Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Δικαιωση......

  1. #1
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898

    Δικαιωση......

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΑΙΤΙΟ ΤΟΥ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ

    1) ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ???
    2) ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ??

    ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΡΩΤΑΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ??
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΡ'ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΙΣ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ 1 ΜΗΝΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΟΝΙΚΗ ΕΜΒΟΛΗ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕ ΚΑΘΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΣΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ (ΔΥΣΠΝΟΙΑ & ΚΑΙ ΙΔΡΩΤΑΣ) ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΔΙΔΑΝ ΜΙΚΡΕΣ ΕΜΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΑΝΤΙΘΡΟΜΒΩΤΙΚΗ ΕΝΕΣΗ ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΩΘΕΙ.
    ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ .... ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΓΟΝΑΤΟ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ 23 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ 6 ΠΟΥ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΛΕΚΑΝΗ (ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΜΕΝΟΣ) ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΧΕΡΙ.
    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΜΕ ΘΡΑΣΟΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ!!!! ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΛΕΩ ΓΩ.....



    ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΑΙΤΙΟ ΤΟΥ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ

    ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΒΑΡΗΣ-ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 29 ΜΑΡΤΙΟΥ . ΣΕ ΩΡΑ ΑΙΧΜΗΣ ΚΑΘΩΣ ΓΥΡΝΑΓΕ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΝΑ ΠΡΟΠΟΡΕΥΟΜΕΝΟ ΙΧ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΠΛΗ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΗ ΕΚΟΨΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΣΤΡΙΨΕ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ JETOIL ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ , Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΧ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΠΑΦΗ ΤΗΣ ΜΟΤΟ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΣΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗ ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΕΝΩ Ο ΤΥΠΟΣ ΙΣΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΙΧ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΠΡΟΣ ΒΑΡΗ. ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΣΤΙΣ 15:40 ΠΕΡΙΠΟΥ, ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ Η ΕΜΑΘΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ 6944667222. ΤΟ ΙΧ ΗΤΑΝ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΙΣΩΣ LADA, ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΚΥΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΕΙΔΕ ΤΗ ΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ.
    ΑΝ ΑΠΟΡΡΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΕΝΖΙΝΑΔΕΣ, ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ Ο ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΒΑΖΕ ΒΕΝΖΙΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΙΧ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΤΗ Λ. ΒΑΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ , ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠ ΤΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΒΥΤΙΟΦΟΡΟ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ .
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ.
    Η Λ. ΒΑΡΗΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΑ . ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ, ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ....

    ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΠΛΕΚΟΥΝ .
    ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΜΟ..
    Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΗΝΥΣΗ ΚΑΤΑ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΑΠ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ

  2. #2
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    προχώρα και σκίζε ότι βρεις (διπλώματα, φακελάκια, κώλους)

    και λίγος Ευαγγελάτος δεν βλάπτει σε τέτοιες περιπτώσεις

  3. #3

    ....

    Λινά θέλει δύναμη αυτό που πας να κάνεις
    αλλά νομίζω οτι σε καμία περίπτωση δεν
    έπρεπε να το άφηνες έτσι!! Οπως είπε και
    ο Νικός λίγη δημοσιότητα δεν βλάπτει!!

    Δύναμη ρε!!!!
    Γρήγορο και ασφαλές...είναι μόνο το Πόνυ Εξπρές

    www.alpha-doors.gr

  4. #4
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΩΣ ΤΩΡΑ 63 ΔΙΑΒΑΣΑΝΕ ΤΟ POST ΚΑΙ ΜΟΝΟ 2 ΑΠΑΝΤΗΣΑΝΕ , ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ή ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟΨΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ?

  5. #5
    Drive It Like U Stole It Το avatar του/της zoudis
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    161
    Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τους προλαλήσαντες !
    αφού το πήρες απόφαση προχώρα δυναμικά και μη μασάς.

    Συμαντικό πλεονέκτημα: Δημοσιότητα, όσο και εάν ξενίζει στο άκουσμα και μόνο...

    Δεν μπορώ δυστυχός να βοηθήσω άμεσα, δεν είμαι ούτε δικηγόρος ούτε σχετικός. Δικηγόρος όμως θα βρεθεί έυκολα νομίζω.

    Αν μη τι άλλο, μία τέτοια αναζήτηση δικαιοσύνης θα σου δώσει δύναμη και κάτι πολύ σημαντικό να ασχοληθείς για να μην μαραζώσεις άδικα. Δεν ξέρεις, μπορεί πάντα να βρεθεί και ο πρώτος υπαίτιος (Α#!*#@δι με αυτο/το)

    Αν ήμουν στη θέση του Αλεξ πάντως, πολύ θα μου άρεσε η γυναίκα μου να το κυνηγήσει και να μην τους αφήσει έτσι αμαχητί....

    Καλή Δύναμη
    Drive It Like You Stole It

  6. #6
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    lina..

    thelontas na boithiso oso mporo epoikoinonhsa me th mhtera moy [3o ANAKRITIKO GRAFEIO EYELPIDON] KAI MOY EIPE NA EPOKOINONHSEIS MAZI THS!


    SOY STELNO TO THL ME P.M !

    ELPIZO NA BOITHISEI OPOS MPOREI !

  7. #7
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΩΣ ΤΩΡΑ 63 ΔΙΑΒΑΣΑΝΕ ΤΟ POST ΚΑΙ ΜΟΝΟ 2 ΑΠΑΝΤΗΣΑΝΕ , ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ή ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟΨΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ?
    δεν σημαίνει τίποτα (κακό)

    απλά κάποιοι δρόμοι είναι πιο μοναχικοί

    όλοι δίπλα σου είναι πάντως


  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΩΣ ΤΩΡΑ 63 ΔΙΑΒΑΣΑΝΕ ΤΟ POST ΚΑΙ ΜΟΝΟ 2 ΑΠΑΝΤΗΣΑΝΕ , ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ή ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟΨΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ?

    ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ ΛΙΝΑ..
    ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ, Η ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ(ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΣΤ) ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΟΥΤΕ ΠΛΑΚΑ,ΟΥΤΕ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ..

    ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ...

    ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..!!!
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
    ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ ΛΙΝΑ..
    ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ, Η ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ(ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΣΤ) ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΟΥΤΕ ΠΛΑΚΑ,ΟΥΤΕ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ..

    ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ...

    ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..!!!
    Συν ότι μπορεί ο οποιοσδήποτε στο Ιντερνετ να μπει και να διαβάσει....... Οι 63 δεν είναι απαραίτητα και μέλη εδώ...

    Πάντως κουράγιο και μακάρι να βρείς κάποια άκρη...


  10. #10
    Ο Πεφωτισμένος Το avatar του/της illuminatios
    Εγγραφή
    05/06/2003
    Μηνύματα
    247
    Λίνα δεν είμαι δικηγόρος ούτε έχω τέτοιες άκρες....
    Μπορώ πολύ ευχαρίστως να γίνω το ΤΑΞΙ σου στο τρέξιμο σου.


    Υ.γ Το ποστ είναι εξαιρετικά σοβαρό οπότε δεν θα έρθω σε αντιπαράθεση με τους γνωστούς παπαρολόγους
    Always made to mean nothing

  11. #11
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898

    Re: lina..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    thelontas na boithiso oso mporo epoikoinonhsa me th mhtera moy [3o ANAKRITIKO GRAFEIO EYELPIDON] KAI MOY EIPE NA EPOKOINONHSEIS MAZI THS!


    SOY STELNO TO THL ME P.M !

    ELPIZO NA BOITHISEI OPOS MPOREI !

    _____
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Λίνα μου μάλλον λάθος άνθρωπο ψάχνεις.

    Δεν χρειάζεσαι δικηγόρο αλλά γιατρό. Κι αυτό γιατί το δύσκολο δεν είναι να πας τον υπεύθυνο γιατρό στο δικαστήριο, αλλά να βρεις γιατρό που θα καταθέσει εναντίον του συναδέλφου του.
    Αν το καταφέρεις να είσαι σίγουρη ότι το δικαστήριο θα σε δικαιώσει.
    Πάντως είναι απίθανο να βρείς τέτοιο γιατρό (τουλάχιστον αξιόπιστο και με κάποια υπόληψη στον χώρο)…

    Είναι ΕΚΑΝΤΟΤΑΔΕΣ οι περιπτώσεις ιατρικών λαθών που όμως ποτέ δεν φτάνουν στα δικαστήρια λόγω αυτής της μαλακισμένης νοοτροπίας περί συναδελφικής αλληλεγγύης (η αλλιώς κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει, όπως λέει ο πάνσοφος λαός).

    Σε δικιά μου ανάλογη περίπτωση, αν και όλοι οι εμπλεκόμενοι γιατροί αναγνώριζαν το λάθος του "συναδέλφου" τους και κατ΄ιδίαν χαρακτήριζαν απαράδεκτη την συμπεριφορά του, παρ' όλα αυτά κανένας δεν ερχότανε στο δικαστήριο να το υποστηρίξει ενόρκως η τουλάχιστον εγγράφως.
    Βλέπεις στην Ελλάδα οι γιατροί (λόγω τσιγκουνιάς και ανεπαρκούς νομοθεσίας) ΔΕΝ είναι ασφαλισμένοι για ιατρικά λάθη σε ειδικές ασφαλιστικές εταιρίες, με αποτέλεσμα οι τυχόν αγωγές των πολιτών να απευθύνονται σε αυτούς προσωπικά και έτσι να έχουν ελάχιστη η καμία υποστήριξη τόσο από άλλους γιατρούς όσο και από τον Ιατρικό Σύλλογο (άλλη πονεμένη ιστορία κι αυτός ο Σύλλογος…).

    Δεν θέλω να σε απογοητέψω ούτε να σε αποτρέψω από το να προσπαθήσεις να βρείς το δίκιο σου, αλλά πριν ξεκινήσεις μια τέτοια πολυέξοδη και χρονοβόρα (μιλάμε ότι θα χρειαστούν και πάνω από 5 χρόνια για να τελεσιδικήσει) διαδικασία, θα πρέπει να τα λάβεις όλα υπ' όψιν σου.

    Καλό κουράγιο…

  13. #13
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Λίνα θα συμφωνήσω πως πρέπει να το παλέψεις γιατί δεν πρέπει να μείνει ατιμώρητος ο καραγκιόζης..... και να έχει και το θράσος να σου λέει ότι σας προειδοποίησε κιόλας!!!!!!!!

    Σαφώς και είναι δύσκολος ο αγώνας και λίγο άνισος, αλλά δεν πρέπει να το αφήσεις..... και η δημοσιότητα θα βοηθήσει.... Ευαγγελάτος, Τριανταφυλλόπουλος και λοιποί...

    ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ!!!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  14. #14
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Λίνα οι περισσότεροι λείπουν…
    εμένα τώρα μου εμφάνισε το μήνυμα...

    Λοιπόν τον μόνο δικηγόρο που γνωρίζω είναι ο αντιπρόεδρος της μοτοε http://www.motoe.gr/contact.htm Θεόδωρος Γαζουλης
    Και πολύ σχετικός και πρόθυμος σε θέματα μοτοσικλετιστών v-president@motoe.gr


    Μπορείς να απευθυνθείς και στον άνεμο http://www.anemosclub.gr/

    που τα μέλη του δραστηριοποιούνται πολύ σε κάθε τι που χρειάζεται την κοινωνική μας αρωγή
    Μάνος Κιλημάντζος Ταχ.Διευθυνση: Δημοσθένους 224 , 17673 Καλλιθέα , ΑΘΗΝΑΙ
    anemos@anemosclub.gr/ info@anemosclub.gr/ admin@anemosclub.gr

    Τηλ. : 2109510971 - 6937241044
    ίσως μεσω αυτών να μάθεις περισσότερα και πιο ειδικά για την συνέχεια

    καλό κουράγιο σε κάθε σου βήμα
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  15. #15
    ..ο Μάγος.. Το avatar του/της wizard
    Εγγραφή
    06/06/2003
    Μηνύματα
    70
    ..πριν λίγους μήνες, παραλίγο να χάσω τον πατέρα μου από τον ίδιο λόγο ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ! Δεν καταλάβαινε κανένας το τι συνέβαινε και μόλις πήγα και τον είδα να αγωνίζεται για να αναπνεύσει, άρχισα να τα σπάω (κυριολεκτικά..) για να έρθει γιατρός, και μόλις ήρθε και τον είδε η πόρτα του θαλάμου έκλεισε και άνοιξε μετά από δυο μέρες.. Για δυο μέρες πήγαινε και ερχόταν στις πύλες του παραδείσου, και οι "γιατροί" που μπαινοβγαίναν στο δωμάτιο μας λέγαν "λυπάμαι..".


    Γλύτωσε από θαύμα, όταν την τρίτη μέρα εντελώς ξαφνικά και απρόβλεπτα άρχισε να παρουσιάζει βελτίωση, και ο λόγος ήταν ένας και μοναδικός: ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ..


    Το ότι ο Αλέξανδρος βγήκε από το νοσοκομείο με αυτές τις κακώσεις ήταν εγκληματικό. Κάταγμα στη λεκάνη επιβάλλει ακινησία και αυτό εγκυμονεί αναπνευστικά προβλήματα - κυρίως στην εκπνοή.. Αυτά με τη σειρά τους προκαλούν κατακράτηση υγρών, αύξηση των επιπέδων αερίων στο αίμα και τέλος "καρδιακή κάμψη".. Αυτά τα ξέρουν οι γιατροί - βεβαίως καλύτερα από μας. Χρειαζόταν περαιτέρω ενδονοσοκομειακή παρακολούθηση, και αυτός ο γιατρός που υπέγραψε για να φύγει είναι ο υπεύθυνος - εκτός και αν υπέγραψες εσύ με δική σου ευθύνη..




    Γνώμη μου είναι πως έχεις πολύ μεγάλες πιθανότητες να δικαιωθείς για τον άδικο χαμό του.
    .."νάφε και μέμνασ' απιστείν.. Άρθρα ταύτα φρενών"..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. επιτελους δικαιωση!!!
    από z_armagedon στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2009, 22:53
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2008, 13:35
  3. ΕΛΕΟΣ!!!ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!
    από MitsosNaked στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 20:39
  4. ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ
    από STOYBI στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2005, 18:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF