Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 94

Θέμα: ΤΥΦΛΑ....

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    ΤΥΦΛΑ....

    Χτές, 22/5 φεύγωντας κατά τις 23:30 από το Δέλεαρ κατέβαινα την Ευελπίδων πρός Πατησίων για να πάω σπίτι μου....

    Λές και το ήξερα και χτές ΔΕΝ ήπια ούτε σταγόνα αλκόολ...

    Τελευταίο φανάρι λοιπόν, πρίν τη Πατησίων, έχω πράσινο...
    Κόβω λίγο (αυτά να τα ακούνε μερικοί μερικοί σε ένα άλλο πόστ) και έρχεται από τη Μαυροματαίων (ο δρόμος του Park) ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΣΦΑΙΡΑ, μολυβί Van HYNDAI Η1, με 2 τύπους και μία γκόμενα ΤΥΦΛΑ ΣΤΟ ΜΕΘΥΣΙ απ ότι κατάλαβα μετά...
    ΙΣΑ που πρόλαβα να φρενάρω την ώρα που ήμουν στην πλαινή δεξιά του πόρτα...πίσω μου ένα megascooter, δικάβαλο, όπου το παλικάρι τά παιξε και φώναζε "ΔΟΛΟΦΟΝΕΕΕΕΕΕ"!!!

    Ξεπερνάω σε κλάσματα το σόκ και κάνω αναστροφή ενώ το Van αρχίζει να επιταγχύνει ΤΡΕΛΑ μέσα στα στενά!!!

    Από πίσω εγώ, ενώ παράλληλα έχω βγάλει το κινητό από τη τσέπη και έχω καλέσει το 100!

    Επόμενο φανάρι, ξανά ΑΕΡΑ-ΠΑΤΕΡΑ με κόκκινο και όποιον πάρει ο χάρος!
    ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΨΕΙ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ....

    Επόμενη διασταύρωση..μονόδρομος! ΑΝΑΠΟΔΑ ΤΟ ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ....
    Πίσω του εγώ...εν τω μεταξύ μιλάω με το 100 οπου με "συνδέουν" ΣΧΕΔΟΝ κανονικά!!!

    Λίγα στενά πιό μετά, κοντοστέκεται στη μέση του δρόμου ενώ έχει πράσινο...ψυχή στο δρόμο δεν υπήρχε και πάω δίπλα...

    Η γκόμενα στα πόδια του συνοδηγού να χαμουρεύεται και ΟΛΟΙ από ένα ΠΟΤΗΡΙ ΜΠΥΡΑ στο χέρι! Σταματάω, τους κοιτάω και πετάγεται το Μ@ΥΝΙ και μου λέει με ύφος: -Τί τρέχει μεγάλε? Θές να κατέβω? Τον κοιτάω, του απαντάω: "Τα κλασσικά μ@λ@κ@, τηλέφωνο στην αστυνομία, τον αριθμό σου στεγνά και τα λέμε...Μουν...@νο"!

    Ο τύπος ανοίγει τη πόρτα και κάνει να κατέβει...ναι, οκ, έφυγα...πήγα 100 μέτρα πιό μπροστά! Τί θέλατε να κάνω? Σχεδόν ακόμα έτρεμα και δέν ήξερα τί μπορεί να κουβαλάει! Είχα δεί και κάτι καρότσια οικοδομής και άλλα τέτοια φορτωμένα....

    Ξανά τήλ στο 100....Τους ακολουθάω...κόκκινο...στάση σε πυλωτή πολυκατοικίας στη Κυψέλη...Κατεβαίνουν και αρχίζουν να φωνάζουν κάποιον σε ένα μπαλκόνι σπιτιού να κατέβει...Περιμένω...έρχεται KLE δικάβαλο που προσπαθεί να μπεί στη πυλωτή, του κάνουν μανούρα...Τηλ το 100 οτι έχουν σταματήσει στο συγκεκριμένο σημείο... - "έχουν ειδοποιηθεί" μου λένε...Το βαν ξαναξεκινάει και κάνει οπισθέν οπου το βλέπω να παίρνει "αμπάριζα" κάτι σταθμευμένα....Συνεχίζει ανάποδα το μονόδρομο όπου έχω ανακαλέσει το 100 και πλέον μου ζητάνε να μείνω online μαζί τους για να τους καθοδηγώ....

    Ξαναβγαίνουμε όλοι μαζί Ευελπίδων όπου μπαίνοντας ξανά Κερκύρας (με κόκκινο πάντα) ακούω τον συντονιστή του κέντρου να ενημερώνει τα περιπολικά γιά το στίγμα μου και ταυτόχρονα βλέπω το φάρο από πίσω μου...Σταματάω στο φανάρι (ενώ κάποιοι άλλοι ΟΧΙ), και γνέφω στο περιπολικό οτι εγώ είμαι ο "καταδότης" και μπροστά μου το εν λόγω βάν...

    Η σκηνή (αφού με προσπέρασε το περιπολικό-αν και μέχρι τώρα η ίδια περίπου ήταν) θυμίζει καταδιωξη αμερικανικής παραγωγής!!!

    Σειρήνες και μεγάφωνα από το περιπολικό, δεύτερο από άλλο δρόμο ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, τρίτο από άλλο παράδρομό...ΤΕΤΑΡΤΟ ΑΠΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ....... ΕΞΙ (6) !!!! μοτό!!!

    Κλείνει ο κεντρικός δρόμος και οι αστυνομικοί μετα χέρια στα περίστροφα τους λένε να κατέβουν από το βαν...

    Οι "μάγκες" είναι μέσα και μαρσάρουν και εγώ έχω κάτσει στη γωνία μ@λ@κ@ς και κοιτάω!

    Κάνουν ένα "ντου" και τους πετάνε έξω! Με πλησιάζει αστυνόμος, ,με ρωτάει τί ακριβώς έγινε και του λέω... - "σου πούλησε και τσαμπουκά το κωλοπαίδι?" - Εχμ....νά...όχι ακριβώς....
    - "Καλά, άσε, κατάλαβα....Φύγε εσύ και θα τους ταχτοποιήσω...."

    Πρίν φύγω ακούω τον "μάγκα" να τραυλίζει κάτι περίεργα και ο αστυνόμος να του λέει: -"Πάψε μωρέ!"
    Η απάντηση του "μάγκα" - Ε, όχι και "μωρέ"!!! Να μιλάς καλύτερα!"
    Η απάντηση του αστυνόμου?....Δε θα ήθελά να την περιγράψω! Αφήστε το...

    Έφυγα στη συνέχεια και άφησα 6 μηχανές της ομάδας Ζ και 4 περιπολικά...

    Γιατί τα γράφω όλα αυτά?

    Γιατί είναι η ώρα 2:50 και ακόμα τρέμω στη σκέψη και μόνο πώς τη γλύτωσα!

    Ευτυχώς δέν έτρεχα και δέν είχα πιεί ΣΤΑΓΟΝΑ!!!

    Να πώ ότι τους ακολούθησα με σκοπό να γίνει της πουτ@ν@ας, όταν όμως είδα ότι είναι τύφλα...ε, οκ... χέστηκα!

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ!!!

    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

  2. #2
    Εκτελεση κατευθειαν

    Φιλε μου καλα εκανες και δεν τα εβαλες μαζι του, γιατι τετοια ατομα δεν το εχουν σε τιποτα να σε καθαρισουν και να φυγουν

    Επισης μαλλον ''ανακαλυψες'' λαυρακι, γιατι οσο και ενας ανθρωπος να γινει κομματια, σαν και αυτον που περιεγραψες δεν γινεται

    Σιγουρα θα εχει ξαναπασχολησει τις αρχες στο παρελθον

    Ελπιζω να σημειωσες το νουμερο του, για καθε ενδεχομενο στο μελλον.
    Θα σωσεις την ζωη καποιου αλλου.

    Και παλι μπραβο


  3. #3
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Φίλε έκανες πολύ σωστές ενέργειες, και ήσουν σωστός σε όλα σου, μπράβο και πάλι μπράβο, μόνη μου ένσταση έπρεπε να μείνεις να δεις τι έγινε αφού μπήκες στον κόπο.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Φίλε έκανες πολύ σωστές ενέργειες, και ήσουν σωστός σε όλα σου, μπράβο και πάλι μπράβο, μόνη μου ένσταση έπρεπε να μείνεις να δεις τι έγινε αφού μπήκες στον κόπο.
    Οχι καλα εκανε.
    Καλυτερα να μην εβλεπε ο αλητης ποιος τον κατεδωσε

  5. #5
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    ... και μην τολμησει να πει κανεις τη λεξη "καρφι-καταδοτη κλπ"

    Καλα τους εκανες, και γω το ιδιο θα'κανα. Να'χαν ολοι το κουραγιο τους να τους ακολουθουσαν... χεχεχε

    Μου θυμισες μια φορα που ακολουθησα εναν κατα μηκος σχεδον ολης της Πατρας για να του πω οτι στην διασταυροση απο την οποια μου πεταχτηκε σαν τη Ψ*|_ ή ειχα εγω προτεραιοτητα (κι'εφαγα και :a31: απ'αυτον) Αλλα ετσι και ειναι νηφαλιοι και δουνε καρμπον γαντι και πληρη στολη-αστακο κανουν τις παπιες χεχεχε - εχω μπολικες τετοιες ιστοριες


    edit: οταν λεω "κι'εφαγα και :a31: απ'αυτον" εννοω την κινηση
    Silence in the studio!

  6. #6
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΑΛΛΑ....

    ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ....ΕΓΩ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΣΤ'ΑΡΙΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ "ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΑΛΑΚΑ΄" ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑΩ ΠΙΑ (ΟΧΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΕ...ΜΟΝΟ ΦΩΝΕΣ). ΚΑΠΟΤΑ ΠΗΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ (Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΚΔΙΚΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΛΩΡΙΔΕΣ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ) ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο "ΚΥΡΙΟΣ" ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗΣ ΣΤΗ ΒΕΡΟΙΑ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΤΩ. ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΕΙ. ΦΥΣΙΚΑ ΧΕΣΤΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΑΛΛΛΛΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ ΜΑΛΙΟΚΕΦΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ....ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΛΗΞΕ ΕΚΕΙ....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΙΣ ΣΠΑΝΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΟΔΗΓΩ (ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΑΤΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΓΙΝΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΟΔΗΓΩ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....) ΠΑΩ ΤΟΣΟ ΑΡΓΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟΝ ΔΙΚΥΛΙΝΔΡΟ ΝΑ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ......ΑΥΤΑ. ΘΕΛΩ ΕΝΑ CBR 600 F ME 5000............

  7. #7
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    @after: Μα μπορούσε να παρακολουθεί από την κατάλληλη απόσταση, άλλωστε ο μεθυσμένος στα πόσα μέτρα θα έβλεπε καθαρά και πόσα θα θυμότανε?

    @motomaniac: Σωστά τα λες, όσο για το cbr, πουλάει ένα ο sniper νομίζω
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175

    Πολυ καλα εκανες φιλαρακι
    Ολοι μαζι σου
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  9. #9
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Μπραβο ρε DIM ...
    Και που το έδωσες το καθίκι και για το φευγιό ( του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ ) με τρελούς και μεθυσμένους καλύτερα να μην τα βάζουμε ποτέ όσο καλά εξοπλισμένοι και να είμαστε ποτέ δεν ξέρης να που αποδικνήεται και η χρησιμότητα του κινητού ....
    και πάλι Μπράβο .!!!!!!














    καταδωωωτηηηηη ρουφιιιιιιιι!!!!
    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  10. #10
    ΑΨΟΓΟΣ. Ωστόσο την άλλη φορά και επειδή πολλά κουμπούρια σε αλητόμαγκες μπιν....ς κυκλοφορούν ,περιορίσου απλά σε μια ενημέρωση του 100 έτσι για να έχεις καθαρή τη συνείδησή σου.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    113
    Ακριβώς αυτούς Φοβάμαι όταν περιμένω στα φανάρια το βράδυ... καλά έκανες στα κολοπαίδια

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    ...μόνη μου ένσταση έπρεπε να μείνεις να δεις τι έγινε αφού μπήκες στον κόπο.

    Ο αστυνόμος μου είπε να φύγω...και ξέρω το γιατί...

    Όχι οτι υπήρχε περίπτωση να με δεί κάποιος απ τους "μάγκες" αλλά μάλλον για να μή δώ εγώ...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leipsippos
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    122
    Χαρα στο κουραγιο σου. Εγω απλα το νουμερο θα κραταγα και θα το ανεφερα στην καλιτερη.
    Ειναι επικυνδυνο να ακουλουθεις τετοια περιστατικα γιατι αυτοματα παρανομεις και εσυ , και δεν ειναι η κληση αλλα ο κινδυνος πως εαν τρακαρει περνωντας με κοκκινο μπορει να πεσεις πανω του,ή ακομα χειροτερα να γλυτωσει ο γιαλαντζη νταης και να βρεθεις εσυ κατω.

    Δεν τιθεται θεμα ρουφιανιας, υπαρχει καποιο παιδακι ντελιβερυ/ νυσταγμενος κυριος που γυρναει απο την δουλεια του, που ισως σου χρωσταει την ζωη του που δεν τους αφησες να τον παρουν παραμαζωμα.

    Ευγε παντως για το ηθος σου και το αισθημα ευθυνης απενατι στο συνολο.

  14. #14


    Εύγε Δημήτρη!!
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #15
    Φιλε πραγματικα σου αξιζει ενα μπραβο.
    Καθως κ στην Ε.Α. , αυτα.

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τυφλα να χει ο μητσοτακης..
    από Akatanomastos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2010, 15:24
  2. Τύφλα
    από DeusEx στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2009, 18:14
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2008, 09:01
  4. Τυφλα να χουν οι Deep Purple
    από mars696 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2008, 20:58
  5. Μεταχειρισμένο στα τυφλα ή κινεζικο καινούριο?
    από hispanos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2005, 17:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF