Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 62

Θέμα: Me To Z Pas Taxidi?

  1. #46
    Δεν ηξερα οτι υπαρχει διαφορα τετοια μεταξι γυμνου και S.Kαι βασικα δεν πιστευω οτι υπαρχει.Οπως και να χει δεν τιθεται θεμα γεωμετριας,μιας και λιγο σκυψημο (που στην εθνικη ειναι αναγκαιο και για τους δυο) θα εξισωνε τα πραγματα.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  2. #47
    Super φλόγα... Το avatar του/της gtheof
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    92
    Eimai kai egw me z750s, oso to ma8aineis to mhxanaki, toso pio aneto "ginetai". Sthn E8nikh phgaina apo Athina pros Patra tis proalles, kai me 200 mia xara hmoun, arkei na eisai skymmenos. FANTAZOMAI oti einai pio aneto sto taksidi apo to z750.

    To 8ema twn kradasmwn pou exeis sth ducati, einai kai ayto problhma toy z, apla synh8izetai (molis to protoeixa kabalhsei, nomiza oti kanw masaz se kapoies strofes toy kinhthra..). Meta to synh8hsa. Den kserw posoys kradasmous exeis sth ducati, epomenws de mporw na kanw sygkrish. Kapoios eipe gia test ride, nomizw oti einai h kalyterh idea.

    Me plaines balitses den to exw dokimasei akoma, alla mou ekane entypwsh tis proalles pou hmoun me synepibath, me eskisan oi strobilismoi (kamia sxesh me to pws htan otan hmoun monos). Isws eftaige kai h katey8ynsh toy aera ekeinh th mera.

    Genika pantws, einai mia agora pou thn exw eyxaristh8ei trela. Twra, anamesa se z750s kai z750, peri oreksews koloky8opita. Kata thn proswpikh mou apopsh, to z750 einai pio omorfo, alla to S pio praktiko.

  3. #48
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ωπα λαθος

    το 750 και το 1000 ειναι ακριβως ιδια σε θεση οδηγησης

    θα εβλεπες διαφορα μονο στο υψος αν καποιος ειχε ρυθμησει διαφορετικα τη προφορτηση. στο λεω γιατι το εχω κανει το πειραμα σου

    το S ναι εχει διαφορα γιατι εχει διαφορετικη σελα και σε υψος και σε σχημα/πλατος

    ειναι πιο χαμηλη αρα σε φερνει πιο ορθιο γιατι φτιαχνει αλλη γωνια με το τιμονι που ειναι στην ιδια θεση


  4. #49
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    για τον emankov ελεγα

  5. #50
    Oι κραδασμοι του δικυλινδρου σε σχεση με αυτους του τετρακιλυνδρου ειναι η μερα με τη νυχτα.Και το Ζ εχει,αλλα καμια σχεση

    Το Ζ για ταχυτητες 160-180 πρεπει να χει 8000-9000στροφες αν θημαμε ,με κοκκινα στις 11000.Το Ντουκατι θα πρεπει να πηγαινει ζορισμενο πριν τα κοκκινα για αυτες τις ταχυτητες (αν τις πιανει σε ταξιδι).Φανταζομαι οτι στα Τουονο με τα 120 αλογα τα πραγματα ειναι διαφορετικα καθως το μοτερ γουργουριζει στα 160χλμ/ωρα

    Τωρα οι στροβιλισμοι που ειχες με συνεπιβατη φταιει η θεση του κεφαλιου του.Αν ειναι κεντραρισμενος πισω σου η αν εχει στριψει το κεφαλι αριστερα η δεξια.Συμβαινει οταν το κεφαλι του ειναι πολυ κοντα στο δικο σου.Δημιουργητε ρευμα αερα αντιθετο απο την φορα του ανεμου και δημιουργει τους στροβιλισμους.Επειδη εμενα μου χει συμβει σπανια,θα ελεγα οτι βρηκε την πιο κουλη θεση,και πιθανοτατα υπεφερε κι εκεινος απο στροβιλισμους
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  6. #51
    Ok thx idi,

    Για πε τωρα την γνωμη σου για τους μικροτερους αποστατες του μοχλικου που θελω να βαλω...
    Ποσο χαλαει γεωμετρικα το Ζ αν κατεβει η ουρα 2cm ?? Τι επιπτωση εχει οδηγικα?
    Απλα ρωταω...

  7. #52
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    γιατι να το κανεις αυτο?

    διαβασε το αρθρο του Oldman για τις αναρτησεις

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
    Ok thx idi,

    Για πε τωρα την γνωμη σου για τους μικροτερους αποστατες του μοχλικου που θελω να βαλω...
    Ποσο χαλαει γεωμετρικα το Ζ αν κατεβει η ουρα 2cm ?? Τι επιπτωση εχει οδηγικα?
    Απλα ρωταω...
    Εαν θελεις να κατεβασεις την θεση οδηγησης, γιατι δεν κανει μια μετατροπη στην σελα?
    Πηγαινε σε εναν σελά και θα σε κατατοπισει

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Δεν θα στριβει γιατι θα το φερεις σουζα.

  10. #55
    H σελα ειναι ηδη πολυ λεπτη ,αμφιβαλω οτι μπορει να την μειωσει 2εκ..Γιατι δεν σηκωνεις το τιμονι;
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  11. #56
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    εχετε φαγωθει αν το Ζ παει ταξιδι....
    ΔΕΝ ΠΑΕΙ λεμε!
    αλλα εγω λεω να ανεβω μεχρι Ολλανδια αν πανε ολα καλα....


    τωρα αν εσεις θεωρηται ταξιδι Αθηνα-Θεσσαλονικη και το κανετε μεσανατολικο... τι να πω....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  12. #57
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Mία άποψη από μένα που δεν έχω Ζ και πιστεύω οτι το βλέπω πιο αντικειμενικά το θέμα..Το γυμνό είναι ΜΑΚΡΑΝ πιο όμορφο από το S..Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  13. #58
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Mία άποψη από μένα που δεν έχω Ζ και πιστεύω οτι το βλέπω πιο αντικειμενικά το θέμα..Το γυμνό είναι ΜΑΚΡΑΝ πιο όμορφο από το S..Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης..
    αυτο νταξ, ειναι λιγο υποκειμενικο (αλλα εχεις δικιο)


    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Mία άποψη από μένα που δεν έχω Ζ και πιστεύω οτι το βλέπω πιο αντικειμενικά το θέμα..Το γυμνό είναι ΜΑΚΡΑΝ πιο όμορφο από το S..Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης..
    Ειμαστε πολυ εκτος θεματος...αλλα...

  15. #60

    ΤΙ ΜΑΛΩΝΕΤΕ???

    Διάβασα το τετρασέλιδο και ως καινούργιος και ως υποψήφιος αγοραστής κάποιος μηχανής θα μιλήσω πιο "αγνά"
    Άπο εμφάνιση κώλου ή κόλου ΄(όπως θέλετε γράψτε το) δικαιολογώ του φίλους του S μιας και το καινούργιο είναι αλλιώς.
    Από άνεση είναι τα ίδια...ακούστε μια ιστορία: εκδρομή πάτρα - ναύπλιο και στάση στο παρακάτω σημείο
    έρχεται ένα S και λέει ο συνεπιβάτης: 'ρε μλκα σταμάτα, έχει πιαστει ο κώλος μου'. Βασικά και ο οδηγός γυναίκα ήταν.
    Σαν σύνολο το γυμνό ακόμα δίνει ρέστα και παρόλο που άκουσα ότι θα βγεί καινούργιο fazer πολλοί θα προτιμήσουν το Ζ.
    Το μόνο που με πειράζει στο γυμνό σε σχέση με το s είναι τα αυξημένα μαμούνια που κάνουν χάλια το μπουφαν (εμπειρία απο klr... είμαι ταξιδιάρης) και νομίζω ότι το παραδέχονται πολλοί.
    Απο θέση οδήγησης νομίζω ότι τα πόδια είναι πιο κλειστά σε σχέση με το 1000 και τα ίδια με το s. αν κάνω λάθος sorry.
    Απο φόρτωμα δεν βλέπω κάποιο πλεονέκτημα του S.
    Σαν σύνολο 3-4 παιδιά άσχετα απο μηχανες που τα έβαλα στην διαδικασία να πουν πιο τους αρέσει όλοι υποκειμενικά πάντα έδειξαν το γυμνό.
    Για ταξίδια αν κοιτούσαμε την χρηστικότητα μάλλον θα παίρναμε dl 650 (οικονομικό) αλλά όλοι πάμε με την καρδιά (τουλαχιστον οι περισσότεροι)..
    Έτσι λοιπόν διάθεση να υπάρχει και μπορούμε να φτάσουμε παντου και με τα 2...
    η καρδιά μου λέει z 750 γυμνό και όταν το πάρω θα τα πουμε,,,,,


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ΝΑΥΠΛΙΟ.jpg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	98,7 KB 
ID:	50417
    thisies yparxoun pantou kai na thimasai eisai akoma zwntanos

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Poia Einai ayti me to z750!!!!!!
    από jp79 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 16:45
  2. 2i toumpa me to fazer mou
    από tamis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2004, 09:59
  3. kalimera apo asxeto anthropo me to spor
    από tiganis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2004, 09:09
  4. Den odigoume me to stoma anoixto
    από psaroulis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2004, 11:37
  5. poio einai to palikari me to portokali mavro sakidio moto?
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 18:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF