Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 79

Θέμα: Στραβό Πλαίσιο σε καινουργιο Vstrom

  1. #31
    NEO MEΛΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙΟΣ Το avatar του/της kalmisurf
    Εγγραφή
    17/05/2006
    Μηνύματα
    67

    Re: Στραβό Πλαίσιο σε καινουργιο Vstrom

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Azazyl
    Χαίρεται αγαπητοί συμφορουμείτες.
    Θα μπω κατευθείαν στο ψητό. 3-1-2006 αγόρασα ένα καινούργιο V-STROM 650 Αντιπροσωπείας από τον Βύνιο στην Θησέως και στο 1ο μου ταξίδι μέχρι την Πάτρα 4 μέρες αργότερα αντιλήφθηκα ότι το μηχανάκι τραβάει δεξιά.Αυτό δεν είναι σε μεγάλο βαθμό ΑΛΛΑ το μηχανάκι τραβάει σίγουρα δεξιά και ο μόνος τρόπος να πάει ευθεία είναι να κάτσω εγώ λίγο πιο αριστερά. Όταν γύρισα και το πήγα στην SUZUKI ο υπεύθυνος εκεί μου είπε ότι εγώ κάθομαι στραβά!!! Ευτυχώς για μένα επικοινώνησα με το χρήστη Tropea και μου σύστησε τον δικηγόρο του ο οποίος με συμβούλεψε να επικοινωνήσω γραπτώς με τη SUZUKI και να τους ζητήσω να μου απαντήσουν και αυτοί γραπτώς. Αυτοί δεν μου απάντησαν γραπτώς αλλα με πήραν τηλέφωνο και μου έκλεισαν καινούργιο ραντεβού στο οποίο μου είπαν ότι το μηχανάκι δεν τραβάει, αλλά για δικούς μου καθαρά ψυχολογικούς λόγους θα μου το μπάσουν στη καλλίμπρα. Δηλαδή με έβγαλαν και τρελό!!!! Ενώ δέχτηκα τους το ακύρωσα και τώρα μετά από συμβουλή του δικηγόρου προσπαθώ να βρω ένα μάστορα που έχει τα αρ..δια και να μου απαντήσει γραπτώς αυτό που όλοι μου λένε... ότι δηλαδή το μηχανάκι είναι στραβό, για να μπορέσω να τους πάω δικαστικώς για αντικατάσταση της μηχανής...
    KAΛΗΜΕΡΑ. ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΑΙΣΕ ΑΛΛΑ ΝΑΧΕΙΣ ΓΕΡΑ ΝΕΥΡΑ. ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ DL650 15 ΙΟΥΝΙΟΥ 2005. ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΕΦΕΥΓΕ ΔΕΞΙΑ. ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΦΙΛΟΙ ΠΑΛΙ ΕΦΕΥΓΕ ΔΕΞΙΑ. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ. 3 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΛΥΣΙΜΟ ΔΕΣΙΜΟ (ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ). ΑΠΟΦΑΝΘΗΚΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΑΣΤΙΧΑ ΦΤΑΙΝΕ, ΤΑ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΕΡΒΙΣ ΣΤΑ 18.000 KM ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ.
    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: 1) Η ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ (ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ - ΧΑΡΤΟΓΙΑΚΑΣ). 2) TA EΛΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΚΕΡΙΣΜΕΝΑ Η BRIDGESTONE EIXE EΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΤΙΔΑ? 3) ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ

    ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ DL650 ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΕΡΝΑΝ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΝΑΙ ΣΚΕΛΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ???? ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΨΥχολογικα ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΚΟς ΝΤΟΚΜΕΤΖΙΑΝ.
    VSTROM HELLAS CLUB
    www.vstrom.gr
    http://vstromhellas.forumotion.com/
    Creative Design Solutions
    http://users.otenet.gr/~mikals/

  2. #32
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Azazyl
    Thanx Tropea για τον δικηγόρο. Ο τυπάς είναι super. Τον ρώτησα πάντως για τον πραγματογνώμονα και μου είπε οτι αυτον πρεπει να τον ορίσει το δικαστήριο. Πάντως μου κάνει αυτό που έκανε το Ζ του Modeerf.
    Τον πραγματογνώμονα αν τον ορίσει το δικαστήριο , τον πληρώνει το δικαστήριο, αν τον ορίσεις εσύ τον πληρώνεις εσύ, αυτή είναι η βασική διαφορά...
    απο εκεί και πέρα δεν θες εσύ να είσαι σίγουρος απο που είναι το πρόβλημα ?
    και να μην σου αποδείξει το δικαστήριο ότι έχεις άδικο και καταλήξεις να κατηγορήσαι κιόλας μετά?

  3. #33

    Άλλαξα λάστιχα στο dl 650 k4 και τοποθέτησα τα ίδια. Όταν πήρα το μηχανάκι τράβαγε αριστερά. Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγαν τα λάστιχα μέχρι που βρήκα το πρόβλημα. Είχε στραβοκάτσει ο μηχανισμός που καταλήγει η ντίζα του κοντέρ,δηλαδή, την είχε βιδώσει στραβά ο λαστιχάς. Ο μηχανισμός έχει ένα αυτί που κοντράρει σε ένα αντίστοιχο που έχει η μπότα για να μη γυρίσει τρελά και κόψει τη ντίζα. ο βιαστικός λαστιχάς έσφιξε τον άξονα και τα αυτάκια πάτησαν το ένα το άλλο με αποτέλεσμα ο μηχανισμός να σταβοκάτσει και να φρενάρει ανεπαίσθητα τον άξονα και το dl να τραβάει αριστερά. Ξέρω ότι είναι λίγο απίθανο να σου έχει διαφύγει αλλά διπλοτσεκάρισε το δε ξέρεις καμιά φορά.

    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  4. #34
    Νέο μέλος Το avatar του/της Azazyl
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    26
    Αύριο κανόνισα με έναν φιλαράκο μου που έχει ένα ίδιο να αλλάξουμε τις μπροστινές ρόδες, οπότε θα δω τελικά εάν τραβάει απο ζάντα - λάστιχο..

  5. #35
    Νέο μέλος Το avatar του/της Azazyl
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    26
    Λοιπόν κύριοι το μηχανάκι μετρήθηκε στη SUZUKI και βρέθηκε οκ απο πλαίσιο. Κοίταξαν και ζάντες - λάστιχα καθώς και αλλάχτηκαν τιμονόπλακες. Το μηχανάκι συνεχίζει να τραβάει και μάλιστα το κάνει και πιο πολύ, αλλά για την SUZUKI είναι ίσιο. Και πάνω που έβριζα την γκαντεμιά μου μια μέρα στου φιλαράκου μου το σέρβις, μπαίνει ένας τυπάς με ένα 650 και λέει μάστορα το μηχανάκι μου τραβάει. Για να μην σας τα πολυλογώ είμαστε 3 τώρα...
    Οδήγησα και άλλα και το κάνουν, απλά οι ιδιοκτήτες τους δεν δίνουν σημασία ή όπως μου είπε ένας : 'Ρε μεγάλε εγώ είμαι στρητάς. Αυτό είναι το πρώτο μου ον-οφ και νόμιζα ότι το τράβηγμα είναι φυσιολογικό!!!!!!' Λοιπόν το τηλέφωνό μου είναι 6936638080 και το όνομά μου είναι Νίκος. Όποιος V-Stromακιας παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα και θέλει να κάνει κάτι για αυτό ας πάρει τηλ. Θα διαβάσετε και την επιστολή μας στο περιοδικό ΜΟΤΟ ή και στο 0-300. Παράκληση στους moderators το post να γίνει sticky.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Azazyl
    Λοιπόν κύριοι το μηχανάκι μετρήθηκε στη SUZUKI και βρέθηκε οκ απο πλαίσιο. Κοίταξαν και ζάντες - λάστιχα καθώς και αλλάχτηκαν τιμονόπλακες. Το μηχανάκι συνεχίζει να τραβάει και μάλιστα το κάνει και πιο πολύ, αλλά για την SUZUKI είναι ίσιο. Και πάνω που έβριζα την γκαντεμιά μου μια μέρα στου φιλαράκου μου το σέρβις, μπαίνει ένας τυπάς με ένα 650 και λέει μάστορα το μηχανάκι μου τραβάει. Για να μην σας τα πολυλογώ είμαστε 3 τώρα...
    Οδήγησα και άλλα και το κάνουν, απλά οι ιδιοκτήτες τους δεν δίνουν σημασία ή όπως μου είπε ένας : 'Ρε μεγάλε εγώ είμαι στρητάς. Αυτό είναι το πρώτο μου ον-οφ και νόμιζα ότι το τράβηγμα είναι φυσιολογικό!!!!!!' Λοιπόν το τηλέφωνό μου είναι 6936638080 και το όνομά μου είναι Νίκος. Όποιος V-Stromακιας παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα και θέλει να κάνει κάτι για αυτό ας πάρει τηλ. Θα διαβάσετε και την επιστολή μας στο περιοδικό ΜΟΤΟ ή και στο 0-300. Παράκληση στους moderators το post να γίνει sticky.
    Θα το κανω στικυ αλλα...
    Εμενα το SV μου τραβαγε πολυ δεξια για εναν χρονο περιπου και νομιζα οτι εφταιγε ενα ατυχημα που ειχα και ειχε γινει της ποπης.

    Μετα απλα εμαθα να καθομαι.....

    Χωρις ιχνος ειρωνειας...πολλες φορες αθελα μας καθομαστε στραβα και πιεζουμε το τιμονι ελαχιστα.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #37
    Νέο μέλος Το avatar του/της Azazyl
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    26
    Μένω στο Παγκράτι. Το μηχανάκι είναι στην διάθεσή σου για βόλτα. Κερνάω και καφέ. Εξ άλλου εξήγησα ότι είμαι επαγγελματίας οδηγός μηχανής. Οδηγώ για να βγάζω το ψωμί μου. Το μηχανάκι της δουλειάς πάει καρφί. Εκτός απο αυτό στο ακριβώς πιο πάνω ποστ αναφέρω ότι τώρα είμαστε 3 άτομα με το ίδιο πρόβλημα....

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Azazyl
    Μένω στο Παγκράτι. Το μηχανάκι είναι στην διάθεσή σου για βόλτα. Κερνάω και καφέ. Εξ άλλου εξήγησα ότι είμαι επαγγελματίας οδηγός μηχανής. Οδηγώ για να βγάζω το ψωμί μου. Το μηχανάκι της δουλειάς πάει καρφί. Εκτός απο αυτό στο ακριβώς πιο πάνω ποστ αναφέρω ότι τώρα είμαστε 3 άτομα με το ίδιο πρόβλημα....
    Ειμαστε και γειτονες...
    Πολυ θα ηθελα να το οδηγησω παντως.
    Και εγω ημουν 'επαγγελματιας" οδηγος "μηχανης" για καποια χρονια, και το μηχανακι της δουλειας πηγαινε καρφι γιατι το οδηγουσα 15 ωρες την μερα.
    Οταν το εδωσα ομως σε φιλο που περασε απο την δουλεια να με δει, δεν μπορεσε ουτε να το ξεκινησει χωρις να βαλει το ποδι 3 φορες κατω.


    Υ.Γ τι μηχανακι ειναι αυτο στο αβαταρ;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #39
    Είναι εύκολο να διαπιστωθεί αν είναι ψυχολογικό

    http://en.wikipedia.org/wiki/Double-blind

    Στήνετε ένα τεστ με μερικά μηχανάκια, ΟΛΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ και σου τα δίνουν ένα-ένα, χωρίς όμως εσύ να ξέρεις ποιό είναι ποιό. Αν βρεις ποιό είναι το δικό σου, τότε δεν είναι ψυχολογικό (ή είσαι μάντης)

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
    Είναι εύκολο να διαπιστωθεί αν είναι ψυχολογικό

    http://en.wikipedia.org/wiki/Double-blind

    Στήνετε ένα τεστ με μερικά μηχανάκια, ΟΛΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ και σου τα δίνουν ένα-ένα, χωρίς όμως εσύ να ξέρεις ποιό είναι ποιό. Αν βρεις ποιό είναι το δικό σου, τότε δεν είναι ψυχολογικό (ή είσαι μάντης)
    Που θα βρουμε τωρα πεντεξι ολοιδια V-Strom:rotflmao: :rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #41
    Νέο μέλος Το avatar του/της Azazyl
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    26
    Με ρωτάς τι μηχανάκι είναι αυτό στα μέγαρα?? SV.... Λοιπόν επειδή είχα ένα μικροατυχηματάκι σήμερα το πρωί με ένα μηχανάκι και ψιλοκουτσένω, εάν θέλεις την Παρασκευή που θα μπορώ να περπατήσω πάρε με τηλ να κανονίσουμε να κεράσω καφέ εδώ δίπλα στην Καισαριανή.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Azazyl
    Με ρωτάς τι μηχανάκι είναι αυτό στα μέγαρα?? SV.... Λοιπόν επειδή είχα ένα μικροατυχηματάκι σήμερα το πρωί με ένα μηχανάκι και ψιλοκουτσένω, εάν θέλεις την Παρασκευή που θα μπορώ να περπατήσω πάρε με τηλ να κανονίσουμε να κεράσω καφέ εδώ δίπλα στην Καισαριανή.
    Χαχαχα ξερω τι ειναι απλα δεν ξερω ποιος το καβαλαει....και ποτε... (με το τσιγγελι θα στα βγαλω).
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της Azazyl
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    26
    Πριν απο 1 χρονάκο το είχα κάνει καμιά 20 γύρους στα μέγαρα. Ποιό παιχνιδιάρικο μηχανάκι δεν έχω ξανακαβαλήσει.. Το έντο το είχε για πλάκα... Λογικά την Τρίτη, εάν όλα πάνε καλά, θα το ξανακάνω βολτούλα στα Μέγαρα και ανυπομονώ..
    Έχεις φανταστικό μηχανάκι.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Azazyl
    Πριν απο 1 χρονάκο το είχα κάνει καμιά 20 γύρους στα μέγαρα. Ποιό παιχνιδιάρικο μηχανάκι δεν έχω ξανακαβαλήσει.. Το έντο το είχε για πλάκα... Λογικά την Τρίτη, εάν όλα πάνε καλά, θα το ξανακάνω βολτούλα στα Μέγαρα και ανυπομονώ..
    Έχεις φανταστικό μηχανάκι.
    Τεταρτη 28 του μηνος ειναι το επομενο και τελευταιο Trackday του Ιουνιου στα Μεγαρα....εκτος και αν ξερεις κατι που θα πρεπει να μας το πεις ΤΩΡΑ!!!!:rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #45
    Νέο μέλος Το avatar του/της Azazyl
    Εγγραφή
    08/04/2004
    Μηνύματα
    26
    Τα καλά του επαγγέλματος... Prive Πίστα...

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τρακαρισμα κ στραβο πλαισιο.
    από Kaloston στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2009, 09:04
  2. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΣΕ 650 Vstrom
    από pakosgemistos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2009, 19:01
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2005, 09:39
  4. ΔΙΠΛΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΕ Vstrom 650
    από grpal στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2005, 19:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF