Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Μενει 1 μηνας για απεριοριστων(διπλωμα)Αν με πιασουν?

  1. #1

    Μενει 1 μηνας για απεριοριστων(διπλωμα)Αν με πιασουν?

    Καλησπερα.
    Τελος Ιουνιου το διπλωμα μου γινεται απεριοριστων. Εγω ομως απο την αλλη μολις αγορασα ενα ΧΤ 600. Επειδη παντα ειμαι και θελω να ειμαι νομιμος ψιλο φοβαμαι να κυκλοφορω χωρις την πολυποθητη σφραγιδουλα στο ροζακι μου.
    Πειτε αν σπασει ο διαολος το ποδι του και με σταματησουν για απλο ελεγχο(παντα φοραω κρανος) και δουν οτι δεν εχω απεριοριστων, τους καλοπιανω τους λεω να μου κανω φφρρρρ αλλα αυτοι τιποτα, τοτε τι γινετε? Ποιες ειναι οι κυρωσεις? Κατι ακουσα οτι καποια πραγματα εχουν αλλαξει στον νόμο?
    Τουλαχιστον να ξερω τι με περιμενει αν γινει κατι τετοιο...
    Ευχαριστω...
    Παλια οι γυναικες θελανε αντρα και λεβεντη,
    τωρα θελουν αδερφη και τον φωναζουν trendy.-

    Fz6
    CB500
    XT600E
    XR250
    C50

  2. #2
    υπαρχει λυση........κλεισου ενα μηνα μεσα και βλεπε μουντιαλ και να δεις τι γρηγορα θα περασει ο καιρος........

  3. #3
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.638
    @vaspiou
    τι σημαίνει "μενει 1 μηνας για να γίνει απεριορίστων"?
    μόνο του θα αλλάξει

  4. #4
    @o_gayros ... με τρομαξες τωρα...!!!
    Ολοι λενε, οταν ερθει η ωρα να μπορεις να το κανεις απεριοριστων, πας στο υπουργειο εκει στου Παπαγου ή οπου αλλου ανηκεις τελος παντων, παιρνεις το παραβολο και το κανεις απεριοριστων(νομιζω βαζουν την ημερομηνια και μια σφραγιδα πανω στο χαρτι)... Ετσι ηξερα ... γιατι τι ενεργειες πρεπει να κανω??? πειτε μου ρε παιδια?
    thx
    Παλια οι γυναικες θελανε αντρα και λεβεντη,
    τωρα θελουν αδερφη και τον φωναζουν trendy.-

    Fz6
    CB500
    XT600E
    XR250
    C50

  5. #5
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Oδηγα νορμαλ. με πιανακιδαρα πισω, κρανος και χωρις να περνας με κοκκινο και τα ρεστα και αν καποιος σε σταματησει για απλο ελεγχο πες του οτι δεν εχει γινει ακομα απεριοριστων κυβικων και οτι σου μενουν 2 εβδομαδες ξερω γω αλλα σου ηρθε νωριτερα το μηχανακι... δεν νομιζω αν εισαι ευγενικος να σου κανουν τιποτα αλλα νομιζω επαναλαμβανω νομιζω οτι αν ειναι να σου κανουν κατι σου κανουν δικαστηριο που πας το απεριοριστων και ολα καλα ολα ωραια αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

  6. #6
    αν σε πιασουν και σε γράψουν, δε τρέχει και τίποτα ....ας πούμε




    αν εμπλακείς σε ατύχημα ακόμα κι αν δε φταις, χρεώνεσαι εσύ την υπαιτιοτητα και δεν σε καλύπτει η ασφαλεια σου!
    μακρια από σκυλαδες, ρατσιστες και απαιδευτους



  7. #7
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    μαστορα πριν λιγους μηνες μπηκα στο club των απεριοριστων. μια φωτογραφια, το διπλωμα σου και λιγη υπομονη εκει που θα πας. τπτ αλλο.

    και αν χτυπα ξυλο γινει κατι εφ'οσον εχεις ασφαλεια λες ενα εχω ξεχασει το διπλωμα στο σπιτι και πιστευω τη βγαζεις... τουλαχιστον δουλεψε σε μενα κατι εποχες
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  8. #8
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.638
    Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
    μαστορα πριν λιγους μηνες μπηκα στο club των απεριοριστων. μια φωτογραφια, το διπλωμα σου και λιγη υπομονη εκει που θα πας. τπτ αλλο.

    Αν θές μπορείς να μας κάνεις λίγο πιο λιανά το πως έκανες την αλλαγή?
    Εγώ πριν κάνα χρόνο που το κοίταζα,έμαθα (μετά απο έρευνα) ότι αυτόματη ανανέωση παίζει μόνο για μια παρτίδα διπλωμάτων Α1 που εκδώθηκαν σε ένα στενό χρονικό περιθώριο,το οποίο εμένα δεν με κάλυπτε καθώς είχα το Α1 αρκετά χρόνια νωρίτερα.



    και αν χτυπα ξυλο γινει κατι εφ'οσον εχεις ασφαλεια λες ενα εχω ξεχασει το διπλωμα στο σπιτι και πιστευω τη βγαζεις... τουλαχιστον δουλεψε σε μενα κατι εποχες
    Καλό θα ήταν να μην βάζουμε τέτοιες γνώμες,δημόσια τουλάχιστον.
    Στην απευχθέα περίπτωση ατυχήματος,θα φανεί η κατοχή ή όχι καταλλήλου διπλώματος.

  9. #9
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.638
    @βασπιου
    φιλε σου προτείνω ή να πάρεις τηλεφωνο στο Υπουργείο απ'ευθείας (δεν ξέρω κατά πόσο θα βγάλεις άκρη) ή να πας στο τοπικό ΚΕΠ και να τους δείξεις το διπλωμα σου.Να δουν ημερομηνια έκδοσης και αφού ρωτήσουν να σου πουν υπεύθυνα για το πως μπορεί να γίνει η επεκταση που θες.
    Εγώ τουλαχιστον αυτό είχα κάνει.με μόνη διαφορά ότι τα έκανα μεσω μαιλ και επισυναπτομενα αρχεια,καθώς σπουδάζω εξωτερικό.

  10. #10
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    τι εννοεις πως εκανα την αλλαγη? αφου το γραφω. πηγα με φωτο, οπλισμενος με υπομονη και σε περιπου μια ωρα βγηκα απεριοριστος. δεν χρειαζεται κατι αλλο.

    οσο για τις γνωμες δημοκρατια εχουμε.
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  11. #11
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.638
    δεν είσαι και πολύ κατατοπιστικός ρε φίλε.
    αυτόματα με το που σε είδαν στο ανανέωσαν?
    Εγώ όταν το έψαξα ΄περυσι μου είπαν δεν γίνεται ανανέωση έτσι,και ότι πρέπει να ξαναδώσω εξετάσεις.

  12. #12
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    λοιπον το ξαναγραφω. Εφ' οσον εχουν περασει 2χρονια+ απο την εκδοση του "μικρου" διπλωματος δεν χρειαζεσαι τπτ αλλο εκτος απο μια φωτογραφια σου.

    Την προσκομιζεις μαζι με το διπλωμα σου απο εκει που το πηρες και μεσα σε λιγη ωρα σου δινουν το καινουργιο διπλωμα απεριοριστων κυβικωνε με τη καινουργια φωτο σου πανω.

    αν με ξαναρωτησεις θα κανω copy-paste!

    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  13. #13
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.638
    Εμ αυτό προσπαθώ να πω ρε συ.
    Δεν είναι απολυτο αυτό που λες.
    στην δική μου περιπτωση που εχω το Α1 απο το 2000,μου είπαν ότι δεν ανανεώνεται αυτόματα.
    για αυτό μιλάω πιο πάνω για ενα χρονικό περιθώριο μεσα στο οποίο υπάγονται τα Α1 που επεκτείνονται αυτόματα.

    Τεσπα,φαύλος κύκλος είναι.
    σήμερα λένε έτσι,αύριο γιουβέτσι.
    Αθανατη Ελληνική οργάνωση!!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Δν έχει απόλυτο και περίπου.Σύμφωνα με νόμο που νομίζω ισχύει από το 2001(μέσα), όσοι βγάλουν δίπλωμα Α1, μετά από 2 χρόνια γίνεται απεριορίστου με φωτογραφίες, παράβολα κτλ.Αυτό ισχύει ακόμα, αλλά δν καλύπτει όσους πήραν Α1 πριν την ισχύ του νόμου άρα φίλε o_gayros αν το πήρες το 2000 τότε υπάγεσαι σε παλαιότερο νόμο που προφανώς ξανά δίνεις εξετασεις ελπίζω να βοήθησα

  15. #15
    Να'χαμε να λέγαμε!!!! Το avatar του/της Chemical
    Εγγραφή
    02/09/2004
    Μηνύματα
    13
    Κατι άλλο θα πέχτηκε στην περίπτωση σου φίλε γαύρε .Αφού περάζουν 2 χρόνια πας και το κάνουν όπως τα είπε παραπάνω.
    Εγώ κυκλοφορούσα πάνω από μισο χρόνο με το μικρό, ενώ είχα το tt-600r .Μπορεί εσύ επειδή το έβγαλες πριν ψηφιστεί αυτός ο νόμος να σου λένε αυτά.
    Προχθες είχα ατύχημα και ενώ έχω περάσει τα 2 χρόνια δεν έχω κάνει το δίπλωμα απεριόριστο.Μου είπαν πάνε κάν το για να το δουν στο δικαστήριο αν σου κάνει μήνυση.
    ΑΡΗΣ ΙΔΕΑ ΙΕΡΟΛΟΧΙΤΕΣ
    PLANET EDESSA

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για εκδρομές: Φτηνότερο Kle με αλλαγή Σέλας η Transalp?
    από xaris_g στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 16:59
  2. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 06:55
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2006, 13:01
  4. Ξερει κανεις για διεθνες διπλωμα?
    από kostasnaoum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2005, 10:25
  5. Αν σας πιάσουν για "υπερβολική" ταχύτητα
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 15:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF