Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: Προβλημα με συγχρονισμο καρπυρατερ σε bandit 400

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Κοιτα τα φλοτερ λιγο δυσκολο να χαλασουν , και αυτο μπορεις να το ελεγξεις ευκολα.Μετα ολα τα τσιμουχακια o-rings ειναι φτηνα σχετικα (2ευρω το ενα) το μονο ακριβο ειναι οι μεβρανες απο 15 η μια , εγω αγορασα 2 και τελικα δεν ηταν αυτες. ολα τα αλλα ειναι θεμα ρυθμισης.

  2. #17

    ?Mpouzi?

    Mia ilithia erwthsh.
    Ta mpouzi sou ta koitakses?
    99% twn problhmatwn tou bandit , proerxetai apo kei. Epishs mporei na ftaei h hlektronikh h o sensoras sto kapaki ....

    Exw kai to original Service Manual tou bandit , an to thes me 30 europoulakia einai diko sou , emena mou pianei topo mono!
    Bilias aka Fazer 1000

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Εχω και εγω το Manual και μαλιστα το εχω ανεβασει στο rapidshare μαζι με φωτο απο τις εργασιες που εχω κανει για να μαθει και κανενας αλλος.Μπουζι ειναι οκ με το ματι και δεν εχουν και πολλα χλμ , 6.000 περιπου , αλλα δεν ειναι απιθανο να εινια και απο αυτο γιατι εχουν δουλεψει την περιοδο της σκουριας.Το ματι στο βολαν ειναι οκ.Μετρημενο συμφωνα με το manual.

  4. #19
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
    Εχω και εγω το Manual και μαλιστα το εχω ανεβασει στο rapidshare μαζι με φωτο απο τις εργασιες που εχω κανει για να μαθει και κανενας αλλος.Μπουζι ειναι οκ με το ματι και δεν εχουν και πολλα χλμ , 6.000 περιπου , αλλα δεν ειναι απιθανο να εινια και απο αυτο γιατι εχουν δουλεψει την περιοδο της σκουριας.Το ματι στο βολαν ειναι οκ.Μετρημενο συμφωνα με το manual.

    Και 6000 χλμ πάντως δεν είναι και λίγα για μπουζί.
    Ειδικά αν πρόκειται για σχετικά παλιό μηχανάκι και με κακή λειτουργεία κινητήρα.
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Αλλαξα και μπουζι , εβαλα NGK CR9EK με 2 ακιδες αυτα που λεει το manual , πριν ειχε NGK CR8E μονη ακιδα.
    Παει σαφως καλυτερα , τα μπουζι πρεπει να την ειχαν ακουσει γιατι εκοβε και στις ψηλες καμια φορα και στις χαμηλες. Τωρα παει τζετ , μονο που μετα απο καλο ανοιγμα κανει κατι κολπα στο ρελαντι , φτωχος κυλινδρος ισως και στρωνει με μικρο φορτιο. Εχει και το σκουριασμενο τεπζιτο (το εχω καθαρισει πολυ καλα) και παιζει να κατεβαζει κανα σπουπιδακι και να κολαει στα μικρο ζιγκλερ.
    Αλλα το μοτερ σκαβει.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Τελος ολα τα προβληματα με το Bandit. Η τελευταια αλλαγη που εκανα ηταν να βαλω το μιγμα απο 1 1/2 στροφες που λεει το manual στις 1 3/4 και ξανα συγχρονισμο (ελαχιστα ηθελε). Μολις βρω χρονο θα ανεβασω και video με το αποτελεσμα.

  7. #22

    Mpouzi

    Panta mono me diples akides mpouzi , ta alla den ta doulebei katholou , ta kaiei amesws!
    Bilias aka Fazer 1000

  8. #23
    Αρτιμελής... ακόμη. Το avatar του/της eXJey
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    168
    Τι περίεργο... Εμένα το ανάποδο. Τα διπλά τα καίει (βρέχει) εύκολα, έτσι βάζω τα CR8E και καρβουνιάζουν δυσκολότερα και μόνο αν το πηγαίνω στράτα στρατούλα το μηχανάκι. Θέλει τις γκαζιές του για να καθαρίζει ο θάλαμος καύσης καλύτερα...

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2017
    Μηνύματα
    2
    Καλησπερα ειμαι και εγω κατοχος ενος bandit 400 εχω κοιταξει τα καρμιλατερ ειναι καθαρα δεν φενεται να εχουν κατι αν παταω μεχρι τι μεση το γκαζι ανοιγη κανονικα αν το πατησω τερμα μετα της 8 αρχιση να μπερδευει και δεν παει πανω απο της 8,5 ενο εκει.η την ωρα αν μειώσω το γκαζι θα ανοιξη μεχρι 11 περιπου τι μπορει να ειναι

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2017
    Μηνύματα
    2
    Μου ειπαν 2 πραγματα η να αλλαξω τα μπουζι γινεται να δοευεικανο.ικακαι να μην ανοιγη στα υψηλά απομπουζι;
    Και το αλλονα βρεξω βενζινη το φιλτρο αερα με λαδι να το στηψω καλα γιατι περνιπη αερα Ευχαριστώ

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Titikos Προβολή μηνύματος
    Μου ειπαν 2 πραγματα η να αλλαξω τα μπουζι γινεται να δοευεικανο.ικακαι να μην ανοιγη στα υψηλά απομπουζι;
    Και το αλλονα βρεξω βενζινη το φιλτρο αερα με λαδι να το στηψω καλα γιατι περνιπη αερα Ευχαριστώ
    Θα ήθελες σε παρακαλώ να το ξαναγράψεις πιο προσεκτικά αυτό για να βγάζει νόημα το τι λες; Όπως είναι είναι μάλλον ακατάληπτο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2012, 11:31
  2. Προβλημα με ολόσωμο fairng σε 650 κ8
    από gavcr στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2009, 20:56
  3. προβλημα με το ρελαντι σε vfr 400
    από tragos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2008, 01:05
  4. sos ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΣΕ XT '02
    από madgordons στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2007, 09:24
  5. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΖΑ ΣΕ Duke Ii
    από PARANOMMOS στο forum KTM
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2006, 16:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF