Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 48

Θέμα: honda cbr 125cc (γνώμες)

  1. #1

    honda cbr 125cc

    Παιδιά γειά σας.
    Είμαι νέος στο forum (μόλις σήμερα γράφτηκα) και ήθελα να ρωτήσω το εξής:

    Εδώ και τεσσεράμιση χρόνια έχω μια πάπια, όχι τίποτα το σπουδαίο, ινδονησιακό, 110cc της πλάκας και έχει φτάσει πια ο κόμπος στο χτένι...
    Μόλις κατάφερα και πούλησα το αυτοκίνητό μου, οπότε έχω περίπου 3.000 ευρώ για αγορά μηχανής. Έχω ψιλοκαταλήξει στο Honda CBR 125, αφενός γιατί είναι στα λεφτά μου (2.850 ευρώ περίπου), αφετέρου γιατί το δίπλωμά μου είναι μέχρι 125 κυβικά...
    Επειδή μένω Κερατσίνι και δουλεύω Άνω Πατήσια, άρα με τρώει κάθε μέρα το ποτάμι και πολλές φορές μπαίνω Αττική οδό (και τα 'χω δει όλα με την πάπια που δεν πάει ούτε 90-100) ήθελα να πάρω κάτι με καλύτερη τελική...
    Εντάξει, το CBR δεν είναι ακριβώς μηχανή αλλά είναι ψιλομούρικο και πληρεί κάποιες προϋποθέσεις μου...
    Θα ήθελα αν κάποιος έχει το μηχανάκι αυτό ή έχει κάτι να προτείνει να με βοηθήσει με όποια σχόλια έχει...

    Ευχαριστώ προκαταβολικά...

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Ωραίο το μικρό

    τελική γύρω στα 145 κοντερίσια, καλή θέση οδήγησης, ψιλοπροστασία από αέρα..... Ίσως ότι καλύτερο για μέχρι 125

    ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ HONDA!!

    Και είναι μηχανή.. Τι εννοείς δεν είναι μηχανή; Άντε μάθαμε όλοι τα 2000cc :hypnotize


  3. #3
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Είναι μια μικρή μοτοσυκλέτα.... Σε αυτά τα λεφτά αν σκέφτεσαι μόνο για καινούργιο είναι η καλύτερη πρόταση..... πάρτο!!!

    Το μοναδικό μειον είναι ο Σαρακάκης......
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  4. #4
    Μάλλον τελικά θα το πάρω...
    Λέγοντας ότι δεν είναι ακριβώς μηχανή εννοούσα ότι δεν έχει τον όγκο των κλασσικών street, έστω και 250 κυβικών... Για μένα ήταν ένα θέμα, μιας και είμαι περίπου 1.85 και γύρω στα 100 κιλά.

    Πάντως ευχαριστώ που απαντήσατε τόσο γρήγορα...
    Αν πάντως κάποιος το έχει καβαλήσει, θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις...

    Ευχαριστώ.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    Re: Ωραίο το μικρό

    Αρχικά δημιουργήθηκε από snipper
    τελική γύρω στα 145 κοντερίσια, καλή θέση οδήγησης, ψιλοπροστασία από αέρα.....
    Μάλλον σου ξέφυγε λίγο η τελική ή αυτό που είδες εσύ έκλεβε ή ήσουν ζαλισμένος.
    Πιάνει τα 139 θεωρητικά μόνο και στην πράξη τα 122 πραγματικά!

    Εμένα το συγκεκριμένο μηχανάκι από την αρχή δεν μου άρεσε...

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    me to "mikro" diplonma mporeis na exeis kai mixani panw apo 125 cc, arkei na einai 35 aloga kai katw.

    mh pareis to cbr125 (kai oxi mono giati einai Honda) pare motosykleta

    egw protinw gymna....


    kalosirthes

  7. #7
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    Ela re Jedi Knight Kalwsorises

    Kalws na thn pareis kai na thn xareis kiolas (an kai den exw thn paramikrh idea gia pia mhxanh milas)

    Bebaia prosoxh ston Darth-Sarakakious.......Sith Lord me ta oula tou
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  8. #8
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    FILE...EGO LEO..

    NA AFHSEIS TI MALAKIES[HONDA CBR 125 ] KAI KOITA NA PAREIS KAMIA MOTOSYKLETA OK;;;

    AKOY EKEI CBR 125.....


    RE PATE KALA;;;;KAI POSOO;;;POSOOOOOOOOO;;;;

    ELA ALEKO....POSO TO CBR TO 125..???

  9. #9
    Καλά ρε παιδιά, μη φωνάζετε...

    Να σας πώ κι εγώ ήθελα ένα R6, αλλά απ'τη μια είναι το οικονομικό, απ'την άλλη το πιο σημαντικό ότι εγώ όλη μέρα μπορεί να είμαι πάνω στη σέλα μεσ' την κίνηση στο κέντρο, να βγώ δυο φορές εθνική, τρεις Αττική οδό και να περάσω από τους χειρότερους δρόμους του λεκανοπεδίου...
    Εκ των πραγμάτων λοιπόν θέλω κάτι όχι πολύ φαρδύ που να μπορεί να ελίσσεται αρκετά, αλλά και να έχει μια σχετική σταθερότητα και ταχύτητα όταν βγω σε ανοιχτό δρόμο...
    Σίγουρα σε μερικά χρονάκια που θα ησυχάσω από το άγχος της καθημερινής εργασίας με μηχανάκι θα επενδύσω σε κάτι που να μου αρέσει...
    Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν έχω σκεφτεί για τώρα και την πιθανότητα μεταχειρισμένης 250άρας ή και 400άρας... Απλά δεν έβρισκα σε street κάτι που να μου αρέσει και στα λεφτά μου και έτσι -σχεδόν- κατέληξα στο CBR... Κανονικά βέβαια θα έπρεπε να πάρω crossάκι, αλλά αυτό μου άρεσε περισσότερο...
    Εσείς σε δυομισάρα μέχρι 3.000 τί θα προτείνατε;

  10. #10
    Μεταχειρισμένο πάντα...

    το Honda CBR 125 είναι αυτό...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	59.gif 
Προβολές:	1920 
Μέγεθος:	24,4 KB 
ID:	1709

  11. #11
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131

    Cool

    HONDA CB 250 3.900 EURO ME TO KLEIDI STO XERI.

  12. #12
    Καινούργιο; Γιατί είναι χίλια ευρώ πάνω από όσα μπορώ να δώσω...
    Μεταχειρισμένο με τρία χιλιάρικα δηλαδή δεν παίρνω;
    Μπουουουχουουου!!!!!

  13. #13
    σήμερα είδα σε ένα μαγαζί ένα μεταχειρισμένο Hornet 250 κυβικά με 22.000 χιλιόμετρα περίπου. Τιμή 3.500 ευρώ και μου φαίνεται ψιλοτουμπαρισμένο. Ψιλό όμως... Δεν είναι πολλά αφού το καινούργιο CBF 250 κάνει 3.900 ή είναι καλύτερο το Hornet;

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    me to "mikro" diplonma mporeis na exeis kai mixani panw apo 125 cc, arkei na einai 35 aloga kai katw.

    mh pareis to cbr125 (kai oxi mono giati einai Honda) pare motosykleta

    egw protinw gymna....


    kalosirthes
    Ναι έτσι είναι αλλά μόνο αν το έχεις πάρει μετά την ρύθμιση!
    Δηλαδή αν το παιδί έχει το δίπλωμα του παραπάνω από ένα περίπου χρόνο αναγκαστικά θα πάει για 125.
    Υπάρχει διαφορά μεταξύ της "Α μικρής" (αυτή είναι η νέα κατηγορία) και της "Α1" (αυτή είναι η παλλιά).

  15. #15
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    εγώ λέω πάρε το - αν σου αρέσει το είδος

    έχω ξαναγράψει για αυτό το μηχανάκι τη συμπάθεια μου

    αν πάλι θες να πας σε άλλα μονοπάτια (και κυριολεκτικά σε μονοπάτια) πες μας

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CBF-600S. Γνώμες;
    από Papasouzas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2004, 22:32
  2. Honda CBR 1000 και 600RR Arrow Kit
    από anco στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2004, 16:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF