Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Παπι

  1. #1
    K_STAMATIOU

    Παπι

    tha ithela tin gnomi sas gia dio papia yamaha crypton kai supra pio na paro?

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    crypton δαγκωτο!!!!!!

    innova ναι, supra με τιποτα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    Re: Παπι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από K_STAMATIOU
    tha ithela tin gnomi sas gia dio papia yamaha crypton kai supra pio na paro?
    Κανένα από τα δύο.
    Ιnnova δαγκωτό!
    Αν δεν μπορείς σίγουρα το Supra...


  4. #4

    Λοιπόοοον....

    Εγώ έχω το Supra, το οποίο το μόνο κακό που μου έχει παρουσιάσει στα 3 χρόνια που το έχω είναι τα πλαστικά του που χαλαρώνουν σε μικρό χρονικό διάστημα από τη χρήση του...

    Το Crypton, ομολογώ, πως είναι σκυλί και δέ καταλαβαίνει τίποτα...

    Όσο για το Innova, είναι πράγματι καλό με αρκετό γκάζι, αλλά (σόρυ milaber ) άκουσα πολλά κρούσματα όσον αφορά το θέμα της καδένας...

    Σε μπέρδεψα εεε?

    It's up to you now
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    Re: Λοιπόοοον....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
    Όσο για το Innova, είναι πράγματι καλό με αρκετό γκάζι, αλλά (σόρυ milaber ) άκουσα πολλά κρούσματα όσον αφορά το θέμα της καδένας...
    Καδένα;
    Να μου έλεγες για πρόβλήματα στα πλασικά, στην μπαταρία, στο πίσω φρένο και στο μπροστινό φως, να σου πω ΟΚ!
    Αλλά όχι και στην καδένα...
    Τι άλλο θα βγάλει τελοσπάντων;

  6. #6

    Re: Re: Λοιπόοοον....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Καδένα;
    Να μου έλεγες για πρόβλήματα στα πλασικά, στην μπαταρία, στο πίσω φρένο και στο μπροστινό φως, να σου πω ΟΚ!
    Αλλά όχι και στην καδένα...
    Τι άλλο θα βγάλει τελοσπάντων;
    Δυστυχώς, το είχε ο ξάδερφός μου και βαρέθηκε κάθε μήνα με την εγγύηση να πηγαίνει να αλλάζει και να χρονίζει και στο τέλος το έδωσε το παπί, τη διαφορά και πήγε και πήρε ένα ΧΤ...

    Σε όσους μηχανικούς το είχε πάει να του πούν τί τρέχει, όλοι του έλεγαν ότι τους έρχονταν πάρα πολλά Innova με το ίδιο πρόβλημα.

    Τί να πω?
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  7. #7
    To Innova έχει πρόβλημα με τον τανιστήρα της καδένας του και δε μπορεί να φτιάξει. Πρέπει να συμβιβαστείς με το γεγονός οτι η καδένα θα χτυπάει μόνιμα εκτός κι αν κάνεις μια πατέντα που έκανα εγώ στο Innova ενός φίλου μου και σώθηκε ο άνθρωπος με τοποθέτηση ενός τανιστήρα απο Kawasaki MAX. Θέλει λίγη πατέντα αλλά το πρόβλημα λύνεται μια κι έξω.

    Το Crypton είναι όντος σκυλί και πάει καλά στο δρόμο. Έχει καλά γκάζια και είναι από τα πιο ελαφριά παπιά που κυκλοφορούν. Έχει όμως πρόβλημα στην ηλεκτρονική του (λάθος χαρτογράφηση του αβάνς) με αποτέλεσμα να χτυπάει πολύ εύκολα πυράκια ειδικά αν το πηγαίνεις λίγη ώρα τέζα στις υψηλές στροφές με αποτέλεσμα να πέγτει κατακόρυφα η απόδοσή του. Το φαινόμενο γίνεται πολύ πιο έντονο το καλοκαίρι που οι θερμοκρασίες είναι υψηλές. Άλλο πρόβλημα που έχει παρατηρηθεί είναι οτι η έτσι κι αλλιώς προβληματική ηλεκτρονική του καίγεται στα καλά καθούμενα (έχω δει πολλές τέτοιες περιπτώσεις). Όλα πάντος τελειώνουν με αλλαγή της ηλεκτρονικής με μία επόνυμη after market και τελειώνει ο πονοκέφαλος.

    Το Supra δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα εκτός από το χαλάρωμα των πλαστικών του. Από πλευράς απόδοσης είναι πάντος το χειρότερο παπί της Honda και ίσως το χειρότερο απο όσα κυκλοφορούν σήμερα (δηλαδή δεν πάει βήμα, είναι πιο αργό και από την καθυστέρηση). Σωτήρια λύση είναι οτι μπορείς να το βελτιώσεις πολύ εύκολα και πολύ οικονομικά με μεγαλύτερο κύλινδρο και πιστόνι, εξάτμιση και καρμπυλατέρ.

  8. #8
    Προσωπικά θα επέλεγα το καινούργιο παπί της Modenas. Μόνο αρνητικό η τιμή του που αγγίζει το ενα μύριο αλλά έχει πολλά γκάζια. Έτσι κι αλλιώς εγώ ψηφίζω πάντα δαγωτό ΔΙΧΡΟΝΟ!!!!! (έχω 3 τετράχρονα και 5 δίχρονα, 2 stroke for ever)

  9. #9
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898

    modenas 115c

    εγω παντως με ολα οσα ερευνησα κατεληξα στο MODENAS το οποιο ειναι σκυλι και χωρις προβληματα. Παει πολυ καλα στον δρομο και απψογη ποιοτητα κατασκευης σε συγκριση με ολα τα αλλα. Πολυ καλα πλαστικα , ρυθμιζομενες αναρτησης ΚΑΥΑΒΑ , πολυ καλη αλυσιδα , ελαστικα και οσο για τα φρενα του απαιχτα. Μεχρι σημερα εχω χτυπησει τα 120χλμ και εχω κανει 3000χλμ. Στο συνιστω ειναι απαιχτο

  10. #10
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Με το modenas εκανα καποτε 10000χλμ απροβλιματιστα και ειναι σκυλος μαυρος και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.
    Τωρα το αλλο το modenas το διχρονο δεν ξερω εαν εχει ερθει αλλα μεσα στην αθηνα εχει να ρεζιλεψει πολλααααα αλλα και μεγαλυτερου κυβισμου μηχανακια.το οδηγησα στην εκθεση και μου εκανε τρομακτικη εντυπωση.

    Modenas !!!! Γαμω!!!

    Ρε χρηστο 8 παπακια εχεις; Συλλογη κανεις η εχεις σουβλατζιδικο!!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    Re: Re: Re: Λοιπόοοον....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
    Δυστυχώς, το είχε ο ξάδερφός μου και βαρέθηκε κάθε μήνα με την εγγύηση να πηγαίνει να αλλάζει και να χρονίζει και στο τέλος το έδωσε το παπί, τη διαφορά και πήγε και πήρε ένα ΧΤ...

    Σε όσους μηχανικούς το είχε πάει να του πούν τί τρέχει, όλοι του έλεγαν ότι τους έρχονταν πάρα πολλά Innova με το ίδιο πρόβλημα.

    Τί να πω?
    Θα με κάνετε να κλάψω ρε παιδιά...
    Τι είναι αυτά που ακούω;
    Τουλάχιστον μπορείτε να μου πείτε στα πόσα να το περιμένω και αυτό;

    Το Innovaκι φτιάχνεται Ταϋλάνδη δυστυχώς βλέπετε και όχι στη μαμα Ιαπωνία...

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Ρε χρηστο 8 παπακια εχεις; Συλλογη κανεις η εχεις σουβλατζιδικο!!!

    Όχι ρε δεν είναι όλα παπάκια δεν είμαι τόσο πυροβολημένος όστε να αγοράζω συνέχεια παπιά!!!! 4 είναι παπάκια και 4 μηχανές. Τώρα που πιάνει καλοκαίρι όμως θα πουλήσω τα 2 παπιά και μια μηχανή (κλαψ)

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
    Όχι ρε δεν είναι όλα παπάκια δεν είμαι τόσο πυροβολημένος όστε να αγοράζω συνέχεια παπιά!!!! 4 είναι παπάκια και 4 μηχανές. Τώρα που πιάνει καλοκαίρι όμως θα πουλήσω τα 2 παπιά και μια μηχανή (κλαψ)
    Δηλαδή θα μείνεις με 2 παπιά και 3 μηχανές;;;

    Και λες και κλαψ;;;

    Τι να πω εγώ;;;


  14. #14
    Είμαι συναισθηματικά δεμένος με τα εργαλεία μου γιατι τα περισσότερα από αυτά τα έχω στήσει εγώ προσωπικά και τα πονάω. Δεν έχω κάνει ΤΑ ταξίδια μαζί τους (έτσι κι αλλιώς touring μηχανή δε παίζει) αλλά έχω ξοδέψει άπειρες εργατοώρες πάνω σ' αυτά. Όταν φτιάχνεις κάτι δε σκεύτεσαι να το πουλήσεις... Εκτός αυτού είναι όλα φοβερά γκάζια (εγώ δε κοιτάζω τίποτε άλλο, ούτε κρατήματα, ούτε διαθεσιμότητα ανταλλακτικών, ούτε τιμή μεταπώλησης, κτλ) και το καθένα μου έχει προσφέρει πολύ δυνατές συγκινήσεις αλλά καταλαβαίνω οτι άν έχεις πάνω από 3 μηχανές είναι υπερβολή, οπότε θα αποχωρηστώ τρια από τα μωρά μου...

  15. #15
    K_STAMATIOU
    Paidia sas euxaristo poli gia tin megali adapokrisi...
    telika mallin kripton tha paro. (to innova den mou aresei exoterika kai einai akribo) osogia to modenas omologo oti den to exo psaxei . xristo afta pou les mou fenonte san kinezika blepeis den xero tipt apo ilektrologika alla se euxaristo poli gia tin analitikotati enimerosi...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το καλύτερο παπί
    από COSMIC στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2008, 18:39
  2. συναγερμος για παπι;
    από ruyjin στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2004, 10:53
  3. Παπί SOKUNDO 110cc
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2004, 22:01
  4. Παπι Ή ΜηΧανη?
    από christin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 20:43
  5. Πα, Πα, Πα, Το Παπι
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 18:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF