Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Τι μουσική ¨ακούτε¨ όταν ¨ταξιδεύετε¨; [Part 2][Dj Mix Set Download]

  1. #1

    Τι μουσική ¨ακούτε¨ όταν ¨ταξιδεύετε¨; [Part 2][Dj Mix Set Download]

    Ok σας τα έχω πρήξει θα μου πείτε. Τι να κάνω που η ταξιδιάρικα αίσθηση είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την ταξιδιάρικη μουσική που είναι συνδεμένη με κάτι άλλο που αρχίζει από μ... και τελειώνει σε ...η και το αγαπάμε όλοι μας εδώ μέσα.

    Για να μην σας τα πολυλογώ, επειδή φεύγω σε μια δουλειά αύριο εκτός Αθηνών και θα λείπω για όλη την εβδομάδα, έφτιαξα ένα mix set για τον δρόμο για να μου φτιάχνει η διάθεση και με κάθε καλή πρόθεση είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

    Το set έχει διάρκεια 58:32 (για αυτούς που τους αρέσει να κρατάνε χρόνους για γύρους) και αποτελείται από 18 euphoric/progressive/vocal trance κομματάκια με επιρροές στην play list από Armin, PVD, Darren Tate και συναφή ονόματα της trance σκηνής (speed limit 144 bpm όπως καταλαβαίνετε). Track names δεν δίνω προς το παρόν γιατί πιστεύω ότι μόνο όσοι ασχολούνται αρκετά θα τα ξέρουν, πάντως αν κάποιος το κατεβάσει και του αρέσει ευχαρίστως να στείλω. Όσον αφορά το θέμα του encoding, επειδή οι περισσότεροι δεν διαθέτουν broadband συνδέσεις κράτησα το encoding όσο πιο χαμηλά γινόταν (64kbps = near cd quality wma) για να κατέβει σχετικά γρήγορα και να αποθηκεύετε εύκολα σε κινητά ή οποιοδήποτε άλλο φορητό μέσο χρησιμοποιείτε. Το μέγεθος του αρχείου είναι 27 MB.

    Το αρχείο μπορείτε να το βρείτε εδώ:

    http://rapidshare.com/files/43489823/Innerscape_64.wma

    Αυτά προς το παρόν.

    Ειλικρινά δεν θα έμπαινα σε αυτήν την διαδικασία αν δεν πίστευα ότι αξίζει τον κόπο και ότι ίσως σε κάποιους αρέσει πολύ και τους φτιάξει την διάθεση.

    Κάθε σχόλιο από όποιον το ακούσει θα με χαροποιήσει ιδιαίτερα.

    Να οδηγείτε με προσοχή και να ονειρεύεστε χωρίς όρια

    [ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΡΗΤΑ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ]
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Συγνωμη να ρωτησω κατι;
    Πως ειναι δυνατον να ακουτε κατι στο ταξιδι, με τον θορυβο του αερα της μηχανης κτλ, εκτος και αν πηγαινετε Αθηνα-Καρδιτσα με 80χλμ/ωρα

    Να μου πειτε και μενα δηλαδη, γιατι βαριεμαι θανασιμα μεχρι την Λαμια....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #3
    Σχεδόν Αρτιμελής Το avatar του/της xtrm600
    Εγγραφή
    22/05/2005
    Μηνύματα
    108
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Συγνωμη να ρωτησω κατι;
    Πως ειναι δυνατον να ακουτε κατι στο ταξιδι, με τον θορυβο του αερα της μηχανης κτλ, εκτος και αν πηγαινετε Αθηνα-Καρδιτσα με 80χλμ/ωρα

    Να μου πειτε και μενα δηλαδη, γιατι βαριεμαι θανασιμα μεχρι την Λαμια....
    ΕπειδήΣ το ΣΚ έκανα καμμιά 900χλμ σε βόλτες και για πρώτη φορά έβαλα το κινητό να μου τραγουδάει, έχω να σου πω οτι με το Ζ (που σε τρώει και το ξεροβόρι) μεχρι 140 ακούς 1 χαρά.
    Στα πιό πολλά,φαντάζεσαι τι μουσική παιζει,και τραγουδας μόνος σου.(btw' Ζ-owners o σβέρκος μου σε πόσες μέρες θα σταματήσει να πονάει?)


    Καλή φάση πάντως για χαλαρές βολτιτσες.
    Είμαστε μπίλιες στη ρουλέττα του καπιταλισμού
    ZZZZZzzzzZZZZZ

  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xtrm600
    ΕπειδήΣ το ΣΚ έκανα καμμιά 900χλμ σε βόλτες και για πρώτη φορά έβαλα το κινητό να μου τραγουδάει, έχω να σου πω οτι με το Ζ (που σε τρώει και το ξεροβόρι) μεχρι 140 ακούς 1 χαρά.
    Στα πιό πολλά,φαντάζεσαι τι μουσική παιζει,και τραγουδας μόνος σου.(btw' Ζ-owners o σβέρκος μου σε πόσες μέρες θα σταματήσει να πονάει?)


    Καλή φάση πάντως για χαλαρές βολτιτσες.
    εγω ρε γμτ, δεν το εχω δοκιμασει γιατι πιστευω πως δεν θα βολευτω ακουγωντας μουσικη στο ταξιδι...

    ο λαιμος;
    μολις μεινεις εκτος σελας για λίγες μερες!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    Σχεδόν Αρτιμελής Το avatar του/της xtrm600
    Εγγραφή
    22/05/2005
    Μηνύματα
    108
    Ολοι με φωνάζουνε robot απο χτες (ζηλιάριδες)
    Η σημερινή επανάληψη-αποθεραπεία δεν βοήθησε...
    Είμαστε μπίλιες στη ρουλέττα του καπιταλισμού
    ZZZZZzzzzZZZZZ

  6. #6
    Εγώ συνήθως σιγομουρμουρίζω ρεμπέτικα. Μπέλου, Τσιτσάνης κλπ.

  7. #7
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    εγω δεν μπορω να ακουσω λογω θορυβου κλπ αλλα ειναι και επικινδυνο γιατι η ενταση σε κανει να οδηγεις πιο εντονα.....


    ανεβαζει τους ρυθμους σου...
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  8. #8
    Στο αμάξι μου έχω βάλει ένα cd με mp3 ροκάκια από παλιά και νέα, μπαλάντες κλπ κλπ.
    Αποφεύγω πάντως να ακούω δυνατά μουσική διότι αφενώς έχω πιάσει τον εαυτό μου να κάνει αυτό που έγραψε ο προλαλήσαντας αφετέρου δεν θέλω να χάνω την ακουστική επαφή με το εγγύς περιβάλλον.Δεν ξέρω το έχω για κακό να μην μπορώ να ακούσω τον άλλο να έρχεται...
    it's the Nexus of the crisis...and the origin of storms

  9. #9
    YEC Το avatar του/της alexk
    Εγγραφή
    06/08/2005
    Μηνύματα
    363
    Εγώ προσωπικά έχω 2 αγωνιστικά τελικά Termignoni για να μου κάνει παρέα η μελωδία τους. Βέβαια, σε βόλτα πάνω από 1 ώρα, όταν σταματήσω, για μισή ώρα δεν ακούω τίποτα
    www.clubcsl.com

  10. #10
    Άποψη μου πάντα!!!!!!!!! Το μόνο κακό με την μουσική την ώρα της οδήγησης είναι οτι.......άμα μπει κανένα σωστό, τσιτωμένο κομματάκι.......θες δεν θες, τσιτώνεις και εσύ και δίνεις.......δίνεις.....:hypnotize :hypnotize ......δίνεις.........!!!!!! Αλλά αξίζει!!!!!!

  11. #11
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    δεν ακούω προσωπικά
    τραγουδάω και ενίοτε γελάω
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  12. #12
    Εγω ακουω μουσικη σε ταξιδια σχεδον παντα, οπως κ σε βολτες μοναχικες στην αγαπημενη μου διαδρομη προς Σουνιο...

    Βεβαια, ο λογος που ακουω μουσικη ειναι διοτι παω ΤΟΣΟ αργα που δεν τιθεται θεμα να χαλασουν οι ρυθμοι μου η να "τσιτωσω" κλπ. :ZZZ: Απλα βαζω μια 6η, κ παω με 60-70 χλμ/ωρα (εθνικη αντε κ 120-130)...

    Παντως οφειλω να ομολογησω οτι ειναι μεγαλη απολαυση η μουσικη στο ταξιδι...
    Στην πολη απο την αλλη μερια, ποτε μουσικη λογω του οτι σου αποσπαει την προσοχη κ σε χαλαρωνει.

    ΥΓ. Η Θεοδωρα τραγουδαει κ γελα οταν παμε μαζι βολτα κ μενω κανα χιλιομετρο πισω της κ την βλεπω με το τηλεσκοπιο. Την επομενη φορα ομως θα ειμαι ΑΚΡΙΒΩΣ πισω της: θα της δωσω το κλειδι του Ζ κ θα ειμαι συνεπιβατης!
    Νίκος
    Open Horizons

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    εγω δεν ακουγα μουσικη μεχρι πριν κανα μηνα που το εκανα πρωτη φορα και


    ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΤΡΕΛΑ

    το εχω στο κινιτο και χαμηλα -καμμια φορα δεν ακουω την μουσικη- γιατι ειναι και λιγο επικυνδινο ειδικα μεσα στη πολη


    αλλα γουσταρω καποτε τραγουδαγα μονη μου αλλα τωρα ακουω και τραγουδαω

    χαχαχα

    προχτες σταματημενη στα φαναρια και διπλα μου ενα r1 και τραγουδαγα και με κοιτα και χαμογελουσε τον κοιταω τον χαιρεταω και φευγω χαχααχ



    ακουω ραδιο οποτε οτι βαζει οτι να ναι δε με νοιαζει


    ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΥΠΕΡΓΑΜΑΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΘΟΡΥΒΟ ΟΕΟ







    υσ¨εγω το Ζ μου δεν το δινω σε ΚΑΝΕΝΑΝ
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750

    υσ¨εγω το Ζ μου δεν το δινω σε ΚΑΝΕΝΑΝ
    Μπαααα Ευακι... Εγω δεν εχω κανενα προβλημα να το δωσω σε καποιον που ξερει να οδηγαει (και ειναι φιλος μου).
    Νίκος
    Open Horizons

  15. #15
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_zr
    Μπαααα Ευακι... Εγω δεν εχω κανενα προβλημα να το δωσω σε καποιον που ξερει να οδηγαει (και ειναι φιλος μου).

    \

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινεις οταν μεγαλωσεις ?
    από MavrosPan στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2011, 23:55
  2. Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2009, 18:34
  3. Τι μουσικη ακουτε?
    από kalant στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 119
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2009, 11:11
  4. Τι μουσική ¨ακούτε¨ όταν ¨ταξιδεύετε¨;
    από Innersense στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 16:54
  5. τι μουσικη ακουτε διαολοι?
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 108
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 20:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF