Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Βλαβες Vfr να ξερουμε τι γινεται

  1. #1
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Βλαβες Vfr να ξερουμε τι γινεται

    Τελικα με μουτζωσαν:
    1η βλαβη πριν ενα μηνα:
    Συμπτωματα
    Στα καλα καθουμενα εσβυνε η κινητηρας ρευμα υπηρχε αλλα δεν επαιρνε μπροστα το βραδυ τρεμοπαιζαν τα φωτα των οργανων
    Λυση:
    Αλλαγη πλεξουδας φωτων και οργανων,προβλημα στην φισα των γειωσεων ειχε καει μια επαφη

    2η βλαβη πριν λιγες μερες
    Συμπτωματα:
    Ενω κανονικα το βεντιλατερ μπαινει στους 105 και βγαινει στους 98 εδω και μερικες μερες εμπαινε στους 109 και ενιοτε εφτανε στους 111 εκει ακριβως εφτυνε απο την διαστολη το παραφλου προσθεσα λιγο και μετα εμπεινε στους 112 το βεντιλατερ και παλι εκει γυρω πεταει το παραφλου
    Λυση:
    Αλλαγη θερμοστατη (μην τα ρωτατε που ειναι!!) ειναι κατω απο το injection στη βαση του V.Και φυσικα υπαρχει αερας στο κυκλωμα οποτε η βαλβιδα δεν παιρνει σωστη θερμοκρασια και πηγαινει εκει πανω

    Αυτα απο εμενα

  2. #2
    ποσα κμ εχει η μοτο???????

  3. #3
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    32500 klm ασε με εφτυσαν σου λεω

  4. #4
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    χωρίς

    να θέλω να κανω πλακα σε κανέναν..

    αφου ''βγάζουν'' και τα vfr προβλήματα...(τα οποία ειναι Honda KAI TA OπΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙς ΤΑ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ-ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ )

    οσο και σπάνια ειναι...εγω ειμαι τελέιως πεπεισμένος πλέον οτι Ολα τα μηχανακια χαλανε ΚΑΙ ολα τα μηχανακια ειναι αξιοπιστα.

    πως θα σου κατσει ειναι τελικα.

    και κριμα Στάθη μιας και εσυ πηρες αυτο το μηχανημα με σκοπο τα υπερατλαντικα ταξιδια.
    κριμα γιατι μπορει σε αυτο το μηχάνημα να στηριξεις ολοκληρες διακοπες στην Ευρώπη.

    περαστικά σου Στάθη και μην το πάρεις στραβά το μυνημα.

  5. #5
    ΕΙΜΑΙ..ΚΑΜΑΚΙ Το avatar του/της SOL-VFR-VTEC
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    537

    Re: χωρίς

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    να θέλω να κανω πλακα σε κανέναν..

    αφου ''βγάζουν'' και τα vfr προβλήματα...(τα οποία ειναι Honda KAI TA OπΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙς ΤΑ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ-ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ )

    οσο και σπάνια ειναι...εγω ειμαι τελέιως πεπεισμένος πλέον οτι Ολα τα μηχανακια χαλανε ΚΑΙ ολα τα μηχανακια ειναι αξιοπιστα.

    πως θα σου κατσει ειναι τελικα.

    και κριμα Στάθη μιας και εσυ πηρες αυτο το μηχανημα με σκοπο τα υπερατλαντικα ταξιδια.
    κριμα γιατι μπορει σε αυτο το μηχάνημα να στηριξεις ολοκληρες διακοπες στην Ευρώπη.

    περαστικά σου Στάθη και μην το πάρεις στραβά το μυνημα.
    H GNOMH MOU EINAI..OTI OLA TA MIXANAKIA FISIKA KAI PATHENOUN VLAVES...APLA AN MAZEPSOUME SINOLIKA TIS VLAVES..THA DOUME OTI H HONDA EXEI TIS LIGOTERES.....OTAN PERNEIS ENA MOTO..DEN KANEIS SIMVOLEO MA MIN XALASH POTE........KAI DEN KSERO AN THEOROUME TYXEROS..EXO KANH 42000XLM.......KAI STO EKSOTERIKO....KAI PERA APO TA KOINA DEN MOY PAROUSIASE TIPOTA..................IDOMEN........... KAI AN POTE TO POULAGA-PALI HONDA THA EPERNA..(KOLIMENOS ME THN HONDA)...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vfr club.jpg 
Προβολές:	1506 
Μέγεθος:	71,6 KB 
ID:	50053
    Πανελλήνια Μαζωξη= https://www.youtube.com/watch?v=E7br3lG6b9M

  6. #6
    Sto kato-kato den eine kai tragika provlimata.Se kamia periptosi den mporoun na theorithoun kataskevastika lathoi.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  7. #7
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    ευτυχως κανενα δεν με αφησε στο δρομο αλλα τα εσκασε συμπτωματικα και τα δυο πολυ κοντα..εκει παει το φτυσιμο αλλα δεν με εχει προβληματισει το γεγονος σε σημειο που να αγχωνομαι να παω μια μακρινη!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    ευτυχως κανενα δεν με αφησε στο δρομο αλλα τα εσκασε συμπτωματικα και τα δυο πολυ κοντα..εκει παει το φτυσιμο αλλα δεν με εχει προβληματισει το γεγονος σε σημειο που να αγχωνομαι να παω μια μακρινη!
    Σιγα μην αγχωθεις κιολας αυτο ελειπε, Ετσι κι αλλιως παρα πολλα κομματια/ανταλλακτικα των μοτοσυκλετων που καβαλαμε,ειτε ειναι ηλεκτρικα/ηλεκτρονικα, ειτε βιδες ειτε ρουλεμαν και δεν ξερω και γω τι αλλο, προερχονται απο διαφορες εταιρειες με τις οποιες συνεργαζεται η μαμα εταιρεια, και οποτε και καποιο θα βγει ελαττωματικο.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #9
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    τελικα το προβλημα με τις θερμοκρασιες επανηλθε αφου μου το ξαναφτυσε και χτυπησα και κοκκινα ....125C
    Αλλαξα την ταπα του ψυγειου.

    Η θεωρια λεει οτι σε συστημα ψυξης υπο πιεση το ψυκτικο υγρο εχει μεγαλυτερο σημειο βρασμου επομενως εαν η ταπα χανει πιεση μπορει να βρασει το ψυκτικο υγρο χαμηλοτερα

    αυτα ιδωμεν παντως δειχνει τωρα καλυτερα...ταπα απο VTR εβαλα

  10. #10
    πισω λαμπα

    τελικα ρε π@#τη μου καθε φορα που θα την πλενω θα καιγεται η πισω λαμπα!!!!!!!!

    και ειμουνα και προσεκτικος........ αμαν!!!!!!!!
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin


    την πλενω θα καιγεται η πισω λαμπα!!!!!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Ρε καμμενοι Χοντακηδες πως τα καταφερνετε να ξεφτιλιζετε τα μοτορια σας ετσι;

    Καλα και εσυ με την μανικα της πυροσβεστικης του εριχνες;

    Μου θυμισες εναν τυπο που το ειχα παει για πλυσιμο και πως τα καταφερε και περασε πολυ νερο απο το μονοσελο μεσα το οποιο το εχω αφησει απροστατευτο απο μαλακια...

    Η απο το φαναρι που αφηνει μια μικρη διοδο πισω ενεκα "ταλαιπωρημενων" πλαστικων....

    Μου εκανε κατι διακοπες στο ρελαντι μετα, και μου σβηνει στο φαναρι.
    Το βαζω μπρος και μετα απο 5 λεπτα στο φαναρι ξανασβηνει οποτε την ψυλλιαζομαι και ανοιγω την σελα πισω και βλεπω την ηλεκτρονικη να σταζει...

    Το μηχανακι μια βδομαδα δεν κραταγε ρελαντι με τιποτα.

    Μετα εστρωσε.
    Αιντε τρεχα γυρευε....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

    Καλα και εσυ με την μανικα της πυροσβεστικης του εριχνες;
    ρε συ σου λεω προσεχα
    επειδη την εχω ξαναπατησει
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ermisVFR
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    728

    Re: Βλαβες Vfr να ξερουμε τι γινεται

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    .......................
    Ενω κανονικα το βεντιλατερ μπαινει στους 105 και βγαινει στους 98 εδω και μερικες μερες εμπαινε στους 109 ....................[/B]

    Το ίδιο παρουσίαζε και το δικό μου. Άναβε ο ανεμιστήρας στους 107 με 108. Άλλαξα τον διακόπτη του (περίπου 30?) που βρίσκεται στο αριστερό ψυγείο και τώρα ανάβει 102 με 103.
    Wo Es war, soll Ich werden

  14. #14
    ΠΑΛΑΙΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της trifonas
    Εγγραφή
    27/01/2007
    Μηνύματα
    114

    Re: Re: Βλαβες Vfr να ξερουμε τι γινεται

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermisVFR
    Το ίδιο παρουσίαζε και το δικό μου. Άναβε ο ανεμιστήρας στους 107 με 108. Άλλαξα τον διακόπτη του (περίπου 30?) που βρίσκεται στο αριστερό ψυγείο και τώρα ανάβει 102 με 103.
    τι εννοεις το διακοπτη του?
    μηπως εννοεις το θερμοστατη?
    φιλικα παντα.
    VFR

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    τελικα το προβλημα με τις θερμοκρασιες επανηλθε αφου μου το ξαναφτυσε και χτυπησα και κοκκινα ....125C
    Αλλαξα την ταπα του ψυγειου.

    Η θεωρια λεει οτι σε συστημα ψυξης υπο πιεση το ψυκτικο υγρο εχει μεγαλυτερο σημειο βρασμου επομενως εαν η ταπα χανει πιεση μπορει να βρασει το ψυκτικο υγρο χαμηλοτερα

    αυτα ιδωμεν παντως δειχνει τωρα καλυτερα...ταπα απο VTR εβαλα
    το βασικοτερο ολων αγορινα,ειναι η σωστη εξαερωση...ξεκινας αυστηρα απο κει κι επειτα αρχιζεις να ελεγχεις για τυχοντα προβληματα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι γίνεται με το ρελαντί; (CBF-250)
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2005, 10:26
  2. για να δειτε τι τραβαμε για σας....
    από nikou στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2004, 16:56
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 01:14
  4. Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται ....
    από ctpanoramix στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 15:48
  5. Ρε Τι Γινεται Οξω !!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF