Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Να διαλέξω πάλι Ευρώπη?

  1. #1

    Να διαλέξω πάλι Ευρώπη?

    Παίδες , την γνώμη σας....
    Έχω ενα KTM Prestige και σκέφτομαι να αλλάξω κατηγορία , σκυφτάδικο.
    Μ'αρέσει το SuperDuke αλλά να διαλέξω πάλι Ευρώπη?
    Απο το δικό μου δεν είχα ούτε καμμένη λάμπα!!!!!Αξιόπιστο!!
    Να πάω σε Ιαπωνία που μου λένε όλοι?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	superduke.jpg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	34,6 KB 
ID:	45694

  2. #2

    Re: Να διαλέξω πάλι Ευρώπη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
    Παίδες , την γνώμη σας....
    Έχω ενα KTM Prestige και σκέφτομαι να αλλάξω κατηγορία , σκυφτάδικο.
    Μ'αρέσει το SuperDuke αλλά να διαλέξω πάλι Ευρώπη?
    Απο το δικό μου δεν είχα ούτε καμμένη λάμπα!!!!!Αξιόπιστο!!
    Να πάω σε Ιαπωνία που μου λένε όλοι?

    Φολοου γιορ χαρτ.... :rotflmao: :rotflmao:


    Ο δουκας απαιχτος παντως!

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Γιατί δεν κάνεις λίγο υπομονή...:::..?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	200511177460b73a.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	60,3 KB 
ID:	45720

  4. #4
    Kala to Hypermotard einai APEXTO!!!Tho thena einai oti tha piasi mia timi i opoia den tha einai kai i pio prositi kai thelo na figo apo ta motard.
    Sigoura ayto tha einai apo ta pio grigora kai ta pio omorfa(exi vraveyti gia ton kalitero sxediasmo) motard.

    Alla o Dukas einai allios....

    Eseis ti tha dialegate?

  5. #5

    Re: Να διαλέξω πάλι Ευρώπη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
    Παίδες , την γνώμη σας....
    Έχω ενα KTM Prestige και σκέφτομαι να αλλάξω κατηγορία , σκυφτάδικο.
    Μ'αρέσει το SuperDuke αλλά να διαλέξω πάλι Ευρώπη?
    Απο το δικό μου δεν είχα ούτε καμμένη λάμπα!!!!!Αξιόπιστο!!
    Να πάω σε Ιαπωνία που μου λένε όλοι?
    ??????Δηλαδή πώς? Και να πάρεις τι?
    Πλακα κάνεις? Απο το ΚΤΜ στην Ιαπωνία?........θα έχει γέλιο......να δούμε σε πόσες μέρες θα πάρεις στουπί να το λαμπαδιάσεις.......Αυτές τις άγιες μέρες κακό πνεύμα σε κυρίευσε και θές να κάνεις τέτοιο πράμα......

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Συνήθως πρώτα αγοράζουμε Ιάπωνα που είναι φτηνός προσυτός και ευκολοσυντήριτος και όταν μας έρθει η γνώση πάμε στον ευρωπαίο... Τωρα άν εσυ θες να το πάς ανάποδα... Αναφορικά μονο σου λέω οτι κάποιος φίλος πήρε του κουτιού Transalp μετά απο ευρωπαίο και την σκότωσε μετά απο 3 μήνες και ξαναπήρε ευρωπαίο. Έχουν άλλη καβάλα αυτα τα δημιουργήματα και άμα την ξέρεις δύσκολα κοιτάς αλλού...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Συνήθως πρώτα αγοράζουμε Ιάπωνα που είναι φτηνός προσυτός και ευκολοσυντήριτος και όταν μας έρθει η γνώση πάμε στον ευρωπαίο... Τωρα άν εσυ θες να το πάς ανάποδα... Αναφορικά μονο σου λέω οτι κάποιος φίλος πήρε του κουτιού Transalp μετά απο ευρωπαίο και την σκότωσε μετά απο 3 μήνες και ξαναπήρε ευρωπαίο. Έχουν άλλη καβάλα αυτα τα δημιουργήματα και άμα την ξέρεις δύσκολα κοιτάς αλλού...
    εγω λεω να το βαλετε στις διαμαχες απο τωρα:rotflmao:
    παρε εναν Ιαπωνα να καβαλησεις επιτελους κατι γρηγορο.
    Αλλα και το ducati κουκλι ειναι σαν ιαπωνικο ειναι το ατιμο :rotflmao:
    Παντως για μενα το φτηνος , προσυτος ,ευκολοσυντηριτος και γρηγορος ειναι μεγαλη επιτυχια.
    Αλλα αν σου ερθει η γνωση να παρεις ενα ακριβο, απλισιαστο, δυσκολοσυντηριτο και αργο

  8. #8

    Re: Re: Να διαλέξω πάλι Ευρώπη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Motoulis
    ??????Δηλαδή πώς? Και να πάρεις τι?
    Πλακα κάνεις? Απο το ΚΤΜ στην Ιαπωνία?........θα έχει γέλιο......να δούμε σε πόσες μέρες θα πάρεις στουπί να το λαμπαδιάσεις.......Αυτές τις άγιες μέρες κακό πνεύμα σε κυρίευσε και θές να κάνεις τέτοιο πράμα......
    Κακό πνεύμα λες ε?
    Πάντως το σίγουρο είναι οτι εαν μάθεις με Ευρωπαίο , δύσκολα φεύγεις απο αυτόν!!Τώρα που έχω το Prestige , έχω ενα παράπονο μόνο , ότι αναγκάζομαι συνέχεια να περιμένω τους άλλους με τα εκτός ΚΤΜ motard!

    Και το Κ6 όμως το 1000 δεν είναι και αυτό κουκλάκι?Θόρυβο ουιιιιουυ...ενώ το ΚΤΜ vroooouuuummmmm....

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Δεν έχω μπει ποτε στο τρυπάκι να απαντήσω σε Ιάπωνα αλλά θα κάνω μία μικρή εξαίρεση χωρίς παρεξηγήσεις μιας και για μένα όλα τα μηχανάκια είναι "καλά"...
    Είναι καλή η λύση του ευκολοσυντήρητου, λαϊκού και εύκολου στην μεταπώληση εμορεύματος. Στο γρήγορο δεν θα αναφερθώ γιατι δεν νομίζω οτι το κατέχεις. Όταν πρωτοανέβηκα σε Ευρωπαίκο μηχανάκι ένιωσα αυτό που ίσως και εσύ να ενιωσες άν το τόλμησες. Ανταπόκριση. Δεν ήμουν καβάλα σε κάτι πλαστικό, κοινό, με δύο τροχούς που έχει "γκάζια".... Με μία λέξη ηταν "όμορφα"!!! Και δέν το αλλάζω για τη λύση της μίας 2ετίας με καλή μεταπώληση και "γκάζι". Θα το έκανα ίσως σε κάποια άλλη ηλικία. Και πάλι χωρίς παρεξηγησή και με σεβασμό σε όλους.
    Μήπως θα έπρεπε να υπάρχει και απο την πλειοψηφία σεβασμός σε 75 χρόνια τεχνογνωσίας,αγώνων,καινοτομιών και πρωτιών:....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	strip_01.jpg 
Προβολές:	154 
Μέγεθος:	48,7 KB 
ID:	45721

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Δεν έχω μπει ποτε στο τρυπάκι να απαντήσω σε Ιάπωνα αλλά θα κάνω μία μικρή εξαίρεση χωρίς παρεξηγήσεις μιας και για μένα όλα τα μηχανάκια είναι "καλά"...
    Είναι καλή η λύση του ευκολοσυντήρητου, λαϊκού και εύκολου στην μεταπώληση εμορεύματος. Στο γρήγορο δεν θα αναφερθώ γιατι δεν νομίζω οτι το κατέχεις. Όταν πρωτοανέβηκα σε Ευρωπαίκο μηχανάκι ένιωσα αυτό που ίσως και εσύ να ενιωσες άν το τόλμησες. Ανταπόκριση. Δεν ήμουν καβάλα σε κάτι πλαστικό, κοινό, με δύο τροχούς που έχει "γκάζια".... Με μία λέξη ηταν "όμορφα"!!! Και δέν το αλλάζω για τη λύση της μίας 2ετίας με καλή μεταπώληση και "γκάζι". Θα το έκανα ίσως σε κάποια άλλη ηλικία. Και πάλι χωρίς παρεξηγησή και με σεβασμό σε όλους.
    Μήπως θα έπρεπε να υπάρχει και απο την πλειοψηφία σεβασμός σε 75 χρόνια τεχνογνωσίας,αγώνων,καινοτομιών και πρωτιών:....
    επειδη οτι εγραψα πιο πανω συνοδευοτανε απο χαμογελο θα σου γραψω οτι δεν ειμαι Ιαπωνας.
    Ειμαι ανοιχτος σε ολα τα μηχανακια οπως και τωρα θελω να παρω το tuono.Αλλα τα 75χρονια ιστοριας συγνωμη αλλα δεν μου λενε τιποτα οπως δεν μου λεει και η fiat στα αυτοκινητα.
    Στο γρηγορο λοιπον μπορει να μην το κατεχω αλλα στα 600 για να βρει λυση η triumph το εφτασε 675 γιατι ουτε στα 650 δεν μπορεσε να πετυχει κατι.
    Επειδη δεν ανεβηκα σε Ευρωπαικο θα σου κανω την συγκριση με αυτοκινητα.Εχω λοιπον το opel που ειναι ευρωπαικο τον ιδιο μηνα αγορασε και ο ξαδελφος μου το corolla.Οταν τα καβαλησαμε το ξαδελφου φαινοτανε οτι τον κοροιδεψανε και του δωσανε κατι ψευτικο.Μετα απο 180000χιλ του ξαδελφου μου μπορει να σου δινει την ιδια αισθηση αλλα το δικο μου ειναι ετοιμο να διαλυθει στον δρομο.Απο προβληματα δεν το συζηταω να εχεις να πληρωνεις στο δικο μου
    και το τελευταιο δεν δενομαι ποτε με αψυχα πραγματα

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Μάλλον δεν με κατάλαβες.Ίσως έπρεπε τελικά δεν έπρεπε να μπω στο "τρυπάκι". Δεν θέλω να μου συγκρίνεις τον εμπορικό ανταγωνισμό της αυτοκινητοβιομηχανίας.Το ξέρω οτι η Fiat είναι Ιταλική. Όπως και η Ferrari. Για μένα δεν είναι στόχος τα 300, είναι η διασκέδαση και η εμπειρία.Για να μπορώ να τη μοιραστώ και να νιώθω όμορφα. Αύτή την ευκαιρία μου την έδωσε η σχέση που έχω νε τη μοτοσυκλέτα μου. Τη θεωρώ μοναδική. Είμαι σίγουρος οτι όλοι τη νιώθουμε...

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Μάλλον δεν με κατάλαβες.Ίσως έπρεπε τελικά δεν έπρεπε να μπω στο "τρυπάκι". Δεν θέλω να μου συγκρίνεις τον εμπορικό ανταγωνισμό της αυτοκινητοβιομηχανίας.Το ξέρω οτι η Fiat είναι Ιταλική. Όπως και η Ferrari. Για μένα δεν είναι στόχος τα 300, είναι η διασκέδαση και η εμπειρία.Για να μπορώ να τη μοιραστώ και να νιώθω όμορφα. Αύτή την ευκαιρία μου την έδωσε η σχέση που έχω νε τη μοτοσυκλέτα μου. Τη θεωρώ μοναδική. Είμαι σίγουρος οτι όλοι τη νιώθουμε...
    αρα λοιπον δεν γινεται να αποκλειουμε ετσι τον Ιαπωνα.Γιατι και για μενα διασκεδαση ειναι και εμπειρια τα οποια τα πετυχαινει μια χαρα ο Ιαπωνας και μου κοστιζει και ενα 3000 παρακατω και μεχρι χθες ηταν με διαφορα πιο αξιοπιστος.αν λοιπον την σχεση την μοναδικη την πετυχαινεις και απο τα προβληματα τωρα μαζοχισμος μου κανει αυτο.

  13. #13
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Πολλές φορές ακούω τους ευρωπαίους προβληματικούς, μα όταν περνάω απο service μόνο Ιάπωνες Θωρώ Ο Ε Ο !
    Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
    Πολλές φορές ακούω τους ευρωπαίους προβληματικούς, μα όταν περνάω απο service μόνο Ιάπωνες Θωρώ Ο Ε Ο !
    Ευχαριστώ για το χρόνο σου.
    :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao:
    απλα ειναι πολυ οι ιαπωνες.
    Παντως να ξερεις οτι απο γυναικες προτιμω τις Ευρωπαιες απο τις Ασιατισες και δεν δηκωνω συζητηση

  15. #15
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Απο την άλλη εγώ δεν έχω πρόβλημα με τις Ασιάτισες!!! Λές να είναι αποθυμένο?????:rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2005, 11:06
  2. Ισχύς - Ροπή (Τι να διαλέξω???)
    από OldMan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 17:45
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2005, 21:45
  4. Τι να διαλέξω????????????????????????????????
    από MOZART στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 17:27
  5. Να Μαι Παλι!!!!!!!!
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 07:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF