Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Δισκοπλακα για ΧΤ 600 ΄01 (newbie)

  1. #1

    Δισκοπλακα για ΧΤ 600 ΄01 (newbie)

    Καλησπερα σε ολους. Θελω να ευχαριστησω για αυτο το forum γιατι μας δινει την δυνατοτητα σε εμας τους νεους οδηγους να μαθουμε πολλα πραγματα.
    Καιρος ειναι ο κοσμος να παψει να φοβαται ολο αυτο το στυλ του ,αν θελετε, μηχανοβιου και να περασουμε σε μια αλλη εποχη αντιληψης και σωστης οδηγησης.
    Λοιπον στο θεμα τωρα, αγορασα ενα XT 600 2001 μεταχειρισμενο σε πολυ καλη κατασταση αλλα οπως παντα θελει σουλουπωμα.
    1) Πισω δισκοπλακα γιατι ειναι χαλια.Θελω μια γυρω στα 70-100? να ειναι καλη για να εχω καλα φρενα.
    2)Για την ασφαλεια μου αξιζει να παω να βαλω σωληνακια υψηλης?
    3)98% οδηγαω στην Αθηνα και με βροχη τον χειμωνα, ποια λαστιχα να παρω?
    4)Ειναι η πρωτη μηχανη που εχω που εχει μονο μιζα. Εχω ενα αγχος αν καποια στιγμη γινει στραβη και δεν εχω μπαταρια τι κανω? Αν μπορειτε πειτε μου μερικες συμβουλες για να μην την παθω.
    Αυτα ηταν ολα!!
    Ευχαριστω πολυ για τις μελλοντικες σας απαντησεις.

  2. #2
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391

    Re: Δισκοπλακα για ΧΤ 600 ΄01 (newbie)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
    Καλησπερα σε ολους. Θελω να ευχαριστησω για αυτο το forum γιατι μας δινει την δυνατοτητα σε εμας τους νεους οδηγους να μαθουμε πολλα πραγματα.
    Καιρος ειναι ο κοσμος να παψει να φοβαται ολο αυτο το στυλ του ,αν θελετε, μηχανοβιου και να περασουμε σε μια αλλη εποχη αντιληψης και σωστης οδηγησης.
    Λοιπον στο θεμα τωρα, αγορασα ενα XT 600 2001 μεταχειρισμενο σε πολυ καλη κατασταση αλλα οπως παντα θελει σουλουπωμα.
    1) Πισω δισκοπλακα γιατι ειναι χαλια.Θελω μια γυρω στα 70-100? να ειναι καλη για να εχω καλα φρενα.
    2)Για την ασφαλεια μου αξιζει να παω να βαλω σωληνακια υψηλης?
    3)98% οδηγαω στην Αθηνα και με βροχη τον χειμωνα, ποια λαστιχα να παρω?
    4)Ειναι η πρωτη μηχανη που εχω που εχει μονο μιζα. Εχω ενα αγχος αν καποια στιγμη γινει στραβη και δεν εχω μπαταρια τι κανω? Αν μπορειτε πειτε μου μερικες συμβουλες για να μην την παθω.
    Αυτα ηταν ολα!!
    Ευχαριστω πολυ για τις μελλοντικες σας απαντησεις.
    Καλημερα

    1) Γνησια, ειναι μεσα στα λεφτα που ειπες
    2) Εννοειτε
    3. Δοκιμασε τα Tourance (μια και δεν το ανεφερες υποθετω οτι δεν ειναι SM)
    4) Σπρωχνεις.. η σε σπρωχνουνε (αναλογα της προτιμησεις που εχεις), το βαζεις μπροστα με ταχυτητα και πας μεχρι καποιο συνεργειο που θα το κοιταξουνε

    Καλοριζικο και καλα χιλιομετρα
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  3. #3
    2. μπροστα ναι να βαλεις πισω δεν θα χρειαστεις για τον λογο το οτι ο πισω τροχος οταν θα το βουτηξεις το φρενο θα εχει ηδη ελαφρωσει.

    4. θα βρεις καλοδια και θα το βαλεις με καλοδια μπροστα (και μπαταρια) γιατι με σπρωξιμο δεν θα πεξει εχει μεγαλη συμπιεση και το φορτιο που δινουμε στον πισω τροχο (απο το βαρος μας)δεν ειναι ικανο ωστε να μην μπλοκαρει ο τροχος.σε μια κατιφοριτσα ευκολα ομως.
    να ειστε παντα καλα!!!

  4. #4
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    2) bale alla oxi sto pisw.....etsi ki alliws mplokarei eukola.....asto opws einai...isws xreiastei na asxolh8eis kai me to phrouni...me ta swlhnakia uyhlhs isws "boutaei" polu to mprostino...isws me diaforetiko ladi.....an oxi me elathria...
    3) einai motard?
    4) an meineis me sprw3imo pairnei alla bale 3h h 4h...upoyhn oti ta polla sprw3imata isws kanoun zhmia sthn hlektronikh...kalutera na ta apofeugeis...se prwth eukairia bgazeis thn mpataria kai thn pas gia fortisma.....

    alh8eia pws fagw8hke i pisw diskos toso grhgora? o mprosta exei allagx8ei?

  5. #5
    επ Pardalotzatziki!!
    Λοιπον δεν ειναι Motard!
    Οσο για τον πισω δισκο ετσι ηταν οταν το πηρα μεταχειρισμενο και τον αλλαξα. Εβαλα εναν με 70 ευρω, δεν θυμαμαι μαρκα μαλλον BRAKING. Οσο για την μπαταρια την επαθα. Τι ηθελα και ρωτουσα... Επειδη δεν ηξερα το μηχανακι και κατα λαθος το αφησα στην θεση parking και μου ρουφηξε ολη την μπαταρια... Μπραβο μου!!! μετα την πηγα για φορτισμα αλλα δεν κρατουσε το ρευμα. Ε, στο τελος την αλλαξα και ησυχασα. Αλλα τωρα βγηκε αυτο που λεω στο αλλο post με τον πισω τροχο... να μην με αφησει σε ησυχια!!
    Ελπιζω να μην βγαλει τιποτα αλλο. Εχει κανει ηδη 40000 χλμ με τον προηγουμενο κατοχο .
    Παντα καλα.
    Παλια οι γυναικες θελανε αντρα και λεβεντη,
    τωρα θελουν αδερφη και τον φωναζουν trendy.-

    Fz6
    CB500
    XT600E
    XR250
    C50

Παρόμοια θέματα

  1. σκληροτερα αμορτισερ μπροστα για ΧΤ 600
    από gusjacob στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2007, 23:37
  2. Φιλος ψάχνει για ΧΤ 600
    από psaroulis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 13:55
  3. ΨΑΛΙΔΙ ΓΙΑ ΧΤ 600
    από MISKIN στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 02:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF