Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 74

Θέμα: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΜΗ ΠΩΛΗΣΗΣ Dl 650 ?

  1. #1

    ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΜΗ ΠΩΛΗΣΗΣ Dl 650 ?

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ DL 650 MAYΡΟ ΜΟΝΤΕΛΟ 2005/10 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ? Η ΜΗΧΑΝΗ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΕΠΤ. ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΤΡΑΝSALP 600 KAI TO ΕΔΩΣΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΜΕ TΟ DL. OI TIMEΣ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΗΤΑΝΕ 7960 ΤΟ DL KAI ΔΩΡΟ 800 ΕΥΡΟ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΓΝΗΣΙΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗ 1 ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟ. ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΑΠΟ 7500 ΕΩΣ 7100 ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΑΤΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΕΥΓΑΝΕ ΟΧΙ ΜΑΥΡΟ. ΠΗΡΑ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΤΙΜΗ 7960 +75 ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΔΩΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΤΟ ΤΡANSALP. ΠΛΗΡΩΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 250 ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΠΑΓΑΖΙΕΡΑ ΚΑΡΡΑ 52 ΛΙΤΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΗΣ. ΓΙΑ ΧΟΥΦΤΕΣ SUSUKI 60 ΚAI ΚΑΓΚΕΛΑ 115 GIVI. ΕΠΙΣΗΣ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ PATROL ΜΕ ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗ 250. ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΑΝΚAG 25. ΣΥΝΟΛΟ 8.735 ΕΥΡΟ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΝΩ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑ. Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΟΥΛΩΜΕΝΗ ΕΚΑΝΑ 1800 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ SERVIS EINAI ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΑΣΤΡΩΤΗ ΑΓΡΑΝΤΟΥΝΙΣΤΗ.ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΩ 6500 ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΤΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΑΖΑΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΑ ΛΕΝΕ. ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΒΛΕΠΩ DL ME 25.000KM MONTEΛA 2004. AΚΟΥΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	w800 040.jpg 
Προβολές:	673 
Μέγεθος:	47,5 KB 
ID:	47067

  2. #2
    Πού είναι τα κλειδιά μου; Το avatar του/της booZe
    Εγγραφή
    23/07/2003
    Μηνύματα
    118
    Χωρίς να είμαι ειδικός ή να γνωρίζω την αγορά μοτοσυκλέτας, νομίζω ότι η τιμή που το δίνεις είναι καλή. Η τιμή σύγκρισης του δικού σου με ενός καινούργιου θα πρέπει να είναι τα 7960, αφού τον παραπάνω εξοπλισμό θα τον πάρει κάποιος δωρεάν αν δεν κάνει ανταλλαγή (όπως είπες). Από αυτή την τιμή έχεις ήδη κόψει ένα ~18%, που έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ καλά για μια μηχανή με πολύ λίγα χιλιόμετρα και της οποίας η εργαστασιακή εγγύηση ισχύει ακόμα για ακόμα 15-16 μήνες.

    Δεν ξέρω βέβαια, αν καινούργια τα μοντέλα 2005 πωλούνται ακόμα φθηνότερα (τι πράγμα είναι αυτό με τα τζαπώνια που κάθε χρόνο αλλάζουν μια βίδα κι ένα χρώμα και το βαπτίζουν μοντέλο Κ5, Κ6, Κ32984790 κτλ)

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/06/2005
    Μηνύματα
    9
    Πριν 10 μέρες που έκανα έρευνα αγοράς σε Αθήνα οι τιμές στο πεζοδρόμιο για DL650 Σφακιανό μετρητοίς έπαιζαν μεταξύ 7.300 και 7.600 με κάγκελα, χούφτες, βαλίτσα Givi-suzuki 46lt, πινακίδες και τέλη. Τα παραεισαγωγής 6.700-6.800 χωρίς extra.

    Αρα η τρέχουσα τιμή για μια καινούργια με τον εξοπλισμό της δικής σου είναι περί τις 7.600-7.900. Για να είναι ελκυστική σε κάποιον που θα μπεί στον κόπο να ρισκάρει σε μεταχειρισμένο άποψή μου είναι ότι θα πρέπει να έχει ένα όφελος της τάξης των 1.500 ευρώ, άρα η τιμή για να "φύγει" εύκολα θα πρέπει να είναι μεταξύ 6.000~6.500.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/12/2005
    Μηνύματα
    360
    Φιλε σημερα εδωσα το δικο μου 2003μον. με ελατηρια WP και φιλτρο Κ&Ν 37χιλ.χιλ για 5500ευρω εσυ αν βιαστης θα το δωσεις 6000-6500 μεχρι να ακουστει οτι το καινουργιο ερχετε με ΑΒς στα 8000 τοτε κλαφτα χαραλαμπε. Απο 20-5 εως 10-6 τα περιμενουνε γιαυτο και εγω εδωσα το δικο μου σε ανταλαγη και περιμενο το νεο αν το δωσεις σε μαγαζι πουλα τα εχτρα χωρια
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ

  5. #5

    practorasrofos

    ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. ΠΑΝΤΟΣ ΕΔΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΓΝΗΣΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 7400.ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΣ 7960 ΜΕ 800 ΕΥΡΟ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΤΑ ΥΠΕΡ ΤΙΜΟΛΟΓΟΥΝΕ ΤΡΕΛΑ. ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΡΕΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ. ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΡΧΕΙΑ. ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ ΕΜΠΟΡΟΣ ΚΑΝΕΙ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΑ 7400 ΟΙ ΑΛΛΟΙ 3 ΔΙΝΟΥΝ 7960 ΜΕ ΔΩΡΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΑ 6500 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.ΤΑ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ 7100 ΧΡΩΜΑΤΑ ΑΠΑΙΣΙΑ. ΟΧΙ ΜΑΥΡΑ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	w800 040.jpg 
Προβολές:	557 
Μέγεθος:	47,5 KB 
ID:	47308

  6. #6
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Φίλε μου το μηχάνημα είναι χαρτί και τα 6500 ευρώ μια πολύ καλή τιμή (νομίζω).

    Σου προτείνω να μην πέσεις κάτω από αυτό το ποσό...αρκεί να έχεις υπομονή.

    Ποστάρισε την αγγελία σου και σε άλλα σχετικά φόρουμ, σε εφημερίδες και περιοδικά ειδικού τύπου, κόλλα και ένα ΠΩΛΕΙΤΑΙ στην ζελατίνα και πήγαινε για καφέ στην παραλία.Και.... υπομονή!!

    Καλοπούλητο να είναι...
    'Ενα Jameson με πάγο...

  7. #7
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    ...

    Καλοπούλητο να είναι...
    Και σε εμένα την ίδια.... ευχή έδωσες και όχι μονο δεν την πούλησα, αλλά ..... την αγάπησα και περισσότερο !!!!

  8. #8
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
    Και σε εμένα την ίδια.... ευχή έδωσες και όχι μονο δεν την πούλησα, αλλά ..... την αγάπησα και περισσότερο !!!!
    Τώρα αυτό...... καλό ή κακό είναι; Ρε γμτ, μπερδεύτηκα...

    'Ενα Jameson με πάγο...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyota
    Εγγραφή
    03/07/2003
    Μηνύματα
    413
    Εγώ αγόρασα το μαύρο ματ (εισαγωγής) με 6900 και δώρο τα κάγκελα.Τα μεταχειρισμένα αντιπροσωπείας έπαιζαν 6500 ευρώ με 10000+ km,γι'αυτό και προτίμησα καινούριο.
    Πάντα όρθιοι.

    Sex is like hacking.You get in,you get out and you hope you didn't leave something behind that can be traced back to you.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Φίλε μου το μηχάνημα είναι χαρτί και τα 6500 ευρώ μια πολύ καλή τιμή (νομίζω).

    Σου προτείνω να μην πέσεις κάτω από αυτό το ποσό...αρκεί να έχεις υπομονή.

    Ποστάρισε την αγγελία σου και σε άλλα σχετικά φόρουμ, σε εφημερίδες και περιοδικά ειδικού τύπου, κόλλα και ένα ΠΩΛΕΙΤΑΙ στην ζελατίνα και πήγαινε για καφέ στην παραλία.Και.... υπομονή!!

    Καλοπούλητο να είναι...



  11. #11
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161

    Thumbs up

    συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον Αθαναντμιν... !!!

    χαρτι το μηχανακι !

    Drive It Like You Stole It

  12. #12
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Υπάρχουν φάρμακα για τις αλλεργίες ....





    ....είναι καινούργιο το μηχανάκι σου και είναι κρίμα !!!!

  13. #13
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Τώρα αυτό...... καλό ή κακό είναι; Ρε γμτ, μπερδεύτηκα...

    Μα φυσικά και είναι καλό εεεεεεε !! :smilea:

  14. #14

    ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΜΟΥ.

    ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΑΘΗΣΗ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝΑ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ ΣΤΟ DL ΕΠΑΝΩ. ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΛΙΘΕΙ ΑΣΘΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΡΥΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΙΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΜΒΟΛΙΑ,4 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΝΑ ΓΕΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΥΛΩΤΗ. ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	w800 012.jpg 
Προβολές:	428 
Μέγεθος:	34,5 KB 
ID:	47523

  15. #15
    Εγω θα σε στενοχωρήσω λίγο άλλα διαβασε και αυτό.
    Είσαι άτυχος γιατί η χρονική στιγμη που θέλεις να το πουλήσεις είναι η χειρότερη. Συγκεκριμενα τον άλλο μήνα έρχεται το νεο μοντέλλο με το ABS (μεσα Ιουνίου) με τιμή περίπου 7.960 (Αυτο είναι επίσημο απο το Σφακιανάκη και η συζητηση έγινε 11/5/06)
    Ολοι οι επίσημοι έμποροι έχουν ρίξει τις τιμές και τη βρήκα στις 9/5/06 με 7.100 με βαλιτσα χουφτες και κάγκελα. Αρα πρέπει να ξεχάσεις πόσο τη πήρες και να δεις πόσο μπορείς αντικειμενικά να τη πουλήσεις. Προσωπική γνώμη είναι ότι η τιμή θα πρέπει να είναι τουλάχιστον -1.600 εως -2.000 κάτω απο την καινούργια για να έχει ενδιαφέρων κάποιος να την άγοράσει. Αρα μιλάμε για 5.600 - 5.100 συν κάποια επιπλέον χρήματα για το συναγερμό και το ΤΑΝΚAG που έχεις βάλει
    Εννοείται πως χαμηλότερη τιμή = γρηγορότερη πώληση άλλα αυτο είναι καθαρά δικό σου θέμα. Πάντως το βλέπω χλωμό έως αδύνατο να τη δωσεις 600 Ευρω λιγότερη απο τη καινούργια.
    Ξέρω ότι πονάει άλλα επειδη ψάχνω να αγοράσω τωρα μηχανή και είδα και τη λύση του μεταχειρισμένου κάποια στιγμή μόλις έβλεπα τιμή πανω απο 5.500 (που είναι και οι περισσότερες) ουτε που έκανα το κόπο να το συζητήσω. Τελικά κατέληξα ότι θα πάρω καινούργια γιατι η τιμή μεταπώλησης ειναι πολύ ψηλά ακόμη, και ενα μεταχειρισμενο οσο καλο και αν είναι είναι πάντα μεταχειρισμένο εαν καταλαβαινεις τι λέω.

    Αυτη είναι η γνώμη μου και φυσικά εσύ αποφασίζεις.

    Μια τελευταία ιδέα που θα σου έλεγα είναι να πας σε 2-3 μαγαζια για να πάρεις προσφορές Δες τι θα σου δώσουν και υπολόγισε ότι αυτοι θα τη πουλήσουν με κέρδος 600-1000 Ευρω το ανωτερο. Επειδη οι τυποι ξερουν την αγορά καλύτερα απο όλους μας θα πάρεις μια ιδέα πόσο μπορείς να πουλήσεις τη μηχανή σου αντικειμενικά.
    Εαν για παράδειγμα πάρεις μια μέση τιμή προσφοράς 5.000 υπολόγισε ότι στη καλύτερη περίπτωση θα πουληθεί απο τον εμπορα 6.000 περίπου Αρα κάπου εκεί πρέπει να παίξεις.
    Ευχομαι το καλύτερο και η μηχανη όπως τη βλέπω είναι πραγματι κουκλάκι.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 'Ερωτηση..για.. Pcm κι Dls γραμμή
    από Zorbas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2008, 18:48
  2. ερώτηση για τιμή για yamaha DΤ
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2007, 11:59
  3. Ερώτηση για τιμή πώλησης Dakar
    από HAILANDER στο forum BMW
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2006, 11:37
  4. τιμη μεταχειρισμενου Dl 650
    από kalant στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2006, 08:34
  5. Ερώτηση για συγκριτικό On-Off 650 στο 0-300
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 08:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF