Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 84

Θέμα: τη γνώμη σας για το ΧΧ..

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tai Προβολή μηνύματος
    επειδή μπορεί και να μην το δει. σου λεω εγω, οτι οχι μονο "χωνεται" ανετα αλλα και αφήνει χωρο για τσάντα.
    Τελεια.Αυριο παω για τη μεταβιβαση πρωι πρωι και μετα μπαινω κι εγω στην παρεα.Κρατησα τις βαλιτσες του Strom.

    Εχουμε και καμια προταση για καγκελα για τις πλαϊνες και βαση για την πισω?Δε θελω αυτες τις πλαστικογκουμουτσες που εχω δει κατα καιρους.Θα προτιμουσα κατι πιο πολυ στο στυλ του Strom..

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iliasfyntanidis
    Εγγραφή
    10/04/2012
    Μηνύματα
    188
    Καλορίζικο.Παιρνεις μοτοσυκλέτα με ολη την σημασία της λέξης!Το μονο που δεν κανει ειναι εντουρο.
    Εαν θες μέσω πμ πες μου αν το παίρνεις απο μαγαζί και απο που;
    Φιλος μου έψαχνε να πάρει και είδαμε μαζί αρκετά(εγω σαν κάτοχος αρα καλύτερος γνωστης)και είδαμε αρκετές μπαρουφες στην πιάτσα.
    Ride till the end....isle of man style!
    William Joseph "Joey" Dunlop, OBE (February 25, 1952 - July 2, 2000)

  3. #48
    Νέο μέλος Το avatar του/της GKN
    Εγγραφή
    03/11/2013
    Μηνύματα
    26

    nice!!

  4. #49
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Αντε καλοταξιδο!! Περιμενουμε photos!!!

  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rallistas Προβολή μηνύματος
    Τελεια.Αυριο παω για τη μεταβιβαση πρωι πρωι και μετα μπαινω κι εγω στην παρεα.Κρατησα τις βαλιτσες του Strom.

    Εχουμε και καμια προταση για καγκελα για τις πλαϊνες και βαση για την πισω?Δε θελω αυτες τις πλαστικογκουμουτσες που εχω δει κατα καιρους.Θα προτιμουσα κατι πιο πολυ στο στυλ του Strom..
    τριπλέτα GIVI
    της εχω σκίσει με φόρτωμα τριων 50λιτρον
    15χλμ σε χωματόδρομο!!
    κάνανε και καμιά 70αρια χιλιάδες χλμ
    βαρυφορτωμενο με 220 ,ταξιδεύω χωρίς ταρακούνημα
    εχω 300ρισει με την τριπλέτα επάνω, αρκετές φορες χωρις κιχ.
    αθάνατη τριπλέτα

  6. #51
    Ευχαριστω παιδια!Απο ιδιωτη ανταλλαγη με το Strom.Θα ανεβασω και φωτο.Ερωτηση για την τριπλετα.Σαν εμφανιση πως ειναι?Σαν την κλασσικη με τα καγκελα του Strom/Varadero πχ?Ετσι θα ηθελα να ειναι/Εχω δει μονο κατι πλαστικουριες (στο κεντρο) και δε μου γεμιζουν το ματι αν και δεν θα την εχω μονιμα πανω.

    Ερωτηση.Το Strom το εσβηνα απο το kill switch.Ετσι μου ειχαν πει,ετσι εκανα και δεν ειχα ποτε προβλημα.Ο πατερας μου το Varadero,το ιδιο εδω και 10 χρονια.Αυτος που ειχε τη μηχανη μου ειπε μονο να σβηνω το κλειδι.Τι ειναι σωστο τελικα?Εχω ακουσει πολλα και ξερω οτι η καθε μηχανη εχει τα κουσουρια της με το kill switch..Fazer πχ...

  7. #52
    Νέο μέλος Το avatar του/της GKN
    Εγγραφή
    03/11/2013
    Μηνύματα
    26
    απο το κλειδι.

  8. #53
    Μαλισταααααααααα...!Κατι ακομα.Ποιες ειναι οι ιδανικες στροφες να το οδηγει καποιος για να καιει σε λογικα παντα για τα κυβικα του πλαισια?Με οδηγηση σε πολυ χαμηλες στροφες,δεν μπορω να πω οτι το καταφερα.Σιγουρα δεν το συγκρινω με το Strom,αλλα ξερω πως αν το οδηγεις μεσα στη ροπη του (οπως ολα αλλωστε) εισαι μια χαρα.

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rallistas Προβολή μηνύματος
    Μαλισταααααααααα...!Κατι ακομα.Ποιες ειναι οι ιδανικες στροφες να το οδηγει καποιος για να καιει σε λογικα παντα για τα κυβικα του πλαισια?Με οδηγηση σε πολυ χαμηλες στροφες,δεν μπορω να πω οτι το καταφερα.Σιγουρα δεν το συγκρινω με το Strom,αλλα ξερω πως αν το οδηγεις μεσα στη ροπη του (οπως ολα αλλωστε) εισαι μια χαρα.
    Θα το βρεις μονος σου.....

  10. #55
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Γενικα,οι ιδανικες στροφες για τη μικροτερη δυνατη καταναλωση,ειναι οι χαμηλοτερες που μπορεις να πας χωρις να σκορτσαρει.

  11. #56
    Νέο μέλος Το avatar του/της GKN
    Εγγραφή
    03/11/2013
    Μηνύματα
    26
    για το χχ 5000 σε εθνικη ειναι καλα .

  12. #57
    Απο διασπαρτες αποψεις-κουβεντες ακουσα για 4-6.000 σ.α.λ σε γενικες γραμμες και σιγουρα οχι πιο χαμηλα οπως επαιζα με το Strom.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της iliasfyntanidis
    Εγγραφή
    10/04/2012
    Μηνύματα
    188
    Μεσα στην πόλη θα σου βγάζει γύρω στα 230 χιλιομετρα.Με προσεχτικη οδήγηση-οτι και αν κανεις.
    Εθνική εαν εισαι φειδωλός στο γκάζι θα δεις και 280-290 χιλιομετρα.
    Εχω παει Άι Γιαννη με KTM 990 πλάι-πλάι αυτος γέμισε στην επιστροφή εγω πήγα ήρθα και έκανα και 15 χιλιομετρα μεσα στην πόλη.
    Το μηχανακι στης 7000 στροφές να ξέρεις αποδίδει 100 αλογατα...
    Επίσης το να κινείσαι 4-6000 στροφές μικρη σημασία εχει εαν κανεις σταματά-ξεκινά.
    Αυτο ειναι που εκτοξεύει την κατανάλωση.
    Με σταθερές 5000 εχω κανει και 5.7 λίτρα στα 100 χιλιομετρα.Αλλα η Εθνική δεν εχει καμία σχέση με την πόλη.
    Εγω παντως κουράστηκα να βάζω κάθε 6 μέρες 30 ευρω βενζίνη.Το έπλυνα το γυάλισα και το κλείδωσα στο γκαράζ.Πηρα το παπι.
    Ride till the end....isle of man style!
    William Joseph "Joey" Dunlop, OBE (February 25, 1952 - July 2, 2000)

  14. #59
    Εχω κι εγω ενα μικρο για την πολη (cbr παλι) οποτε λυνεται καπως αυτο...Σημερα με ενα πειραματακι που εκανα για να αρχισω να εχω μια εικονα,εβαλα 5 ευρω (3,1 λιτρα) κι εκανε 42 χλμ μεσα στην πολη.

  15. #60
    νορμαλ στις 5000 σαω εχω κανει 100 χλμ με 0.7 λιτρα
    σκισμένο με 8-10,000 σαω εκανα 150χλμ με 20 λιτρα
    καποια στιγμη συνόδευα με 110χλμ στην εθνικη ενα DR 250 και πήγε πανω απο 310 χλμ τα 20 λιτρα, αλλα δεν ειδα ακριβώς κατανάλωση γιατί μετά αυτοκτόνησα
    μια παλιά θεωρια λεει οτι εκει που είναι κάθετη η βελόνα του κοντέρ, ειναι και το καλύτερο για πορεία.
    Σε εμάς είναι στα 200χλμ και είναι αλήθεια οτι με 6η οταν είναι γύρω στα 180 με 200, ακούω την μηχανή να γουργουρίζει ευχάριστα με το γκάζι έτοιμο για προσπέραση.



    ΥΓ
    "εκει που είναι κάθετη η βελόνα του κοντέρ"
    Αυτό ισχύει για ΟΛΑ τα οχήματα

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τη γνωμη σας για Klr 650
    από geoJ στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2008, 11:24
  2. Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 11:29
  3. Λοιπόν τη γνώμη σας για tatto
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 21:47
  4. Η γνωμη σας για το Oil Cooler Guard ??
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2005, 16:38
  5. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 09:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF