Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 51

Θέμα: Σπασμένος κινητήρας!!

  1. #16
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    ΟΥΤΕ ΠΡΟΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΔΙΑΘΕΣΗ, το γεγονός ανάφερα!!


    Και ζήτησα βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει κάτι σε τέτοια περίπτωση! Από τη στιγμή που η μηχανή φτιάχτηκε νομίζω ότι αυτό έχει σημασία!
    Νίκο αν θες στείλε μου με πμ λεπτομέρειες,
    αν δεν θες να γράψεις Public,
    απο όσο γνωρίζεις με ενδιαφέρουν προσωπικά...

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της makaronachis
    Εγγραφή
    09/04/2005
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    ΟΥΤΕ ΠΡΟΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΔΙΑΘΕΣΗ, το γεγονός ανάφερα!!


    Και ζήτησα βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει κάτι σε τέτοια περίπτωση! Από τη στιγμή που η μηχανή φτιάχτηκε νομίζω ότι αυτό έχει σημασία!
    Δεν έχει μόνο αυτό σημασία.Με ρωτάς εμένα πως αισθάνομαι μετά από αυτό το συμβάν.Κάθομαι στο v-strom και πρέπει να σκέφτομαι οτί ίσως και να χτυπήσει στα καλά καθούμενα μπιέλα.Έχει και παραέχει σημασία,αν ξέρεις την αιτία του συμβάντος να την αναφέρεις.Αν δεν θέλεις με γεια σου με χαρά σου.Αλλά μην μας λες οτί "από τη στιγμή που η μηχανή φτιάχτηκε αυτό έχει σημασία".Να κάνω-την ακραία πράγματι εικασία-οτί στην συμφωνία για να φτιαχτεί η μηχανή ήταν η μη κοινοποίηση του προβλήματος?Μάλλον αυτό συμβαίνει ε?
    Τρώω άρα υπάρχω.Τρώω περισσότερο,υπάρχω περισσότερο.

  3. #18
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Η ταπεινή μου άποψη είναι πως και στατιστικα να το πάρει κανείς με τόσα Β στορμς που έχουνε κυκλοφορήσει λογικό να βρίσκεται που και που ενα ελατωματικό . Η πιθανότητα του στατιστικού σφάλματος ωστώσο δεν αρκει πιστέυω για να εμπιστευτει κάποιος ενα κατα πολύ παλιότερο και τεχνολογικα και μηχανολογικα μηχανάκι (Τρανσαλπ και άλλα) .Μήπως στις αγγελίες δεν δίνει κάποιος ενα ΤΑ 600 με κολλήμενο μοτέρ ? Η όλη ατυχία ειναι που του έτυχε λίγο μετα το τέλος της εγγύησης . Τελικά μου φαίνεται πρέπει τα μηχανάκια οσο είναι μέσα στην εγγύηση να τα σκίζουμε .Οσό σκλήρο και αν ακούγεται αυτό .
    Απο περιέργεια ενα καινουρίο μοτέρ Β στρομ πόσο να στοιχίζει 3Κ , 4 Κ ποσα Κ τελος πάντων ?
    Κρίμα για το φίλο παντως

    Modenas Kriss 125

  4. #19
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    Δεν ξέρω δεν γνωρίζω δεν λέω!!!ΑΥΤΑ....

    Τώρα αυτό τί είναι ......ομερτά;

    Γιατί δεν μας λες να ξέρουμε και οι υπόλοιποι κάτοχοι τί παίζεται, από πού προήλθε το πρόβλημα και πώς αντιμετωπίστηκε;

    Δεν καταλαβαίνεις ότι είναι σοβαρό το ζήτημα και μας αφορά όλους;

    Αν το κάλυψε ο Σφακιανάκης...μπράβο του. Δεν καταλαβαίνω τη μυστικοπάθεια.....
    'Ενα Jameson με πάγο...

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/02/2005
    Μηνύματα
    27
    Eγω ενα εχω να πω, ευτυχως που υπαρχουν παλικαρια με αντερα και ψυχη σαν τον Τροπεα, .................Νικολακι
    ΠΗΡΑ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑΡΑΧΗ

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    ΟΥΤΕ ΠΡΟΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΔΙΑΘΕΣΗ, το γεγονός ανάφερα!!


    Και ζήτησα βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει κάτι σε τέτοια περίπτωση! Από τη στιγμή που η μηχανή φτιάχτηκε νομίζω ότι αυτό έχει σημασία!
    Σημασία έχει να προστατευτούν οι συνάδελφοι μοτοσυκλεττιστές!!!!!!!!!!!!!!!
    και όχι η κάθε εταιρεία. Δεν κατακρίνει κανείς τα Vstorm, και ούτε έχει σημασία τι μάρκα είναι.
    Όταν ζητάς βοήθεια (και την λαμβάνεις), είναι απαράδεκτο να λες δεν ξέρω δεν μπορώ να πώ, και τα υπόλοιπα μυστικιστικά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #22
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161

    Thumbs up

    Μπράβο ρε παίδια....γιατι μονο εγω κράζω τα λαμόγια εδω μέσα....

    Αι σιχτιρ...

    Drive It Like You Stole It

  8. #23
    Καλησπέρα σε όλους.

    ρε παιδια δεν ειναι η πρωτη φορα που "σπαει" ενα μοτερ....ημαρτον......... απο αυτα που διαβασα μερικοι τα ειπαν και μπουρδελα!!!!!!!! αν ειναι δυνατον ....
    παντα υπαρχει η πιθανοτιτα ενα στα τοσα να παθει μια ζημια ,παντα υπαρχει ο παραγοντας αστοχια υλικου.... φιλος μου πηγε να σκωτοθει απο λαδια που ετρεξα απο το καρτερ σε ΧΤ660 ME 3000KM το οποιο ραγισε!!!!!... ΑΜΕΣΩΣ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ....και εγω ειχα ενα προβλημα με το 1000 στο εξουσιοδοτημενο που πηγαινα μου ειπε αλλαγη τρομπας βενζινης! τρελαθικα 600 ευρωπουλα!!!!καινουργια μηχανη......... και τελικα πηγα σε ενα αλλο συνεγειο .....με αποτελεσμα να μου αλλαξει ενα εξαρτημα tps με 60ευρω και να μην εχω κανενα προβλημα.....
    εκει που συντηρουμε τα μηχανακια μας δεν ξερουμε τι σκατα τους κανουν τα μαστορια.....1ον και δευτερον αν δεν το συντηρουμε το μηχανακι θα μας αφησει...συγκεκριμενα ,εγω εσπασα μοτερ σε xr250 τοσο μ....ς ..........αλλα δεν ειχα γνωσεις τοτε και καλα ναπαθω..εφταιγε το xr ή μηπως ηταν μπουρδελο.....
    οσο για την εγγυηση........πιστευω πως το καλυψαν το παιδι εκτος και αν ειχε κανει λαμογιες στην μοτοσυκλετα....
    η αντιπρ/ια της suzuki ειναι απαραδεκτη αυτο ειναι γνωστο αλλα πιστευω πως στο συγκεκριμενο θα το εψαξαν....
    αντιστοιχο ειχε γινει πριν κανα 2 χρονια με ενα φιλο που ειχε παει στις σερρες στην πιστα...........ξεχαρβαλοθηκε η αλυσιδα μαζεψε μπροστα και τα γ....ε ολα......και του εφταιγε το vstrom και απο οσο ξερω τα πληρωσε ο τυπος....λογικο!!!!!!!!!
    δεν σπαει ενα μοτερ ετσι απλα............
    φιλικα και παντα ορθιοι!

  9. #24
    Από Άλλο Πλανήτη.... Το avatar του/της Vasilis_Strom
    Εγγραφή
    27/01/2006
    Μηνύματα
    560
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    Δεν ξέρω δεν γνωρίζω δεν λέω!!!

    ΑΥΤΑ……………

    Μάλιστα, ανοίγουμε ένα post, γράφουμε ότι έσπασε ένα V-strom με δυο ξερογκαζιες ρωτάμε τι να κάνουμε και στην συνέχεια λέμε ότι το V-strom θα φτιαχτεί αλλά δεν λέμε ούτε ποιος το πληρώνει ( ιδιοκτήτης ή αντιπροσωπεία ) ούτε τι είπαν από το συνεργείο όταν το έλυσαν ούτε καμία άλλη πληροφορία


    ΥΓ 1 Έσπασε ένα GS 1200 αλλά θα φτιαχτεί, περισσότερα δεν μπορώ να πω

    ΥΓ 2 Έσπασε ένα Varadero αλλά θα φτιαχτεί, περισσότερα δεν μπορώ να πω

    ΥΓ 3 Έσπασε ένα R1 αλλά θα φτιαχτεί, περισσότερα δεν μπορώ να πω

    ΥΓ 4 Όσοι έχετε απορίες………





















































































    Περισσότερα δεν μπορώ να σας πω




    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    :a24: :a24: :a24:

  10. #25
    ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΟ,
    ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ @#$%&**%#* !!!!!

    Ευχαριστώ όλους σας για το θερμό ενδιαφέρον!

    Η μηχανη <VSTROM> ΟΚ.
    Η Αντιπροσωπία πλήρωσε τη ζημία.

  11. #26
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΟ,
    ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ @#$%&**%#* !!!!!

    Ευχαριστώ όλους σας για το θερμό ενδιαφέρον!

    Η μηχανη <VSTROM> ΟΚ.
    Η Αντιπροσωπία πλήρωσε τη ζημία.
    Α ρε Νικολα.

    Ρε παιδια ο πρωτος που το γραψε ημουνα εγω.http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=2

    Ο tropeas μου στειλε πμ για να δει αν ξερω τιποτα και εγω του ειπα να εποικινωνησει με την λεσχη της Χαλκιδας γιατι το παιδι απ οτι καταλαβα ηταν Χαλκιδαιος.

    Ο tropeas απ' οτι καταλαβα ηρθε σε εποικινωνια μαζι του και ο παθων δεν ηθελε (για δικους του λογους) να γνωστοποιησει τιποτα.
    Οποιος ενδιαφερεται τοσο πολυ ας το ψαξει διεξοδικα να δει τι παιζει.(η μεσω του tropea η μεσω της λεσχης).

    Ο nikoskkk που το ανεφερε δλδ ,δεν ξερω αν ξερει το παιδι αλλα ακομα και αν το ξερει και π.χ αυτος το ειχε αφησει χωρις λαδια και δεν ηθελε να φανει ποσο λαλακας ηταν ε ειπε στον οπιοδηποτε οτι το θεμα εληξε.

    Εσεις τα βαζετε με τον nikokkk???

  12. #27
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
    ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΟ,
    ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ @#$%&**%#* !!!!!

    Ευχαριστώ όλους σας για το θερμό ενδιαφέρον!

    Η μηχανη <VSTROM> ΟΚ.
    Η Αντιπροσωπία πλήρωσε τη ζημία.
    Νικόλα μια σύντομη απάντηση θα ηρεμούσε τα πνεύματα...
    μην παρεξηγείς...
    και μην νομίζεις τελικά διαβάστηκε απο πολλούς και ενδιαφέρει όλους τους κατόχους Suzuki SV, Cagiva Raptor, Suzuki DL650 το συγκεκριμένο συμβάν, και δεν μπορείς να τους αφήνεις στην απέξω...

    Θα μιλήσω αύριο πάλι απευθείας με το παιδί που το παθε, θα μάθω , θα τον ρωτήσω αν θέλει να μαθευτεί κάτι ή όχι public, και μετά με όμορφο τρόπο θα απαντήσω χωρίς να φωτογραφίσω ιστορίες, τι έγινε, αλλά τι να προσέχουμε για να μην την πατήσουμε και πως να δράσουμε μετά , συμβουλές τις οποίες έδωσα και ελπίζω να τον βοήθησα...

    Δεν μου στειλες όμως ένα πμ...

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Το δικο μου το 99αρι τα γλυτωσε ολα αυτα ως δια μαγειας , οποτε τι να σΕ πω ρε Λαμπρο....
    Τα παιδια εδω που γραφουν στα Βεστρομ, σιγουρα παρακολουθουν και ξενα φορουμς.Ισως κατι παραπανω να ξερουν.
    Θα το κοιταξω,αλλα μα την Παναγια βαρεθηκα να προσπαθω να αποδειξω τα αυτονοητα.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #29
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

    Θα το κοιταξω,αλλα μα την Παναγια βαρεθηκα να προσπαθω να αποδειξω τα αυτονοητα.
    Βρε συ και γω συμφωνώ με την άποψή σου, και όχι μόνο την δικιά σου αλλά με αυτήν που λέει ότι σπάνε όλα... καταρχάς επειδή μέχρι τώρα το πέρναμε στο χαβαλέ, να το πούμε και σοβαρά, ότι αν είναι έτσι όπως φαντάζομαι, μπορεί να τύχει σε οποιαδήποτε μαρκα... απλά ψάχνουμε όσο το δυνατόν να ρίξουμε φως... και όλος αυτός ο ντόρος γίνεται επειδή το ΨΑΧΝΩ συνέχεια και καθημερινά, γιαυτό μην δίνεις σημασία στον κάθε ένα ευκολόπιστο, ευκολόγραφτο, ευκολόμυαλο που λέει, με μια γραμμή που έχει διαβάσει , μπουρδέλλα τα τάδε , τα άλλα ή τα παραάλλα...
    Και πόσσοι είναι αυτοί που έχουν πάθει ζημιά απο άλλες μάρκες και δεν έχουν βγάλει τσιμουδιά... αλλοι γιατί βρώμαγε απο το κεφάλι και άλλοι γιατί δεν θέλαν να χαλάσουν το όνομα της μάρκας...
    Το μόνο που κατηγορώ είναι την Suzuki μέχρι τώρα είναι για τις αντιδράσεις, που ίσως με εμένα πήρε ένα μάθημα και φάνηκε στον φίλο με το Vstrom, και επίσης και για την Ιαπωνική απάντηση που δεν υπήρξε ΠΟΤΕ!

  15. #30
    α κανω μια ερωτηση στον tropea και τον grook????γιατι λεμε οτι η αντιπροσωπεια της σουζουκι ειναι μπουρδελο???εγω σε μια συντομη εμπειρια που ειχα το τελευταιο καιρο απο διαφορες συνεργασιες με σχεδον ολες τις αντιπρ και μιλωντας και με ανθρωπους που κινουνται στο χωρο χρονια μου επιβεβαιωσαν αυτο που διαπιστωνα το τελευταιο καιρο.οτι απο αποψη συνενοησης κατανοησης και εξυπηρετησης ειναι ισως η καλυτερη.και παντα σε αμαση συγκριση με σαρακακη(χαωδες μπουρδελο )μοτοδυναμικη(απλα μετρια πραγματα) lionmoto-teomoto(δε ξερουν τι τους γινεται) το μυνημα μου δεν θελει να με φερει σε αντιπαραθεση με κανεναν και ουτε εχει χαρακτηρα αμφισβητησης για τα λεγομενα αλλων παιδιων.απλα λεω τι διαπιστωσα και ρωταω για να ξερω τι να προσεξω

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σπασμενος καρτερ απο zx10r
    από wolfman13 στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2005, 21:20
  2. Κινητήρας για TT-E 600
    από reaper στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2004, 15:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF