Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: ηρθε και εμενα η ωρα μου...!

  1. #1

    ηρθε και εμενα η ωρα μου...!

    ε ναι λοιπον σημερα και η ωρα 5:15 ειχα την πρωτη μου επαφη με την ασφαλτο
    η πρωτη μου τουμπα.
    επιστρεφωντας και εγω απο την δουλεια μου φοροντας παντα το κρανακι μου κατεβικα την γεφυρα του μοσχατου και εκανα αριστερα στην πειραιως με κατευθυνση προς πειραια.και εκει που εχω μια τριτη χαλαρα και φορτηγο μπροστα δεξια μου ξαφνικα ο τυπος αποφασισε να κανει επιτοπου ουτε καν να κοψει λιγο ταχυτητα!ε ναι λοιπον μου εκλεισε και τα δυο ρευματα πλακωμενος και εγω στα φρενα με ξεκολημενο τον πισω τροχο κανω μια παντα καπου στα 20 μετρα αλλα πολυ πλαγια που απο μονη της με οδηγησε στο αντιθετο ρευμα.ΕΥΤΥΧΩΣ που ειχε κοκκινο φαναρι και το αντιθετο ρευμα ηταν αδειο.επεσε το μηχανακι αυτο πειρε τον δρομο του και εγω τον δικο μου.δεν θα ειχαπαθει το παραμικρο αν δεν εβλεπα αμαξι να ερχεται κατρα πανω μου, οποτε και εγω εβαλα χερια ποδια κατω για να σταματησω πριν βγω μπροστα του....
    παπουτσια ασφαλειας βγηκαν αχρηστα,φορμα εργασιας δεν σκιστηκε καν.και εγω καποιες γρατζουνιες στα χερια που ευκολα τις παθενεις και αν πεσεις με ποδηλατο.ευτυχως τιποτα.

    το μηχανακι χρειαζεται τιμονι αντιβαρα πατακι οδηγου και συνοδηγου, καθρεφτη,και χουφτες.επιλογεας ταχυτητων,το μηχανακι ειναι ηδη στο συνεργειο και αυριο θα περασει ο εμπυρογνομωνας να το δει ωστε να ξεκινησουν και οι διαδικασιες επισκευης του.

    τι να του πεις του φορτιγατζη.εκανε την παπαρια αλλα σε ολα τα υπολοιπα ηταν τυπικοτατος!!! και μιας και το αποτελεσμα ηταν κατι τετοιο λες παλι καλλα, κανεις τον σταυρο σου, και ας ειναι το τελευταιο ατυχημα για ολους μας!!!!!!!

    ξερει κανεις τι πεζει με τις ασφαλιστικες??? εχουμε κανει φιλικη δηλωση και θελω να ξερω αν θα μου καλυψουν το κρανος????
    να ειστε παντα καλα!!!

  2. #2
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    γμτ τι γινεται αυτες τις μερες ρε σεις???

    3 φιλοι μου εχουν πεσει απο την κυριακη...ο ενας σημερα και χτυπημενος αρκετα αλλα εκτος κινδυνου...τι γινεται?!?!

    τι να σου πω ρε παιδι..ευτυχως που ολα καλα..και δεν επαθες κατι σοβαρο..περαστικα σε σενα και στην καλη σου...για την ασφαλιστικη ΝΟΜΙΖΩ (το τονιζω γιατι δεν ειμαι σιγουρη) καλυπτουν τον εξοπλισμο σου...ο ντερτι-μοτο νομιζω πως κατι ξερει γι'αυτο και θα μπορεσει να σου πει

    το original α-μηχανο™ μελος

  3. #3
    Οχι ρε γμτ! Παλι ατυχημα; Το γινεται ρε π@στη μου! Να κανουμε ρε παιδια ενα ομαδικο ευχελαιο στο forum, γιατι ετσι που παμε......

    Προσοχη στους δρομους αδελφια! Εχουν σφιξει και οι ζεστες και οι καφροι των δρομων δεν την παλευουν πλεον καθολου! Παντα ορθιοι!
    Νίκος
    Open Horizons

  4. #4
    ελα ρε σακουλι περαστικα και αγυριστα!!!!!!
    η πειραιως σημερα ειχε ορεξη απο το πρωι και εγω πηγα να την τσακωσω!!
    κατεβαινα προς πειραια στις 06.30 στη δεξια λωριδα στο υψος της λαχαναγορας με 30-40 χλμ. και επειδη στην αριστερη αρχισε να πιανει κινηση ο ανικητος σκεφτηκε να κανει δεξια χωρις φλας χωρις τιποτα αλλωστε αυτα δε χρειαζονται. ε λεω και εγω δε μπορει θα με ειδε αφου ηταν διπλα μου! τελικα δε με ειδε και ισα που δεν ακουμπησαμε απο την τρομαρα μου ακουσε κατι κοσμιτικα πηρε και το οσκαρ ανοικτης παλαμης και μετα τι ειπε?
    μη μουτζωνεις πρωι πρωι!!!!!!! και απαντω συγνωμη ρε φιλε εχεις δικιο!!
    το νου μας παιδια !!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thander
    Εγγραφή
    07/10/2005
    Μηνύματα
    142
    λεπόν: επειδή το έκανα πριν από 6 μήνες: η ασφαλιστικές, σε περίπτωση φιλικού διακανονισμού, δικαιολογούν αποζημίωση για το κράνος ύψους 150? μόνο!(είμαι μόνο 99% σίγουρος για το παραπάνω ποσό, αλλά σίγουρα μιλάμε για αυτή την τάξη μεγέθους, σίγουρα πολύ λιγότερα από ένα ακριβό κράνος)
    Αν λοιπόν θες να αποζημιωθείς για κράνος, μπουφάν κλπ με κάποιο αξιοπρεπές ποσόν πρέπει να το πεις στον ασφαλιστή σου, ο οποίος θα σε συμβουλέψει να αλλάξετε τον φιλικό διακανισμό και να κάνετε την "παραδοσιακή" δήλωση (εσύ τουλάχιστον, για τον άλλον ίσως και να μην χρειάζεται), και στη συνέχεια, λαμβάνοντας υπόψιν και την παλαιότητα του εξοπλισμού σου, θα σου προτείνουν από την "αντίπαλη" ασφαλιστική εταιρία ένα ποσό το οποίο μπορείς να το αποδεχτείς και να λήξει εκεί, ή να μην το αποδεχτείς και να πάτε στα δικαστήρια.
    Κατά πάσα πιθανότητα όμως, θα σου προτείνουν κάτι ικανοποιητικό, θα το πάρεις και θα φύγεις!

    ΥΓ. Επαναλαμβάνω, απλά καταγράφω την προ εξαμήνου εμπειρία από αντίστοιχη υπόθεση πτώσης, μετά από την οποία αποζημιώθηκα με 750? για Dainese και Shoei 6ετίας και τα δύο.

  6. #6
    Περαστικά σας, να 'ναι το τελευταίο.
    safety doesn't happen by accident

  7. #7
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δεν είναι η εποχή...

    Είναι οτι όλοι μας έχουμε αρκετά προβλήματα και αρκετή κούραση αυτό τον χρόνο , με αποτέλεσμα να μην έχουμε το μυαλό μας όταν οδηγούμε και να ανοίγουμε ασυναίσθητα το γκάζι.

    Οχι οτι δεν φταίνε οι άλλοι , όπως εδώ στην περίπτωση αυτή, αλλά αν είμαστε καλά εμείς, κάτι τέτοιες καταστάσεις τις βλέπουμε απο μακριά....

    όσον αφορά τον φίλο μας...

    Αν φορούσες γαντάκια , έστω και κομμένα στα δάχτυλα , ούτε τις γρατζουνιές θα είχες πάθει... Περαστικά και ήσουν τυχερός που έπεσες σε σωστό οδηγό... άλλοι ούτε που θα δεχόντουσαν να σταματήσουν να δούν τι έπαθες, οχι να σε αποζημιώσουν κιόλας.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  8. #8
    σας ευχαριστω ολους σας!!!!
    πραγματικα τα χιλιομετρα ηταν πολυ λιγα αφου παραξενευτικα τοσο πολυ πως με τοσα λιγα χιλιομετρα τραβηξε τετοια παντα.συγουρα τον ρολο τους τον επαιξαν και τα λαστιχα μιας και θελουν αλλαγη.
    τι να πω ας ειναι πραγματικα το τελευταιο για ολους μας!
    απο ενοχλησεις και πονο ισα ισα που νιοθω ενα τραβιγμα στις πλυγες.
    μα περισσοτερο στεναχωρηθικα και τσαντιστηκα για το taiming και ο λογος αυτος γιατι ηταν πολυ λαθος η στιγμη που το επαθα.ουτε για την μηχανη ουτε για τις γρατζουνιες στα χερια.ας το παθενα το ιδιο σε 1 εβδομαδα δεν θα με πειραζε καθολου αλλα ρε παιδια την κυριακη παντρευω τον αδερφο μου και δεν επρεπε να συμβει το παραμικρο γι αυτο και ποιο πολυ ειμαι στεναχωρημενος!δεν επρεπε να γινει τωρα και αυτο.
    σας ευχαριστω ολους σας για τα καλα σας λογια και τις συμβουλες!

    Υ.Γ.1. μερικες φορες ολοι μας για μικρες αποστασεις δεν φοραμε κρανος.φανταστειτε οτι η δουλεια μου με το σπιτι μου ειναι ζητημα αν απεχουν 3 κμ.
    Υ.Γ.2. κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι κανενας δεν σταματησε ουτε αμαξι καλα δν ειχα απαιτηση να σταματησει αμαξι αλλα ουτε καποια μοτοσικλετα παρ'ολο που ειμασταν καπου στην μιαμιση ωρα επι της πειραιως.ησως βλεποντας την κατασταση μου που γενικα ηταν πολυ καλη, ησως γι αυτο....!
    το σιγουρο ειναι οτι απο εδω και περα δεν θα υπαρξει φορα που να μην το φοραω.συνηθως το φοραω απο εδω και περα θα το κανω μπρελοκ.μαζι με τα κλειδια :smilea:
    να ειστε παντα καλα!!!

  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    μερικες φορες ολοι μας για μικρες αποστασεις δεν φοραμε κρανος.φανταστειτε οτι η δουλεια μου με το σπιτι μου ειναι ζητημα αν απεχουν 3 κμ.
    Αυτό το "όλοι μας" δεν με περικλείει εμένα... εδώ ακόμα και για να πάω απέναντι στο περίπτερο θα μπώ στην διαδικασία του κράνους. Ακόμα και με 35 βαθμούς όπως έχει σήμερα....
    Το κακό όταν θα συμβεί δεν κοιτάει αποστάσεις, καιρικές συνθήκες και διάθεση.. Ο τρόπος σκέψης, "σιγά μην μου συμβεί για 10 μέτρα" είναι εντελώς ΛΑΘΟΣ και δεν είναι αποδεκτός , όταν οδηγείς μηχανή.

    Όταν σου είπα για τα γάντια το εννοούσα... το χειρότερο που θα πάθαινες, είναι να σκιστούν τα γάντια ....σιγά τα ωά!

    Σε ανάλογη πτώση με 50 χλμ την ώρα απο μαύρο πάγο, έπεσα, έσκισα όλα τα δερμάτινα στην άσφαλτο , έσπασα και μια μανέτα... ε και;... εγώ το μόνο που έκανα ήταν να σηκωθώ , να συνέρθω απο το σοκ και να πάω να πάρω το 4τροχο, για να συνεχίσω την ημέρα μου , ΑΚΕΡΑΙΟΣ σωματικά.

    Ο εξοπλισμός φίλε μου , δεν είναι αναγκαίος μόνο για ταξίδια. Είναι για όλες τις ώρες και συνθήκες , 24/7. Χαίρομαι που το κατάλαβες στο τέλος , έστω και με μια επώδυνη εμπειρία , που όμως δεν σου άφησε πρόβλημα...

    Υ.Γ. τα συγχαρητήρια μου για τον γάμο του αδερφού σου. Να τους χαίρεσαι και τους δύο.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Αυτό το "όλοι μας" δεν με περικλείει εμένα... εδώ ακόμα και για να πάω απέναντι στο περίπτερο θα μπώ στην διαδικασία του κράνους. Ακόμα και με 35 βαθμούς όπως έχει σήμερα....
    Το κακό όταν θα συμβεί δεν κοιτάει αποστάσεις, καιρικές συνθήκες και διάθεση.. Ο τρόπος σκέψης, "σιγά μην μου συμβεί για 10 μέτρα" είναι εντελώς ΛΑΘΟΣ και δεν είναι αποδεκτός , όταν οδηγείς μηχανή.
    +1 και απο μενα.
    και για 10 μετρα, και μεσα στην κινηση, και με καυσωνα ακομα, αρκει να ΝΙΩΘΩ οσο περισσοτερο μπορω ασφαλης εκει εξω...
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  11. #11
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ?????

    ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ!!!!!

    ΕΥΤΥΧΩΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.....

    ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΑΝ ΘΕΣ ΒΟΕΙΘΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΠΑΡΕ ΜΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisdani750
    Εγγραφή
    26/06/2006
    Μηνύματα
    192

    δειτε τι επαθε ο ζετορας μου εμενα αφηστε καλυτερα

    δεν ξερω αν εχετε ξαναδει τετοιο κοψιμο στις μπουκαλες??? εγινε απο ατυχημα με αλλη μηχανη


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mprosta.jpg 
Προβολές:	339 
Μέγεθος:	62,9 KB 
ID:	53624
    εγινα suzukakios

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisdani750
    Εγγραφή
    26/06/2006
    Μηνύματα
    192

    παρτε και αλλη

    μονο με καμια 70 χλμ πηγαινα βγαινοντας απο εγνατια τωρα δεν ξερω αν επεσε και βρηκε στις μπαριερες γιατι ειμουνα τερμα δεξια


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mpro2.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	41,6 KB 
ID:	53625
    εγινα suzukakios

  14. #14
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556

    Re: ηρθε και εμενα η ωρα μου...!

    Περαστικα!
    Ελπιζω να μην ειναι μεγαλη η ζημια..



    Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisp
    αυριο θα περασει ο εμπυρογνομωνας
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  15. #15
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    περαστικά κ πολύ προσοχή. τα περί εξοπλισμού τα έχουμε χιλιοπεί.
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καλησπέρα σε όλους ! Όποιος ξέρει ας μου πει και εμένα !
    από BobMastoras στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2009, 14:46
  2. Hρθε και η ωρα μου..
    από konsttanttinos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2009, 21:03
  3. ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ.....
    από BIG BLACK στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2007, 09:41
  4. Ηρθε και μενα η σειρα μου,
    από zephyr1 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 00:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF