονο και μονο για να δειξουμε οτι ειμαστε μαζι τους και για να καταθεσουμε τον οβολο μας (στο μοναδικο σοβαρο εσοδο που ειχε περσι η ομαδα μας)στο εισιτηριο......

    μεχρι περσι δλδ ολοι(παικτες,προπονητης και διοικηση)ηταν ηρωες ...που σωσαν την ομαδα ?

    και φετος ξαφνικα βγαλαμε γλωσσα και εχουμε απαιτησεις champions legue?????

    πως ρε παιδια ??με τι ??

    αυτο το υλικο υπαρχει στην ομαδα μας και με αυτο (μεχρι να ξεχρεωθει η ομαδα μας)θα συνεχισουμε να το παλευουμε...και πρεπει να ειμαστε ολοι διπλα τους....κι οχι απεναντι τους διπλα σε 50 κ@λοπαιδα που μονο κακο ξερουν και μπορουν να κανουν στην ΑΕΚ με τις πραξεις τους...
    ας σκεφτουμε λιγο τι θα γινει αν περασουμε στι champions legue....

    δεν θα πρεπει να ενισχυθει η ομαδα??
    βεβαια!!
    με τι λεφτα ομως??

    να χρεωθουμε κι αλλο να παρουμε παικτες....ωραια.....

    εχουμε τα χρεη μας θα χουμε και τα χρωστουμενα απο τα δανεικα για την αγορα εμψυχου υλικου ωστε να ενισχυθει η ομαδα και να περπατησει καλυτερα στους ομιλους....ε??

    αν ομως ....ΔΕΝ περασουμε στους ομιλους?????

    πως θα ξοφλησουμε τους παικτες που πηραμε με δανεικα ???

    αρα ξανα το κεφαλι μεσα και μαλιστα μεχρι την μυτη πλεον μιας και το χρεος μεγαλωσε.....

    και αντε μετα τα προβληματα στην ομαδα λογω ελλειψης χρηματων ωστε να πληρωθουν οι παικτες....που αν δεν πληρωθουν παλι .....



    εκει λοιπον που θελουμε να ξαναγυρισουμε οσοι αγαπαμε την ομαδα....???

    οχι φυσικα....
    θα κανουμε υπομονη...δεν πρεπει να βιαζομαστε....στο κατω κατω κοιταξτε τα χαλια των αλλων ""μεγαλων""της χωρας μας.... με τους παικταραδες και τα ακριβα συμβολαια....
    ε δεν ειναι και η τεραστια διαφορα με την ομαδουλα μας!!!!εκει παιρνω κουραγιο εγω παιδια....
    στο κατω κατω εγω προσωπικα..
    ΔΕΝ θελω πετσινα πρωταθληματα!!!
    ΔΕΝ θελω να λεγομαι πρωταθλητης ελλαδος και να γινομαι ρεζιλι σε καθε επισκεψη μου σε ευρωπαικα παιχνιδια...

    ας ειμαι και δευτεραθλητης η και τριτος η και τεταρτος....αλλα να παιζει μπαλα η ομαδα μου....να δειχνει θεαμα και ουσια στο παιχνιδι της...
    οπως παλια...ετσι την θελω εγω την ομαδα μου και ολους εμας διπλα της ,ενωμενοι να την θαυμαζουμε και να την χαιρομαστε!!!κι ας μην παρει πρωταθλημα ποτε!!!!
    τι να το κανω το πρωταθλημα με τετοιο επιπεδο ποδοσφαιρου που παιζεται στην χωρα μας??
    (ουτως η αλλως τα πρωταθληματα την τελευταια 10ετια...δεν παιζονται αλλα ουτε και κερδιζονται στο γηπεδο....ολοι μας το ξερουμε και το βλεπουμε καλα!!!!)
    για να μετραω καθε χρονο ξεφτιλες ????να μου λειπει !!δεν θα παρω ευχαριστω.....

    γιατι πρεπει ολοι μας να βλεπουμε την αληθεια με τα ματια ανοιχτα......και οχι με τις παρωπιδες που θελουν οι υπευθυνοι του ελληνικου ποδοσφαιρου να φοραμε!!!!

    γιατι πρεπει πανω απο ολα να ειμαστε ΦΙΛΑΘΛΟΙ και οχι οπαδοι...ανεξαρτητως χρωματος της φανελας
    zaharakis dimitris
    ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
    ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
    παντα καποιος μας περιμενει να γυρισουμε πισω ακεραιοι...οχι αλλες απωλειες....
    http://www.youtube.com/user/zaharakis?feature=mhum

  9. #9
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ετσι οπως τα λες ειναι φιλε μου+ εμας δε μας χαρίστηκαν ποτε οι ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΕΣ της Θεσσαλονίκης..... που κανανε αποχες... οι ξευτίλες, οι ρομπες, τα λαμογια, οι άχρηστοι! αντε καντε κανα συλλαλητήριο στην έκθεση τωρα πιονάκια!
    τεσπα.... εχει ο καιρος γυρίσματα και παντα μονοι μας ήμασταν! θα μας βρουν μπροστα τους ομως καποτε! να δω αν θα χασουμε στην εδρα μας τοτε να περασουν ΟΥΕΦΑ τα λαμογια οι ΚΥΡΙΕΣ

    ΚΟΤΕΣ! τα εχω παρει πολυ απο την αρχη της χρονιας με αυτους! αντε να ερθει και η αλλη η αδελφο ο ξεκωλιΑΡΗΣ να γινουν 3ο οι LOSER!

    εμεις δε μασαμε - παμε μπροστα!

    demis keep walking

  10. #10
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Νομίζω οτι τα έχουμε πεί... και ας "πρήζουμε" τους υπόλοιπους εδώ με το τι λέμε για την ΑΕΚ... sorry παιδιά, εκτός απο τις μηχανές μας , έχουμε και άλλα πάθη και τα λέμε μεταξύ μας...

    Η ΑΕΚ , αυτό που ΔΕΝ κάνει φέτος,... είναι να είναι ομάδα, με πάθος και δύναμη...
    και αυτό έχει απωθήσει τον κόσμο... Στις πρώτες 3-4 αγωνιστικές , εξακολουθούσε και μέτραγε 20-30000 θεατές...
    αλλά θες τα μαύρα μας τα χάλια , με σφαλιάρες ρώσικες και τοπικές.. θες η μαλ..ια που δέρνει ορισμένους με το που θα γίνει το γήπεδο... (λες και θα κοιμούνται εκεί μέσα) , απώθησαν τον κόσμο...

    Δυστυχώς φέτος κάναμε βήματα πίσω στον αγωνιστικό τομέα... μένει να αποδειχτούμε ψεύτες και να δούμε δείγματα βελτίωσης , σύντομα...
    Ας μην ξεχνάμε οτι ο Κατσουράνης μάλλον το καλοκαίρι φεύγει. Ο Σοάρες είναι 33+ , απο κοντά Λυμπερόπουλος , Έμερσον , Δέλλας (που μάλλον παλτό βγήκε).
    Είναι η ώρα , μάλλον, να επανέρθει εκείνη η νεανική ομάδα , που είχε τρομάξει πάρα πολλούς πέρισυ με τον τσαμπουκά, που είχε και μας έκανε να βλέπουμε το πρόγραμμα , για να τους αναγνωρίζουμε.

    Για το CH.L. ... μην βιάζεστε.. μέχρι την τελευταία αγωνιστική , γιατί δύσκολα τον βλέπω τον ΠΑΟ να παίρνει μέσα την Λάρισα... όπως και το ντέρμπυ με τον Ηρακλή την επόμενη αγωνιστική...
    Δεν τον βλέπω τον Κωφίδη να κάθεται σε άλλον , ειδικά μετά το κάζο των Κόκκινων εκεί...

    Αν θα χρεωθούμε...;;; Όλα παίζονται στο αν περάσουμε ή οχι... καθώς με είσοδο στους ομίλους μιλάμε για 6 μύρια euro , στα ταμεία...

    Τι να πώ... δεν γνωρίζω... είναι η πρώτη φορά που δεν υπάρχει κάτι ορατό για την ΑΕΚ ...

    Το μόνο ορατό , είναι οτι εκείνα τα τσογλάνια που νομίζουν οτι κάνουν κουμάντο ... καλά θα κάνουν να αρχίσουν να συμμαζεύονται , μιας και το κλίμα δεν τους παίρνει πλέον...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zaharakis
    εχετε δικιο παιδια και οι δυο αλλα κανενας απο μας τους γνησιους αεκτζηδες που πονανε την ομαδα,δεν προκειται να ακολουθησουμε 50 κ@λοπαιδα και τις πραξεις τους ..

    ουτε και προκειται ποτε να εκφρασουν αυτοι οι αλητες ολους τους αλλους εμας!!!
    δεν το γράφω προσωπικά σε σένα απλώς πιάστηκα απο αυτη την παράγραφο...
    σορρυ αλλά είμαι 99,99% σίγουρος ότι σας εκφράζουν.Σίγουρος ότι εκφράζουν το σύνολο των αεκτζηδων κι αυτο βασισμένο στις κατα καιρούς απόψεις σας.

    όπως επίσης είμαι σίγουρος ότι σε λίγο θα διαβάσω το ποίημα...πάλι
    μουχαχαχαχαχαχα
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
    δεν το γράφω προσωπικά σε σένα απλώς πιάστηκα απο αυτη την παράγραφο...
    σορρυ αλλά είμαι 99,99% σίγουρος ότι σας εκφράζουν.Σίγουρος ότι εκφράζουν το σύνολο των αεκτζηδων κι αυτο βασισμένο στις κατα καιρούς απόψεις σας.

    όπως επίσης είμαι σίγουρος ότι σε λίγο θα διαβάσω το ποίημα...πάλι
    μουχαχαχαχαχαχα
    δε ξερεις τιποτα και δεν υπαρχει ποιημα ΠΑΛΙ...

    αντε γινε μελος και ασε μας εμας

  13. #13
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    χοχοχοχο... είναι διαμάχες..οπότε , να θυμίσω σε εσάς...

    Κορνέδες... το κυνήγι των γυναικόπαιδων στον Εργοτέλη... Φασαρίες σε Ξάνθη, όποτε επισκέπτεστε εκεί πάνω, φασαρίες στην Πελοπόνησσο με τον Άρη στο κύπελο

    Δηλαδή τι να αφήσω και τι να πιάσω...

    Που δεν έγιναν απο 50 άτομα , αλλά απο 1050...

    Για να μην πιάσω και τον Πάρεδρο... με την έκφραση....

    "τι να κάνουμε;... αυτούς τους φιλάθλους ( ;;; ) έχουμε..."


    Οπότε με την λογική που ειπώθηκε το παραπάνω σχόλιο , να υποθέσω οτι εκφράζουν και το σύνολο των γαύρων...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    Δυστυχώς όταν οι εξέδρες έχουν λίγο κόσμο οι 'τελειωμένοι' σαν τους Κυριακάτικους στο αεροδρόμιο φαίνονται περισσότερο.

    Ελπίζω να δράσει και καμιά φορά η ΕΛΑΣ και να πάνε φυλακή όσοι χειροδίκησαν.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

    Οπότε με την λογική που ειπώθηκε το παραπάνω σχόλιο , να υποθέσω οτι εκφράζουν και το σύνολο των γαύρων...

    Gandalf
    μα ακριβώς σε αυτην την λογική που έχετε εκφράσει επανηλλειμένως είναι βασισμένα αυτά που έγραψα πιο πάνω.

    δεν τα έγραψα βάση αυτών που πιστεύω εγώ αλλά βάση αυτών που πιστεύετε εσείς.Γι'αυτο και είμαι σίγουρος ότι στην περίπτωση σας σας εκφράζουν κατα 99,99% αυτοί οι 50.Γιατι αυτή είναι η νοοτροπία σας
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. H ΑΕΚ είναι ιδέα.
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2007, 17:07
  2. Να γιατί οι άντρες είναι υπέρ των παρελάσεων.
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2006, 13:29
  3. Να γιατί οι γυναίκες είναι υπέρ των παρελάσεων.
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2006, 14:53
  4. Να γιατί η ΑΕΚ έχει μέλλον ευοίωνο....
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 18:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF