Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 196

Θέμα: SV650 Στησιμο,GSXR front end,rear shock κτλ.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Mια που ψάχνεστε (και τα χώνετε) μην ξεχνάτε αυτό

    Ειδικά στο site της Penske θα σας λυθούν αρκετές απορίες.


    To διαβασα αρχηγε, φοβερο μπερδεγουει, αλλα ελεγε κατι σαχλαμαρες οτι πρεπει να ριξω πολλα λεφτα για αναρτησεις τις προκοπης και συγχυστηκα:rotflmao:

    ...Τελικα θα παω με τα νερα τους
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από jpsplus
    [B]
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
    wraio to gumno sv me to anapodo pirouni!!!
    thn pisw ohlins anarthsh de blepw!

    το πηρα. ελυσα την ουρα ολοκληρη απο τις 4 βιδες που δενει στο σκελετο και εβαλα το αμορτισερ απο πανω. πηγα να βαλω τη σελα μετα και δεν κουμπωνε. Ηθελε 5-6 mm ακομη χωρο. Ειναι κ5 το δικο μου. πιθανον σε κ3 να χωραει. Η αληθεια ειναι οτι τα αμορτισερ της ολινς ειναι μοντουλαρ. Δηλαδη μπορει να αλλαξει η κεφαλη που δινει απο τη μανα του (p) και να γινει (h). Η να γινει παραγγελια ετσι!!!! Εξαρταται απο το μαστορα σου.

    και υδραυλικη προφορτηση μπορεις να βαλεις γιατι ειναι ανεξαρτητο κοματι.

    Δυστυχως στην ολινς (Σουηδιας) που εγραψα δεν μου ανεφερε τιποτα και ετσι το εδωσα πισω.

    γιατι δεν κοιταζεις για wp. http://www.euro-racing.it/Category.aspx?p=0&c1=1&c2=52
    Ναι μονος μου το εφτιαξα. Τωρα μου εχει μπει για το ρουλεμαν και θελω να βαλω με βαρελακια. Αυτο το πρωτο παξιμαδι το εσφιξα με το χερι γιατι αλλοιως κολλαγε. Γι' αυτο θελω το νουμερο για να ψαξω καταλογους της SKF.
    Ωπ Κ5 ε;
    Εχω την εντυπωση οτι κατι αλλαζει απο Κ5+ μιας και το ανεφερες, αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

    Στο λινκ που εβαλες για WP,αυτο με τα 600 γιουρια ειναι το πιο απλο εχει μονο προφορτιση και αποσβεση επαναφορας αν δεν κανω λαθος.
    Το αλλο πλησιαζει το χιλιαρικο.
    Δυστυχως πριν απο λιγους μηνες αλλαξε ολη η γκαμα στα αμορτισερ της εταιρειας και οι τιμες ανεβηκαν κατακορυφα.
    Ηταν να χτυπησω το ακριβο μοντελο (αλλα χωρις υδραυλικη προφορτιση) που ηταν καμια 200αρια ευρω φθηνοτερο
    Και στοκ στα ‘παλια‘ δεν υπαρχει πια οπως με ενημερωσαν.:a47:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jpsplus
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    198
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    [B]Ωπ Κ5 ε;
    Εχω την εντυπωση οτι κατι αλλαζει απο Κ5+ μιας και το ανεφερες, αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

    Στο λινκ που εβαλες για WP,αυτο με τα 600 γιουρια ειναι το πιο απλο εχει μονο προφορτιση και αποσβεση επαναφορας αν δεν κανω λαθος.
    οταν εψαχνα εγω (μεσα φλεβαρη) στο Γιαννουλη( στη Καλλιροης υπηρχε ενα competition δεν ρωτας?

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από jpsplus
    [B]
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Ωπ Κ5 ε;
    Εχω την εντυπωση οτι κατι αλλαζει απο Κ5+ μιας και το ανεφερες, αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

    Στο λινκ που εβαλες για WP,αυτο με τα 600 γιουρια ειναι το πιο απλο εχει μονο προφορτιση και αποσβεση επαναφορας αν δεν κανω λαθος.
    οταν εψαχνα εγω (μεσα φλεβαρη) στο Γιαννουλη( στη Καλλιροης υπηρχε ενα competition δεν ρωτας?
    Ετσι και αλλιως τωρα παρηγγειλα το Ολινς.
    Αν υπαρχει το φουλ ρυθμιζομενα σε ‘παλιο‘ τι να το κανω τωρα.
    Συν τοις αλλοις ηταν και ελαχιστα πιο ακριβο.
    Θενκς παντως
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #20
    JPSPLUS
    sos exw problhma me to konter! h patenta pou ekana gia na exw konter den entekse kai enw telikiaza mou edeixne oti paw me 32!!!!!!
    esu ti patenta ekanes gia to konter? egw ekana kati paparies kai to sundesa sto granazi kinhshs alla edidh eprepe na kolhsw to kulindriko magnhtaki egine poustia kai ksekolhse auto! esu ti exeis kanei gia na exeis konter?

    gcrook
    rikse kamia timh gia ohlins re su gia to k3 mou.... na kserw dhladh pou peripou 8a eimai oikonomikws....


    to k5 exei allaksei to upoplaisio exei diaforetikh klhsh logo twn parapwnwn gia uperbolika psilh 8esh sunepibath!

    edw sas deixnw poso periorismenh einai h 8esh tou pisw amorthser logo twn 2plwn eksatmhsewn


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αλέξης011.jpg 
Προβολές:	586 
Μέγεθος:	32,9 KB 
ID:	45063

  6. #21
    giannh ksexasa na sou pw gia to rouleman laimou
    h suzuki to anaferei ws ekshs: B1 BEARING 30 x 5
    pes re su gamo ton mpela mou gia to konter ti ekanes arxhsa na ta pairnw sthn krana...

    aaa kai na sou pw? pou na brw na poulhsw olo to mprostina susthma? de mou xreiazetai oute auto oute h eksatmhsh....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αλέξης016.jpg 
Προβολές:	570 
Μέγεθος:	39,4 KB 
ID:	45064

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Στο ειχα πει οτι η πατεντα με το κοντερ ΔΕν παιζει!
    Θα πρεπει να παραγγειλεις αναγκαστικα ΑΥΤΟ!


    Τωρα για το Ολινς εισαι στα ιδια λεφτα και συ μαλλον 650 ευρω,ο Δουλαβερης το ειχε μαλιστα ετοιμοπαραδοτο και μου το εδειξε, αλλα δεν το γλιτωνεις το piggyback
    Τωρα ναι με τις εξατμισεις εχεις προβλημα μαλλον.
    Δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λεει ο φιλος οτι μπορεις να το παραγγειλεις hose mounted,(και βασικα δεν νομιζω),αλλα αν δεν μπορεις την εκατσες γιατι το 99-02 αμορτισερ ειναι διαφορετικο απο το δικο σου και στο διχαλο που πιανει κατω, και στο υψος αλλα και στο spring rate του ελατηριου.
    Οποτε δεν μπορεις να κανεις πατεντα με αμορτισερ πρωτης γενιας.
    Και οσα αμορτισερ θυμαμαι για το δικο σου ειναι piggyback.Ισως με μοναδικη εξαιρεση το Penske (μιλαμε για το two way adjustable παντα, το αλλο εχει πανω απο χιλιαρικο),αλλα θα πρεπει να στειλεις μειλ να δεις τι παιζει.

    Υ.Γ Περιμενω να μου δωσεις λεπτομερειες για τα κλιπον που αλλαξες.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #23
    WRAIA MOU EFTOIAKSES TO APOGEUMA TWRA....
    OUTE TO KONTER MPORW NA KANW ME AUTON TON TROPO OUTE THN ANARHTHSH EKTWS AN TA STAKSW....

    NA SOU PW? TO GSXR APO TO GRANAZI KINHSHS DE PAIRNOUN SHMA GIA TO KONTER? 8ELW APLA EKEINON TON SENSORA GAMOTO....
    TO HLEKTRONIKO SUSTHMA GIA NA TO KALIMPRARW TO EXW! MONO O AIS8HTHRAS MOU XREIAZETAI....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αλέξης012.jpg 
Προβολές:	568 
Μέγεθος:	33,3 KB 
ID:	45065

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
    WRAIA MOU EFTOIAKSES TO APOGEUMA TWRA....
    OUTE TO KONTER MPORW NA KANW ME AUTON TON TROPO OUTE THN ANARHTHSH EKTWS AN TA STAKSW....

    NA SOU PW? TO GSXR APO TO GRANAZI KINHSHS DE PAIRNOUN SHMA GIA TO KONTER? 8ELW APLA EKEINON TON SENSORA GAMOTO....
    TO HLEKTRONIKO SUSTHMA GIA NA TO KALIMPRARW TO EXW! MONO O AIS8HTHRAS MOU XREIAZETAI....
    Ναι αλλα εσυ θελεις να κρατησεις τα οργανα σου ΚΑΙ την ηλεκτρονικη σου!
    Ξεχνα το επεσε τρελο ψαξιμο εξω για να γινει αυτο, και το λινκ που σου εβαλα ηταν μια πατεντα ενος απο το socalSVriders.com, που το δημοσιευσε σε ενα θρεντ 300+ σελιδων που ασχολουνταν με την συγκεκριμενη μετατροπη(αμα εισαι μερακλης ).
    Και πεσαν ολοι με τα μουτρα μιας και δεν υπηρχε αλλη λυση.Ας μην τα θελουμε ολα δικα μας.
    Δεν υπαρχει αλλος τροπος δυστυχως.
    Τωρα πως κατεληξε σε ετοιμο προιον στο Raceshop δεν ξερω.

    Ντιζες και παλι ντιζες μαι φρεντ.Αν σου φαινονται πολλα τα λεφτα ρωτα αυτους που επι σειρα ετων δεν ειχαν χιλιομετρητη στα μηχανακια τους, απο την στιγμη που εκαναν την συγκεκριμενη μετατροπη.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Κεκτημενη ταχυτης...
    Εσυ εχεις το Κ3 ομως (ολο το ξεχναω).
    Ισως να μην ισχυουν ολα αυτα.
    Απευθυνσου στα socalsvriders, sv650.org,svdownunder.com
    Απο εδω δεν βγαζεις ακρη δεν υπαρχει γνωση σε αυτο το μηχανακι.
    Δεν εισαι και Αθηνα γμτ
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #26
    LOIPON MAGA TO BRHKAAAA!!!!

    akou eimai hlektrologos mhxanikos kai to mualo mou kobei!!!

    exw balei sto speedo healer (www.speedohealer.com)

    8a parw ena magnhth kulindriko kai 8a ton bhdwsw sto granazi kinhshs! apo ekei o original sensoras tou sv 8a pairnei shma kai 8a exw endiksh sto konter!

    kala mallon me exei faei h malakia (kai niw8w apotuximenos) kai lew kai skeytomai paparies!!!! gamhseta....

    auton ton magnhth 8a antikatasthsw... ante na doume twra apotelesmata....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αλέξης035.jpg 
Προβολές:	565 
Μέγεθος:	32,8 KB 
ID:	45066

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jpsplus
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    198
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
    [B]LOIPON MAGA TO BRHKAAAA!!!!

    akou eimai hlektrologos mhxanikos kai to mualo mou kobei!!!

    exw balei sto speedo healer (www.speedohealer.com)

    Αλεξη για το κοντερ εχω παρει αυτο που ειδες στο σαιτ του svraceshop.
    υπαρχει ενα μικρο προβλημα. δουλευει αλλα δειχνει ακριβως τα μισα. εχω γραψει γραμμα και περιμενω απαντηση. το προβλημα λυνεται (?) με τα διπλασια μαγνητακια. αφου εισαι ηλεκτρολογος ριξε μια ματια στο www.cherrycorπ.com και στη περιοχη των προξιμιτι σενσορς.

    οπως θα δεις στο σαιτ ο μαγνητης του SV 650 εχει 8 πολους
    4Ν και 4S. τα μαγνητακια βιδωνουν στους πειρους των δισκων που συνδεουν το κινητο με το σταθερο. και μια φωτογραφια του σενσορα που εχω.

    ο σενσορας ερχεται με βυσμα και κουμπωνει στο μαμισιο.

    το νουμερο γαι το ρουλεμαν που μου γραφεις το εχω αλλα αυτο ειναι μαλλον κωδικος μονο για τον βιλλιοφορο. μηπως ξερεις τη διαμετρο αυτου που μπαινει στο λαιμο? ειναι 47(μαλλον οχι), 52, ?

    εχεις βαλλει 310 η 320 δισκους γιατι 300 παντως δεν ειναι. Εχεις βαλει αποστατες στη δαγκανες.

    για το πισω συστημα τωρα. κατα αρχην εφερες την αριστερη εξατμηση πανω απο το ψαλιδι ενω θα μπορουσες να την φερεις κατω απο τον κινητηρα οπως στο 1000. με ενα γατονι μηχανικο (της ολινς. θα ρωτησω το δικο μου στην Αθηνα) μπορεις να φτιαξεις το ολινς με house mounted και με υδραυλικη προφορτιση
    (ειμαι μηχανικος)
    για το μονομπρατσο που ελεγες καπου αλλου για κοιτα το gsr600 και το ψαλιδι του που αν θελει θα θελει λιγη δουλεια για να μπει.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Εικόνα004.jpg 
Προβολές:	561 
Μέγεθος:	21,3 KB 
ID:	45075

  13. #28
    310 diskous
    eee h exoume h den exoume frena....
    koita egw ti 8elw na agorasw....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_0695.jpg 
Προβολές:	559 
Μέγεθος:	73,3 KB 
ID:	45078

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jpsplus
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    198
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
    310 diskous
    eee h exoume h den exoume frena....
    koita egw ti 8elw na agorasw....
    το σιτε ειναι τελικα www.cherrycorp.com

  15. #30
    POU NA BREIS EDW TETOIOUS AIS8HTHRES RE FILE
    ASTA NA PANE....
    MAKARI NA BRW AUTO POU SOU ESTEILA SE FOTO PIO PANO!
    OSO GIA TO PSALIDI SE SU POU NA BREIS TWRA METAXEIRISMENO APO GSR600???? ASTO MALLON 8A PERIMENOUME NA KANOUN OI GALLOI THN ARXH ME TIS METATROPES TWN SV K3+
    AUTO POU SOU EXW SE FOTO TO EXEIS KSANA DEI? EINAI SENSORAS POU TOPO8ETEITE STO GRANAZI KINHSHS KAI AUTO 8ELW NA KANW..... MOU LEIPEI OMWS O SENSORAS


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_0757.jpg 
Προβολές:	553 
Μέγεθος:	98,2 KB 
ID:	45079

Σελίδα 2 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Gsxr 1000 K4 front-end swap
    από kostom στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2007, 12:47
  2. Front Gsxr 1000 k4
    από johnpagr στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF