Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: το λεωφορείο παθαίνει ζημιά…

  1. #1

    το λεωφορείο παθαίνει ζημιά…

    Ήταν ένα γκρουπ Εβραίων που πήγαινε για προσκύνημα στο Άουσβιτς. Ενώ ταξίδευαν, κάπου στη Γερμα-νία και σε ένα έρημο μέρος, το λεωφορείο παθαίνει ζημιά… «φτου σου! Με άφησε το ρημάδι! Πω, ρε πούστη μου ζημιά! Και άντε να βρεις εδώ στην ερημιά να ζητήσεις βοήθεια...» είπε αγανακτισμένος ο λεωφορια-τζής... ανεβαίνει σε ένα λοφάκι να δει αν υπάρχει κανένα σπίτι εκεί κοντά και πραγματικά βλέπει ότι κάπου στο χιλιόμετρο υπάρχει μια αγροικία. «σώθηκα...» μονολόγησε....
    Άφησε τους Εβραίους στο πούλμαν και άρχισε να περπατά προς την κατεύθυνση που είδε το σπί-τι...Σκεφτόταν... «θα ζητήσω βοήθεια από έναν άγνωστο, θα του πω το πρόβλημά μου, ελπίζω να καταλάβει και να με βοηθήσει...»
    Κάποια στιγμή έφτασε στο σπίτι, χτύπησε την πόρτα και ένας ηλικιωμένος γερμανός απορημένος του άνοι-ξε...
    -Γεια σας... Τι θα θέλατε;
    -Καλημέρα σας. Αγαπητέ μου κύριε, είμαι οδηγός τουριστικού λεωφορείου και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Έχω ένα λεωφορείο το οποίο έπαθε ζημιά στο δρόμο και είναι περίπου ένα χιλιόμετρο από εδώ. Και σα να μη μου έφτανε η πολυέξοδη ζημιά που έχει το λεωφορείο, έχω και καμιά σαρανταριά Εβραίους μέσα και δεν ξέρω τι να τους κάνω! Σας παρακαλώ, βοηθήστε με!!!
    -Κύριέ μου, πως να σας βοηθήσω; Εγώ ένα φουρνάκι τόσο δα έχω, ίσα ίσα για το ψωμί...

  2. #2
    Κάποτε σε ένα μπαρ στο Κολωνάκι, μπαίνει ένας πολύ καλοντυμένος άντρας έτοιμος για την βραδυνή εξόρ-μηση προς αναζήτηση γυναίκας. Σ'ένα από τα τραπέζια κάθεται μία πολύ όμορφη κοπέλα μόνη της και πίνει το ποτό της κοιτάζοντας νωχελικά τριγύρω. Με το που τη βλέπει ο τύπος, θολώνει από την ομορφιά της και την πλησιάζει.
    -Καλησπέρα, της λέει.
    -Καλησπέρα, του απαντάει και αυτή.
    -Θέλω να σου πώ ότι είσαι πολύ όμορφη και πολύ γλυκιά. Τα μάτια σου έιναι τέλεια, τα μαλλιά σου μεταξέ-νια, το δέρμα σου λάμπει.. όσο για το κορμί σου.. τι να πει κανείς... Θέε μου είσαι τόσο, μα τόσο όμορφη.. πες μου μόνο το όνομά σου.
    -Αναϊς, λέει η κοπέλα.
    -Το περίμενα, απαντάει εκείνος, μια κούκλα σαν και σένα μόνο ένα τόσο όμορφο όνομα θα μπορούσε να έχει. Μα αλήθεια, από πού βγαίνει αυτό το θεσπέσιο όνομα;
    -Από το Παναής.

Παρόμοια θέματα

  1. Το λεωφορείο για αμμουδάρα; Όι!!!!
    από alximistis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 169
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2008, 10:45
  2. Το αίμα με αίμα ξεπλένετε…..
    από sotpag στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2006, 11:10
  3. το οδηγησα, και επαθα ζημια.....
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 09:48
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2005, 17:33
  5. Στη Δανία όλοι παίρνουν το λεωφορείο!
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2004, 04:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF