Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Νέος Εξοπλισμός

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2006
    Μηνύματα
    13

    Νέος Εξοπλισμός

    Καλησπέρα, καθώς είμαι άσχετος απο εξοπλισμό για την προστασία του αναβάτη θα ήθελα να αγοράσω μερικά πράγματα κάτω απο τις δικές σας συμβουλές (μαξ 1.500)

    Θα χρειαστώ:

    -Μποτες
    -Γάντια
    -Ζώνη
    -Κράνος

    Στολή διαιρούμενη δερμάτινη σε: Παντελόνι , Τζάκετ

    Θα ήθελα να είναι στα χρώματα της μηχανής: http://www.maxmoto.co.uk/images/aprilia_rs125_2006.jpg

    Έχετε κάτι καλό να προτείνεται;

  2. #2
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Welcome .

    Ολο το φορουμ και κυριως αυτό το κομματι γεμάτα προτάσεις και λινκς είναι . Αν έχω μια συμβούλη να σου δώσω αυτη είναι να ψαξεις κάλά πριν αγορασεις .Εγώ όποτε βίαστηκα την πάτησα .Με γεια το μοτορινο
    Modenas Kriss 125

  3. #3
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Για μπότες θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα τις Sidi Vertigo (βγαίνουν και σε αδιάβροχες-Vertigo tepor..)..Γύρω στα 230? οι αδιάβροχες,οι απλές λίγο λιγότερο..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sidi vertigo.jpg 
Προβολές:	345 
Μέγεθος:	25,3 KB 
ID:	45367
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #4
    δεν ξερω τιμες αλλα μου φαινονται καλουτσικα
    ενα κρανακι της σειρας γυρω στα 500-600


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2005112_151224.jpg 
Προβολές:	299 
Μέγεθος:	43,4 KB 
ID:	45390

  5. #5
    μια φορμουλα λιγο τρεντι
    βγαινει και μαυρο κοκκινο η αλλιως μπορεις να παρεις το kirishima μπουφαν γυρω στα 380 και το δερματινο το μαντελονι dragon fly me 370


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tuta%20aku%20divisibile-048407(1).jpg 
Προβολές:	293 
Μέγεθος:	98,8 KB 
ID:	45391

  6. #6
    γαντακι ασσορτι


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1_fire_starter_a77_021965_m.jpg 
Προβολές:	286 
Μέγεθος:	24,2 KB 
ID:	45392

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2006
    Μηνύματα
    13
    Παιδιά ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

    Μην ξεχνάμε, ψάχνουμε για πρώτη στολή άρα λεφτά πολλά δεν θα παίξουν (μαξ 1.500ε)


    Δεν πρέπει να ξεφύγουμε απο τα χρώματα της μηχανής.

    Οι μπότες θα ήθελα να έχουν προστασία στον αστράγαλο κ στο πάνω μέρος (το σημείο που αλλάζεις τις ταχύτητες) και βέβαια αδιάβροχες.

    Τα γάντια να είναι αντιανεμικά κ ελπίζω να βρώ κάτι αρκετά λεπτό ώστε να μπορώ να βγάζω τα κλειδιά από την τσέπη.

    Στο κράνος με ενδιαφέρει να έχει ζελατίνα αντιθαμβωτική (κίτρινη εσωτερικά που μειώνει αντανακλάσεις κ αυξάνει φωτεινότητα την νύχτα) και εξωτερικά να είναι φιμέ/καθρεύτης

    Τέλος στολη(φουλ προστατευτικά): Όχι φόρμα! Δηλαδή, να διαιρείτε στο κάτω μέρος (δερμάτινο με προστατευτικά) και σε ένα μπουφάν (δερμάτινο) που να διαθέτει τουλάχιστον 1 εσωτερική τσέπη!

    Ζητάω πολλά το ξέρω αλλά μέσα σε όλες αυτές τις εταιρείες ελπίζω να υπάρχει κάτι κ για εμένα. Σίγουρα υπάρχουν αυτά που ζητάω το θέμα είναι το οικονομικό!

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EMtec
    Παιδιά ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

    Μην ξεχνάμε, ψάχνουμε για πρώτη στολή άρα λεφτά πολλά δεν θα παίξουν (μαξ 1.500ε)


    Δεν πρέπει να ξεφύγουμε απο τα χρώματα της μηχανής.

    Οι μπότες θα ήθελα να έχουν προστασία στον αστράγαλο κ στο πάνω μέρος (το σημείο που αλλάζεις τις ταχύτητες) και βέβαια αδιάβροχες.

    Τα γάντια να είναι αντιανεμικά κ ελπίζω να βρώ κάτι αρκετά λεπτό ώστε να μπορώ να βγάζω τα κλειδιά από την τσέπη.

    Στο κράνος με ενδιαφέρει να έχει ζελατίνα αντιθαμβωτική (κίτρινη εσωτερικά που μειώνει αντανακλάσεις κ αυξάνει φωτεινότητα την νύχτα) και εξωτερικά να είναι φιμέ/καθρεύτης

    Τέλος στολη(φουλ προστατευτικά): Όχι φόρμα! Δηλαδή, να διαιρείτε στο κάτω μέρος (δερμάτινο με προστατευτικά) και σε ένα μπουφάν (δερμάτινο) που να διαθέτει τουλάχιστον 1 εσωτερική τσέπη!

    Ζητάω πολλά το ξέρω αλλά μέσα σε όλες αυτές τις εταιρείες ελπίζω να υπάρχει κάτι κ για εμένα. Σίγουρα υπάρχουν αυτά που ζητάω το θέμα είναι το οικονομικό!
    ολα αυτα που ζητας προβλεπονται σε αυτα που σου εγραψα.
    Το κρανακι βγαινει με την ζελατινα που ζητας αν και η νυχτα θελει τροπο και οχι φως.
    Η φορμα ειναι διαιρουμενη και βγαινει σε διαφορα χρωματα.
    Οι μποτες εχουν προστασια για τον αστραγαλο.
    Οσο για το γαντακι καλο ειναι να κανεις τον κοπο να τα βγαζεις και να βγαζεις τα κλειδια παρα να πεσεις και να βγαζεις τα δαχτυλα απο μεσα .Αρα δερμα και εκει.
    Το μονο που δεν ξερω ειναι ακριβως την τιμη για τα δερματα.
    Τωρα το κρανακι δεν το συζηταμε οσο για ταχρωματα εχεις δυο επιλογες ή να εισαι στα ιδια με την μηχανη ή να εισαι τρελιαρης.Εγω θα σου ελεγα το δευτερο ιδιως οσο αναφορα το κρανος γιατι θα την πουλησεις καποια στιγμη την μηχανη και θα παρεις αλλη τι θα κανεις θα αλλαξεις τα ρουχα απο την αρχη?

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/04/2006
    Μηνύματα
    13
    Φίλε MOZART ευχαριστώ για τις προτάσεις σου. Καμια Ιστοσελίδα να δώ τα προϊόντα; Ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν περίπου;

  10. #10
    παιρνεις τα ποδαρακια σου μπαινεις σε μαγαζι και λες για σας
    Θελω αυτα και αυτα και θελω την καλυτερη τιμη που υπαρχει στην αγορα γιατι με περιμενει και η αλλη πορτοκαλια :rotflmao:
    κοιτα και στις αγγελιες εδω μεσα μπορει να βρεις κατι που να σ'αρεσει.Βασικα πρεπει να τα δοκιμασεις να δεις αν κανουν στον σωματοτυπο σου.
    Παντως το μηχανακι σου το ειδα απο κοντα στην Λαρισα και ειναι πανεμορφο και δεν θυμιζει καθολου 125.
    Το derbi το οδηγησα και ειναι απλα απαραδεκτο.
    Αν παρεις αυτο το κρανος πες μου θα συχναζεις να στο κλεψω

  11. #11

Παρόμοια θέματα

  1. νέος στη γειτονιά
    από sporky στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2018, 19:00
  2. Απαντήσεις: 247
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2012, 07:12
  3. Eφτασε!! Νεος Συναγερμός!
    από meis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 10:41
  4. Νεος κοσμος
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 20:33
  5. Εξοπλισμός camping...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF