Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: Το μικρό Κ6 επιτέλους στα χέρια μου!!!!

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    200

    Smile Το μικρό Κ6 επιτέλους στα χέρια μου!!!!

    Απο χθές είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του μικρού κοσμήματος της Suzuki.

    Το όνειρο πραγματοποιήθηκε.

    Για το 750 πήγαινα, καιρό τώρα, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία. Δεν μετανοιώνων ούτε στιγμή για την επιλογή μου.

    Το τέλος της δεύτερης μέρας, με βρίσκει με 320 σχεδόν χιλιόμετρα στο οδόμετρο. Ψάχνομαι με την θεση οδήγησης και όποτε βρώ χρόνο θα δοκιμάσω να τοποθετήσω τα μασπριέ σε διαφορετικές θέσεις.

    Η θέση οδήγησης είναι καταπληκτική. Όπως ακριβώς την περίμενα μετά την πρώτη μου επαφή μαζιί του, στην έκθεση μοτοσυκλέτας. Πολύ βολική η σέλα, τα κλιπόν έχουν ιδανική απόσταση απο τον κορμό και το άνοιγμά τους με βολεύει αφάνταστα. Είναι λές και σχεδιάστηκε για τα μέτρα μου.

    Το κιβώτιο είναι όνειρο και ο συμπλέκτης κορυφαίος. Έχοντας για 2 χρόνια το Fazer, έχω δεί τεράστια, χαοτική διαφορά. Τα φρένα δεν τα έχω ζορίσει ακόμα αλλά φαίνονται άψογα. Δεν θα μπορούσαν να είναι κάτι λιγότερο άλλωστε.

    Και εδώ θέλω να σας ρωτήσω σχετικά με το στρώσιμο. Μεχρι στιγμής το πηγαίνω 6 με 7.000 στροφές. Μήπως είναι πολύ χαλαρά και πρέπει να ανεβάσω και άλλο;

    Ένα μόνο σημείο με έχει χαλάσει μεχρι στιγμής. Δεν υπάρχει μετρητής βενζίνης. Γιατί ρε παιδιά. Είναι πάρα πολύ χρήσιμο και είανι το μοναδικό σημείο που θα μου λέιψει απο το Fazer. Κατά τ'αλλα, νομίζω οτι πήρα την τέλεια μηχανή.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	resize of 20042006338.jpg 
Προβολές:	863 
Μέγεθος:	54,8 KB 
ID:	45620

  2. #2
    Georgaraaaaaaa kaloriziko,eno milagame sto tilefono tis proalles den moy eipes tipota.KOYFALAAAAAAAAAAAAAAA.Ante kala hiliometra kai mporo na po oti einai poly nounara to K6 soy....
    pote tha vgoume volta re sy??Meta ta 800km anevase ligo tis strofes,ean kai ola ta mihanakia einai idi stromena...dose ligo gzazi akoma,den tha pathei tipota!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas NL
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    908
    Πανέμορφο είναι ρε συ!!!!

    Να το χαρείς without limits!!!


  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Καλορίζικος - καλοτάξιδος

  5. #5
    καλορίζικο!

    όσον αφορά το στρώσιμο.. το σωστό είναι να δουλευεις στρωτά το μηχανάκι, χωρίς ξεσπάσματα και πολύ υψηλές στροφές. Αν γεμίζεις ομαλά τις σχέσεις θα είσαι μια χαρά. Καλύτερα να δουλέψει λίγο το μοτέρ παρά να κρεμάει

    και αν θέλεις να πας καμιά βόλτα, καλύτερα σε στροφιλίκια για να δουλέψουν όλα τα εξαρτήματα παρά με 6κ στην εθνική.


    καλές βόλτες, και προσπάθησε να απολάυσεις όσο πιο πολύ μπορείς την ανεπανάληπτη αίσθηση της καινούργιας μηχανής

  6. #6
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Καλοριζικο και καλοταξιδο...!!!

    Γιατι δεν πηρες το 750?

  7. #7
    καλοριζικο ρε φιλε!!!!!

    σου ευχομαι απειρα, ασφαλη χιλιομετρα!!!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  8. #8
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
    Καλοριζικο και καλοταξιδο...!!!

    Γιατι δεν πηρες το 750?
    Γιατί υπάρχουν για να πάρει κανείς.
    Όποιος παραγγείλει σήμερα θα πάρει μετά απο 3 μήνες και άν θέλει κιόλας το μαυρο ματ

  9. #9
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Ερώτηση: Τι ύψος έχεις?

    Τι τον θες τον δείκτη? Απλά μηδένιζε τον έναν μερικό χιλιομετρητή όταν το γεμίζεις, εγώ έτσι κάνω και ανάλογα με την οδήγηση ξέρω πότε θα χρειαστώ βενζίνη.

    (Για όσους δεν ξέρουν, ΕΧΕΙ λαμπάκι ρεζέρβας, είπαμε, είναι rrrrrrrracing το μηχανάκι αλλά όχι και εντελώς.......) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cbanthropos
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    209
    καλοριζικο και πολλα καλα km...
    -------------
    I don't kill flies, but I like to mess with their minds. I hold them above
    globes. They freak out and yell "Whooa, I'm *way* too high."
    -- Bruce Baum

    CB400SF '97
    CBR600F '03

  11. #11
    mirrorofsorrow?........Egr@pses...Apisteyti mixani me bary onoma...Kaloriziko k me prosoxi k stoys 2 sas..i 3....k paei legontas..

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2005
    Μηνύματα
    200
    Δεν πήρα τελικά το 750, παρόλο που απο την αρχή για αυτό πήγαινα, για 3 λόγους.

    1ον, κοστίζει 2 χιλιάρικα πάνω απο το 600 και απο την στιγμή που μιλάμε για αντιπροσωπείας, το ποσό ανέρχεται στα 13.000ευρώ. Πάρα πολλά για την τσέπη μου.
    Είχα σκοπό να πάρω εισαωγής, αλλά τελευτία στιγμή άλλαξα γνώμη, βλέπε παρακάτω, Νο 3

    2ον, θα έπρεπε να περιμένω μεχρι Ιούνιο, ίσως και Ιούλιο μιας και όλα τα 750, τα μαύρα εννοείται, τα άλλα χρώματα δεν ήταν επιλογή για μένα απο την αρχή, που θα ερχόντουσαν νωρίτερα, ήταν κλεισμένα. Δεν υήρχε ουτε μία περίπτωση να περιμένω τόσο πολύ.

    Και...

    3ον, πήγα στο κατάστημα που το πήρα, για να ρωτήσω απλ΄απερισσότερες πληροφορίες για το 750 και το 600, κυρίως το 750. Μόλις όμως το είδα μπροστά μου, έπαθα black out. Τι 750, τι εισαγωγής, τι τι τι. Τα ξέχασα όλα. Του είπα, έτσι όπως είσαι φέρτο. Το πήρα.

    Ήταν κεραυνοβόλος έρωτας λέμε. :rotflmao: :rotflmao:



    όσοι απο σας θα παρεβρεθούν στην βόλτα της Κυριακής, θα τα πούμε εκεί. Σίγουρα όμως θα κανονίσουμε και κάτι μόνο με τζιξεράκια.

  13. #13
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mirrorofsorrow
    Σίγουρα όμως θα κανονίσουμε και κάτι μόνο με τζιξεράκια.
    Άντε άντε!!! Περιμένω πμ όταν γίνει!


  14. #14
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mirrorofsorrow
    Δεν πήρα τελικά το 750, παρόλο που απο την αρχή για αυτό πήγαινα, για 3 λόγους.

    1ον, κοστίζει 2 χιλιάρικα πάνω απο το 600 και απο την στιγμή που μιλάμε για αντιπροσωπείας, το ποσό ανέρχεται στα 13.000ευρώ. Πάρα πολλά για την τσέπη μου.
    Είχα σκοπό να πάρω εισαωγής, αλλά τελευτία στιγμή άλλαξα γνώμη, βλέπε παρακάτω, Νο 3

    2ον, θα έπρεπε να περιμένω μεχρι Ιούνιο, ίσως και Ιούλιο μιας και όλα τα 750, τα μαύρα εννοείται, τα άλλα χρώματα δεν ήταν επιλογή για μένα απο την αρχή, που θα ερχόντουσαν νωρίτερα, ήταν κλεισμένα. Δεν υήρχε ουτε μία περίπτωση να περιμένω τόσο πολύ.

    Και...

    3ον, πήγα στο κατάστημα που το πήρα, για να ρωτήσω απλ΄απερισσότερες πληροφορίες για το 750 και το 600, κυρίως το 750. Μόλις όμως το είδα μπροστά μου, έπαθα black out. Τι 750, τι εισαγωγής, τι τι τι. Τα ξέχασα όλα. Του είπα, έτσι όπως είσαι φέρτο. Το πήρα.

    Ήταν κεραυνοβόλος έρωτας λέμε. :rotflmao: :rotflmao:



    όσοι απο σας θα παρεβρεθούν στην βόλτα της Κυριακής, θα τα πούμε εκεί. Σίγουρα όμως θα κανονίσουμε και κάτι μόνο με τζιξεράκια.
    Σεβαστη απαντηση, αλλα αν ειναι να δωσεις 1500 euro για εξατμισουλα και αλλα...... τοτε επρεπε να παρεις 750.

  15. #15
    SUZUKIGSXR THE BEST!!! Το avatar του/της gsxrgirl
    Εγγραφή
    27/02/2006
    Μηνύματα
    8

    :)

    Και φοβερή μηχανή και το χρώμα φοβερό
    GSXR= GHOST RIDER . -

    και για να μην ξεχνιόμαστε
    http://www.phpbbserver.com/motor

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2009, 14:37
  2. ειναι στα χερια μου!
    από theodosisv στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2008, 14:55
  3. το καινουργιο μου κρανακι μολις το πηρα στα χερια μου!
    από GTZ750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2007, 05:44
  4. Πήραν το νόμο στα χέρια τους!!
    από Stergios69 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2005, 15:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF