Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: ρουφ ή οχι?

  1. #1
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970

    ρουφ ή οχι?

    ΒΡαδυ εθνικη με αμαξι. Αριστερη λωριδα ειναι τρια αμαξια το ενα πισω απο το αλλο στην τριτη λωριδα, οχι μεσαια ειναι αλλα τρια με τον ιδιο σχηματισμο. Στην μεσαια τιποτα.

    Ειμαι πισω τους γυρω στα 300-500 μετρα, δεν μπορω να καταλαβω καλα ειναι και βραδυ, ταχυτητα δικια μου γυρω στα 140, νορμαλ δηλαδη.

    Πλησιαζοντας τι βλεπω??????????? Φορτηγο χωρις φωτα ουτε για πλακα. Και την ψιλιαστηκα επειδη ειδα τα αυτοκινητα μπροστα σε περιεργο σχηματισμο. Φαντασου να μην ηταν ετσι, θα ειχαμε φραναρισματα πανικου και λοιπα.

    Σκαω στα διοδια παρμενος, μιλαμε εβγαζα καπνο απο τα αυτια. Του λεω ειναι πισω ενα φορτηγο χωρις φωτα και παει στην μεσαια με οσα. Μου λεει ο υπαλληλος δεξια σας ειναι το τμημα εκει θα τους πειτε τι εγινε.

    Τελικα μην τα πολυγραφω, δεν τον εδωσα λογω ημερων, πασχα βλεπετε και γενικα το ρουφιανιλικι δεν μου παει.

    Φανταστητε να ειστε κει με καμια μηχανη, που δεν εχει τα φωτα του αυτοκινητου να τον δεις στα 50 μετρα. ΤΡΟΜΟΣ!!!!!

    Εσεις τι θα κανατε?

  2. #2
    Εγώ χαλαρά θα τον έδινα.
    Ο τύπος θα σκότωνε κόσμο, δεν τίθεται θέμα ρουφιανιάς.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  3. #3
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    κ γω το ίδιο , θα τον έδινα, δεν είναι ρουφιανιά..

    λόγω ημερών όπως είπες δεν τον έδωσες κ κάποιες άλλες οικογένειες λόγω ημερών πάλι κ κάποιον ηλιθίων κλαίνε δικούς τους ανθρώπους..

  4. #4
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
    κ γω το ίδιο , θα τον έδινα, δεν είναι ρουφιανιά..

    λόγω ημερών όπως είπες δεν τον έδωσες κ κάποιες άλλες οικογένειες λόγω ημερών πάλι κ κάποιον ηλιθίων κλαίνε δικούς τους ανθρώπους..
    +1
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  5. #5
    ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ Το avatar του/της kawasaki ZX-12
    Εγγραφή
    29/06/2005
    Μηνύματα
    213
    αν εκεινη τη στιγμη εφερνες στο μυαλο σου το σκηνικο του μαλιακου με τους μαθητες και τα φορτηγα δολοφονους θα τον εδινες και καλα θα εκανες!!!!!!!

    ετσι γινονται τετοια σκηνικα και μετα λεμε κριμα!!!!!

    ετσι θελουν μπας και διορθωθουν!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    πλήξιππος Το avatar του/της argpap
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    72
    Ρουφ ξερουφ θα τον έδινα ΑΜΕΣΑ! ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΕ ΡΟΔΕΣ ηταν...
    :a1:

    13Φ new member

    Γυμνάστε το μυαλό σας….μην ατροφήσει και αυτό!

  7. #7
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.188
    Αγαπητέ φίλε μου,

    Ενα χρόνο πριν κατεβαίνω με το αυτοκίνητο από Θεσσαλονίκη στην Αθήνα. Μετά την Λαμία λεωφορείο (ΜΕ ΚΟΣΜΟ ΜΕΣΑ), περνάει κάθετα την Ε.Ο. και έρχεται στο ρεύμα μου μπροστά μου. Εννοείται βέβαια πως εκεί έχει ΔΙΠΛΗ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ. Λίγο καιρό νωρίτερα είχε γίνει το ατύχημα στον Μαλιακό (λίγα χιλιόμετρα ποιο πέρα).

    Σε 5 χιλιόμετρα παρακάτω βλέπω μπλόκο και σταματάω να τον δώσω στεγνά. Δίνω το όνομα μου, την διεύθυνσή μου, το τηλέφωνό μου στα όργανα και τους λέω το συμβάν.

    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ;

    Ευχαριστούμε πολύ αλλά δεν μπορούμε τώρα να κάνουμε τίποτα γιατί δεν το είδαμε. Θα τον σταματήσουμε και θα κάνουμε απλά μια σύσταση.

    ΟΠΟΤΕ???? ΠΟΙΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ???

  8. #8
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Νατα. Τελικα και που δεν τον εδωσα το ιδιο και το αυτο.

    Απλα στην περιπτωση μου θα ηταν δυσκολο να βγει και να αλλαξει λαμπες ή οτι αλλο σκατα εφταιγε και δεν ειχε φωτα ο μαλ....ας χωρις να τον δουν.

    Θα την ετρωγε κανονικα. Αλλα βεβαια Ελλαδα ζουμε ποτε δεν ξερεις. Μπορει να την ετρωγα και εγω για καποιον χαζο αλλα ελληνικο λογο..............

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Θα σταματουσα τον ιδιο για να του το πω.Μπορει να μην ηξερε.

    Ομως,να τον δωσω στην τροχαια,οχι...
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
    Θα σταματουσα τον ιδιο για να του το πω.Μπορει να μην ηξερε.

    Ομως,να τον δωσω στην τροχαια,οχι...

    Αμα επεφτε πανω η οικογενεια σου η το παιδι σου εσυ να σταματαγες να του κανεις παρατηρηση!!

  11. #11
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    εγω ειχα πεσει [μετωπικη] πανω σε εναν τετοιον, ο οποιος κατα τυχη ηταν στο αντιθετο ρευμα [το δικο μου]

    τι λες;


    ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΕΓΝΑ ΤΟ ΦΟΝΙΑ

  12. #12
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329

    Re: ρουφ ή οχι?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    ...
    Ειμαι πισω τους γυρω στα 300-500 μετρα, δεν μπορω να καταλαβω καλα ειναι και βραδυ, ταχυτητα δικια μου γυρω στα 140, νορμαλ δηλαδη.
    ...
    Γύρω στα 140 δεν είναι καθόλου νορμάλ για βράδυ. Είναι πολύ.

    Κατά τη γνώμη μου πάντα, νορμάλ ταχύτητα είναι αυτή με την οποία είσαι σε θέση να σταματήσεις με ασφάλεια πρίν από τα όρια εως τα οποία "βλέπεις". (και εννοώ βλέπεις τα πάντα: οχήματα οδόστρωμα, έχεις οπτικό πεδίο 180 μοιρών κλπ)

    Αλλιώς αφήνεις τη ζωή σου μπορεί να κρέμεται από το άν δουλεύουν τα φώτα ενός (για εκτέλεση αν δεν ζούσαμε στο μπανανιστάν, συμφωνώ) φορτηγού, μεθύστακα, αρρώστου κλπ κλπ κλπ........
    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    δεν ειναι αστεια αυτα....
    τον δινεις και εχει την συνειδηση σου καθαρη οτι εκανες κατι ΚΑΛΟ και οχι δωσιμο...

    προστατευεις αμεσα ΑΘΩΟ κοσμο!!

    για σκεψου οχι για αλλος αλλα για σενα..
    να πηγαινες με τα 140 σου και να μην την ψιλιαζοσουν και να πηγαινες κατα πανω του...

    αυτος με 100-120...θες λιγα δευτερολεπτα αφου ειναι βραδυ...και ενω τον εντοπισεις...να μπορεσεις να αντιδρασεις...

    δεν τ'αφηνουν ετσι αυτα!!!
    γνωμη μου..

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    Αμα επεφτε πανω η οικογενεια σου η το παιδι σου εσυ να σταματαγες να του κανεις παρατηρηση!!
    Η πιο λογικη αντιδραση ειναι να το πεις στο ιδιο.Ακομη και με το δικο σου επιχειρημα,μεχρι να τον σταματησει η τροχαια,μπορει να ειχε προκαλεσει ατυχημα.Για σκεψου το λιγο καλυτερα.
    Αν βρεις εναν βραχο στην μεση του οδοστρωματος,δεν θα κατεβεις να τον κανεις στην ακρη;Θα πας μεχρι τα διοδια να το πεις στην τροχαια;
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Ρουφιανιά είναι να κατηγορήσεις έναν αθώο, όχι έναν ένοχο. Καταγγέλοντας έναν ένοχο και ιδιαίτερα επικίνδυνο κάνεις το καθήκον σου. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί κάποιοι είναι περισσότερο ευαίσθητοι απέναντι στους θύτες παρά στα θύματα. Βέβαια δε φτάνουν οι καταγγελίες. Να πιάσεις κάποιον τέτοιο και να του ρίξεις ένα γερό πρόστιμο δε λέει και πολλά (ειδικά αν έχει και άκρες και δεν το πληρώσει). Αφαιρεσέ του την άδεια για κάνα χρόνο. Βάλτου σαν ποινή εθελοντική εργασία (τροχονόμος για παιδιά, τραυματιοφορέας σε νοσοκομείο για θύματα τροχαίων, εθελοντής σε κέντρο αποκατάστασης θυμξάτων τροχαίων κλπ). Θα δεις τότε ή θα στρώσει ή δε θα ξαναοδηγήσει.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Μεγάλο Ταξίδι (Όχι το κακό): HELP!
    από jtoros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 10:03
  3. Ακυρωση Η ΟΧι ;;
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2004, 13:04
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2004, 19:23
  5. Ε ΟΧΙ ΚΑΙ 4 ευρο ΣΟΥΒΛΑΚΙ !!!!!!!!!!!!!
    από dariosk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2003, 17:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF