Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: αντρας-γυναικα

  1. #1

    αντρας-γυναικα

    Τι δίνεις σε μια γυναίκα που τα έχει όλα?

    Εναν άντρα για να της δείξει πως δουλεύουν.






    Ένα αντρόγυνο μαλώνει στο αυτοκίνητο.

    Κάποια στιγμή ο άντρας βλέπει δύο γαϊδούρια και λέει στη γυναίκα του,για να την πειράξει:

    -"Συγγενείς σου είναι;"

    Και η γυναίκα του απαντάει:

    -"Ναι. Τα πεθερικά μου!







    Ο Παναγιώτης ξυπνάει στο κρεβάτι του με ένα τρομερό hungover. Το κεφάλι του πάει να σπάσει. Με το ζόρι ανοίγει τα μάτια του και το πρώτο που βλέπει είναι 2 ασπιρίνες και ένα ποτήρι νερό στο κομοδίνο του. Ανακάθεται και βλέπει τα ρούχα του καθαρά και διπλωμένα στην καρέκλα μπροστά του. Κοιτάζει το δωμάτιο και συνειδητοποιεί ότι όλα είναι πεντακάθαρα και τακτοποιημένα.

    Βγαίνοντας από το δωμάτιο βλέπει ότι όλο το σπίτι είναι στην εντέλεια. Στην κουζίνα βλέπει ένα σημείωμα. «Μωρό μου, θα βρεις το πρωινό σου στον φούρνο. Πήγα να ψωνίσω για να σου μαγειρέψω λαγό το μεσημέρι που ξέρω ότι λατρεύεις. Σαγαπώ.». Πράγματι το πρωινό ήταν στον φούρνο ζεστό και λαχταριστό. Πάει να καθίσει και κάθεται πάνω σε έναν «Φίλαθλο». Τον κοιτάει και προς έκπληξη του είναι σημερινός.

    Εκείνη την στιγμή μπαίνει και ο γιος του στην κουζίνα.
    - Καλημέρα γιε μου, μπορείς να μου πεις τι έγινε χθες;
    - Κοίταξε γύρισες σπίτι στις 5 το πρωί, μεθυσμένος και με λερωμένα ρούχα γιατί κάπου είχες πέσει στον δρόμο, έπεσες και από τις σκάλες καθώς ανέβαινες και από τα νεύρα σου έσπασες το καλό σερβίτσιο και κάτι έπιπλα.
    - Και τότε γιατί η μητέρα σου μου έκανε πρωινό, μου αγόρασε Φίλαθλο και έχει όλο το σπίτι στην εντέλεια;

    - Α, αυτό λες; Η μαμά σε έσυρε στο κρεβάτι και όταν πήγε να σου βγάλει το παντελόνι άρχισες να φωνάζεις : «Άσε με ήσυχο κυρά μου, είμαι παντρεμένος!»











    Μία συγκριτική μελέτη της συμπεριφοράς ανδρών-γυναικών στο σούπερ-μάρκετ
    Γυναίκες:
    -------------------
    1. Προσπαθούν να παρκάρουν
    2. Παίρνουν ένα καροτσάκι.
    3. Το γεμίζουν με χρήσιμα πράγματα σε χρόνο ρεκόρ.
    4. Βάζουν τα ψώνια στις σακούλες με απόλυτα λογικό τρόπο (ό,τι είναι για το ψυγείο σε μία σακούλα, τα λαχανικά σε άλλη κλπ).
    5. Πληρώνουν.
    6. Γυρίζουν στο σπίτι
    7. Αδειάζουν τις σακούλες και τακτοποιούν τα ψώνια.
    Αντρες:
    -------------------
    1. Παρκάρουν παράνομα.
    2. Μπαίνουν στο σούπερ-μάρκετ...
    3. Ξαναβγαίνουν για να πάρουν καροτσάκι
    4. Αντιλαμβάνονται ότι δεν έχουν κέρμα.
    5. Πηγαίνουν στο περίπτερο να κάνουν ψιλά
    6. Βρίσκουν ευκαιρία και διαβάζουν το φίλαθλο (σε σπάνιες κλινικές περιπτώσεις την ημερησία και τον επενδυτή).
    7. Παίρνουν το καροτσάκι.
    8. Κάνουν όλες τις πιθανές διαδρομές στο σουπερ-μάρκετ (κατα μήκος, κατα πλάτος και διαγώνια)
    9. Τελικά αγοράζουν ένα ζευγάρι κάλτσες, 2 κατεψυγμένες πίτσες, φιστίκια, λουκάνικα,μπύρες και ένα κόμικ.
    10. Δεν ασχολούνται με άχρηστα πράγματα όπως βούτυρο, γάλα, γιαούρτι, απορρυπαντικό και λοιπές αηδίες.
    11. Πηγαίνουν στο ταμείο με την πιο ξανθιά και ......εννοείταιn πιο αργή ταμία.
    12. Βάζουν στη σακούλα τις πίτσες μαζί με τις κάλτσες και το κόμικ.
    13. Γυρίζουν σπίτι.
    14. Βάζουν τις σακούλες σ'ένα τραπέζι (ίσως πάλι νομίζουν ότι τα ψώνια θα βαρεθούν και θα βγουν μόνα τους).
    15. Βάζουν όμως τις μπύρες στο ψυγείο (μα για τι τους περάσατε... για άσχετους
    16. Την πέφτουν στον καναπέ με το κόμικ και τα φυστίκια και περιμένουν να κρυώσουν οι μπύρες.










    Ενας Ανδρας θα πληρώσει 2 χιλιάρικα για κάτι που αξίζει 1 χιλιάρικο επειδή το θέλει.
    Μια γυναίκα θα πληρώσει 1 χιλιάρικο κάτι που αξίζει 2 χιλιάρικα αν και ΔΕΝ το θέλει.

    Μια γυναίκα ανησυχεί για το μέλλον μέχρι που να παντρευτεί.
    Ενας άντρας δεν ανησυχεί για το μέλλον μέχρι που να παντρευτεί.

    Επιτυχημένος άνδρας είναι αυτός που βγάζει περισσότερα λεφτά από όσα μπορεί να ξοδέψει η γυναίκα του.
    Επιτυχημένη είναι η γυναίκα που βρίσκει τέτοιον άνδρα.

    Για να είναι ευτυχισμένος ένας άνδρας θα πρέπει να τον καταλαβαίνεις αρκετά και να τον αγαπάς και λίγο.
    Για να είναι ευτυχισμένη μια γυναίκα θα πρέπει να την αγαπάς πολύ και να μην προσπαθείς να την καταλάβεις καθόλου.

    Ο ανύπαντρος ζει περισσότερο από τον παντρεμένο, αλλά ο παντρεμένος είναι περισσότερος πρόθυμος να πεθάνει.

    Ο κάθε παντρεμένος μπορεί να ξεχάσει τα λάθη του, δεν χρειάζεται δυό άνθρωποι να θυμόνται τα ίδια πράγματα.

    Ενας άντρας ξυπνάει το πρωϊ όπως πήγε πριν κοιμηθεί, οι γυναίκες χειροτερεύουν στη διάρκεια της νύχτας.

    Μια γυναίκα παντρεύεται κάποιον πιστεύοντας ότι ΘΑ αλλάξει.
    Ενας άντρας παντρεύεται κάποια πιστεύοντας ότι ΔΕΝ θα αλλάξει.

    Μια γυναίκα έχει την τελευταία κουβέντα σε μια διαφωνία, ότι -τολμήσει να- πει ο άντρας είναι το ξεκίνημα μιας νέας.
    1
    θελω moter 250 για xt του 82

    κ manual για rf 400
    με 1η αδεια το 97


  2. #2

  3. #3
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431

    Re: αντρας-γυναικα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin

    Γυναίκες:
    -------------------
    1. Προσπαθούν να παρκάρουν
    .
    1
    ...Και το σούπερ μάρκετ έχει κλείσει.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  4. #4
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

  6. #6

Παρόμοια θέματα

  1. Τι λέει μια γυναίκα και τι ακούει ο άντρας
    από trigger στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2019, 22:00
  2. H γυναικα...ο αντρας και.....η....
    από Lilith_tzw στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2010, 20:13
  3. Γυναικα για βολτες
    από filippos_hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2004, 09:23
  4. Πως Να Κανεις Ευτυχισμενη Μια Γυναικα
    από stratospr στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 09:40
  5. Γυναικα Και ΜηΧανη
    από motopower στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 23:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF