Σελίδα 22 από 111 ΠρώτοΠρώτο ... 1217181920212223242526273272 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 330 από 1663

Θέμα: ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΟΤΑΝ ΓΕΡΑΣΟΥΝ...director cut

  1. #316
    Αδειούχος Το avatar του/της aircop
    Εγγραφή
    24/07/2010
    Μηνύματα
    38
    Εγώ προσπαθώ να βρω τον ιδιοκτήτη αυτής:

    http://i1232.photobucket.com/albums/...5082011098.jpg

    http://i1232.photobucket.com/albums/...5082011102.jpg

    χωρίς όμως αποτέλεσμα ακόμα...
    "Νόμοις έπεσθαι καλόν"

  2. #317
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aircop
    Εγώ προσπαθώ να βρω τον ιδιοκτήτη αυτής:

    http://i1232.photobucket.com/albums/...5082011098.jpg

    http://i1232.photobucket.com/albums/...5082011102.jpg

    χωρίς όμως αποτέλεσμα ακόμα...
    Αν είδα καλά έχει νούμερο επάνω. Δοκίμασες να τον ψάξεις έτσι?
    2 stroke Sport Touring

  3. #318
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Ρώτα τον ασφαλιστή σου για τον αριθμό και τους ανθρώπους εκεί αν ξέρουν πιανού είναι το μηχανάκι !
    καλή τύχη

  4. #319
    Αδειούχος Το avatar του/της aircop
    Εγγραφή
    24/07/2010
    Μηνύματα
    38
    Από το διπλανό μαγαζί μου είπε ότι είναι εκεί την τελευταία επταετία. Έχει έρθει 4 φορές η τροχαία, 3 φορές ο Δήμος, όλοι κάναν καταγραφή και έφυγαν. Το μηχανάκι είναι ακόμα εκεί...
    Έδωσα την πινακίδα, περιμένω απάντηση.
    "Νόμοις έπεσθαι καλόν"

  5. #320
    [IMG=http://img62.imageshack.us/img62/6891/dsc01080w.th.jpg][/IMG]

    Uploaded with ImageShack.us honda z50 το ειδα μετα απο λιγο να κυκλοφορει

  6. #321
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της FRAGISCOS
    Εγγραφή
    22/07/2006
    Μηνύματα
    1.433
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Γλάρος
    [IMG=http://img62.imageshack.us/img62/6891/dsc01080w.th.jpg][/IMG]

    Uploaded with ImageShack.us honda z50 το ειδα μετα απο λιγο να κυκλοφορει
    Που ειναι πεταμενο ααυτο ρε παιδια να παω να το μαζεψω??
    Οχι τιποτα αλλο για να καθαριει ο τοπος

  7. #322
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963


    Για να αξίζει η αναπαλαίωση της μηχανής αυτής πρέπει να την πάρεις τσάμπα.
    Αλλιώς πας για μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση με τα ίδια λεφτά (και λιγότερα)


  8. #323
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2011
    Μηνύματα
    104
    εγω παιδια ξερω ενα πραγμα...οταν βλεπεις ενα εργαλειο να σαπιζει παρατημενο σε καποια γωνια.(ξεχασμενο απ'ολους)πας ενα ωραιο πρωι με 2 3 εργαλεια στο χερι και περνεις οτι μπορεις και θεωρεις χρησιμο.(κοντερ καρμπυλατερ κεφαλη μανετες φαναρια φλας κτλ)Καθαριστετα με λιγο πετρελαιο βαλτετα σε ενα σεντονακι και σε μια κουτιτσα και αφηστετα.να στε σιγουροι οτι θα σας βοηθησουν σε δυσκολες καταστασεις.Εγω οσες φορες το εχω κανει(στο νησι βεβαια)δεν μου εχει πει κανεις τιποτα,απ το να τα παρουν οι τσιγγανοι η ο δημος τα περνω εγω.βεβαια δεν παω στο μηχανακι που εχει αφησει ο γειτονας εξω απο το σπιτι του,μιλαμε για μηχανακια παρατημενα σε παλια σπιτια, χωραφια κτλ..Μη ψαχνετε να βρειτε ποιος ειναι ο ιδιοκτητης να τον ρωτησετε αν το πουλαει.να στε σιγουροι οτι η απαντηση θα ειναι αρνητικη ειδικα αν πεσετε σε κανεναν με κατοχηκο συνδρομο τοτε θα παρετε ενα πολυ ομορφο Ο Χ Ι. Μη κολατε παρτε οτι θελετε απο παρατημενα,εκτος εαν θελετε ολο το εργαλειο τοτε αλλαζει το θεμα,εκει θα εχετε να κανετε με της αρχες και οχι με τους περιεργους γειτονες.Εχω ρωτησει(γνωστο)μπατσο για το θεμα εκδοση αδειας σε παρατημενο και μου ειπε οτι ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο,(αν δεν ειναι κλεμενο βεβαια)υπαρχουν παραθυρακια,στην ελλαδα ολα μπορουν να γινουν. Εγω το 96 ειχα παρει απ αυτον μια παπια cub 90 και στην αδεια το ειχε glx 50 τωρα πως το εκαναν αυτο μη με ρωτησετε δεν γνωριζω.οποτε για ολα υπαρχουν λυσεις και για τα παρατημενα ακομα.Καλες βολτες να εχετε ολοι σας.
    παρε του σακι σακει γιατι σηκων
    σκον

  9. #324
    Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
    εγω παιδια ξερω ενα πραγμα...οταν βλεπεις ενα εργαλειο να σαπιζει παρατημενο σε καποια γωνια.(ξεχασμενο απ'ολους)πας ενα ωραιο πρωι με 2 3 εργαλεια στο χερι και περνεις οτι μπορεις και θεωρεις χρησιμο.(κοντερ καρμπυλατερ κεφαλη μανετες φαναρια φλας κτλ)Καθαριστετα με λιγο πετρελαιο βαλτετα σε ενα σεντονακι και σε μια κουτιτσα και αφηστετα.να στε σιγουροι οτι θα σας βοηθησουν σε δυσκολες καταστασεις.Εγω οσες φορες το εχω κανει(στο νησι βεβαια)δεν μου εχει πει κανεις τιποτα,απ το να τα παρουν οι τσιγγανοι η ο δημος τα περνω εγω.βεβαια δεν παω στο μηχανακι που εχει αφησει ο γειτονας εξω απο το σπιτι του,μιλαμε για μηχανακια παρατημενα σε παλια σπιτια, χωραφια κτλ..Μη ψαχνετε να βρειτε ποιος ειναι ο ιδιοκτητης να τον ρωτησετε αν το πουλαει.να στε σιγουροι οτι η απαντηση θα ειναι αρνητικη ειδικα αν πεσετε σε κανεναν με κατοχηκο συνδρομο τοτε θα παρετε ενα πολυ ομορφο Ο Χ Ι. Μη κολατε παρτε οτι θελετε απο παρατημενα,εκτος εαν θελετε ολο το εργαλειο τοτε αλλαζει το θεμα,εκει θα εχετε να κανετε με της αρχες και οχι με τους περιεργους γειτονες.Εχω ρωτησει(γνωστο)μπατσο για το θεμα εκδοση αδειας σε παρατημενο και μου ειπε οτι ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο,(αν δεν ειναι κλεμενο βεβαια)υπαρχουν παραθυρακια,στην ελλαδα ολα μπορουν να γινουν. Εγω το 96 ειχα παρει απ αυτον μια παπια cub 90 και στην αδεια το ειχε glx 50 τωρα πως το εκαναν αυτο μη με ρωτησετε δεν γνωριζω.οποτε για ολα υπαρχουν λυσεις και για τα παρατημενα ακομα.Καλες βολτες να εχετε ολοι σας.
    αυτό λέγεται ΚΛΟΠΗ μην το μπαλώνεις με ωραία λόγια

    Το αν ο ιδιοκτήτης είναι στριμένος και με κατοχικό σύνδρομο είναι δικαίωμα του, όπως δικαιωμα του είναι την περιουσία του να την κάνει Ο,ΤΙ γουστάρει, αν θελει να την παρατήσει στο χωράφι του γούστο του και καπέλο του είτε μας αρέσει είτε όχι.

    Το γεγονός ότι κάποιος έχει παρατημένο κάτι και δεν το χρησιμοποιεί δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να το πάρει χωρίς την άδεια του οποτε μην παρακινείς και άλλους να κάνουν αυτό που κάνεις εσύ. Τέλος η μερική κλοπή είναι κλοπή δεν αλλάζει κάτι όταν πέρνεις κάποια εξαρτήματα ή όλο το παρατημένο για το νόμο.

    Προσοχή μιλάω πάντα για τις περιπτώσεις που ο ιδιοκτήτης έχει παρατήσει κάτι στο χωράφι ΤΟΥ, στο παλιό σπιτι ΤΟΥ κτλ όπως ανέφερες παραπάνω.

  10. #325
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2011
    Μηνύματα
    104
    φιλαρακι οπως ανεφερα μιλαμε για εργαλεια παρατημενα και σαπισμενα απο καιρικες καταστασεις και χρονια,δεν μιλαμε για εργαλεια που ειναι εξω απο καποιο σπιτι σε καποια γειτονια.εσυ οταν θα εισαι στο βουνο η σε καποια χωραφια και βρεις ενα παρατημενο εργαλειο δεν θα παρεις τιποτα θα το αφησεις και θα φυγεις;εγω επειδη ασχολουμε με κυνηγι και εχω βρει αρκετα πιστεψεμε παιρνω οτι μπορω,και πηγαινε να διαβασεις το νομο περι κλοπης και μετα γραψε οτι θελεις,
    παρε του σακι σακει γιατι σηκων
    σκον

  11. #326
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
    φιλαρακι οπως ανεφερα μιλαμε για εργαλεια παρατημενα και σαπισμενα απο καιρικες καταστασεις και χρονια,δεν μιλαμε για εργαλεια που ειναι εξω απο καποιο σπιτι σε καποια γειτονια.εσυ οταν θα εισαι στο βουνο η σε καποια χωραφια και βρεις ενα παρατημενο εργαλειο δεν θα παρεις τιποτα θα το αφησεις και θα φυγεις;εγω επειδη ασχολουμε με κυνηγι και εχω βρει αρκετα πιστεψεμε παιρνω οτι μπορω,και πηγαινε να διαβασεις το νομο περι κλοπης και μετα γραψε οτι θελεις,
    κοιταξε απο την μια σε καταλαβαινω γτ ειναι ψυχοπονο να βλεπεις να σαπιζουν μηχανακια και αν εχουν και λιγη ιστορια τοτε ειναι ακομα πιο δυσκολο.

    Αλλα σκεψου να ησουν εσυ στη θεση αυτουνου και να το εβλεπες ξαφνικα χωρις καρμπυρατες, οργανα, πατακια, μανιβελες και δεν ξερω και εγω τι.

    Ναι μεν εσυ δεν θα το ειχες παρατημενο αλλα δεν ξερεις τι μπορει να του ειχε τυχει του ανθρωπου για αυτο ειμαι της αποψης ψαχνουμε οσο μπορουμε τον ιδιοκτητη και μιλαμε με αυτον.

    Το οχι που λες μπορει να ειναι και γτ στο μυαλο του εχει να το αναπαλαιωσει αυτος ή γιατι ηταν του προθειου του ξαδερφου του περιπταρα στη γειτονια που μεγαλωσε χιλιοι δυο οι λογοι που καποιος το θελει.

    Εχω ακουσει ιστορια για ενα παππου απο τα μερη μου που ειχε μια ζουνταπ απο τον πατερα του και ειχε δεθει με το μηχανακι το εχει απο πιτσιρικας και οταν καταλαβε οτι θα αφηνε αυτο τον κοσμο πηρε ενα αλυσοπριονο και την εκοψε σε 3 κομματια.
    Αληθεια ψεμματα δεν ξερω αλλα οταν την ακουσα με εκανε να καταλαβω τι μπορει να σημαινουν τα σιδερα για τον καθε ενα απο εμας.
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  12. #327
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2011
    Μηνύματα
    104
    και κατι αλλο αυτο που κανει ο δημος που τα μαζευει τι ειναι;εμενα το cub μου το πηρε ο δημος το ειχα αφησει ενα χρονο περιπου,διπλα απο ενα σακατεμενο ταουν μειτ σε στενο δρομακι εξω απο το σπιτι μου.και το δικο μου ηταν σε αθλια κατασταση αλλα η πινακιδα ηταν επανω και η αδεια ανανεομενη,περασε το φορτηγακι του δημου και μαζι με το ταουν μειτ πηρε και το δικο μου.οταν σχολασα απο την δουλεια και πηγα σπιτι ειδα οτι ελλειπαν τα μηχανακια χτυπησα στην γειτονισσα και μου ειπε το σκηνικο.Εγω πηγα κατευθειαν στο δημαρχειο με τα χαρτια στο χερι και τους ειπα οτι μαζι με το εγκατελημενο πηραν και το δικο μου.μου ειπαν οτι πρεπει να εχει γινει καποιο λαθοε θα ρωτησουμε τον οδηγο και τον υπαλληλο,και οντως τα ειχαν παρει και τα πηγαν στην χωματερη.εφυγα με τον οδηγο για να μου δειξει το σημειο που το πεταξαν οταν φτασαμε οτι σιδερικο υπηρχε εκει περα ειχε φυγει μπαμ μπαμ απο τους τσιγγανους.Των ρωτησα τωρα τι κανουμε;κι οτι θελω να κανω καταγγελια για το μηχανακι μου,πηγα στα γραφεια και η απαντηση ηταν οτι,ολα τα εγκατελημενα εχουμε διαταγη να πηγαινουν στην χωματερη το μηχανακι σου ηταν στο στενακι παρατημενο ενα χρονο τωρα και οτι περνουσε συχνα το φορτηγακι κι εκανε συστασεις για τα μηχανακια,εμενα ομως δεν με ενημερωσε κανεις.με τα πολλα πηγα στην αστυνομια να το αναφερω,η απαντηση ηταν απ την στιγμη που περασε ο δημος και εκανε συστασεις για τα εγκατελημενα μηχανακια και δεν παρουσιαστηκε κανενας απο εσας εχει το δικαιομα ο δημος να τα μαζεψει........καταλαβες φιλαρακι που μου λες για κλοπη και μ......κιες;αυτο που κανει ο δημος και παιρνει τα εγκατελημενα τι ειναι;
    παρε του σακι σακει γιατι σηκων
    σκον

  13. #328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
    δεν μιλαμε για εργαλεια που ειναι εξω απο καποιο σπιτι σε καποια γειτονια.
    σε αυτό απαντάς μόνος σου:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
    μιλαμε για μηχανακια παρατημενα σε παλια σπιτια, χωραφια κτλ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
    εσυ οταν θα εισαι στο βουνο η σε καποια χωραφια και βρεις ενα παρατημενο εργαλειο δεν θα παρεις τιποτα θα το αφησεις και θα φυγεις;
    Ναι, αν με ενδιαφέρει να πάρω κάτι που βρίσκεται σε ιδιωτική ιδιοκτησία θα ψάξω τον ιδιοκτήτη να τον ρωτήσω αλλιώς θα το αφήσω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
    πηγαινε να διαβασεις το νομο περι κλοπης και μετα γραψε οτι θελεις,
    Βασικά εσύ διαβασέ τον που δεν τον γνωρίζεις και διαφώτισε με και μένα αν θες ώστε να βρω και γω που γράφει ο νόμος ότι υπάρχουν εξαιρέσεις για παρατημένα οχήματα (σύμφωνα πάντα με την δική μας γνώμη αυτό). Γράφει κάπου ότι αν θεωρήσουμε κάτι παρατημένο μέσα σε ιδιωτικό χώρο μας δίνει το δικαίωμα να το πάρουμε όλο ή μέρους αυτού με πρωτοβουλία μας χωρίς να ρωτήσουμε καν τον νόμιμο κάτοχο???? Σε αυτή την περίπτωση η κλοπή δεν ποιάνεται για κλοπή και υπάρχει άλλη λέξη???? Παρακαλώ διαφώτισε με αν μπορείς.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
    Προσοχή μιλάω πάντα για τις περιπτώσεις που ο ιδιοκτήτης έχει παρατήσει κάτι στο χωράφι ΤΟΥ, στο παλιό σπιτι ΤΟΥ κτλ όπως ανέφερες παραπάνω.

  14. #329
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
    καταλαβες φιλαρακι που μου λες για κλοπη και μ......κιες;αυτο που κανει ο δημος και παιρνει τα εγκατελημενα τι ειναι;
    δεν ξερω αν αυτο παει σε εμενα αλλα διακρινω ενα τονο επιθετικοτητας.

    Σου ξεκαθαριζω οτι δεν σου εκανα επιθεση πριν απλα σου ειπα την γνωμη μου.



    Το οτι οι Δημοι κατα τοπους κανουν τρελες μαλακιες το ξερουμε...
    Κανονικα θα επρεπε να σου αφησουν χαρτακι με τηλεφωνο καπου πανω στο μηχανακι για να τους παρεις να τους πεις οτι δεν ειναι παρατημενο.
    Ασε που δεν νομιζω να εχουν δικαιωμα απο την στιγμη που η αδεια ειναι θεωρημενη.

    edit: Δηλαδη αν αντι για το δημο ερχοταν καποιος και σου επερνε με 2.3 εργαλεια το μισο κινητηρα, γιατι το μηχανακι σου ηταν παρατημενο για ενα χρονο θα του εδινες δικαιο?

    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  15. #330
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2011
    Μηνύματα
    104
    το ξανα λεω!!δεν ειπα να παμε και να παρουμε εξαρτηματα απο μηχανακια που ειναι σε γειτονιες και αυλες δεν θελω να παρεξηγηθω μιλαμε για πεταμενα μηχανακια και σακατεμενα εμεις στο νησι εχουμε βρει παρα πολλα τετοια μηχανακια,συγνωμη παιδια αλλα ολλοι τον κανουν και λογικο ειναι .εγω ειχα βρει σε κατι χωραφια ενα σκουριασμενο στρογγυλοφαναρο, ειδα οτι φορουσε 24 καρμπυλατερ σε μετρια κατασταση και το πηρα αυτο ειναι κλοπη;το μηχανακι ηταν εκει 6 χρονια και τα χωραφια δεν ηταν καλλιεργησημα για να πεις οτι το εχει αφησει ο ιδιοκτητης του χωραφιου,ηταν παλια χωρος γυμναστικης και εκπαιδευσης του στρατου,εαν το βρισκατε δεν θα το περνατε ολο;θα ηταν κλοπη αυτο;και πες οτι το ειχαν κλεψει και το ειχαν πεταξει εκει οκ!μιλαμε για 6 χρονια παρατημενο κι εγω πηρα το καρμπυλατερ ειναι κλοπη αυτο;εσεις δεν θα το περνατε;αν οχι τοτε τι να πω!πειτε τοτε οτι το εκλεψα και τελειωσε το θεμα,δεν ξερω τι αλλο να πω!
    παρε του σακι σακει γιατι σηκων
    σκον

Παρόμοια θέματα

  1. Σκοτώνουν τα bagster όταν γεράσουν?
    από HORNET600F στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 18:59
  2. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2006, 08:44
  3. σκοτωνουν τα αλογα οταν γερασουν ;
    από GST στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 17:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF