Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: ΜΠΕΤΟΒΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

  1. #16
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Thumbs up Άιντε να δούμε...

    Να είσαι καλά, να προσέχεις και να χαλαρώσεις αφού τη γλύτωσες...

    (Παρεπιμπτόντως μήπως να μου έδινες 5 + 1 νουμεράκια για την Κυριακή... λέω μήπως... )


    Ευτυχώς είσαι καλά και αυτό έχει σημασία. Εγώ πέρασα εχτές κατά τις 8 το βράδυ από εκεί και δεν υπήρχε τίποτα... Το ξέρω γιατί τα ψιλοπροσέχω αυτά... ΑΛΛΑ νομίζω ότι υπήρχε σε κάποιο από τα τούνελ ένα συνεργείο της Αττικής οδού και κάτι έφτιαχναν σε ένα πίνακα (μάλλον ρεύματος). Και στο επόμενο τούνελ ακριβώς η οδική μάζευε ένα χαλασμένο κουτί. Συμπτώσεις ; Δε ξέρω.

    Πάντως, για να σου δώσουν τα βίντεο από τις κάμερες ασφαλείας χλωμό το βλέπω... ειδικά αν είναι δική τους η βέργα... Θα χρειαστεί εντολή εισαγγελέα αλλα αφού δεν υπάρχει τραυματίας... χλωμό το βλέπω κι αυτό. Άσε που ο νόμος λέει ότι υπάρχουν μόνο για τη ρύθμιση της κυκλοφορίας... Τεσπα...μακάρι να βγάλεις άκρη...

    Σε κάθε περίπτωση κράτα το απόκομμα των διοδίων ή ζήτα ανάλυση της μοτοκάρτας και κάνε άιτηση στους τσουσμπα να σου δώσουν αντίγραφο της αναφοράς τους. (Θα πάρει καμιά εβδομάδα αυτό).

    Και πήγαινε και σε ψυχολόγο/ ψυχίατρο του δημοσίου (ή του ταμείου σου τελοσπάντων) τώρα που έιναι φρέσκο το πράγμα να σου δώσει γνωμάτευση για ψυχολογικό σοκ λόγω φόβου κλπ. Θα το χρειαστείς...

    Κυνήγα το.... ειδικά αν αέχεις νομική προστασία από την ασφαλιστική σου κυνήγα το. και πίεζε και την ασφαλιστική σου να το κινήσει το θέμα. Ακριβώς επειδή γλύτωσες τα χειρότερα δε πρέπει να επαναπαυτείς, ίσως αύριο να είμαι εγώ, ο άλλος κλπ.

    Και όταν δίνουμε 1,30 ή 1,10 ευρώ για διόδια πρέπει επιτέλους να έχουμε απαιτήσεις.


    Χαλαράαα ...

  2. #17
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Τα μόνιτορ της Αττικής οδού δεν κρατάνε ιστορικό , αλλά είναι επίβλεψης και μόνο... σαν συσκευές μπορούν να κρατήσουν ίσως ένα 24ωρο αλλά απο όσο ξέρω δεν γίνεται αυτό...
    Σε ατύχημα που είχαμε το περασμένο Ιούνιο αλλά και Ιούλιο είχαμε ρωτήσει τον υπεύθυνο επίβλεψης και μας είχε δώσει τις παραπάνω απαντήσεις και ας υπήρχε τραυματισμός και σε αναμονή δικογραφία...
    οπότε δεν σε βλέπω να έχεις κάτι απο κάμερες...

  3. #18
    ρε sabre κανε κανα ευχελαιο ρε συ.
    Παλι θα εχεις την μικρη σου στο συνεργειο?
    Γαααμωωωτττ.
    In Thrust We Trust

    Turn To Burn

  4. #19
    Όχι ρε φίλε.....

    Τι πήγες να πάθεις ενώ απλπώς πήγαινες στη δουλειά σου.....πω πω πω........τι θα γίνει ρε γμτ με τους δρόμους και τους αναίσθητους οδηγούς και υπηρεσίες........ ο Σταλόνε στο Ράμπο3 να ήσουν λιγότερο θα κινδύνευες.

    Ποτέ ξανά ρε φίλε και σε κανέναν μας κάτι ανάλογο.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  5. #20
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Αστε παιδιά μην το συζητάτε.Ευτηχώς θα αλλάξω ένα λάστιχο και θα περιμένω να μου φέρουν καινούργιο φτερό.Ελπίζω ότι δισκόπλακες+φρένα είναι οκ (θα δούμε Δευτέρα) οπότε Τρίτη πρωί αν όλα πάνε καλά back on the road.Προσοχή παιδιά και καλή μας τύχη!
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  6. #21
    Ποτέ δεν ξέρεις... ;-) Το avatar του/της startengine
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    163
    Να είσαι πάντα τόσο "τυχερός" και να ευχαριστήσεις θερμά εκείνον που κάθεται πίσω σου στη σέλα... ξέρεις μωρέ... εκείνον με τα άσπρα φτεράκια... :smilea:

    Όσο για την αποζημίωση, με ένα δυνατό και κυρίως "εμπιστοσύνης" δικηγόρο, πιστεύω κάτι θετικό θα βγει.
    Όπως και να έχει, εσύ στάθηκες πολύ τυχερός στην ατυχία σου και αυτό είναι ούτως ή άλλως πολύ πολύ ευχάριστο!!!
    Ζήσε, μάθε και αγάπα όσο περισσότερο μπορείς!
    Μετανιώνεις πάντα για εκείνα που ΔΕΝ πρόλαβες να κάνεις.....

  7. #22
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    next level :

    antikeimenikos sas skopos einai na kataferete na ftasete ston proorismo sas apofevgontas tous pirovolismous apo kanonia ton 9 xilioston ta opoia tha topothetounte stis taratses ton ktirion....!

    game over
    insert coin!!!!!!!!!!!!!!!!

    re de pame sto dialo leo ego me tis malakies pou sinantame sinexeia...

    perastika re palikare
    kala ksemperdemata kai
    panta orthios re file

    filika...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #23
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484

    Talking

    Ολα οκ. Το Hornet βγήκε πρίν απο 10 λεπτά απο το συνεργείο.Φρένα οκ,τροχός οκ,φτερό καινούργιο - λαστίχο εμπρός καινούργιο.Ένα μικρό χτύπημα στον αριστερο λαιμό της εξάτμισης θα αλλάχτει την επόμενη εβδομάδα (οι λαιμοί) και το στραβωμένο πεντάλ ταχυτήτων ήρθε με το χέρι στα ίσια του.Άντε να πάρω τηλ την Αττική Οδό για να δώ αν θα με αποζημιώσουν και να πάρω τα τιμολόγια την Δευτέρα με όλα τα ανταλακτικά και εργασίες.Πάντως μέχρι σήμερα έιχαν πεί ότι θα με πάρουν τηλέφωνο οι ίδιοι να μου πούν,αλλά χλωμό το κόβω...Ίδωμεν.
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  9. #24
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Εγώ θα έλεγα να μη μπλέξεις με τηλέφωνα γιατι θα ναυαγήσεις στο τέλος.

    Απλές κινήσεις (η νομ. προστασία - δικηγορος θα σου πουν), και επιστολές στα γνωστά περιοδικά.

    Το θέμα δεν είναι να γκρινιάξουμε, αλλά να τους κάνουμε να σφιχτούν ώστε να είναι καλύτεροι στο μέλλον, για το καλό όλων μας.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  10. #25
    Εγώ ρε παιδιά σε τούνελ της ΑΟ παραλίγο να σκάσω πάνω σε αναγόμωση σπασμένη από νταλίκα και κανένας κηφίνας από αυτούς που γυρνούν με τα Βαν δεν είχε πάρει χαμπάρι.Τους πέτυχα να κάθοντε κάπως κρυμμένοι από τους οδηγούς που κινούντε στην ΑΟ παρακάτω και να κάνουν τσιγάρο και όταν τους το είπα με αυστηρό ύφος άρχισαν τα σουξουμου! :a24:
    Don't follow me I'm lost too

  11. #26
    sabre εισαι τυχερος μεσα στην ατυχια σου.......τα ματια 34 να εχουμε .......τι να πω ,προσοχη στα φορτηγα που "ξεφορτωνουν" αν ειναι τετοια περιπτωση η δικια σου.......

  12. #27
    1)Χθες Πλαταμωνα και στην επιστροφη, συνανταω ενα φτιαγμενο tigra, ΡΟΖ, με δυο μωρακια μεσα.Ηταν στην ακρη του δρομου αφου ειχαν πεσει σε λακουβα και μαλλον κατι ειχε σπασει απο κατω απο το αμαξι.

    2)Μεσα στα Τεμπη ΞΑΝΑσυνανταω την λακουβαρα στο ρευμα προς λαρισα την οποια ειχα δει τρεις εβδομαδες νωριτερα και ειχα σταματησει στους αστυνομικους στα διοδια και τους το ειχα αναφερει.(στα τετοια τους απ'οτι φανηκε).

    3) Βγαινω απο Τεμπη και στην αριστερη λωριδα της Ε.Ο.(3 λωριδες δρομος) συνανταω κατι(δεν το προλαβα να το δω) σαν κουτσουρο ηταν? σωληνας ηταν?

    Περασα απο πανω του με αρκετη ταχυτητα.
    Παλι καλα το πατησα στην ακρη(πεταχτηκε απο την δυναμη) και δεν ειχα τρεχαματα.Σταματησα στην ακρη του δρομου για κανα τεταρτο μεχρι να σταματησουν να τρεμουν τα ποδια μου και οι σφυγμοι της καρδιας μου να επανελθουν σε φυσιολογικο επιπεδο.

    Και ολα αυτα εχθες.

    Ρε πουστη μου, ειναι πραγματα αυτα.
    Μηπως πρεπει να περνουμε τους Δημαρχους για καμια βολτα με τη μηχανη να βλεπουν τι τραβαμε και ποσο σκατα ειναι οι δρομοι?
    In Thrust We Trust

    Turn To Burn

  13. #28
    Αφου εισαι καλα τα υπολοιπα πιστευω ειναι θεμα χρονου.Παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ στην αττικη οδο.εγω ακομα δεν εχω μηχανη, αλλα εχω κινδυνεψει απο εναν μα....κα που δεν ειχε δεσει καλα μια σκαλα στο κ.λοφορτηγακι του με αποτελεσμα αυτη να φυγει, το πισω αμαξι απο αυτον να φρεναρει πολυυυυ αποτομα στν προσπαθεια να αποφυγει τη σκαλα που εφυγε,και πιο πισω ενα παλληκαρι να πεφτει κατω(χωρις κρανος) απο ενα street(μαρκα δεν ειδα).ευτυχως που ημουν δεξια λωριδα .Για αυτο σας λεω προσοχη στην αττικη οδο γινονται πολλα

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alfa156
    Εγγραφή
    06/06/2004
    Μηνύματα
    180
    η αττικη οδο ειναι ασφαλισμενη στην εθνικη ασφα΄λιστικη
    ο αδελφος μου επεσε στην εισοδο της αττικης οδου απο κορωπι προς αεροδρομιο γιατι ειχε χαλικια πανω στην στροφη,και τους πηγε δικαστικος και αποζημιωθηκε πληρως και μαλιστα πριν τηην εκδικαση της υποθεσης τον [ηραν τηλεφωνο και του ειπαν σου δινουμε τοσα τα θελεις??
    φυσικα και δεχτηκε γιατι του εδωσαν πολυ περισσοτερα απο οτι ηθελε και εστι εκλεισε η υποθεση.
    οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Διακοπη κυλοφοριας στην Αττικη Οδο
    από Alki_Viades στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2007, 10:45
  2. Οδήγηση στην Αττική οδό
    από ktmtasos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 11:43
  3. ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ!!!!!!
    από zoropatra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 14:32
  4. ΠΡΟΣΟΧΗ: "ΠΑΓΙΔΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ"
    από nktR στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 11:19
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF