Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 214

Θέμα: Θερμαινόμενα grips από Louis.de και διαδικασία τοποθέτησης...

  1. #61
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Ο κωδικός του σαν ανταλλακτικό είναι 36852-06g00

  2. #62
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Αγαπητοί μου, έστειλα το παρακάτω e-mail στο τεχνικό τμήμα του louis.de. Θα περιμένω απάντηση και θα ενημερώσω.

    Dear Sir/Madam,

    I am writing to you on behalf of a group of people from a motorcycle forum in Greece. We are looking to make a group buy from you for the following product for our Suzuki V-Stroms:

    Product id :10032046
    Description: HEIZGRIFFE *SAITO* II FUER 22 MM FAHRZEUGLENKER

    In order to install the above product we need an item called a 'horn plug connector' which will connect the grips to a plug that is already available on the bike. Is it possible to find that product through you along with the grips? An image of the connector is here and its manufacturers code is 36852-06g00:

    http://www.moto.gr/forums/attachment...&postid=352933

    Please let me know if we can find this along with the grips so we can procced with our order. This item is not available in Greece so we need to know if we can find it before we place an order for the grips.



    Thank you in advance for your reply,


    Argy Kapetanias

  3. #63
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Πήρα απάντηση:

    Dear Mr. ,

    thank you for your e-mail.
    Unfortunately we cannot deliver the plug seen on your attachment, sorry.
    To mount the heat grips 10032046, please follow the attached wiring diagram:



    With best regards


    Detlev Louis
    Motorradvertriebsges. MbH


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	louis.jpg 
Προβολές:	629 
Μέγεθος:	88,6 KB 
ID:	53235

  4. #64
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Μία διεύθυνση που βρήκα για παραγγελία είναι η
    http://www.ronayers.com/browseparts....ng=36852-06G00
    Στο google όταν έβαλα suzuki part 36852-06G00 για να ψάξει μου έβγαλε 9 αποτελέσματα...
    Πάντως έχω και φωτοοδηγίες (στα Ιταλικά...) για εγκατάστσή τους χωρίς το plug, με ασφάλεια.
    Το plug εέιναι απαραίτητο για πιο νοικοκυρεμένη δουλειά (και πιο εύκολη...)

  5. #65
    Αργύρη,αφου είναι "δυσκολη" η παραγγελια βγαλεμε απο την λιστα!
    Don't follow me I'm lost too

  6. #66
    Παιδιά, γεια χαρά σε όλους. Χαζεύω το forum εδώ και καιρό , είπα να γραφτώ και να απαντήσω στο θέμα, αν θέλετε να βοηθήσω...

    Βασικά είμαι από Πάτρα, αλλά κάνω μεταπτυχιακά στην Αμερική. Θερμαινόμενα γκριπ έχω βάλει εδώ και χρόνια χωρίς το βύσμα, απλά συνδέοντας τα καλώδια. Αν το ξαναέκανα πάντως θα χρησιμοποιούσα το βύσμα, κάνει τα πράγματα πιο εύκολα απ'το να σκαλίζεις εκεί που είναι χωμένο το βύσμα στη μηχανή.

    Εδώ που είμαι όμως είναι πολύ εύκολο να πάρω το βύσμα που θέλετε. Το κοίταξα και φαίνεται να κοστίζει γύρω στα $5. Αν θέλετε να σας τα πάρω από εδώ και να τα στείλω όλα ένα πακέτο, τα ταχυδρομικά δε νομίζω να είναι πάνω από $15. Ή ακόμα καλύτερα, γύρω στις 20 Αυγούστου κατεβαίνω για διακοπές, θα μπορούσα να τα φέρω μαζί μου και να τα δώσω σε κάποιον από εσάς.

    Αν ενδιαφέρεστε, απαντήστε θα κοιτάζω το thread για λίγες μέρες...

    edit: να υπολογίζετε 2-3 βδομάδες για να μου 'ρθει η παραγγελία και άλλη μια βδομάδα στο ταχυδρομείο.

  7. #67
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis-dl1000
    Παιδιά, γεια χαρά σε όλους. Χαζεύω το forum εδώ και καιρό , είπα να γραφτώ και να απαντήσω στο θέμα, αν θέλετε να βοηθήσω...

    Βασικά είμαι από Πάτρα, αλλά κάνω μεταπτυχιακά στην Αμερική. Θερμαινόμενα γκριπ έχω βάλει εδώ και χρόνια χωρίς το βύσμα, απλά συνδέοντας τα καλώδια. Αν το ξαναέκανα πάντως θα χρησιμοποιούσα το βύσμα, κάνει τα πράγματα πιο εύκολα απ'το να σκαλίζεις εκεί που είναι χωμένο το βύσμα στη μηχανή.

    Εδώ που είμαι όμως είναι πολύ εύκολο να πάρω το βύσμα που θέλετε. Το κοίταξα και φαίνεται να κοστίζει γύρω στα $5. Αν θέλετε να σας τα πάρω από εδώ και να τα στείλω όλα ένα πακέτο, τα ταχυδρομικά δε νομίζω να είναι πάνω από $15. Ή ακόμα καλύτερα, γύρω στις 20 Αυγούστου κατεβαίνω για διακοπές, θα μπορούσα να τα φέρω μαζί μου και να τα δώσω σε κάποιον από εσάς.

    Αν ενδιαφέρεστε, απαντήστε θα κοιτάζω το thread για λίγες μέρες...

    edit: να υπολογίζετε 2-3 βδομάδες για να μου 'ρθει η παραγγελία και άλλη μια βδομάδα στο ταχυδρομείο.
    Εισαι Θεος.....αν μπορεις να παρεις 11 κομματια και τα τα στειλεις με το ταχυδρομειο ειναι η καλύτερη λύση...για να μην τα κουβαλάς και μαζί σου ......και να μπορέσω να τα μοιράσω μετά μαζί με τα Grips...


    Δεν νομίζω να έχει κανείς αντίρηση....

  8. #68
    ok, είναι τελικό αυτό το 11 ή να αφήσουμε μια δυο μέρες για το τελικό νούμερο ?

    Επίσης, με το όλο θέμα σκέφτομαι να πάρω κι εγώ ένα κομμάτι, μια και τα δικά μου (πιο απλός τύπος, με αντιστάσεις, όχι γκριπ, κάναν $20) μετά από 3 χρόνια και μερικά βάλε-βγάλε όταν άλλαζα τιμόνι τα βλέπω να θέλουν αλλαγή σύντομα. Μπορώ να μπω κι εγώ στην παραγγελία ?

    Ας συννενοηθούμε για τις λεπτομέρειες με ΠΜ.

    edit: Αν μπορώ να μπω κι εγώ στο κόλπο, πληρώνω εγώ όλα τα βύσματα, πληρώστε εσείς τα δικά μου γκριπ και τα ρέστα τα βρίσκουμε από κοντά. Θα γλυτώσουμε έτσι μια άσκοπη μεταφορά χρημάτων. Να πω την αλήθεια, πιο καλά θα ένιωθα να τα φερνα εγώ, έχουν δει πολλά τα μάτια μου με τα ταχυδρομεία και τα ελληνικά τελωνεία. Έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να βιάζεται κανείς καλοκαιριάτικα. Εκτός από Πάτρα, θα είμαι και Αθήνα. Βολεύει αυτό για συνάντηση τέλος Αυγούστου-αρχές Σεπτέμβρη ?

  9. #69
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Το νούμερο είναι τελικό......check ΠΜ

    edit: αυτό θα κάνουμε με τα λεφτά......μην ανυσηχείς κάπως θα βρεθούμε ή θα το κανονίσουμε.....εγώ είμαι Βόλο

  10. #70
    Μπαλαλάικα Το avatar του/της miraze
    Εγγραφή
    24/11/2005
    Μηνύματα
    439
    Αρε Γιάννη, σα μάνα εξ ουρανού ήταν το μήνυμά σου.
    Να σαι καλά.
    Αυτό το μονοπάτι που να οδηγεί




  11. #71



    best
    Thank you
    Τα πράγματα είναι απλά, το μπέρδεμα είναι να το καταλάβεις... :a5:

  12. #72
    ρε φιλαρακι μπραβο σου!!!
    δεν πιστευω οτι θα μπαινανε πολλοι σε αυτο τον κοπο ουτε καν να ασχοληθουν!!!

    σε ευχαριστουμε ρε φιλε!!!!!

  13. #73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
    Το νούμερο είναι τελικό......check ΠΜ

    edit: αυτό θα κάνουμε με τα λεφτά......μην ανυσηχείς κάπως θα βρεθούμε ή θα το κανονίσουμε.....εγώ είμαι Βόλο

    αργυρη επιβεβαιωσε με πμ οτι οντως τα θελουνε τα γκριπ οσοι ενδιαφερονται!!!
    μηπως να το μεταφεραμε και στα γενικα να δουμε ποιος αλλος ενδιαφερετε??

  14. #74
    Ok, παιδιά, να'στε καλά...

    Τα παραγγέλνω σε κανα-δυο μέρες, θα κάνω ένα ψάξιμο να δω που θα τα βρω πιο φτηνά. Πάντως αποκλείεται να βγει πάνω από 5e το κομμάτι (μαζί με τα ταχυδρομικά για να μου έρθουν).

    Αν έρθουν γρήγορα, τα στέλνω ταχυδρομικά. Αν αργήσουν, θα περιμένετε να κατέβω Ελλάδα (20 Αυγούστου) και τα δίνω σε πακέτα Αθήνα-Πάτρα και στέλνω τα υπόλοιπα στον argy_kap.

    Για όσους πάντως μένουν στα κρύα, δεν μπορείτε να φανταστείτε τι διαφορά κάνουν τα γκριπ, το να έχεις ζεστά χέρια, ψυχολογικά, σε κάνει να αισθάνεσαι ΠΟΛΥ καλύτερα στο κρύο.

  15. #75
    Κάτι τελευταίο. Ασφάλεια δεν χρειάζεστε, έχει από τη μάνα του στο βύσμα των γκριπ. Απλώς ενώνετε τα καλώδια στο βύσμα και μετά συνδέετε τα δύο βύσματα.

    Περισσότερο μανίκι είναι να βγάλεις τα γκριπ και να βάλεις τα καινούρια. Εγώ χρησιμοποιώ οινόπνευμα για τέτοιες δουλειές. Σηκώνω λίγο το γκριπ με ένα μεγάλο κατσαβίδι, ρίχνω οινόπνευμα και μετά γλιστράει εύκολα. Το ίδιο και για να βάλεις το καινούριο. Το οινόπνευμα εξατμίζεται γρήγορα χωρίς να αφήνει κατάλοιπα. Χωρίς αυτό θα βλαστημήσετε για να τα αλλάξετε. Επίσης της μάνας του έχουν κόλλα από κάτω, εγώ δεν έβαλα ποτέ και δεν είχα πρόβλημα να γλιστράνε. Υπάρχει ειδική κόλλα για γκριπ πάντως...

Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MotoPissaris και Louis.de
    από Panos1313 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2010, 09:25
  2. Αγορά από louis.de
    από apk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2009, 23:30
  3. Αγορά από www.louis.de
    από WebDevGr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2008, 23:20
  4. Έχει αγοράσει κάποιος από Louis.de;
    από Infini στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2006, 09:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF