Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: 4 Road Movies (4-Τροχοί)

  1. #1

    4 Road Movies (4-Τροχοί)

    Δεν ξέρω αν ακούσατε για την προσπάθεια των 4-Τροχών και του Κ.Καβαθά για τη βελτίωση της γενικότερης συμπεριφοράς μας στους δρόμους (οδηγοί, αναβάτες και πεζοί)!

    Είναι 4 ταινίες μικρού μήκους με συμβουλές για οδηγούς αυτοκινήτων και μηχανών γύρω από τη συμπεριφορά αλλά και τον τρόπο σωστής οδήγησης γενικότερα. Αλλά δείχνουν και το ότι πρέπει να υπάρχει αλληλοσεβασμός.
    Συμμετέχουν αρκετοί γνωστοί ηθοποιοί και σκηνοθέτες.

    Πιστεύω τέτοιες προσπάθειες είναι αξιόλογες και πρέπει να επικροτούνται, αν είναι δυνατόν να κάνουν έστω και μια ελάχιστη αλλαγή στην φιλοσοφία του Έλληνα γύρω από το θέμα αυτοκίνητο και μοτοσυκλέτα.

    Αν ξέρετε και παραπάνω λεπτομέρειες????
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  2. #2
    Για να βαλουμε μυαλο(αν και λιγο δυσκολο) θα πρεπει να παραγουν διαφημησεις UK style.
    Εκει...να βλεπεις πως στουκαρει ο αλλος και τα αιματα και τα σπασμενα ποδια-κεφαλια.
    Οσες ειχα δει οταν ειμουν Αγγλια ειχα φρικαρει και μαζι ξενερωσει.
    Ειδικα μια διαφημηση που τρακαρει μηχανη με αυτοκινητο...
    Ειναι η μηχανη πισω απο το αυτοκινητο και μια εμφανιζεται στους καθρεφτες μια εξαφανιζεται(προσπαθοντας να προσπερασει) και λεει
    now you see him-now you dont
    now you see him-now you dont
    Παει το αυτοκινητο να κανει δεξια και ΜΠΑΑΑΑΑΜ
    Bgainei o driner eksw,και plisiazontas ton motosykletisti o opoios einai svriasmenos katw leei...
    now you see him-now you see him-now you see him

    Ή μια αλλη που τρακαρει αμαξι και ο πισω που δεν φοραει ζωνη φευγει μπροστα σκαει με τη μουρη στο καθισμα του συνοδηγου και απο την ωση ο συνοδηγος κολλαει στο παρμπριζ.Ο πισω εχει σπασει μυτη και εχει κατακοκκινο προσωπο απο τα αιματα και ο μπροστα ειναι dead με σπασμενο κεφαλι.Και ολα αυτα τα δειχνουν ε.Δεν κολωνουν οι Αγγλοι.

    FRIKIII.
    Τι να κανουν οι ηθοποιοι και οι σκηνοθετες που σε οσα σηριαλ εχω δει ειναι ξεκρανωτοι για να φαινεται η μουρη τους γαμω τον %$^% γαμω.
    In Thrust We Trust

    Turn To Burn

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από b_bong12
    FRIKIII.
    Τι να κανουν οι ηθοποιοι και οι σκηνοθετες που σε οσα σηριαλ εχω δει ειναι ξεκρανωτοι για να φαινεται η μουρη τους γαμω τον %$^% γαμω.
    Αυτό το τελευταίο το έχω παρατηρήσει και εγώ και νευριάζω απίστευτα. Κυκλοφορούν οι ηθοποιάρες με τη μηχανάρα και τα μαλλιά να ανεμίζουν (Herbal Essenses φάση). Και σε διαφημίσεις χωρίς κράνος, παντού ρε γαμ...το μου.

    Αλλά και η μέθοδος των Άγγλων είναι σίγουρα δραστική. Το θέμα όμως είναι να μας γίνει συνείδηση όχι μόνο για να μην πάθει το δικό μας το κεφάλι τίποτα αλλά και να σεβόμαστε τις ζωές των άλλων. Πράγμα το οποίο θέλει παιδεία.

    Έχω οδηγήσει Γερμανία, Ελβετία, Λουξεμβούργο.... και πραγματικά αισθάνθηκα ντροπή που είμαι Έλληνας! Σε πρόσεχαν στο δρόμο, οι πεζοί έχουν απόλυτη προτεραιότητα. ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ!!!!!!!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  4. #4
    Άλλο το "οδηγώ γρήγορα" και άλλο το "οδηγώ βιαστικά".

    Πιστεύω πως τα τελευταία χρόνια μόνον οι δόσεις τρέχουν γρήγορα και εμείς οδηγάμε βιαστικά να τις φτάσουμε γι'αυτό έχει παραγίνει το κακό σε κάθε επίπεδο μετακίνησης. Και εκ του αποτελέσματος και στατιστικά αποδεδειγμένα πάντα μόνον εμείς που οδηγάμε βιαστικά έχουμε ατυχήματα, οι δόσεις που τρέχουν γρήγορα δεν έχουν ατύχημα ποτέ. Άρα.......


    Πολύ ωραία ιδέα και υλοποίηση του DVD. Μόλις είδα το νέο τεύχος και διάβασα τι παίζει το αγόρασα με κλειστά μάτια. Έχω απόλυτη και διαχρονική εμπιστοσύνη στους 4τροχούς και στις ιδέες τους.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  5. #5
    Ιταλια κεντρικος δρομος και εγω πανω στο πεζοδρομιο περιμενοντας να περασουν τα αυτοκινητα και μετα να περασω και γω.Με πρασινο φαναρι τα αυτοκινητα σταματησαν να περασω.Απο πισω καμια 10ρια αυτοκινητα δεν κορναρισε κανενας.Εκατσα σαν μ#λ#κας και λεω τι γινετε τωρα?Μου κανει νοημα και καλα περνα περασα και μετα ξεκινησαν ολοι χωρις ουτε φωνες βρισηματα κορνες κλπ!
    Καλα δεν μιλαω για γερμανια εκει ειναι ακομα καλυτερα!
    Χθες στην πειραιως ενα mercedes με αναμενο αριστερο φλας στο φαναρι της Ελαις προσπερναει απο δεξια ολη την σειρα απο αυτοκινητα που περιμεναν να αναψει το φαναρι να στριψουν προς Καραισκακη!Εγω θελοντας να παω ευθεια και αφου αυτος εκοβε τον περναω απο δεξια συνεχιζοντας ευθεια την πορεια μου!Ξαφνικα αποφασιζει οτι θελει να παει ευθεια και χωρις να ελενξει μπαινει δεξια στην λωριδα με πορεια πειραια.Αυτο το εκανε οταν βρισκομουνα ακριβως διπλα του!Αν δεν εκανα εναν ενστικτωδη αποτομο σουπερ ντουπερ ελιγμο θα με ειχε στειλει πανω στα πεζοδρομια!Δεν φτανει ομως που εκανε μαλακια ηρθε διπλα μου και μου χτυπαγε και παλαμακια και καλα μπραβο μ#αλακα παραλιγο να με χτυπησεις ποιος αυτος?
    Παταει γκαζι και φευγει!Κλασικα σταματησαμε μαζι στο φαναρι αφου δεν σταματησε ουτε καν να δει τι εγινε η να πει εστω συγνωμη!Δεν μπορεσα να κρατηθω και αρχισα τα κλασικα κ##λογερε μ##λακα κλπ!λαθος μου αλλα μερικες φορες δεν σε εξοργιζει η οδηγικη μ#λακια που κανει καποιος αυτην πες αμα δεν ακουμπησετε την προσπερνας αλλα ο τροπος που σου μιλουν ενω φταινε!Αχ τα ειπα και ξεθυμανα!

  6. #6
    Απλά είμαστε πρωτόγονοι και απολίτιστοι!!!!!!
    Τι να πω. Ας ελπίσουμε ότι στο πολύ μακρινό μέλλον κάτι θα έχει αλλάξει.
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  7. #7
    ε καλα......οι ελληνες ειναι τσακαλια ρε......ενω περιμενει ουρα στο φαναρι για στροφη χωνονται και 3 στο ρευμα που παει ισια για να στριψουν...........ειναι μορτιδες ,ξυπνιοι λεμε οχι σαν τους βλαχους στο εξωτερικο .........αυτοι ειναι φλωροι ρε

    τι??? πας να περασεις τον δρομο??? αντε ρε βλαχο περιμενε,με περιμενει γκομενα ......ισα ρε κοπριτη μη σε κανω χαλκομανια

  8. #8
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Κιζόκου, αφού έχεις κι εσύ την εμπειρία του πολιτισμού (δλδ της δυτ. Ευρώπης), νομίζω ξέρεις καλά ότι το θέμα είναι ανέκδοτο... Όλες οι καλές πρωτιές δικές μας λέμεεεε: Από το κάπνισμα και το ποτό, ως τα τροχαία και τις κακοτεχνίες και τις παραβάσεις...

    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Κιζόκου, αφού έχεις κι εσύ την εμπειρία του πολιτισμού (δλδ της δυτ. Ευρώπης), νομίζω ξέρεις καλά ότι το θέμα είναι ανέκδοτο... Όλες οι καλές πρωτιές δικές μας λέμεεεε: Από το κάπνισμα και το ποτό, ως τα τροχαία και τις κακοτεχνίες και τις παραβάσεις...
    Μην ξύνεις πληγές αγαπητέ SF!!!!
    Μάλλον μας διακατέχει όλους αυτοκαταστροφική μανία!!!!
    Άστα, σε εκείνο το ταξίδι πραγματικά συνειδητοποίησα σε όλο το βαθμό την έκταση του προβλήματος στη χώρα μας. (Λέω να μετανατεύσω)
    Απλά ελπίζουμε ότι κάτι θα αλλάξει!!!

    Υ.Γ.
    Πάντως στην Ιταλία η αλήθεια είναι οι οδηγοί μας μοιάζουν σε κάποιο βαθμό (Μεσόγειος γαρ)!!!!
    Θέλω να πω ότι και εκεί έχουν λίγο την παρανομία μέσα τους από όσα πρόλαβα να ζήσω. Είχα και την "τύχη" να με τρακάρει ένας παππούς απο πίσω ενώ περίμενα στην ουρά σε κάποια διόδια.
    Δεν κατάλαβε τίποτα (αφού κατέβηκα του έκανα νόημα και με κοίταζε λες και ήμουν και ευτυχώς δεν είχα ζημιά γιατί δεν θα συνεννοούμασταν ποτέ!!!!!

    Για τις άλλες χώρες πιο βόρεια δεν το συζητάμε. Η Μέρα με τη Νύχτα!!!!!!!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

Παρόμοια θέματα

  1. Of Road....
    από powerphot στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 13:19
  2. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 14:20
  3. Faster The movie
    από nastro_azzuro στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2004, 15:33
  4. motogp movie???
    από monstermind στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 13:24
  5. TorQue The Movie
    από Grizoulhs στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 18:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF