Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Please help...υποψηφιος CBR 600 rrrrr....

  1. #1
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236

    Please help...υποψηφιος CBR 600 rrrrr....

    Νομιζω ηρθε η ωρα μου για το πρωτο μου super sport και λεω να ερθω στη παρεα σας - η οποια μου φανηκε η πιο "ζεστη" στα Forums-!!

    Οδηγω περιπου 1,5 χρονο Fazer Fz6s και νομιζω οτι ειναι πλεον λιγο για μενα, και στο δρομο και σιγουρα στη πιστα!!Πολυ καλο μηχανακι πραγματικα αλλα .....

    Στο θεμα μας λοιπον.Εχω οδηγησει cbr 600 rr ¨05 και γουσταρα τρελα.Ειδικα πανω απο τις 10000rpm δε μπορουσα να κρατηθω στο καθισμα καθοτι αρκετα ελαφρης και μικροσωμος και πολυ στριφτερο με φρενάρες κλπ.....!!!!!!

    Θα ηθελα,please.. γνωμες για το μηχανακι.Το κακο ειναι οτι δε παιζει δευτερο μικροτερο μηχανακι για την ωρα και θα γραφει πολλα χιλιομετρα καθημερινα λογω δουλειας, ευτυχως τα περισσοτερα Κηφησο, Πειραιας - Βορεια πραστεια.

    Εψαξα και βρηκα 2-3 μηχανακια μεταχειρο,μπλε και μαυρα, μοντελα 2005 απο καταστηματα,περιπου στα 9000 ευρω με 3000Km και εγγυηση Σαρακακη.Ειδικα το μπλεδακι νομιζω ειναι super.
    Ειναι καλα τα χρηματα?
    Εχει κανεις καποιο αλλο μηχανακι υποψιν?
    Τι να προσεξω επειδη ειναι μεταχειρισμενα?

    Sorry φιλαρακια αν σας κουρασα αλλα νομιζω καποια στιγμη ολοι εχουμε περασει απο αυτο το σταδιο.

    Ααααα... αν ακουσει κανεις τιποτα για να πουληθει το Fazerακι ευπροσδεκτος!!! Για λεπτομερειες υπαρχουν στις αγγελιες του αντιστιχου Foroum


    ΤΗΑΝΧΧΧΧΧΧ..........

  2. #2
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Υπάρχει ένα μπλέ ολοκαίνουργιο 600RR 2004 στο Σουλτάτη και προφανώς θα έχει κάτω απο 10000, δές το.

    Το 600RR είναι πανευκολο μηχανάκι ,θα το συνηθίσεις γρήγορα και θα το σκίζεις εύκολα στην πίστα σε λίγο καιρό άν ξενερωνες τόσο πολύ με το fazer.

    Τα φρένα του είναι κορυφαία αλλά θέλει ρύθμιση η πίσω ανάρτηση γιατί η μαμα ρυθμίσεις το κάνουν λίγο νευρικό.

    Το καλύτερα ρυθμισμένο RR που καβάλησα ήταν του Valentino_ptossi, άν του στείλεις πμ πιστευω θα σου πεί τι έχει κάνει.

    Για καθημερινή χρήση δέν είναι σε κίνηση πάντως όπως όλα τα ss
    και είναι ότι πιο άβολο παιζει για συνεπιβάτη και για πολύωρη βόλτα, είναι ταγμένο εντελώς για πίστα.

  3. #3
    καταρχήν, σε καθημερινή χρηση θα σε ταλαιπωρήσει αφανταστα, ασε που χαραμιζεται σε τετοια χρήση. Οπως λέει και ο SCBR1000RR, ειναι ταγμένο για πιστα, κυριολεκτικά. Εκεί θα το καταευχαριστηθείς, ενα χαμογελο να, μεχρι τα αυτιά θα έχεις.

    Η ένσταση μου είναι στη τιμή. 9000 για μεταχειρισμένο είναι πολλά, ιδίως αν σκεφτείς ότι με παζάρι μπορεί να βρεις νέο - και αντιπροσωπίας, όχι παραεισαγωγής - με 10.800. Αναρωτήσου, δεν αξίζει να δωσεις 1800 παραπανω για να το παρεις καινουριο. Ακόμα, το μοντέλο 2004, το βρίσκεις καινουριο με 10.000.

    Στο ίδιο διλημα ειμαι με σενα, καθώς και εγώ ψάχνω αυτές τις μέρες για να αγοράσω. Και κάπως έτσι, μου "ήρθε" και η εξής ιδέα: κρίνωντας τελικά οτι αξιζει να δωσω 1000-1800 παραπάνω, δεν κοιτάζω το νεο GSXR600 K6, το οποίο είναι σαφώς ανώτερο από το CBR (έτσι τουλάχιστον λένε τα πρώτα τεστ σε εξωτερικό) και το οποίο έχει τιμή καταλόγου 10.900? (άρα θα μπορείς να το πάρεις πιο φτηνά, γυρω στα 10.500)

  4. #4
    Xehases ena r....

  5. #5
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236
    Φιλε μου 7- CUBED ,κοιταξα και εγω τη περιπτωση
    του GSXR 600, αλλα θελω ενα μηχανακι
    για 1.5 μαξιμουμ 2 χρονια και να το πουλησω μετα
    καθως δεν εχω παει φανταρος και θα ερθει η ωρα μου
    και μενα(μη φυγω και καθεται στο παρκινκ το μηχανακι).
    Οποτε προσπαθω να αγορασω κατι
    που θα χασω οσο το δυνατον τα λιγοτερα χρηματα
    στη μεταπωληση.Ασε που τρελαινομαι με την ιδεα
    να κυκλοφορω το μηχανακι μεσα στη πολη ,
    οποτε μαλλον θα χτυπησω και ενα παπι για δευτερο
    και ηδη εχω ανοιχτει πολυ οικονομικα.

    Εν το μεταξυ εχω βρει αγοραστη (αν ολα πανε καλα)
    για το FAZER και δεν εχω καταληξει τι να κανω ακομα.
    Υπαρχει στα υποψιν και ενα R6 περσινο μαυρο που ειναι
    γνωστου και ειναι "καθαρο" μηχανακι αλλα τωρα που
    αλλαξε μοντελο να αγορασω το παλιο.Λιγο μ@λ@κια
    ειναι.Εχω αρρωστησει λεμε...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Στα 12000 παιρνεις καινουργιο το 1000 05 αν δεν ζητας ανταλλαγη στα μαγαζια.

  7. #7
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Στα 12000 παιρνεις καινουργιο το 1000 05 αν δεν ζητας ανταλλαγη στα μαγαζια.
    12900

  8. #8
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 7-cubed
    καταρχήν, σε καθημερινή χρηση θα σε ταλαιπωρήσει αφανταστα, ασε που χαραμιζεται σε τετοια χρήση. Οπως λέει και ο SCBR1000RR, ειναι ταγμένο για πιστα, κυριολεκτικά. Εκεί θα το καταευχαριστηθείς, ενα χαμογελο να, μεχρι τα αυτιά θα έχεις.

    Η ένσταση μου είναι στη τιμή. 9000 για μεταχειρισμένο είναι πολλά, ιδίως αν σκεφτείς ότι με παζάρι μπορεί να βρεις νέο - και αντιπροσωπίας, όχι παραεισαγωγής - με 10.800. Αναρωτήσου, δεν αξίζει να δωσεις 1800 παραπανω για να το παρεις καινουριο. Ακόμα, το μοντέλο 2004, το βρίσκεις καινουριο με 10.000.

    Στο ίδιο διλημα ειμαι με σενα, καθώς και εγώ ψάχνω αυτές τις μέρες για να αγοράσω. Και κάπως έτσι, μου "ήρθε" και η εξής ιδέα: κρίνωντας τελικά οτι αξιζει να δωσω 1000-1800 παραπάνω, δεν κοιτάζω το νεο GSXR600 K6, το οποίο είναι σαφώς ανώτερο από το CBR (έτσι τουλάχιστον λένε τα πρώτα τεστ σε εξωτερικό) και το οποίο έχει τιμή καταλόγου 10.900? (άρα θα μπορείς να το πάρεις πιο φτηνά, γυρω στα 10.500)
    Το Gsx-R K6 600 δέν είναι ανώτερο πουθενά απο το CBR600RR.
    Με 101 hp στο τροχό το suzuki συνεχίζει να είναι το πιο αργό 600, άσε που τις φρενουκλες του RR ούτε στον ύπνο του.
    Η δε θέση οδήγησης του gsxr είναι τουριστάδικη εμπρός στου RR,
    και να σου πώ και κάτι την καύλα του RR εκεί ψηλά στις 15000rpm δέν την έχει κανένα.

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Το Gsx-R K6 600 δέν είναι ανώτερο πουθενά απο το CBR600RR.
    Με 101 hp στο τροχό το suzuki συνεχίζει να είναι το πιο αργό 600, άσε που τις φρενουκλες του RR ούτε στον ύπνο του.
    Η δε θέση οδήγησης του gsxr είναι τουριστάδικη εμπρός στου RR,
    και να σου πώ και κάτι την καύλα του RR εκεί ψηλά στις 15000rpm δέν την έχει κανένα.
    101Hp στον τροχό το GSX-R 600 του 2006??????????????
    Μόνο??????
    Που το διάβασες????
    Απο test-ride του συγκεκριμένου μοντέλου είχα διαβάσει ότι έχει δύναμη αντίστοιχη αν όχι περισσότερη από το καινούριο Yamaha R-6 το οποίο λογικά βγάζει περισσότερα από 101 άλογα!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  10. #10
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    101Hp στον τροχό το GSX-R 600 του 2006??????????????
    Μόνο??????
    Που το διάβασες????
    Απο test-ride του συγκεκριμένου μοντέλου είχα διαβάσει ότι έχει δύναμη αντίστοιχη αν όχι περισσότερη από το καινούριο Yamaha R-6 το οποίο λογικά βγάζει περισσότερα από 101 άλογα!
    Πάρε το 0300 να το διαβάσεις.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Πάρε το 0300 να το διαβάσεις.
    Δεν σε αμφισβητώ απλά μου φάνηκε πολύ περίεργο γιατί το προηγούμενο από όσα θυμάμαι έβγαζε περίπου τα ίδια!!!
    Ίσως να φιμώθηκε ο κινητήρας λόγω EuroIII.

    Υ.Γ.
    Το οδηγούν εδώ Ελλάδα????
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  12. #12
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    Δεν σε αμφισβητώ απλά μου φάνηκε πολύ περίεργο γιατί το προηγούμενο από όσα θυμάμαι έβγαζε περίπου τα ίδια!!!
    Ίσως να φιμώθηκε ο κινητήρας λόγω EuroIII.

    Υ.Γ.
    Το οδηγούν εδώ Ελλάδα????
    Almeria, το ίδιο πρόβατο με άλλη προβια είναι τί νόμιζες.
    Και το R6 105 άλογα τροχό απο τα 127 που δηλώνει.
    Καλύτερο βγάζει το 636 +36cc και μετά το 675 αφού η Triumph είναι και χορηγός δέν μας πάιρνει και αλλιώς.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Almeria, το ίδιο πρόβατο με άλλη προβια είναι τί νόμιζες.
    Και το R6 105 άλογα τροχό απο τα 127 που δηλώνει.
    Καλύτερο βγάζει το 636 +36cc και μετά το 675 αφού η Triumph είναι και χορηγός δέν μας πάιρνει και αλλιώς.
    Διαφημιστικά τεχνάσματα. Μούφες για να δελεάζουν τον κόσμο δηλαδή.
    Σαν το R-6 με τις και καλά 17.500rpm!!!!!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Almeria, το ίδιο πρόβατο με άλλη προβια είναι τί νόμιζες.
    Και το R6 105 άλογα τροχό απο τα 127 που δηλώνει.
    Καλύτερο βγάζει το 636 +36cc και μετά το 675 αφού η Triumph είναι και χορηγός δέν μας πάιρνει και αλλιώς.
    SCBR1000RR : το 636 καλύτερο? εισαι σιγουρος? νομιζω βγαζουν το gixxer. Τεσπα, δεν θυμαμαι, δεν εχω μπροστα μου το περιοδικό τωρα... και προς θεου, ακομα και έτσι, δεν λεω οτι το CBR υπολείπεται ουσιαστικά. Το έχω οδηγησει και ναι, ειναι καυλα το μηχανακι, παραμένει πρωτη μου επιλογή αν καταφέρω να βρω ενα μεταχειρισμένο σε ~ 8000.

    Διαφορετικά φιλε SCBR1000RR, αν δεν βρω, με βλέπω να γίνομαι συναδελφος, αγοράζοντας ενα μεταχειρισμένο 1000αρι. Σας διαβαζω καιρο τωρα εδω μεσα, αντε μπας και σας γνωρισω απο κοντα σε καμια βολτα. Να το πάρω μονο ...

  15. #15
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 7-cubed
    SCBR1000RR : το 636 καλύτερο? εισαι σιγουρος? νομιζω βγαζουν το gixxer. Τεσπα, δεν θυμαμαι, δεν εχω μπροστα μου το περιοδικό τωρα... και προς θεου, ακομα και έτσι, δεν λεω οτι το CBR υπολείπεται ουσιαστικά. Το έχω οδηγησει και ναι, ειναι καυλα το μηχανακι, παραμένει πρωτη μου επιλογή αν καταφέρω να βρω ενα μεταχειρισμένο σε ~ 8000.

    Διαφορετικά φιλε SCBR1000RR, αν δεν βρω, με βλέπω να γίνομαι συναδελφος, αγοράζοντας ενα μεταχειρισμένο 1000αρι. Σας διαβαζω καιρο τωρα εδω μεσα, αντε μπας και σας γνωρισω απο κοντα σε καμια βολτα. Να το πάρω μονο ...
    Το 636 είναι το πιο δυνατο ακόμα + μονοδρομος συμπλέκτης είναι πιο γρήγορο απο τα 600.
    Βέβαια σε κανένα συγκριτικό δέν κάνουν σύγκριση το ZX6RR που είναι ώντος 600cc να δούμε την παντοδυναμία της kawasaki που αδυνατεί να βγάλει 100hp τροχό.

    Όσο για cbr 600rr πωλείτε εδώ ένα μαυρό κάτω απο 8000 νομίζω

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πληροφορία για CBR 600 F 97'
    από gcrook στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2008, 13:18
  2. Kitarisma carbs se cbr 600
    από banditgr στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2004, 19:34
  3. Imobilizer CBR 600 F4iS
    από nastro_azzuro στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 20:06
  4. Αλυσίδα - γρανάζια CBR 600 (?)
    από monstermind στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 19:24
  5. Shumitomo δαγκάνες σε cbr 600 f3
    από banditgr στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2004, 12:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF