Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 79

Θέμα: Triumph Tiger 1050 2007

  1. #16
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Φιλαράκι καλή χρονιά.!

    Γιατί δεν πας να το οδηγήσεις να έχεις ιδία άποψη. Το δίνουν για test ride όλοι οι dealers της Triumph.
    Triple 1050


  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Είδες τι λέω στην αρχή ... πάει για την κατηγορία on λίγο απ'όλα τουτέστιν CBF, FZ-1 και TDM όπως προαναφέρθηκε. Touring σιγουρα δεν είναι γιατί εκεί παίζει το Sprint, SS δεν είναι γιατί εκεί αναμένεται το νέο Daytona, mega on-off is dead άρα τι είναι;

    Εγώ πιστεύω ότι στοχεύει στο κοινό που αγοράζει CBF, Fazer και TDM και το οποίο είναι πολυπληθές

    Αυτό που με προβληματίζει είναι το που θα παράγεται δεδομένου ότι το εργοστάσιο στο Hinkley δεν προλαβαίνει να καλύψει τα backorders στα τρέχοντα μοντέλα. Ειδικά με το 675 επικρατεί πανικός και ομίχλη.

    Λες να ανοίξουν καινούργιο εργοστάσιο και θέλουν να βγάλουν ένα εμπορικό μηχανάκι για να γεμίσουν τη γραμμή παραγωγής;
    Συγνωμη ρε μεγαλε αλλα τι σχεση εχουν τα CBF-FZ1-TDM???
    Aλλο το ενα αλλο το αλλο!!!
    Το TIGER παει να κοντραρει τα MULTI και TDM!
    Συγκρινεις τα 150αλογα του FZ1 με τα 100 του CBF και τα 85 του TDM
    Τα εχετε μπερδεψει λιγο
    ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ SUPERSPORT ΕΞΩ ΑΠΟ ΚΑΦΕTEΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΙΣΤΕΣ!!!

  3. #18
    To οδήγισα εχτές και νομήζω ότι είναι πολύ καλό.Σταθερότατο ο κηνιτίρας είναι διαμάντι. Στα μείων τα μαλακά φρένα και η προσοχή στην λεπτομέρια (φηνίρισμα) που λύπει σε σχέσει με τα Γιαπωνέζικα και τα Ιταλικά.Πολύ ανώτερο από το Caponord (που είχα) και σε κηνιτίρα και σε οδηγική συμπεριφορά.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    To οδήγισα εχτές και νομήζω ότι είναι πολύ καλό.Σταθερότατο ο κηνιτίρας είναι διαμάντι. Στα μείων τα μαλακά φρένα και η προσοχή στην λεπτομέρια (φηνίρισμα) που λύπει σε σχέσει με τα Γιαπωνέζικα και τα Ιταλικά.Πολύ ανώτερο από το Caponord (που είχα) και σε κηνιτίρα και σε οδηγική συμπεριφορά.
    [spam mode on]
    οοοοοοοοοοοldmaaan τα χάπια σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  5. #20
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
    Συγνωμη ρε μεγαλε αλλα τι σχεση εχουν τα CBF-FZ1-TDM???
    Aλλο το ενα αλλο το αλλο!!!
    Το TIGER παει να κοντραρει τα MULTI και TDM!
    Συγκρινεις τα 150αλογα του FZ1 με τα 100 του CBF και τα 85 του TDM
    Τα εχετε μπερδεψει λιγο
    Φίλε συμφορουμίτη,

    τα προαναφερθέντα μοτό είναι half faring, είναι τιμονάτα, έχουν στάση οδήγησης σχεδόν on-off, έχουν μοτέρ κοντά στο λίτρο, έχουν αναρτήσεις ενδοτικές, έχουν design παραπλήσιο κλπ.

    Σε πείραξε που έβαλα το εργαλείο σου στον κουβά των επιλογών που έχει ένας που αναζητάει τέτοιο στυλ μοτό; Θεωρείς ότι η μόνη παράμετρος κατηγοριοποίησης μίας μοτό είναι η θεωρητική μέγιστη ιπποδύναμη στον στρόφαλο;

    Στην τελική δεν βλέπω το λόγο που εκφράζεσαι κατά αυτόν τον τρόπο. Μπορείς να εκθέτεις τη γνώμη σου χωρίς να είσαι ερειστικός.
    Triple 1050


  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Μάλλον είμαι ο πιο αρμόδιος (λέμε τώρα μην το δέσετε κόμπο) να πω τη γνώμη μου γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω και είμαι ιδιοκτήτης του αμέσως προηγούμενου.
    Δε νομίζω καταρχάς με τίποτα ότι είναι απαίσιο. Μα με τίποτα. Απαίσιο πραγματικά είναι μόνο σε αυτό το απαράδεκτο λευκό χρώμα που το έβγαλαν. Τι τους ήρθε ούτε που ξέρω!
    Στο μαύρο είναι άπαιχτο.
    Κι όσο γι αυτά περί του τι κατηγορία είναι κλπ... ρε σεις. Γιατί δηλαδή να μην αλλάζει μία μοτοσικλέτα κατηγορία; Πρέπει ντε και καλά να είναι όπως ξεκίνησε;
    Αλλάζει ο τίγρης. Πιστεύουν ότι τα mega on-off τελείωσαν και προχωράνε αλλού. Ποιο το κακό;
    Τώρα, για τα υπόλοιπα.
    Ο κινητήρας είναι πολύ καλός έως καταπληκτικός από τα λίγα που μπορώ να καταλάβω.
    Σαφέστατα πολύ ελαφρύτερο από το δικό μου θηρίο, σαφέστατα πολύ πιο σωστά καταμερισμένο το βάρος. Έχεις από κάτω σου μία πραγματικά νευρική μηχανή με άλογα και πολύ καλό βάρος.
    Κι έχει και γαμώ τα τιμόνια!!!
    Το οδήγησα σχετικά αρκετά και ορίστε τι παρατήρησα:
    Για άλλη μια φορά με εξέπλησε πολύ ευχάριστα το βάρος του.
    Στα τρομερά συν του η νευρικότητα και το παιχνίδισμα του!
    Εξαιρετικά στριφτερό και χαβαλεδιάρικο.

    Τι ΔΕΝ μου άρεσε.
    Νομίζω ότι έχει σκληρές έως και περίεργες κάπως ταχύτητες. Αλλά αυτό είναι θέμα συνήθειας.
    Το φινίρισμα του οκ σαφώς μπορούσε να ήταν καλύτερο έως πολύ καλύτερο αλλά... Άγγλοι! Τι να πεις.
    Το χειρότερο για μένα όμως είναι τα φρένα!!!
    Για μηχανάκι με νεύρο και σχετικά νομίζω καλούς ίππους και δύναμη τα φρένα έπρεπε να είναι πολύ δυνατότερα ή να είχαν τουλάχιστον καλύτερη αίσθηση.

  7. #22
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Μάλλον είμαι ο πιο αρμόδιος (λέμε τώρα μην το δέσετε κόμπο) να πω τη γνώμη μου γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω και είμαι ιδιοκτήτης του αμέσως προηγούμενου.
    Δε νομίζω καταρχάς με τίποτα ότι είναι απαίσιο. Μα με τίποτα. Απαίσιο πραγματικά είναι μόνο σε αυτό το απαράδεκτο λευκό χρώμα που το έβγαλαν. Τι τους ήρθε ούτε που ξέρω!
    Νομίζεις :rotflmao: Γνωστός ζητάς το αγόρασε πριν μία εδβομάδα και πήρε το άσπρο.

    Μάλιστα έχει ξετρελαθεί με το χρώμα. Περί ορέξεως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Triple 1050


  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093

    Talking

    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Νομίζεις :rotflmao: Γνωστός ζητάς το αγόρασε πριν μία εδβομάδα και πήρε το άσπρο.

    Μάλιστα έχει ξετρελαθεί με το χρώμα. Περί ορέξεως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Δεν το πιστεύω!!!
    Τι να πω... οκ περί ορέξεως...
    ΠΙΤΑ!!!

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Φίλε συμφορουμίτη,

    τα προαναφερθέντα μοτό είναι half faring, είναι τιμονάτα, έχουν στάση οδήγησης σχεδόν on-off, έχουν μοτέρ κοντά στο λίτρο, έχουν αναρτήσεις ενδοτικές, έχουν design παραπλήσιο κλπ.

    Σε πείραξε που έβαλα το εργαλείο σου στον κουβά των επιλογών που έχει ένας που αναζητάει τέτοιο στυλ μοτό; Θεωρείς ότι η μόνη παράμετρος κατηγοριοποίησης μίας μοτό είναι η θεωρητική μέγιστη ιπποδύναμη στον στρόφαλο;

    Στην τελική δεν βλέπω το λόγο που εκφράζεσαι κατά αυτόν τον τρόπο. Μπορείς να εκθέτεις τη γνώμη σου χωρίς να είσαι ερειστικός.

    Αν η μονη διαφορα τους ειναι η ιπποδυναμη, τοτε μαλλον πρεπει να ειμαι ασχετος με τα μηχανακια!
    Το FZ1 εχει σταση οδηγησης ON-OFF???
    Παντα τη γνωμη μου λεω εχοντας οδηγησει και τα τρια!
    Η μερα με τη νυχτα το ενα με το αλλο!!!
    Δε πιστευω οτι ειμαι ερειστικος οπως λες!
    ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ SUPERSPORT ΕΞΩ ΑΠΟ ΚΑΦΕTEΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΙΣΤΕΣ!!!

  10. #25
    Το χειρότερο για μένα όμως είναι τα φρένα!!!
    Νομήζω ώτη είναι επηλογή της εταιρείας τα μαλακά φρένα καθώς το 675 και sprint που δωκήμασα την ίδια μέρα είναι τέλεια/
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2003
    Μηνύματα
    19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Νομήζω ώτη είναι επηλογή της εταιρείας τα μαλακά φρένα καθώς το 675 και sprint που δωκήμασα την ίδια μέρα είναι τέλεια/
    μα καλα, ο μποστ εισαι..!! δηλαδη αν δεν το κανεις επιτηδες, θελει πολυ προσπαθεια για τοσα λαθη μαζεμενα...!!!

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    [B]τα μαλακά φρένα
    ??????

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  13. #28
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Ομορφο ειναι αλλα για τον συνεπιβατη τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα

  14. #29
    μα καλα, ο μποστ εισαι..!! δηλαδη αν δεν το κανεις επιτηδες, θελει πολυ προσπαθεια για τοσα λαθη μαζεμενα...!!!
    Τον Κο Μποστ πρέπει να τον ξέρω απο κάπου?
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  15. #30
    ??????
    ?????? Το οδήγισες?
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περι Triumph Tiger 1050...
    από jimk στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 13:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF