Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Δεν ξέρουμε από που θα μας έρθει.

  1. #1

    Δεν ξέρουμε από που θα μας έρθει.

    Εχω σταματήσει στο φανάρι στην παραλιακή εμπρός από το Σταθμό Ν.Φαλήρου πιάνοντας το αριστερό μέρος του οδοστρώματος μιας και θα κινηθώ αριστερά για να ανέβω τη γέφυρα προς την Πειραιώς και έχει εκεινη τη στιγμή κόκκινο .Χαζεύοντας κάτι ωραία πλάσματα που περπατούσαν απέναντι και έχοντας ήδη ανάψει από τη ζέστη (και όχι από τα πλάσματα) ακούω ένα στρίγγλισμα φρεναρίσματος και ταυτόχρονα ένα δυνατό΄μπαμ και βλέπω πετάγεται προς το πλάι μου με δύναμη ένα παπάκι με μια κοπελιά που το οδηγούσε και από πίσω της να σέρνεται φρεναριστό ένα Βαν .Τι είχε γίνει;Η κοπέλλα προφανώς ακολουθούσε την ίδια διαδρομή με εμένα αλλά είχε την φαεινή ιδέα να μην πιάσει την αριστερή μεριά του οδοσατρώματος προκειμένου να σταματήσει στο φανάρι μέχρι να ανάψει πράσινο αλλά όπως πήγαινε στο ρεύμα των άλλων που ακολουθούσαν την πορεία για Γλυφάδα είπε να σταματήσει επιτόπου στη μέση του δρόμου που όμως τα αυτοκίνητα που προέρχονταν από τον Πειραιά έρχονταν ιλλιγιωδώς .
    Τα είδα όλα .Δεν προλάβαινα ούτως ή άλλως να κάνω οτιδήποτε αφού ήμουν σταματημένος αλλά για καλή μου τύχη έγλειψε το παπάκι τη ρόδα του ΧΤ και η κοπέλλα σχεδόν τα παπούτσια μου (πρέπει να πάρω μπότες).

  2. #2
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    η κοπέλα τη γλίτωσε;

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504

    Re: Δεν ξέρουμε από που θα μας έρθει.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    έγλειψε το παπάκι τη ρόδα του ΧΤ και η κοπέλλα σχεδόν τα παπούτσια μου (πρέπει να πάρω μπότες). [/B]

    πας καλα??




    επικοινωνεις με το μυαλο σου?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Για καλη σου τυχη ??
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  5. #5

    Re: Δεν ξέρουμε από που θα μας έρθει.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Εχω σταματήσει στο φανάρι στην παραλιακή εμπρός από το Σταθμό Ν.Φαλήρου πιάνοντας το αριστερό μέρος του οδοστρώματος μιας και θα κινηθώ αριστερά για να ανέβω τη γέφυρα προς την Πειραιώς και έχει εκεινη τη στιγμή κόκκινο .Χαζεύοντας κάτι ωραία πλάσματα που περπατούσαν απέναντι και έχοντας ήδη ανάψει από τη ζέστη (και όχι από τα πλάσματα) ακούω ένα στρίγγλισμα φρεναρίσματος και ταυτόχρονα ένα δυνατό΄μπαμ και βλέπω πετάγεται προς το πλάι μου με δύναμη ένα παπάκι με μια κοπελιά που το οδηγούσε και από πίσω της να σέρνεται φρεναριστό ένα Βαν .Τι είχε γίνει;Η κοπέλλα προφανώς ακολουθούσε την ίδια διαδρομή με εμένα αλλά είχε την φαεινή ιδέα να μην πιάσει την αριστερή μεριά του οδοσατρώματος προκειμένου να σταματήσει στο φανάρι μέχρι να ανάψει πράσινο αλλά όπως πήγαινε στο ρεύμα των άλλων που ακολουθούσαν την πορεία για Γλυφάδα είπε να σταματήσει επιτόπου στη μέση του δρόμου που όμως τα αυτοκίνητα που προέρχονταν από τον Πειραιά έρχονταν ιλλιγιωδώς .
    Τα είδα όλα .Δεν προλάβαινα ούτως ή άλλως να κάνω οτιδήποτε αφού ήμουν σταματημένος αλλά για καλή μου τύχη έγλειψε το παπάκι τη ρόδα του ΧΤ και η κοπέλλα σχεδόν τα παπούτσια μου (πρέπει να πάρω μπότες).


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    εισαι απιστευτος!!!!να σου πω ρε συ τα γκομενακια δεν ηταν καλα?
    μονο η ζεστη σε φουντωσε?
    και η αλλη?αυτη η βλαμμενη που ηρθε κι επεσε(γυναικα παιδι μου)
    παει το παππουτσι??πωωω ρε συ,τι σου συνεβη...
    τουλαχιστον τσακιστηκε για να μαθει?
    αν οχι,επρεπε να την πατησεις απο πανω τη σκροφα
    θελει και παπακια...

    ενα μονο θα σου πω σοβαρα κι αυτο κακως...
    λυπαμαι για σενα..λυπαμαι που επιβεβαιωνεις οτι μαλακες δεν ειναι μονο λιγοι.

  6. #6
    πλήξιππος Το avatar του/της argpap
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    72
    Παραβλέπωντας τα οσα λες η ερωτηση είναι απλή...η κοπέλα είναι καλά???
    :a1:

    13Φ new member

    Γυμνάστε το μυαλό σας….μην ατροφήσει και αυτό!

  7. #7
    Ποτέ δεν ξέρεις... ;-) Το avatar του/της startengine
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    163
    αλλά για καλή μου τύχη έγλειψε το παπάκι τη ρόδα του ΧΤ και η κοπέλλα σχεδόν τα παπούτσια μου (πρέπει να πάρω μπότες).




    Είμαστε σοβαροί???????
    Ζήσε, μάθε και αγάπα όσο περισσότερο μπορείς!
    Μετανιώνεις πάντα για εκείνα που ΔΕΝ πρόλαβες να κάνεις.....

  8. #8
    Δηλαδή αν μάθετε πως η κοπέλα είναι/δεν είναι καλά τι θα κάνετε; Θα πείτε "ουφφφ/όχι ρε π@υστη μου" και θα τελειώσει το θέμα. Δηλαδή το ότι το παιδί σκεφτηκε τον εαυτό του σας φαίνετε παράλογο; Περιγράφει την εμπειρία όπως την ένιωσε και δεν είναι ειδήσεις για να μάθετε την συνέχεια στο δελτίο των 9. Γιατί πέσατε να τον φάτε έτσι; Αν πιστεύετε πως αντιμετωπίζει λάθος τα πράγματα, πείτε του την άποψή σας και μην βρίζετε. Λες και όλοι είστε οι καλοί σαμαρίτες. Είναι υπεροπτικό και εγωιστικό. Ούτε εγώ συμφωνω με την συμπεριφορά του, αλλά θα ανοίξω το στόμα μου όταν έχω να πω κάτι.

    Μην με παρεξηγήσετε που γράφω έτσι, όπως δεν θέλετε να παρεξηγηθείτε και εσείς όταν μιλάτε άπρεπα.

    Φιλικά πάντα και με παράπονο.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Τυχερε!
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #10
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Ρεεεεεεε Χαλαρωστε!!
    Για καλή μου τύχη έγλειψε το παπάκι τη ρόδα του ΧΤ και η κοπέλλα σχεδόν τα παπούτσια μου
    Θα αισθανοσασταν καλυτερα αν ειχε παρει σβαρνα και αυτον μαζι;;
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
    Δηλαδή αν μάθετε πως η κοπέλα είναι/δεν είναι καλά τι θα κάνετε; Θα πείτε "ουφφφ/όχι ρε π@υστη μου" και θα τελειώσει το θέμα. Δηλαδή το ότι το παιδί σκεφτηκε τον εαυτό του σας φαίνετε παράλογο; Περιγράφει την εμπειρία όπως την ένιωσε και δεν είναι ειδήσεις για να μάθετε την συνέχεια στο δελτίο των 9. Γιατί πέσατε να τον φάτε έτσι; Αν πιστεύετε πως αντιμετωπίζει λάθος τα πράγματα, πείτε του την άποψή σας και μην βρίζετε. Λες και όλοι είστε οι καλοί σαμαρίτες. Είναι υπεροπτικό και εγωιστικό. Ούτε εγώ συμφωνω με την συμπεριφορά του, αλλά θα ανοίξω το στόμα μου όταν έχω να πω κάτι.

    Μην με παρεξηγήσετε που γράφω έτσι, όπως δεν θέλετε να παρεξηγηθείτε και εσείς όταν μιλάτε άπρεπα.

    Φιλικά πάντα και με παράπονο.

    σε παρακαλω μαθε καλυτερα τις εννοιες...
    εγωιστικο και υπεροπτικο λεγεται οταν ενας ανθρωπος διπλα σου μπορει και να σκοτωνεται,να υποφερει κι εσυ ασχολεισαι με τα παππουτσια σου.
    κι οσο για το σαμαριτες...ασε ρε φιλε που θα μας την πεις κι ολας.γιναμε ενα με τα ζωα...
    και θα κατανοουμε κι ολας τετοιες συμπεριφορες.
    το παραλογο δεν ηταν(και απορω που χρειαζεται να το εξηγησω)οτι φοβηθηκε για εκεινον.αλλα οτι δεν φοβηθηκε στο ελαχιστο για την κοπελα,δεν την ανεφερε καν.οχι σαν ειδηση για το αν πεθανε,αλλα σαν ενδιαφερον για εναν συνανθρωπο του.
    θρηνει βεβαια για τα παπα και τον καταλαβαινω,αλλα μεσα σ αυτον τον αβασταχτο πονο,ας εβαζε και ενα...ευτυχως κι η κοπελιτσα δεν επαθε κατι σοβαρο.
    ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.ευγενεια υπαρχει,αλλα οταν εισαι χειροτερος κι απο ζωο,δεν εχει νοημα.
    φιλικα παντα.

  12. #12
    Βρε παιδιά, μήπως δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει το παλικάρι...... διότι όπως το διαβάζω δεν διαπιστώνω ΤΗΝ εμπάθεια.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #13
    Αγαπητοί κατά τα άλλα X-Rider,airmhag,noble,startngine επικοινωνείτε με τον εγκέφαλό σας ή θα με πείσετε πως ακόμα είστε απόφοιτοι του προνηπίου και δεν έχετε αντίληψη των όσων ανέφερα.Επιπλέον πολύ εύκολα την λέτε .Λίγη ωριμότητα στην ανάλυση των δεδομένων δεν βλάπτει.Για για να σας το κάνω πιο ακόμα ευκολοκατανόητο σας λέω τα εξής.Ούτε ανάφερα πως με πείραξε που η κοπέλλα έπεσε στα παπούτσια μου αν και αυτό ήταν σχήμα λόγου (δεν θέλει και πολύ μυαλό να το καταλάβουμε ε;.Η αναφορά και μόνο σε αυτό έχει να κάνει με την ανάζήτησή μου εδώ και καιρό (κάποιοι φίλοι από το Forum το γνωρίζουν ήδη)για αγορά μπότας μηχανής που να την ανέχομαι μέσα στη πόλη ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες ώστε να μην κυκλοφορώ με τα απλά παπούτσια και έτσι να κινδυνεύω να σπάσω κανένα αστράγαλο από τέτοια απρόοπτα που στη τελική στο καθένα μας μπορούν να συμβούν . Ακόμη δε σε κανένα σημείο του θέματος δεν έδειξα να πνέομαι από αισθήματα μίσους και ειρωνείας για τη κοπέλλα που έπεσε πάνω μου αλλά αν είχατε λίγο δώσει την ευκαιρία στους εαυτούς σας να σκεφτείτε τι άραγε θέλει να μας πει με αυτό το κείμενο ο kaps τότε θα βλέπατε πως σε συνάρτηση με το τίτλο του θέματος το όλο ζήτημα έχει να κάνει με την ξαφνική αλλαγή των δεδομένων σε μια βόλτα που ξεκινάς να κάνεις με άλλους οιωνούς και πως μπορείς να καταλήξεις από τέτροια απρόοπτα συμβάντα . Ωστόσομε αυτό το θέμα θέλω να περάσω μια συμβουλή προς όλους μας που οδηγούμε πως στα φανάρια και ειδικά σε αυτά που έχουν ταυτόχρονα και φανάρι για δεξιά ή αριστερά πρέπει να είμαστε ακόμη πιο προσεκτικοί στη επιλογή της θέσης που πέρνουμε στο δρόμο και σταματάμε αφού η φίλη που τράκαρε επέλεξε (από αφηρημάδα ; από άγνοια να σταματήσει σε λάθος σημείο αντί του ορθού δηλαδή αφού θα έστριβε αριστερά τότε θα έπρεπε να σταματήσει αριστερά και όχι στη μέση του δρόμου όπου τα άλλα οχήματα είχαν πράσινο ακολουθούσαν πορεία για Γλυφάδα. Τόσο παράξενο λοιπόν σας φάνηκε προαναφερθέντες συμφορουμίτες το κείμενο και όσα ήθελα να περάσω μέσα από αυτό ή να πω καλύτερα ΛΥΠΑΜΑΙ που διαπιστώνω πως κάποιοι οδηγούν μηχανές ( ή μήπως δεν οδηγούν απλά νομίζουν ) αλλά από τις απαντήσεις τους με κάνουν να σκέφτομαι το πόσο επικίνδυνοι θα είναι κατά την οδήγησή τους αφού τα απλά και αυτονόητα δεν κατέχουν; .

  14. #14
    Οκ. μπανικα παρεξηγησης....
































    ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ Η ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ???

  15. #15
    Αμέλησα ίσως από την σύγχυση τη χθεσινή μετά το συμβάν και τη σημερινή μετά από τις αναγνώσεις των επισκεπτών.
    Λοιπόν η κοπέλλα ήταν καλά μόνο κάτι μικρές γρατζουνίτσες στα χέρια και στα γόνατα αλλά έχω να πω πως πραγματικά ήταν ΤΥΧΕΡΗ . Ωστόσο ήταν τυχερή διότι ....την στιγμή που την χτύπησε το βαν η κοπέλλα δεν ξέρω πως και γιατί όμως δεν πάταγε τα φρένα που ως γνωστόν στα παπάκια είναι στο τιμόνι απλά επειδή είναι ίσιωμα εκεί ο δρόμος δεν τα πάταγε .Ομως αν ήταν έστω και το ένα φρένο πατημένο τότε θα την είχε κάνει καπάκι

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2008, 16:23
  2. Ξερουμε που θα βρουμε αυτη την μασκα?
    από KeLeYTiS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2005, 23:45
  3. φωτο απο live....που θα θυμαμαι..
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2004, 01:43
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 17:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF