Σελίδα 28 από 111 ΠρώτοΠρώτο ... 1823242526272829303132333878 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 406 έως 420 από 1663

Θέμα: ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΟΤΑΝ ΓΕΡΑΣΟΥΝ...director cut

  1. #406
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    λαικ! χαχα

  2. #407
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
    Σημερα πηρα τηλ.
    Ναι?

    - Για το RZ προκειται, περασα την Κυριακη, τι θελετε για αυτο το μηχανακι?

    Κοιταξε, λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια...

    3.000 €

    Απο καποιον με μονοκατοικια που το ειχε πεταμενο εκτος και ουτε καν σκεπασμενο με ενα μουσαμα τοσα χρονια, "λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια"...R.I.P.
    Και τι του απαντησες???
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  3. #408

  4. #409
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
    Σημερα πηρα τηλ.
    Ναι?

    - Για το RZ προκειται, περασα την Κυριακη, τι θελετε για αυτο το μηχανακι?

    Κοιταξε, λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια..

    3.000 €

    Απο καποιον με μονοκατοικια που το ειχε πεταμενο εκτος και ουτε καν σκεπασμενο με ενα μουσαμα τοσα χρονια, "λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια"...R.I.P.
    Και συ αχάριστε...τετοια τιμη σου κανει ο ανθρωπος και συ τοσο σκληρος?Πες του ανθρωπου 3500,δεν τον καταλαβαινεις? Μαζευεται οικονομικα πολυ ασχημα ο ανθρωπος αν στη δωσει σε τετοια ξεφτιλισμενη τιμη!!!

    Θα σου ελεγα να τον ξαναπαρεις αλλα αστο καλυτερα...με ανθρωπους που ψαχνουν για κοροιδα μην κανεις δουλειες!

  5. #410
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
    Και τι του απαντησες???
    Επανελαβα το ποσο που ειπε, γιατι πραγματικα δεν πιστευα στα αυτια μου, επισης ενιωσα πολυ ασχημα γιατι καταλαβα οτι με θεωρουσε ψωνιο αλλα με την απολυτη εννοια του ηλιθιου και αυτο φαινεται απο την τιμη που ζητησε...
    "Is this all that's life of my life before me?
    Straitjacket memories? Sedative highs?
    No happy ending like they’ve always promised?
    There’s got to be something left for me."
    ------------------------------------

  6. #411
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Και μετά τι του είπες;

    Μήπως να τύπωνες τη σελίδα του car με τις αγγελίες για rd να πάρει μια ιδέα από τις τιμές; Ότι αυτά που σου ζητάει είναι για μια πλήρως ανακατασκευασμένη μοτοσυκλέτα;
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  7. #412
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ναι γιωργο και μετα? να του την εβαζε στον κ@λο με την μαλακια που θα ακουγε? χαχαχαχα

  8. #413
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Μην στεναχωριέσαι, υπάρχουν παντού ηλίθιοι αυτού του τύπου.
    Οπως είπες κι εσύ επαληθεύεται ο τίτλος του thread.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #414
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, μετά από κάποιο καιρό/χρόνια η μοτο καταλήγει στον παλιατζή
    Give me fuel, Give me fire

  10. #415
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, μετά από κάποιο καιρό/χρόνια η μοτο καταλήγει στον παλιατζή
    Εχω ζήσει ακόμα πιο πετυχημένο. Μια GPZ 400. Επι ενάμιση χρόνο δεν μου την έδινε ο ιδιοκτήτης και σάπιζε στο δρόμο. Μετά από λίγο καιρό αποφάσισε μια τρελή τιμή (είχε σαπίσει τόσο που δεν ξέρω αν θα άξιζε καν ο κόπος) και στο τέλος φώναξε παλιατζή να τη φορτώσει. Όταν ο παλιατζής φόρτωνε του λέω (του ιδιοκτήτη) να την πάρω εγώ να σε βγάλω από τον κόπο? Και την πετάω μετά. Και μου ξαναζήτησε λεφτά!!!! Ο παλιατζής την πήρε ΤΣΑΜΠΑ και έφυγε...!
    2 stroke Sport Touring

  11. #416
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Johnny_Nik
    Εχω ζήσει ακόμα πιο πετυχημένο. Μια GPZ 400. Επι ενάμιση χρόνο δεν μου την έδινε ο ιδιοκτήτης και σάπιζε στο δρόμο. Μετά από λίγο καιρό αποφάσισε μια τρελή τιμή (είχε σαπίσει τόσο που δεν ξέρω αν θα άξιζε καν ο κόπος) και στο τέλος φώναξε παλιατζή να τη φορτώσει. Όταν ο παλιατζής φόρτωνε του λέω (του ιδιοκτήτη) να την πάρω εγώ να σε βγάλω από τον κόπο? Και την πετάω μετά. Και μου ξαναζήτησε λεφτά!!!! Ο παλιατζής την πήρε ΤΣΑΜΠΑ και έφυγε...!
    Σκατόψυχοι...

    Να προτιμούν να πετάξουν κάτι παρά να το δώσουν σε κάποιον που το θέλει...
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  12. #417
    Πριν 2 χρόνια είχα κι εγώ μια ανάλογη ιστορία. Είχα βρει σε ένα δρόμο της Αθήνας, ένα παρατημένο VFR400-nc24 και το ήθελα για να βγάλω πραγματάκια για το δικό μου. Για ανταλλακτικά δλδ.

    Βρήκα τον ιδιοκτήτη του παρατημένου αφήνοντας σημείωμα στο ντεπόζιτό του και με κάλεσε αυτός. Από την πρώτη κουβέντα ήταν φανερό ότι μιλούσα με πίθηκο.

    Τον ρωτάω γιατί το παράτησε, χαλασμένη μίζα λέει. Μίζα ή μπαταρία του λέω; Μίζα επιμένει αυτός. Το ψάχνω το θεματάκι αργότερα στην αυλή μου, ούτε μπαταρία, ούτε κόμπλερ, ούτε μίζα... Το ρελέ μίζας των 5 ευρώ είχε χαλάσει... Δίνω ρεύμα από γερή μπαταρία, γεφυρώνω τις επαφές του ρελέ, και μόνο που δεν απογειώθηκε η μίζα η ''χαλασμένη''... Η δε μπαταρία του, με ένα καθάρισμα και μια καλή φόρτιση, έγινε σαν καινούρια, μπήκε στο δικό μου που χρειαζόταν, και δουλεύει προθυμότατη έκτοτε.

    Κουβέντες ότι νάναι, άρες μάρες κουκουνάρες, μαγκιά κλανιά και κώλος φινιστρίνι, τα μισά καρακραγμένα ψέματα, τάλλα μισά μπανταλομάρες που λένε και οι συμπαθέστατοι Ηπειρώτες.

    Σκεφτόταν να το ξαναφτιάξει, είναι και γαμώ τα μηχανάκια, πόσο αγάπη του έχει...αλλά αυτά στα λόγια γιατί από πράξεις...Ενώ μένει στην πολυκατοικία από πάνω και το έβλεπε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, επί 5 χρόνια, την μπαταρία ΔΕΝ την αποσύνδεσε, το διακόπτη ΝΑΑΑΑ της βενζίνης δεν έκανε 1 δευτερόλεπτο να τον γυρίσει στο OFF να μην γίνει χάλια από τις διαρροές 5 ετών το καημένο... Για σκέπασμα ή άδειασμα της βενζίνης ούτε λόγος φυσικά, εδώ δεν λύνουμε πρωτοβάθμιες εξισώσεις, διαφορικές για αποστολή στον Άρη θα λύσουμε;

    Βάζω κλειδί επί τόπου εκείνο το απόγευμα που το παρέλαβα, γυρνάω και κάνει να ανάψει το λαμπάκι του λαδιού. 5 χρόνια παρατημένο και αυτό και η μπαταρία του, στα στοιχεία της εντροπίας της φύσης... Το λυπήθηκε η ψυχή μου και συνάμα ντράπηκα για το είδος μας.............

    Βλέπω ότι είχε καταργήσει το μοχλικό του επιλογέα ταχυτήτων και είχε βάλει απευθείας μοχλό παπίσιο. Για όσους δε ξέρουν, στο μοντέλο αυτό, αν το κάνεις αυτό, το κιβώτιο μετά δουλεύει ανάποδα. Είναι μια φτηνή και πολύ αξιόπιστη λύση αν για κάποιο λόγο χαλάσει το μαμά μοχλικό π.χ. από πτώση. Τον ρωτάω, δουλεύουν ανάποδα οι ταχύτητες, όχι μου λέει ,γιατί να δουλεύουν ανάποδα, και έψαχνε να βρει κενή μεταξύ 5ης και 6ης...

    Το φέρνει η κουβέντα τι θα κόστιζε να το ξανακυκλοφορήσει, αρχίζω εγώ τα γραφικά τα δικά μου...του λέω για να κυκλοφορήσει, με προσωπική δουλειά δεν θέλει τπτ σπουδαίο, αλλά για να γίνει ΚΑΙ όμορφο θέλει πολλά λεφτά για βαψίματα... Τι τόθελα... Ξεσπαθώνει ο πίθηκος, ''Σιγά μην δώσω λεφτά για βαφειάδες, ΝΑ αυτό που βλέπεις μόνος μου το έχω βάψει, μια χαρά δεν είναι;'' και καμαρώνει για το ''αριστούργημα'' σπρέυ φτηνού και λαδομπογιάς με το πινέλο, που τέτοια χρήση φωτός θα ζήλευε και ο Ντελακρουά...

    Και γιατί μωρέ δεν ασχολήθηκες λίγο του λέω να το προστατέψεις έστω, ''άστα φιλαράκι μου τα έχει φάει το αυτοκίνητο όλα'' και γυρνάει και μου δείχνει ένα ''αυτός-αυτή-και_τα_μυστήρια'' BMW ανοικτό, βαμένο burnazi-RED που κάποτε εκεί παλιά στην εποχή που η Ντενίση ήταν ανερχόμενο μοντέλο, πρέπει νάταν 316, αλλά τούχε βάλει λέει μοτέρ Μ3... Σαν να λέμε πολυτελές ασανσέρ στον στάβλο.

    Σαυτό ''αγάπη'' πρέπει να είχε, πιο πλατωνική όμως, αυτό δεν το είχε πηδήξει...

    http://img295.imageshack.us/img295/3263/0195.jpg

    Εδώ το δύσμοιρο, αφού έχει μεταφερθεί σπίτι μου και έχει φάει ένα πρώτο πλύσιμο. Πολύ αργότερα, το έφτιαξα να δουλεύει, έτσι γιατί το λυπήθηκα, χωρίς να το χρειάζομαι.

    Το κακό δεν είναι ο πίθηκος, ούτε φυσικά το VFR, το κακό είναι ότι το είδος του που σκεφτεται με τόση τσαπατσουλιά σε όλα του, είναι από καιρό τώρα ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ και μας χαρακτηρίζει σαν λαό...

    Να κοιτάμε εμείς να είμαστε καλύτεροι, και να κοιτάξουμε να μεταδώσουμε την καλοσύνη και στα παιδιά μας.

  13. #418
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Τελικά το έφτιαξες; Απ' ότι κατάλαβα στο έδωσε τουλάχιστον...

    Το πίσω RVF είναι; Μήπως έχεις και κόκκινα αυτοκόλλητα επάνω που γράφουν κάτι γιαπωνέζικα;

    Για τις δύο τελευταίες γραμμές +όσα θες!

    Δυστυχώς αυτή την τσαπατσουλιά τη βλέπω συνέχεια γύρω μου. Χαλάει κάτι και αντί να το φτιάξει το ψευτο-φτιάχνει ίσα-ίσα να δουλεύει. Μονωτική, tie-wrap κλπ λες και το έφτιαξε σε επαρχιακό δρόμο με βροχή κάτω από γέφυρα...

    Να διευκρινίσω εδώ, δεν είμαι κατά της πατέντας -το αντίθετο-, ούτε του προσπαθώ να κάνω κάτι φθηνά επειδή δεν μου περισσεύουν. Αλλά το φτιάχνω κάτι όπως-όπως όχι επειδή δεν έχω λεφτά (αυτό το καταλαβαίνω και το δέχομαι), αλλά εξαιτίας νοοτροπίας, ε αυτό με χαλάει πολύ.
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  14. #419
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
    Τελικά το έφτιαξες; Απ' ότι κατάλαβα στο έδωσε τουλάχιστον...

    Το πίσω RVF είναι; Μήπως έχεις και κόκκινα αυτοκόλλητα επάνω που γράφουν κάτι γιαπωνέζικα;

    Για τις δύο τελευταίες γραμμές +όσα θες!

    Δυστυχώς αυτή την τσαπατσουλιά τη βλέπω συνέχεια γύρω μου. Χαλάει κάτι και αντί να το φτιάξει το ψευτο-φτιάχνει ίσα-ίσα να δουλεύει. Μονωτική, tie-wrap κλπ λες και το έφτιαξε σε επαρχιακό δρόμο με βροχή κάτω από γέφυρα...

    Να διευκρινίσω εδώ, δεν είμαι κατά της πατέντας -το αντίθετο-, ούτε του προσπαθώ να κάνω κάτι φθηνά επειδή δεν μου περισσεύουν. Αλλά το φτιάχνω κάτι όπως-όπως όχι επειδή δεν έχω λεφτά (αυτό το καταλαβαίνω και το δέχομαι), αλλά εξαιτίας νοοτροπίας, ε αυτό με χαλάει πολύ.
    Το σωστό να λέγεται, ο άνθρωπος δεν ζήτησε 3000 ευρώ πραγματική αξία, 150 ευρώ ζήτησε κ είπε και ευχαριστώ, σε αυτό ήταν σωστός.

    Κι εγώ δεν έχω κάτι κατά της πατέντας, όταν θα τύχει μια στραβή θα γίνει και η πατέντα, δεν θα κάτσουμε να πεθάνουμε, θα δωθεί μια λύση έστω πατέντα, αλλά ο συγκεκριμένος δεν έκανε καν αυτό, για μηχανάκι που ο ίδιος ''αγαπούσε''. Σκέψου να μην το αγάπαγε δλδ...

    Το ένα πίσω είναι RVF. Όχι, αλλά η φωτό είναι 2 ετών και το RVF δεν μου ανήκει πια, και τώρα φοράει ανθρακόνημα άβαφτο κουστούμι χωρίς κάτι τέτοιο που περιγράφεις.

  15. #420
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Το αγαπούσε το μηχανάκι!
    Τι ωραία κουβέντα…
    Αλλά και τη γκόμενα του την αγαπούσε, και το φαί και τις μπύρες και χίλια δυο πράγματα.
    Όμως το αγαπούσε πραγματικά το μηχανάκι ή απλά του άρεσε να ΛΕΕΙ ότι το αγαπούσε?
    Μεγάλα παιδιά είμαστε και ξέρουμε τι λέμε.
    Γνώμη μου…
    Για να αγαπήσεις ένα μηχανάκι
    ή πρέπει να είναι ΤΟ τρελό, σπάνιο, πανέμορφο μηχάνημα (κι ας μην είναι και δικό σου)
    Ή πρέπει να το ζήσεις.
    Γιατί όταν ζεις καθημερινά ή περίπου με ένα αντικείμενο δένεσαι με κάποιο τρόπο μαζί του.
    Δείτε τους Αλβανούς πχ που ξεκίνησαν ντελιβεράδες και ύστερα έλεγαν «το πρώτο μου παπί» με περηφάνια και πως το έστειλαν Αλβανία στο χωριό να τα φυλάξουν.
    ΤΟ θέμα συντήρηση είναι μια πονεμένη ιστορία στην Ελλάδα. Χειρότερα ακόμα, η νοοτροπία χαλάει-πετάω είναι μια νοοτροπία που έρχεται από Αμερική και κοινωνίες υπερκαταναλωτικές.
    (και άρχιζε να παίζει και στο πρώην Ανατολικό μπλοκ)
    Μόνο που εκεί «κάποιοι» έχουν δουλέψει με οχήματα, είτε σε εργοστάσια κατασκευής, είτε σε συνεργία και το βλέπουν αλλιώς το πράγμα.
    Κάποιοι άλλοι πάλι κάνουν τέχνη και το παλιό όχημα αποτελεί μέρος του ντεκόρ.
    ΠΑΝΤΩΣ οι καινούργιες εταιρίες λένε ότι ο σκοπός είναι να δώσεις μια μεγάλη εγγύηση για κάτι -6 χρόνια πχ- και μόλις λήξει το πράμα να αυτοκαταστραφεί.
    Να γιατί εμείς οι πιο παλιοί λέμε συχνά τη φράση
    -Τέτοια μηχανάκια δε βγαίνουν πια !
    Και άλλα τέτοια χαζά….

    Τεσπά ότι αγαπάς δύσκολα το πουλάς, το πετάς, το παρατάς…

Παρόμοια θέματα

  1. Σκοτώνουν τα bagster όταν γεράσουν?
    από HORNET600F στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 18:59
  2. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2006, 08:44
  3. σκοτωνουν τα αλογα οταν γερασουν ;
    από GST στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 17:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF