Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: Cagiva Canyon 500

  1. #16
    πλήξιππος Το avatar του/της argpap
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Δηλαδή έκλεισε το εργοστάσιο ;
    Ελα ντέ!!! Κάποια στιγμή πρέπει να σταμάτησε την παραγωγή και παράλληλα εδω στην Ελλάδα δεν είχε εισαγωγέα.
    Τώρα στο net βρήκα το site της αλλά τίποτα παραπάνω...και εκεί δεν μιλάνε καθολου για την Canyon
    Δεν έχω ιδέα..άλλη μια φορά κατάφερα να με μπερδέψω!
    Αν θυμάμαι καλά τώρα η Ελληνμοτο της φέρνει..αν δεν κάνω λάθος ΙΠΠΕΑ.
    Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο αλλά ακόμα δεν...
    :a1:

    13Φ new member

    Γυμνάστε το μυαλό σας….μην ατροφήσει και αυτό!

  2. #17
    Φίλε nikonian, εγώ το Canyon το έχω πουλήσει και δεν ενδιαφέρομαι να πω κάτι καλό γι΄αυτό με πρόθεση.Οι απαντήσεις μου για το πόσο έχει μείνει στο συνεργείο η μηχανή είναι αληθινές και δεν με ενδιαφέρει κατά πόσο σε πείθω ή όχι.Εννοείται ότι για το φανάρι δεν έμεινε η μηχανή στο συνεργείο , απλά είναι το μόνο ανταλλακτικό που χρειάστηκε να παραγγείλω και καθυστέρησε τόσο γι΄αυτό και το ανέφερα.Τα συμπεράσματα που βγάζεις τα θεωρώ 100% εσφαλμένα (σε ότι έχουν να κάνουν με το Canyon).
    Σταματήστε επιτέλους όποιο μηχανάκι δεν έχει πολυκυκλοφορήσει να το βγάζετε άχρηστο.Όταν έδωσα το Canyon πήγαινα να πάρω το Cagiva Raptor 650,αλλά άλλαξα γνώμη γιατί δεν μου άρεσε η θέση οδήγησης (και για κανέναν άλλο λόγο).
    Φίλε argap τα Cagiva τα φέρνει η Hellinmoto,υπάρχουν σε πολλές εκθέσεις (hellinstores) για να τα δεις κι΄από κοντά και να επιλέξεις αν θες ή όχι να ''συνταξιδεύεις μ΄αυτά".Η τιμή του Canyon είναι 5300 ευρώ περίπου και προσωπική μου άποψη είναι ότι αξίζει και το τελευταίο ευρώ που θα αποχωριστείς για να την αποκτήσεις
    ΒΑΛΤΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ
    ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ BRAZ-ΗΛΕΙΟΣ

  3. #18
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896


    Μπράβο ρε φίλε.

    Αν έχεις και διεύθυνση hellinmoto πληροφόρησε με σε παρακαλώ για να δω τα εργαλεία από κοντά.
    Πάντα όρθιοι

  4. #19
    Μπορείς να μπεις στο site της hellinmoto (www.hellinmoto.gr) και να δεις διευθύνσεις καταστημάτων σε όλη την Ελλάδα . Εγώ προσωπικά έχω πάει στο ON-OFF Κατσαφάρος (Μιχαλακοπούλου 139 - www.on-off.gr) και αντιμετώπισα πολύ καλή εξυπυρέτηση.
    ΒΑΛΤΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ
    ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ BRAZ-ΗΛΕΙΟΣ

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bamboozler
    Φίλε nikonian, εγώ το Canyon το έχω πουλήσει και δεν ενδιαφέρομαι να πω κάτι καλό γι΄αυτό με πρόθεση.Οι απαντήσεις μου για το πόσο έχει μείνει στο συνεργείο η μηχανή είναι αληθινές και δεν με ενδιαφέρει κατά πόσο σε πείθω ή όχι.Εννοείται ότι για το φανάρι δεν έμεινε η μηχανή στο συνεργείο , απλά είναι το μόνο ανταλλακτικό που χρειάστηκε να παραγγείλω και καθυστέρησε τόσο γι΄αυτό και το ανέφερα.Τα συμπεράσματα που βγάζεις τα θεωρώ 100% εσφαλμένα (σε ότι έχουν να κάνουν με το Canyon).
    Σταματήστε επιτέλους όποιο μηχανάκι δεν έχει πολυκυκλοφορήσει να το βγάζετε άχρηστο.Όταν έδωσα το Canyon πήγαινα να πάρω το Cagiva Raptor 650,αλλά άλλαξα γνώμη γιατί δεν μου άρεσε η θέση οδήγησης (και για κανέναν άλλο λόγο).
    Φίλε argap τα Cagiva τα φέρνει η Hellinmoto,υπάρχουν σε πολλές εκθέσεις (hellinstores) για να τα δεις κι΄από κοντά και να επιλέξεις αν θες ή όχι να ''συνταξιδεύεις μ΄αυτά".Η τιμή του Canyon είναι 5300 ευρώ περίπου και προσωπική μου άποψη είναι ότι αξίζει και το τελευταίο ευρώ που θα αποχωριστείς για να την αποκτήσεις

    Ωπα παρεξήγησες.
    Αναφέρω τα λόγια σου απλά για να δείξω ότι κάποιος το θεωρεί φυσιολογικό το να πηγαίνει για εβδομάδες στα συνεργεία, ή - όπως ο φίλος μου ο Γιώργος- το να βγάζει 3 "καλές" βλάβες ένα μηχανάκι , μέσα στην εγγύηση.
    Για πολλούς είναι ακόμα και διασκεδαστικό το να ασχολούνται με το μηχανάκι με κάθε τρόπο.
    Είναι άνθρωποι που δηλώνουν ευτυχείς με τη μηχανή τους, τη θεωρούν απροβλημάτιστη και αν καθίσουν να αναλογιστούν πόσες φορές τους έχει τρέξει στα συνεργεία ... άστα. Για κάθε βλάβη όμως της δίνουν ελαφρυντικά.
    --------------------------------------------------------------------------
    Αντίθετα, αν κάποιος θέλει μια μηχανή που να τον υπηρετεί πρώτιστα και μετά οτιδήποτε άλλο, ακόμα και η συχνή αλλαγή λαδιών, τον ενοχλεί.
    ----------------------------------------------------------------------
    Σε καμμιά περίπτωση δεν αμφισβητώ την ειλικρίνειά σου.
    Είναι άλλοι αυτοί (οπαδοί) που κρύβουν επιμελώς τα προβλήματα της μηχανής τους και τα συζητούν με ομοϊδεάτες και μόνον. (Έχω αναφερθεί πολλές φορές σ'αυτή την ιδιότυπη "ΟΜΕΡΤΑ")

    Τώρα για το αν είναι άχρηστα τα μηχανάκια που δεν πολυκυκλοφορούν΄....παίζεται . Το ΝΧ 650 δεν πολυκυκλοφόρησε, γιατί ήταν πολύ ακριβό. Το VFR , επίσης. Το ZR 7 , δεν άξιζε τα λεφτά του. Συνήθως όμως , κάποιο πρόβλημα υπάρχει, είτε αξιοπιστίας, είτε αντιπροσωπείας, είτε όλα μαζί.


    ΥΓ: Περίμενες 1,5 μήνα για ένα ανταλλακτικό. Από καθαρή τύχη, η έλλειψη αυτή δεν σε ακινητοποίησε. Αν ήταν κάτι άλλο;

    Το ξέρεις ότι φίλος που αγόρασε Caponord , περίμενε περίπου 9 μήνες για ένα κομμάτι του φαίρινγκ; Κι αυτός ήταν πολύ τυχερός.

    Φιλικά nikonian

  6. #21
    ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΕΧΩ ΕΝΑ CANYON 500 ΜΑΥΡΟΚΟΚΚΙΝΟ ΑΠΟ ΤΟ 2000 ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 53500 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ
    ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΡΡΑΙΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ
    ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ
    ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ CBF 250 ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΑΡΟΤΙ ΤΟ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΩ ΑΚΟΜΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1500 ΕΥΡΩ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΑ
    ΑΣΧΕΤΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ
    ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ

    ΓΕΝΙΚΑ :ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΨΟΓΟ ΚΡΑΤΗΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΦΡΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΟ,ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΛΟΓΩ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΚΥΒΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΣΠΑΝΕ ΕΧΟΝΤΑΣ ΓΝΩΣΤΟ ΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 70000 ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΤΟΥ.ΑΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ SERVICE MANUAL.

    ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ/ΕΚΚΙΝΗΣΗ
    ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΜΑΛΑΚΩΝΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ
    ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΛΑΔΙΟΥ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟ ΜΑΓΝΗΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΡΙΝΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΞΕΧΝΟΥΝ...
    ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 130 ΧΙΛ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΕΩΣ 165 ΧΙΛ
    ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ : ΚΑΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΝ ΚΑI ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΤΑ HELLINSTORES
    ΣΕΛΛΑ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΗ,ΑΡΚΕΤΑ ΘΟΡΥΒΩΔΕΣ ΩΣ ΑΕΡΟΨΥΚΤΟ
    ΚΟΝΤΕΡ ΠΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50000 ΧΙΛ ΚΑΙ ΤΣΙΜΟΥΧΑ ΠΙΡΟΥΝΙΟΥ ΠΟΥ ΜΑΤΩΝΕΙ ΛΙΓΟ-ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΑ 45000 ΧΙΛ-
    ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΕΜΠΡΟΣ KAI ΠΙΣΩ ,ΣΕ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΒΑΣΑΝΑ
    ΑΥΤΑ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ E-MAIL CAMBOF@YAHOO.GR

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    2
    Είμαι κάτοχος 500cc από το 2001 54000 km και έχω γνωριστεί και με αλλους που έχουν canyon. Απίστευτο στήσιμο και απλα καλο γκαζι ( ιδιο με xt600 λιγοτερο απο kle). Σε χώμα το καλύτερο on off και στην πόλη από τις καλύτερες μοτοσυκλέτες λογο κοντου κιβωτίου και στησίματος. Ηλεκτρονικά φοράει ιαπωνίας για τους κολλημένους και γενικά ειναι παρα πολυ αξιόπιστο ,ενω τα σερβις του ειναι ακετά φτηνά και ευκολα (μονοκύλινδρο).
    H τιμη του ειναι 3000 με 4000 Ε για τα 2001 οπότε αξίζουν τα στοκ που υπάρχουν με 5500 Ε (Παραγωγής 2003)

    Μακρία από kle , απλά ειναι τα χειροτερα με διαφορα σε αξιοπιστια

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    To canyon 600 to eixai o 3adelfos mou to 96....to mixanaki einai apla APARADEKTO.....den ypirxe vlavi pou na min tin eixe vgalei....2-3 ilektronikes.....1-2 kompler mizas....apires asfaleies kamenes....Komenos piros pou dinei sima stin anafle3i,xalasmeno amortiser,dialimeni perieli3i opou 3ekolise o enas mgnitis kai ta ekane kolotr****......apokorifosi,SPASMENOS STROFALOS! ka....apeplistikame kai to dosame gia antalagi pros 1000e!!To moto ekane OLA ta service tou noritera apo to kanoniko,kai tixene idieteris prosoxis.Oreo kai stimeno moto,me metriotato gkazi,kales anartiseis alla ENTELOS ana3iopisto.Oso gia ta plastika,prepei na exoun tin xeiroteri efarmogi apo opoiadipote moto exo dei...spane oi vaseis tous gia plaka.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  9. #24
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από atelis


    Μακρία από kle , απλά ειναι τα χειροτερα με διαφορα σε αξιοπιστια
    Αναξιοπιστο το KLE που κυκλοφορει εδω και 15 χρονια, εχει πουλησει τα αντερα του (και πουλαει ακομα) και κανεις δεν εχει να πει το παραμικρο? Ε δεν μπορει να ειναι ολοι τυχεροι και να εχουν Cagiva
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  10. #25
    τι κατανάλωση έχει και τί κόστος service?
    Έχει απλό στήσιμο για να το κάνω service μόνος μου?
    Ανταλλακτικά βρίσκεις στο ebay εύκολα?

  11. #26
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851


    τι ξεθάψατε ρε μάγκες??
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  12. #27
    Εδω ολα τα ανταλακτικα για το Cagiva Canyon και οχι μονο ... Link

    Aprilia sr50
    Aprilia rs 125
    Aprilia rsv mille
    Cagiva raptor 650 ie
    Aprilia rsv 1000 r Factory

  13. #28
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    +650 usabug

    επειδή διάβασα μερικές τρελές ανακρίβειες για το cagiva , να πώ και εγώ τήν αποψή μου σάν κάτοχος τών παρακάτω

    1) cagiva supercity 50
    2) cagiva tamanaco 125
    3) cagiva planet 125
    4) cagiva cannyon 500

    το μηχανάκι απο στήσιμο είναι τρένο και με ζωηρο κινητήρα , το κακό ότι δύσκολα θα βρείς κάπιο άσκηστο , το κλασικό του πρόβλημα όπως και στο 600 ήταν το κόμπλερ τής μίζας και οι φύσες

    άν σε πέρνει πήγαινε σε canyon 1000 (κινητήρας απο tl ) ή το θεικό elephant 900 (κινητήρας ducati και πλαίσιο απίστευτο για τήν εποχή του , κοιτά 2 χιλιάρικα είναι σχετικά πολλά $$ γιατί είναι παλιό και δυστυχός θα το παντρευτείς , και πρέπει σε αυτά τα $$ να είναι πένα , μπορεί να μήν έχει μεταπολήτική αξ΄λια αλλά φέρνει χαμόγελα

    οι παλιότεροι θυμούνται

    Δέν είναι κακό μηχανάκι αλλά λόγο προβλήματος στόν εγκέφαλο εδώ στήν ελλάδα τής καθε φορά αντιπροσωπείας τα πράγματα είναι τραγικά ότι ανταλλάκτήκα απο το σαιτ που σου είπε o usabug

    Η cagiva δέν εκλεισε ποτέ ........απλά το cagiva groupo μετονομάστικε σε Mv agusta gruppo S.P.A

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/10/2008
    Μηνύματα
    118
    ανταλακτικα καπουτ δυστιχως αλιως μουρατο μηχανακι

  15. #30
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Eιπαμε ανταλλακτηκα υπάρχουν

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΙΖΑ Cagiva Canyon 500 ΠΟΥ????
    από SUZUKAKIAΣ στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2018, 09:46
  2. Φανάρι για Cagiva Canyon 500
    από atelis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2008, 20:27
  3. Cagiva River 500
    από CAMBOF στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2006, 09:34
  4. Canyon 500
    από patriotis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2005, 14:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF