Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: R1 Vs K5?

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200

    R1 Vs K5?

    Θελω να θεσω το εξης ερωτημα: R1 05 H TO K5? Ελπιζω να μην ξεκινησω κανενα πολεμο

    Το ρωταω γιατι ρε γ@μωτο με τρελλενει εμφανισιακα το R1 το lava red αλλα ολοι οι φιλοι μου λενε οτι το Κ5 ειναι κλασης ανωτερο. Και δεν ξερω εχω τεραστιο διλειμα. Ειναι αληθεια τοσο σημαντικες οι διαφορες τους? Γιατι εγω πιστευω οτι οι διαφορες του δεν ειναι αξιοποιησιμες απο την πλειονοτητα των οδηγων?
    Απο μεταπωληση το R1 τι λεει? Γιατι εχω παρατηρησει οτι παιζει πιο κατω απο το K5 και γενικα δεν φευγει ευκολα ενω το K5 φευγει πολυ ευκολα. Θα ήθελα ν ακουσω τις γνωμες σας γενικα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Σοβαρο μηχανακι ειναι το r1 λεω εγω (το εχω οδηγησει για 10 χλμ !) το κ6 εχει ταση να κανει σουζα περισσοτερο ενω στη στροφη νοιωθεις λιγωτερη εμπιστοσυνη (το εχω οδηγησει για 1000 μετρα !) . Για περισσοτερα αυτοι που τα εχουν οδηγησει και περισσοτερο !

  3. #3
    ____________________ Το avatar του/της G M
    Εγγραφή
    06/05/2006
    Μηνύματα
    206
    To Κ5 εχει σαφως καλυτερο κινητηρα απο ολα τα 1000-αρια εκτος ισως απο το νεο ZX-10 για το οποιο δεν εχω κανενα feedback (αναμενουμε εντυπωσεις απο κατοχους)

    Το R1 υπερτερεί σε αναρτησεις-πλαισιο και εχει ενα μικρο πλεονέκτημα στα φρένα οποτε διαλέγεις αναλογα με το τι ζητας απο το μηχανακι σου....

    Η αποψη μου ειναι φυσικα προσωπικη.....

    Μεταπώληση και τα 2 μηχανακια τα πανε καλα με ενα μικρο πλεονεκτημα στο R1 εφοσον η καλη υποστηριξη και τα φθηνα-ετοιμοπαραδοτα ανταλλακτικα βοηθουν σημαντικά.....

  4. #4
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Και τα δύο είναι καταπληκτικά μηχανάκια. Πάρε αυτό με το οποίο είσαι ερωτευμένος, αν δεν είσαι ήδη με κάποιο από τα δύο πάρε αυτό που απλά σου αρέσει περισσότερο.

    Οι διαφορές είναι πολύ μικρές.

    Εγώ πάντως θα έπαιρνα Κ6 γιατί απλά έχω δει πολλά πράγματα από το μικρό Κ4 που δεν ξέρω αν τα έχουν και οι άλλες εταιρείες. Πιθανώς αν είχα πάρει Yamaha μπορεί να έλεγα τα ίδια και για τα Yamaha.

    Δύσκολο να κάνεις λάθος πάντως στην επιλογή γιαπωνέζικου SS. Είναι όλα καλά.

  5. #5
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Re: R1 Vs K5?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
    Θελω να θεσω το εξης ερωτημα: R1 05 H TO K5? Ελπιζω να μην ξεκινησω κανενα πολεμο

    Το ρωταω γιατι ρε γ@μωτο με τρελλενει εμφανισιακα το R1 το lava red αλλα ολοι οι φιλοι μου λενε οτι το Κ5 ειναι κλασης ανωτερο. Και δεν ξερω εχω τεραστιο διλειμα. Ειναι αληθεια τοσο σημαντικες οι διαφορες τους? Γιατι εγω πιστευω οτι οι διαφορες του δεν ειναι αξιοποιησιμες απο την πλειονοτητα των οδηγων?
    Απο μεταπωληση το R1 τι λεει? Γιατι εχω παρατηρησει οτι παιζει πιο κατω απο το K5 και γενικα δεν φευγει ευκολα ενω το K5 φευγει πολυ ευκολα. Θα ήθελα ν ακουσω τις γνωμες σας γενικα.
    Να πάρεις με όποιο θα σε κάνει να το θέλεις να το καβαλήσεις και να πάς βόλτα, τέλος τα R1 και CBR είναι τα πιο εύκολα 1000αρια για να φύγουν μετά.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    Ωραια αρα καταληγουμε σε αυτο που εχω καταληξει απο καιρο δλδ οτι βρω φτηνοτερο καλυτερα και πιο γρηγορα να το τσιμπισω Ευχαριστω παντως για τις αποψεις σας.

  7. #7
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Xmm.. apogoiteuomai :P

    Oti vro ftinotera to tsimpao? Pou einai i ideologia? Pou einai i kaula?
    I mipos eftase to kalokairi kai oti vroume eukero ? Ean einai etsi tote allo ena mixanaki apo auta pou blepoume sta kafe apatito

    Vasika tha pareis auto me to opoio eisai eroteumenos aderfe mou. Me auto to opoio otan to protoeides epathes kati mesa sou! R1 i K5 einai ierosilia? I goustareis yamaha i goustareis suzuki. Den yparxei simbibasmos gia kanena apo ta dyo! Kai ta dyo einai best of the best kai amfibalo 95% ean tha mporeseis na katalabeis tis diafores tous oi tha ta ftaseis sta oria tous...


    Filika panta... To ksanaleo, filika!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Xmm.. apogoiteuomai :P

    Oti vro ftinotera to tsimpao? Pou einai i ideologia? Pou einai i kaula?
    I mipos eftase to kalokairi kai oti vroume eukero ? Ean einai etsi tote allo ena mixanaki apo auta pou blepoume sta kafe apatito

    Vasika tha pareis auto me to opoio eisai eroteumenos aderfe mou. Me auto to opoio otan to protoeides epathes kati mesa sou! R1 i K5 einai ierosilia? I goustareis yamaha i goustareis suzuki. Den yparxei simbibasmos gia kanena apo ta dyo! Kai ta dyo einai best of the best kai amfibalo 95% ean tha mporeseis na katalabeis tis diafores tous oi tha ta ftaseis sta oria tous...


    Filika panta... To ksanaleo, filika!
    Σε καταλαβαινω απολυτα και δεν υπαρχει λογος παρεξηγησης. Που λες ετσι και εγω σκεφτομαι και θελω να παρω αυτο το r1 που εχει παρει το μυαλο. Tην μηχανη σιγουρα δεν θα ειναι μια απο τις κλασσικες μηχανες που αραζουν σε καφετεριες γιατι παταω σπανια και αν. Την μηχανη την θελω να βγαινω βολτες το βραδακι και να ξεδινω.
    Επισης ειμαι ο πρωτος που ειπε και ρωτησα αν οι διαφορες τοσο αισθητες απο το ενα μηχανακι στο αλλο ωστε να φαινονται.Και σε πληροφορω και ναι σε αυτο εχεις απολυτο δικιο και εγω πιστευω οτι ποτε δεν θα φτασω το μηχανακι στο οριο του ωστε να μπορεσω να εκτιμησω τις διαφορες τους.Ετσι με κλειστα ματια παω για το R1.
    Δεν μπορω ομως απο την αλλη να ανγοησω την μεταπωλητικη αξια που εχει το καθενα και για εμενα ειναι πολυ σημαντικη, καθως και το ποσο γρηγορα φευγει ενα μηχανακι απο τα χερια σου.Δεν αντεχει η τσεπη μου να στοκαρω 10000 ευρω σε ενα μηχανακι και σε 3 μηνες που θα βγαλουν τα καινουργια μοντελλα να κοστιζει οθτε 7000 και παλι να πουλιεται με το ζορι αμα χρειαστω να το πουλησω... Καπου εκει λοιπον μπαινει η επιλογη του Κ5 και μπερδευει τα πραγματα... Ενα κ5 μπορει να το παρεις με 10000 αμα ψαχτεις ενα R1 και με 9000 το περνεις. Αλλα το κ5 απο οτι εχω παρατηρησει φευγει πολυ πιο γρηγορα...Για R1 παλι βλεπω τις ιδιες αγγελιες εδω και 5 μηνες...

  9. #9
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
    Σε καταλαβαινω απολυτα και δεν υπαρχει λογος παρεξηγησης. Που λες ετσι και εγω σκεφτομαι και θελω να παρω αυτο το r1 που εχει παρει το μυαλο. Tην μηχανη σιγουρα δεν θα ειναι μια απο τις κλασσικες μηχανες που αραζουν σε καφετεριες γιατι παταω σπανια και αν. Την μηχανη την θελω να βγαινω βολτες το βραδακι και να ξεδινω.
    Επισης ειμαι ο πρωτος που ειπε και ρωτησα αν οι διαφορες τοσο αισθητες απο το ενα μηχανακι στο αλλο ωστε να φαινονται.Και σε πληροφορω και ναι σε αυτο εχεις απολυτο δικιο και εγω πιστευω οτι ποτε δεν θα φτασω το μηχανακι στο οριο του ωστε να μπορεσω να εκτιμησω τις διαφορες τους.Ετσι με κλειστα ματια παω για το R1.
    Δεν μπορω ομως απο την αλλη να ανγοησω την μεταπωλητικη αξια που εχει το καθενα και για εμενα ειναι πολυ σημαντικη, καθως και το ποσο γρηγορα φευγει ενα μηχανακι απο τα χερια σου.Δεν αντεχει η τσεπη μου να στοκαρω 10000 ευρω σε ενα μηχανακι και σε 3 μηνες που θα βγαλουν τα καινουργια μοντελλα να κοστιζει οθτε 7000 και παλι να πουλιεται με το ζορι αμα χρειαστω να το πουλησω... Καπου εκει λοιπον μπαινει η επιλογη του Κ5 και μπερδευει τα πραγματα... Ενα κ5 μπορει να το παρεις με 10000 αμα ψαχτεις ενα R1 και με 9000 το περνεις. Αλλα το κ5 απο οτι εχω παρατηρησει φευγει πολυ πιο γρηγορα...Για R1 παλι βλεπω τις ιδιες αγγελιες εδω και 5 μηνες...
    Τα χιλιάρια γενικότερα φευγουν δύσκολα σε σχέση με μικρότερα κυβικά και αφου σκέφτεσαι έτσι και απο ότι φαίνεται δεν είσαι και κανένας σφιχτογκαζάκιας δεν σκέφτεσαι κανένα 600, να το ευχαριστηθείς και μετά να μπορείς να το σουτάρεις και ευκολα, γιατί απο 1000αρι άν το δώσεις ανταλλαγή μόνο 1000αρι θα μπορείς να ξαναπάρεις και μιλάω για το θέμα χρημάτων .

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    τι να δωσεις 9000 και να παρεις κατι που πραγματικα γουσταρεις, και τι να δωσεις 7000 και να παρεις ενα 600αρι. Τεσπα ειδωμεν.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της katsai
    Εγγραφή
    28/03/2005
    Μηνύματα
    232
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7408.jpg 
Προβολές:	435 
Μέγεθος:	27,4 KB 
ID:	52332

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    R1
    katsai το συγκεκριμενο δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι. πολυ καριβο ρε φιλε 20000 και μεταχειρισμενο δεν το βρισκεις με τπτ.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της katsai
    Εγγραφή
    28/03/2005
    Μηνύματα
    232
    ok
    παλι
    R1
    R1


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pict0001 ii.jpg 
Προβολές:	396 
Μέγεθος:	64,4 KB 
ID:	52462

  14. #14
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
    ok
    παλι
    R1
    R1
    Πωλείτε και το εικονιζόμενο R1 ?????
    Για χάρη κάποιου Honda ίσως . . .
    Κυρ Βαγγέλη βάλτου μυαλό λέμε

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της katsai
    Εγγραφή
    28/03/2005
    Μηνύματα
    232
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Πωλείτε και το εικονιζόμενο R1 ?????
    Για χάρη κάποιου Honda ίσως . . .
    Κυρ Βαγγέλη βάλτου μυαλό λέμε
    ΟΧΙ μονο δεν πωλειτε
    αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μπουνε, ohlins μπροστα
    και WP πισω

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. R1 vs 911 vs Tornado
    από mrklyk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2007, 09:27
  2. R1 vs Everything !!!
    από Da.Vintage στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 768
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2007, 19:48
  3. R1 Vs Carrera4
    από as_pino στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 01:23
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:33
  5. R1 Vs Busa...
    από DEMINIO στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2004, 05:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF