Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 91

Θέμα: Τα Κοκκινα Φαναρια!

  1. #1

    Τα Κοκκινα Φαναρια!

    το θεμα ειναι απλο....
    Η μηχανη ειναι αρκετα πιο ευελικτη απο ενα "κουτι" στους δρομους της πολης.ακομα κ καποιοες "παρανομιες" με τη μηχανη μοιζουν να μην ισχυουν(?) αναστροφες, ανεβασμα περζοδρομιων,διασχιση πεζοδρομων ακομα κ καποια "νεκρα" κοκκινα φαναρια φαινονται ακρως βαρετα.

    Ποσα κοκκινα φαναρια διασχιζεται καθημερινα??(γιατι αν μου πειτε οτι τα περνατε ΟΛΑ πρασινα ....χμμμμ)

    εγω ειμαι στο 30-40% ειναι κοκκινα,επειδη κανω καποιες στανταρ διαδρομες κ εχω μαθει τις αλλαγες φαναριων που τις εκμεταλευομαι καταλληλως!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Συγχαρητήρια!!!!
    Αφού το θεωρείς ΟΚ να περνάς με κόκκινο, φαντάζομαι δεν θα σε πειράξει όταν σου την χώσει και το κουτί που πέρασε με κόκκινο....



    Και πριν ρωτήσεις.
    Οχι δεν περνάω όύτε 1 με κόκκινο, και απαιτώ να μην περνάει και κανένας άλλος.

    Πριν από 15 χρόνια περνούσα κι εγώ, μέχρι που κατάλαβα την μ%$#@ια μου....
    Αλλά απ ότι βλέπεις κι εσύ

    Αν όποιος πέρναγε με κόκκινο έχανε το δίπλωμα του για 3 μήνες, θα γλυτώναμε πολλούς νεκρούς κάθε χρόνο, για σκέψου το...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596

    Re: Τα Κοκκινα Φαναρια!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    "νεκρα" κοκκινα φαναρια φαινονται ακρως βαρετα.


    Και που να δεις άλλα νεκρά πράγματα πόσο βαρετά είναι.....


    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  4. #4

    Re: Τα Κοκκινα Φαναρια!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    Ποσα κοκκινα φαναρια διασχιζεται καθημερινα??(γιατι αν μου πειτε οτι τα περνατε ΟΛΑ πρασινα ....χμμμμ)
    Pote kokkino! Panta perimeno na ginei prasino!
    "My goal in life is to be as good of a person my dog already thinks I am."

    Os tote, pao gia tsigaro


  5. #5
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Συγχαρητήρια!!!!
    Αφού το θεωρείς ΟΚ να περνάς με κόκκινο, φαντάζομαι δεν θα σε πειράξει όταν σου την χώσει και το κουτί που πέρασε με κόκκινο....



    Και πριν ρωτήσεις.
    Οχι δεν περνάω όύτε 1 με κόκκινο, και απαιτώ να μην περνάει και κανένας άλλος.

    Πριν από 15 χρόνια περνούσα κι εγώ, μέχρι που κατάλαβα την μ%$#@ια μου....
    Αλλά απ ότι βλέπεις κι εσύ

    Αν όποιος πέρναγε με κόκκινο έχανε το δίπλωμα του για 3 μήνες, θα γλυτώναμε πολλούς νεκρούς κάθε χρόνο, για σκέψου το...


    +1000
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  6. #6
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Πολλούς βλέπω καθημερινά...
    και με κοιτάνε σαν μαλάκα που περνάνε ενω εγώ κάθομαι και περιμένω...
    Και ναι κύριοι είμαι ένας ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ αναμονέας πράσινου φαναριού...
    και όποιοι πείτε μα κοιτάξαμε μα ήταν οκ , μα .... εύχομαι να μην σας τύχει ποτέ τίποτα, αλλά το θυμάστε το τεστ με την αρκούδα? έτσι ρουτινιάρικα μια φορά θα την πατήσετε... αλλο θα περιμένετε να δείτε, αλλο που δεν θα περιμένετε δεν θα το δείτε και...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing



    Αν όποιος πέρναγε με κόκκινο έχανε το δίπλωμα του για 3 μήνες, θα γλυτώναμε πολλούς νεκρούς κάθε χρόνο, για σκέψου το...
    Ετσι οπως τα λες αλλα δεν αρκει το διπλωμα μονο, θα επρεπε να χανεις και το οχημα σου οποιο και να ειναι αυτο ειτε επαγγελματικο ειτε οχι! Δεν παιζουμε με το αν θα με πετυχεις γιατι αργησες στη δουλεια σου η βαριεσαι να περιμενεις!και οχι 3 μηνες αλλα 1 χρονο τουλαχιστον μην σου πω για παντα!!!απολυτος γιατι οσοι εχουν παει απο τετοια ατυχηματα δεν ξαναγυριζουν πισω μετα απο 3 μηνες!!!
    [FONT=century gothic]Ποτέ Mην Κάνεις Κάτι Σήμερα Που Μπορείς Να Αναβάλεις Για Άυριο!!!![/FONT]
    ******:a66: "I knew I sould have taken that turn to Albuquerque!!!!" :a66:********

  8. #8
    To φοβερο:

    Εαν περναω κυριλε με 1 χλμ/ω απο ενα πεζοδρομο(μιλαμε για 10 μετρα διαδρομη) με κοιτανε ολοι με μισο ματι.

    Εαν περασει διπλα ο παπιας κομματια δεν συμβαινει τιποτα.

    Μια φορα δοκιμασα να περασω πιο γρηγορα και ανοιξανε ολοι σαν να ζητουσαν συγνωμη

    Εννοειται οτι δεν ξαναεπιχειρησα, αλλα ποιος μπορει να μου το εξηγησει αυτο!
    Δηλαδη θελουν τρομοκρατια για να σε σεβαστουν?

  9. #9
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Εαν περασει διπλα ο παπιας κομματια δεν συμβαινει τιποτα.


    Εννοειται οτι δεν ξαναεπιχειρησα, αλλα ποιος μπορει να μου το εξηγησει αυτο!
    Δηλαδη θελουν τρομοκρατια για να σε σεβαστουν?

    Να σου πω γιατί....

    Γιατί τον παπάρα τον πάπια με τη sebring που περνάει και ξυπνάει τη γειτονιά,
    ο ηλίθιος ο Έλληνας τον έχει αφομοιώσει και τον θεωρεί πλέον δεδομένο: και τη φασαρία του, και την καγκουριά του. Αν βγαίνανε και τους μαζεύανε όλους θα γλυτώναμε πολλές ημικρανίες....




    Η δουλειά μου είναι σε δρόμο που κατακλύζεται όλη μέρα από μηχανάκια παρκαρισμένα παντού, νόμιμα και παράνομα, με εκατοντάδες μηχανάκια να την κάνουν από το πεζοδρόμιο επειδή το ταξί σταμάτησε, και να περνάνε μέσα από τον κόσμο και μπροστά από τις βιτρίνες που ψωνίζει ο κόσμος....

    Αλλά αφού τέτοιοι είμαστε.....
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  10. #10
    Είμαστε παιδιά που μεγαλώσαμε μέσα σε ένα καθεστώς ατιμωρησίας.

    Γιά κάποιους από εμάς ισχύει αυτό που έλεγε ο Αύγουστος Καντ "Επάνω μου ο έναστρος ουρανός και μέσα μου ο ηθικός νόμος".

    Για κάποιους άλλους πάλι, όχι.

  11. #11
    Εχω βαρεθει να ακουω για οτι στραβο συμβαινει στην Ελλαδα να λεμε σαν δικαιολογια "ε τι να κανουμε ετσι ειμαστε εμεις οι Ελληνες...." ολα τα ακουω βερεσε, δεν λεω οτι ειμαι κ ο τελειος αλλα προσπαθω να ξεπερασω καποιες κλισε ελληνικες νοοτροπιες!Στην ουσια κοροιδευουμε τον εαυτο μας γιατι στο τελος ολοι απο τις ιδιες μαλακιες "παμε", και δεν κανουμε τιποτα για να αλλαξουμε το εκαστωτε προβλημα. πρεπει να πεσει βουρδουλας σε οσους παρανομουν ειτε ειναι μικρο το κακο ειτε οχι! αν ξεκινησουμε με το φοβο μετα θα ερθει και ο σεβασμος και θα τα κανουμε ολα οπως πρεπει αυτοματα χωρις να σκεφτουμε "χμμ να παρω κρανος γιατι θα με γραψουν η οχι..." κτλ..
    [FONT=century gothic]Ποτέ Mην Κάνεις Κάτι Σήμερα Που Μπορείς Να Αναβάλεις Για Άυριο!!!![/FONT]
    ******:a66: "I knew I sould have taken that turn to Albuquerque!!!!" :a66:********

  12. #12
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από J.R
    Εχω βαρεθει να ακουω για οτι στραβο συμβαινει στην Ελλαδα να λεμε σαν δικαιολογια "ε τι να κανουμε ετσι ειμαστε εμεις οι Ελληνες...."

    Δεν το έθεσα ως δικαιολογία....
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  13. #13
    "Θέλω ν' ακούσω
    ένα παράξενο τραγούδι που να λέει
    για ένα αυτοκίνητο ανοιχτό στην παραλία
    για μια βόλτα, με μια παρέα
    που δεν χρειάζεται κανείς τους να μιλάει
    μονάχα ο καθένας να κοιτάει όπου γουστάρει
    ένα σκυλί, ένα ζευγάρι
    τις μηχανές που ξεκινάνε πριν ανάψει το φανάρι"

    Θα συμφωνήσω το ορθών είναι να μην διανοούμαστε να διασχίσουμε με κάτι άλλο εκτός του ¨πράσινου¨. Και επιπλέον όποιος έχει αίσθηση του πόσο εκτεθειμένος είναι πάνω στην μηχανή δεν διασχίζει τον δρόμο ΟΥΤΕ με πράσινο αν δεν ελέγξει ο ίδιος πρώτα.

    Παρόλα αυτά η εκτεταμένη χρήση της μηχανής στο κέντρο οδηγεί στο εξής φαινόμενο: Φτάνοντας στο φανάρι και περιμένοντας στη διασταύρωση αν παρατηρήσουμε το πεζοφάναρο του κάθετου δρόμου στο οποίο βρισκόμαστε, γίνετε πράσινο (πράγμα το οποίο σημαίνει ότι το φανάρι του κάθετου δρόμου περνάει από την πορτοκαλί ένδειξη στην κόκκινη) μερικά δευτερόλεπτα ΠΡΙΝ το φανάρι στο οποίο βρισκόμαστε γίνει πράσινο.

    Πράγμα το οποίο σημαίνει πρακτικά ότι για όσους έχουν λιώσει στην οδήγηση μέσα στο καμίνι της Αθήνας, το γκάζι ανοίγει ενώ το φανάρι είναι ακόμα κόκκινο...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
    Δεν το έθεσα ως δικαιολογία....
    δεν το εθεσα προσωπικα σε σενα φιλε
    αλλα μας εχει γινει εμονη πλεον αυτη η ατακα και σε πολλους περναει σαν δικαιολογια για να καλυψουν τη μ@λακια που κανανε...χωρις στην ουσια να αλλαζει κατι
    [FONT=century gothic]Ποτέ Mην Κάνεις Κάτι Σήμερα Που Μπορείς Να Αναβάλεις Για Άυριο!!!![/FONT]
    ******:a66: "I knew I sould have taken that turn to Albuquerque!!!!" :a66:********

  15. #15
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
    Είμαστε παιδιά που μεγαλώσαμε μέσα σε ένα καθεστώς ατιμωρησίας.

    Γιά κάποιους από εμάς ισχύει αυτό που έλεγε ο Αύγουστος Καντ "Επάνω μου ο έναστρος ουρανός και μέσα μου ο ηθικός νόμος".

    Για κάποιους άλλους πάλι, όχι.
    esena se fantazome me filous sou me dermatina kolita na aftomastigoneste mexri telikis malakias...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    kakos den mas timorousane apo mikra
    kakos den mas dernane den mas klidonane na mas afinoume nistika ke ala tetia mpas ginoume kaloi an8ropoi


    re sas exi varesi i zesti ke akoma den epiasan gia ta kala
    :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κόκκινα φανάρια και Νόμοι: το περιούσιον
    από monstermind στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2010, 01:18
  2. Η..ωραια..με..τα..κοκκινα
    από jimbar στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 06:40
  3. Ωραία όλα τούτα τα καλούδια, αλλά
    από swtos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 09:59
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF