Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Aκούω γνώμες.....

  1. #1
    ------------------------- Το avatar του/της ctpanoramix
    Εγγραφή
    25/10/2002
    Μηνύματα
    117

    Aκούω γνώμες.....

    μετά από 2 χρόνια αποφάσισα ότι το ΤΤ δεν κάνει για ταξίδια με 2 άτομα και αποσκευές και προσανατολίζομαι για αγόρα κάποιου street (κατα προτίμηση naked). Συγκεκριμένα ψάχνω πληροφορίες από κατόχους kawasaki z1000 ή z750,(Σίγουρα θα είναι πιο άνετο στο ταξίδι από το ΤΤ.....) αλλά ακούω και γνώμες από όλους. Ίσως μου πείτε ότι ούτε αυτό το μηχανάκι κάνει για ταξίδια αλλά είναι από τα λίγα που μου αρέσουν και δεν θα ήθελα κάποιο supersport με fairing ktl. αλλά ούτε κάποιο ξενέρωτο touring, κατά τη γνώμη μου είναι μια μέση λύση, συμφωνεί κανείς?
    Αυτά που αξίζουν στη ζωή είναι τα επικίνδυνα, τα ασυνήθιστα και ενίοτε, τα παράνομα.......

  2. #2
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    to apolito mi ksenerwto mixanaki gia taksidia 2 atomwn me aposkebes einai to VFR... kai meta apo auto ta street... kai to pio omorfo apo ola.... to Z tis kawa... to mono "kako" pou exw akousei apo katoxo Z sxetika me to Z einai oti akougetai poli entona i kampana tou

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    23
    φιλε εγω ειχα tdm900 και fazer 600 του 03.και τα 2 καλα αλλα τωρα θα παρω το Ζ750.φυσικα για διπλος δεν ειναι και οτι καλυτερο .Το Ζ1000 εχει 12000 και το 750 εχει 8000 και ειναι σχεδον τα ιδια.Αν θελεις να εισαι διπλος δες για κανα hornet,που για μενα προσωπικα δεν μ'αρεσει και κοστιζει,θα σε πω για το fazer το καινουργιο αλλα ειπες δε θελεις με φαιρινγκ.Τα Ζ ειναι πολυ δυνατα και πολυ καλα naked αλλα δεν ξερω πως θα ειναι με συνεπιβατη.Εγω θα το παρω κατα τελη Απριλιου με αρχες Μαιου και σιγουρα θα το διαπιστωσω πολυ γρηγορα πως ειναι με συνεπιβατη.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    23
    monstermind για πιο Ζ σε ειπανε?για το 1000 ή για το 750?Καλα,το VFR ειναι πολυ ωραιο μηχανακι αλλα 4000000 μυρια δεν δινω,βαζω αλλα λιγα και περνω κανα ΧΧ.Αλλα δωσε και αλλες πληροφοριες με την καμπανα

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373

    Συμβουλη...

    ...Μην αγοραζετε για ταξιδια γυμνα πανω απο
    400 κ.εκ θα το μετανιωσετε!!!!
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

  6. #6
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lagel
    monstermind για πιο Ζ σε ειπανε?για το 1000 ή για το 750?Καλα,το VFR ειναι πολυ ωραιο μηχανακι αλλα 4000000 μυρια δεν δινω,βαζω αλλα λιγα και περνω κανα ΧΧ.Αλλα δωσε και αλλες πληροφοριες με την καμπανα
    gia to 1000 alla den einai prob... apla akougetai

  7. #7
    ------------------------- Το avatar του/της ctpanoramix
    Εγγραφή
    25/10/2002
    Μηνύματα
    117
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lagel
    .φυσικα για διπλος δεν ειναι και οτι καλυτερο .Το Ζ1000 εχει 12000 και το 750 εχει 8000 και ειναι σχεδον τα ιδια,θα σε πω για το fazer το καινουργιο αλλα ειπες δε θελεις με φαιρινγκ.Τα Ζ ειναι πολυ δυνατα και πολυ καλα naked αλλα δεν ξερω πως θα ειναι με συνεπιβατη.
    Δεν θα το πάρω το εργαλείο με σκόπο όποτε το καβαλάω να είμαι δικάβαλος.Σίγουρα τα περισσότερα χλμ θα τα κάνω μόνος μου, απλά όταν ανεβαίνει κάποιος πίσω να μην με κράζει και μου σπάει τα νεύρα στο ταξίδι...
    Είναι σχεδόν τα ίδια λες και τα 4000 Ευρώ διαφορά στην τιμή τους που οφείλονται? Άρα κάτι καλύτερο έχει το 1000 εκτός από 250 παραπάνω κυβικά. Η γνώμη μου είναι ότι με το 1000 δεν θα αναζητήσω μεγαλύτερο και δυνατότερο μοτέρ πράγμα που μπορεί να συμβεί με το 750 κάποια στιγμή. Συμφωνείς?
    Αυτά που αξίζουν στη ζωή είναι τα επικίνδυνα, τα ασυνήθιστα και ενίοτε, τα παράνομα.......

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    23
    γιατι mr. gypsy θα το μετανιωσουμε?καταλαθος ειχαμε και εχουμε τα υποτιθεμενα μηχανακια τουρισμου.μπορεις να μας εξηγησεις τι θελεις να πεις?

  9. #9
    ------------------------- Το avatar του/της ctpanoramix
    Εγγραφή
    25/10/2002
    Μηνύματα
    117

    Re: Συμβουλη...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
    ...Μην αγοραζετε για ταξιδια γυμνα πανω απο
    400 κ.εκ θα το μετανιωσετε!!!!
    μάλλον έχεις προσωπική εμπειρία για να είσαι τόσο απόλυτος,,,
    Δηλάδη με μία μέση ταχύτητα γύρω στα 140-150 δεν μπορείς να πας ταξίδι με ένα naked?
    Αυτά που αξίζουν στη ζωή είναι τα επικίνδυνα, τα ασυνήθιστα και ενίοτε, τα παράνομα.......

  10. #10
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    to leei epeidi den exoun prostasia apo ton aera... eite exeis 400 eite 1000 tis idies telikes tha pianeis...

    tropos tou legein

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    ....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lagel
    γιατι mr. gypsy θα το μετανιωσουμε?καταλαθος ειχαμε και εχουμε τα υποτιθεμενα μηχανακια τουρισμου.μπορεις να μας εξηγησεις τι θελεις να πεις?
    Μάλλον εννοεί ότι τα γυμνά δεν κάνουν για τουρισμό γιατί αν θες να κρατήσεις μία αξιοπρεπή ταχύτητα (130-140) τότε κουράζουνε πάρα πολύ στα χέρια, λαιμό, μέση κλπ κλπ

    Κάτι ξέρει.... (όπως και εγώ)

    Τα γυμνά δε είναι για τουρισμό μεγάλων αποστάσεων...

  12. #12
    ------------------------- Το avatar του/της ctpanoramix
    Εγγραφή
    25/10/2002
    Μηνύματα
    117

    pantos egw...

    me to TT paw taksidaki me gurw sta 120-130 kai pio polu kourazetai to mixanaki para egw. Bebaia den exw dokimasei na fugw gia Salonika alla se sxetika kontines apostaseis me stasoules pou kai pou den exw sobaro problima, opote me ena street estw kai naked 8a einai kalutera ta pragmata

    kai an i8ela na min koyazomai ka8oloy 8a epairna autokinito kai oxi mixani
    Αυτά που αξίζουν στη ζωή είναι τα επικίνδυνα, τα ασυνήθιστα και ενίοτε, τα παράνομα.......

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    23
    εγω νομιζω πως αν παρεις το 750 θα εισαι ευχαριστημενος.Η διαφορα ειναι 23 αλογα που δεν θα σου χρειαστουν ποτε,εκτος αν εισαι και 'συ σαν τον gostrider που παει με 299 στους δρομους της Σουηδιας.Η μονη για μενα βασικη διαφορα ειναι στο πιρουνι.Το 750 ειναι απλο αλλα ολοι λενε οτι σου δινει παρα πολυ καλες πληροφοριες.Τελως παντων αυτα μπορεις να τα διαβασεις και στα περιοδικα.το ειχανε συγκριτικο το 750 με το 1000.Οι διαφορες δεν ειναι πολυ μεγαλες για την μεγαλη διαφορα των 4000 ευρω.Για το θεμα τουρισμου εγω σε ταξιδι διπλος πανω απο 170 με κουραζε πολυ το tdm,αφηστε που ρουφανε και τ'αντερα τους.Εγω νομιζω οτι ενα ταξιδι με μια ταχυτητα της ταξεως τα 150-160χλμ ειναι παρα πολυ καλα.Δεν πιστευω κανεναν αν μου πει οτι κατεβαινει αθηνα με 200 ή 190.Θα φαει του κωλου τα λεφτα στις βενζινες και θα νιωθει οτι εκανε 1500χλμ με μιας.Η μονη διαφορα ειναι οτι μπορεις να φορτωσεις πιο πολλα και να εισαι λιγο πιο ανετος απο αερα στα 150-160χλμ.Μην ξεχνατε οτι οι ορθιες θεσεις ειναιι και οι πιο κουραστικες γιατην μεση

  14. #14
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Εγώ ο ''ξενέρωτος''....

    προτείνω transalp 650 , Varadero 1000, Strom 650/1000 klp

    και δε θα παίζουν ερωτήσεις τύπου ''στα 150 θα έχει αέρα''... πήγαινε το hornet 150 και έλα πες μου μετά πως ήταν στα 500χμ απόσταση πχ....

    εφόσον λοιπόν δε θες fairing ... μόνο on-off για άνετο , σίγουρο και σταθερό ταξίδι χωρίς να καταλαβαίνεις τίποτα...

    α και για να μιλάμε με αποδείξεις...

    το πάσχα με το transalp πήγα με 150σταθερά (εκεί που έπρεπε εννοείται) Πάτρα-Κομοτηνή 760χμ με 2 στάσεις των 10 λεπτών.. ΑΝΕΤΑ

    ΑΥΤΑ!! καλή αναζήτηση!!
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  15. #15
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της GyPsy
    Εγγραφή
    28/01/2003
    Μηνύματα
    373

    Oπως...

    ...πολυ σωστα επισημαναν οι προλαλησαντες
    εαν ειναι να εχεις ταχυτητες ταξιδιου με το 1000
    οσο με το 400 που κοστιζει το 1/3
    εχεις μεγαλα βιτσια αδερφε μου...
    Αλλα οτι γουσταρεις παιρνεις...
    μια γνωμη ειπα!!!
    Καλα χλμ οτι και αν παρεις...
    Πωλείται XX 98' Full Extra.

    Πωλήθηκε...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. honda cbr 125cc (γνώμες)
    από KyleKatarn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2008, 11:04
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:47
  3. Ktm 950 Γνωμες!
    από picramenos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2004, 12:13
  4. Θέλω γνώμες παιδιά!!!!
    από periklisk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 118
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2004, 22:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF