Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: ΜΠΕΤΟΒΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

  1. #1
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484

    ΜΠΕΤΟΒΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

    Τίς καλημέρες μου στο forum και αφού την γλύτωσα σήμερα το πρωί απο βέβαιο θάνατο είπα να μοιραστώ μαζί σας αυτό που μου έτυχε καθώς πήγαινα στην δουλειά μου.
    Ωρα 7:45 και έχω μπεί στην περιφεριακή του Υμητού απο Γλυκά Νερά με κατεύθηνση πρός Λ.Κατεχάκη.Κίνηση ελάχιστη εκείνη την στιγμή και αρχίζω να μπαίνω στα πρώτα Τούνελ (στό ύψος της Αγ.Παρασκευής).Ένα μέτρο μετά την είσοδο του πρώτου Τούνελ....ακούω ένα Κράαααακ απο μπροστά, φέυγουν κομμάτια απο το μπροστά φτερό, τρέμει το τιμόνι και η μηχανή αρχίζει να χάνει το μπροστινό αλλά ευτηχώς με με λίγα φρένα και με σχετικά χαμηλή ταχύτητα που ήμουν (και ευτηχώς όχι πλαγιασμένος) κατάφερα να την κρατήσω και να κάνω δεξιά.
    Αλάρμ, κατεβαίνω και τι να δώ?

    Μια μπετόβεργα (ψιλή) έχει σπάσει το φτερό έχει τυλιχτεί γύρω απο την πίσω πλευρά του δεξιού δισκόφρενου και η μια άκρη της ακουμπάει (και φρενάρει) το πλάγιο μέρος του ελαστικού ενώ το μεγαλύτερο μέρος της κρέμεται στα αριστερά 2 εκατοστά μπροστά απο το λεβιέ ταχυτήτων!!!!!!!!!

    Προφανός μέσα στο σκοτάδι (αρχή του τούνελ) την πέρασα απο επάνω κτλ κτλ.

    Θέε μου είμαι ζωντανός.......

    Αστυνομία (καταγραφή γεγονότος) - Οδική της Α.Ο μεταφορά στο συνεργείο.Δήλωση στην ασφαλιστική μου για καταγραφή του ατυχήματος.ψάξιμο με την νομική προστασία της ασφαλιστικής μου - για επόμενες κινήσεις,ένα πακέτο τσιγάρα,μισός καφές σκέτος,ένα σκασμένο λάστιχο,δουλειά δεν πήγα σήμερα...ευτηχώς είχα οδική μεταφορά απο την αγορά της μηχανής και δεν πλήρωνα κερατιάτικα...

    Θά πάρω τηλ και κανένα δικηγόρο καλού κακού πρίν μιλήσω με Αττική Οδό.Πάντως ο Αστυνομικός που ήρθε με περιπολικό (γαλονάς)μαζί με το Βανάκι της τροχαίας μου είπε ότι έχω ελπίδες για αποζημείωση και ο τύπος της Οδικής να κάνω τον σταυρό μου που είμαι ζωντανός όταν εόδε που είχε πάει το σίδερο....
    Δέν ήρθε η ώρα μου ακόμα, και σίγουρα θα ξανακαβαλήσω μηχανή.Απλά οοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυφφφφ.....

    Αν κάποιος έχει καμία καλή συμβουλή για το πώς θα μπορούσα να κινηθώ καλύτερα θα το εκτιμούσα πολύ πολύ.

    Πάντα όρθιοι παίδες δεν μασάμε



    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  2. #2
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: ΜΠΕΤΟΒΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
    ...........................
    Αν κάποιος έχει καμία καλή συμβουλή για το πώς θα μπορούσα να κινηθώ καλύτερα θα το εκτιμούσα πολύ πολύ.
    ..........................

    Ο Δικηγορος σου (ή η νομικη προστασια) θα ξερει πολυ καλυτερα ...


    Καλα ξεμπερδεματα!

    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #3
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα


    από κει και πέρα αφού έχουν καταγραφεί τα πάντα θα σουν πουν οι δικηγόροι



  4. #4
    Τυχερός μέσα στην ατυχία σου..

    Καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα εύχομαι !




  5. #5
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Αλλο πάλι και τούτο....

    Τι να πώ ρε φίλε, αφού την γλύτωσες κοίτα τουλάχιστον να τους τρέξεις και να τους τα πάρεις χοντρα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #6
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    τι λες τωρα?

    Δοξα το Θεο που εισαι καλα...αυτο εχει σημασια για τα υπολοιπα σιγουρα θα μπορεσει να σε καθοδηγησει ο δικηγορος σου!

    καλη δυναμη!!
    το original α-μηχανο™ μελος

  7. #7
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    thanx παίδες μου αγαπημένοι!

    Τώρα που το σκέφτομαι.....πρέπει να αρχίζω να κερνάω μπύρες σε όλον τον κόσμο και μην πώ πόσα λεφτά πρέπει να ξοδέψω σε κεριά......

    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  8. #8
    :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

    Καλά τι σου έτυχε και εσένα ρε παλικάρι.Κάνε και ένα τάμα!!!

    Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε...
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Αφου εισαι καλα ολα οκ.

  10. #10
    καταρχήν άσε εμάς να λέμε τα "ευτυχώς" και τα "δόξα τω Θεώ" και εσύ πήγαινε άναψε κανένα κερί...

    για αποζημίωση θα πρέπει να αποδείξεις πως η μπετόβεργα έχει χρησιμοποιηθεί (ή μεταφέρθηκε προκειμένου να χρησιμοποιηθεί) σε έργο της Αττικής Οδού, όπου κ ξέμεινε από αμέλεια του συνεργείου. Σε περίπτωση που κάποιος (έχοντας έννομο συμφέρον) επικαλεστεί πως έπεσε από διερχόμενο αυτοκίνητο, θα πρέπει να αποδείξεις πως ήταν στο σημείο αυτό τουλάχιστον μια μέρα και οι αρμόδιοι για την ασφάλεια της οδού δεν την εντόπισαν και μετακίνησαν. Σε αντίθετη περίπτωση, απλώς θα γίνει μια μήνυση κατ' αγνώστου (αμέλεια, πρόκληση ατυχήματος κλπ κλπ).

    Προσοχή στον τρόπο που θα "περάσεις" την θέση σου. Θέλεις οπωσδήποτε δικηγόρο και μάλιστα έμπειρο.

  11. #11
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Σωστόν, και είδη μιλάω με δικηγόρο για το θέμα γιατί κάτι μου λέει ότι δεν θα είναι τόσο εύκολα τα πράγματα.

    Και επίσεις δέν ξέρω αν (απο τις κάμερες) φανεί πιό όχημα έκανε την ζημιά...
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  12. #12
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της Kortenaer
    Εγγραφή
    24/05/2004
    Μηνύματα
    137
    Να κανεις τον σταυρο σου φιλε Sabre, οσο για την αποζημειωση επειδη ειναι λιγο περιεργη περιπτωση "πιασε το αυγο και κουρευτο".....


    Κερνα τις για να ηρεμησεις......

  13. #13
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Να σαι πάντα καλά και έτσι τυχερός ,
    και ας αποζημιωθεί και κάποιος απο την Αττική Οδό μιας και θεωρείται ότι την πληρώνουμε ακριβά για να γλυτώνουμε τέτοια περιστάτικά μιας και ελέγχεται σχολαστικά....

    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα σε αποζημιώσουν... εκτός του ότι μπορείς να το τραβήξεις...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Να σαι πάντα καλά και έτσι τυχερός ,
    και ας αποζημιωθεί και κάποιος απο την Αττική Οδό μιας και θεωρείται ότι την πληρώνουμε ακριβά για να γλυτώνουμε τέτοια περιστάτικά μιας και ελέγχεται σχολαστικά....

    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα σε αποζημιώσουν... εκτός του ότι μπορείς να το τραβήξεις...
    Καταρχας περαστικα στον φιλο και παντα ορθιος.
    Ακου μπετοβεργα....μπρρρρ


    Λαμπρο ακουσα μια περιεργη ιστορια το Πασχα στο χωριο μου, (δυστυχως δεν προλαβα ολοκληρη την κουβεντα), απο μια διπλανη παρεα, για ενα παρομοιο ατυχημα το οποιο αποζημιωθηκε, η ΘΑ αποζημιωθει, αλλα δεν μπορω να επιβεβαιωσω τιποτα για ευνοητους λογους.
    Θελει πολυ ψαξιμο παντως η ολη φαση
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #15
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Ελπίζω μην φτάσουμε στα άκρα.... και να πάνε όλα καλά.Δυστηχώς θα μιλήσω με νομική προστασία της ασφαλιστικής μου απο Δευτέρα.

    Ασε που αν στραβώσει το πράγμα υπάρχει και η τακτική ΡΟΜΠΑ ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΗ και πολυυυυύ τράβηγμα κλπ κλπ.

    thanks guys για την προσοχή σας.Συμαίνει πολλά για εμένα.
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διακοπη κυλοφοριας στην Αττικη Οδο
    από Alki_Viades στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2007, 11:45
  2. Οδήγηση στην Αττική οδό
    από ktmtasos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 12:43
  3. ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ!!!!!!
    από zoropatra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 15:32
  4. ΠΡΟΣΟΧΗ: "ΠΑΓΙΔΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ"
    από nktR στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 12:19
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 02:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF