Σελίδα 7 από 111 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 1654

Θέμα: ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΟΤΑΝ ΓΕΡΑΣΟΥΝ...director cut

  1. #91
    MORINISTA NEL CUORE! Το avatar του/της hdbiker
    Εγγραφή
    17/03/2006
    Μηνύματα
    229
    αμα καποιο ξερετε οτι ειναι παρατημενο παρα πολλα χρονια και δεν μπορειτε να βρειτε ποιανου ειναι... υπαρχει το δικαιωμα της χρησικτησιας ετσι λεγετε, οπου αν το χρησιμοποιεις για ιδιαν χρηση γινετε νομικα και νιμιμως δικο σου..

    eksigiseto ligo perissotero...me pinakides ktl
    Moto Morini,moto di essere!
    http://morini350hellas.altervista.org/
    www.fisi.tv

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    254
    τιμημενο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	14-11-08_1445.jpg 
Προβολές:	2541 
Μέγεθος:	93,0 KB 
ID:	152846
    mustili

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    Που μπορούμε να μάθουμε περισσότερα για αυτό το δικαιωμα της χρησικτησιας? Στο google δεν μου βγάζει τίποτα...

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Κάνεις καταπάτηση στο χωράφι του γείτονα που έχει φύγει στην Αυστραλία και το δηλώνεις δικό σου. Το χρησιμοποιείς για να φυτεύεις μπιζέλια και άλλα πραγματάκια και εάν μέσα στα επόμενα 10 χρόνια ο γείτονας δεν το έχει αναζητήσει, γίνεται δικό σου. Δες πόσα παραδείγματα βγήκαν τώρα στο φως με το κτηματολόγιο αλλά και το καθιερωμένο κλέψιμο γίνεται από την εκκλησία.

    Τώρα, το να πας να κλέψεις ένα μηχανάκι και την επόμενη να είσαι στην Ασφάλεια για να το δηλώσεις δικό σου, δεν είναι και τόσο φρόνιμο.

  5. #95
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Ο νόμος δεν καλύπτει μηχανάκια απο οτι ξέρω τουλάχιστον, παρα μόνον ακίνητα.
    Επίσης το διαστημα είναι 20 χρόνια, 10 χρόνια είναι μόνο στην περίπτωση που υπάρχει και τιτλος όπου αναφερόταν οτι προήλθε απο χρησικτησία (προ δεκαετίας).
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #96
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dexter
    Που μπορούμε να μάθουμε περισσότερα για αυτό το δικαιωμα της χρησικτησιας? Στο google δεν μου βγάζει τίποτα...
    κανε Google search "πλιατσικο" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Accipere quam facere praestat injuriam

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2008
    Μηνύματα
    127
    ειχαμε αυτην την συζητηση περι χρησικτησιας πριν απο καιρο στο 2strokers και αφου φαγαμε τα λυσσακα μας ρωτησαμε ολον τον κοσμο ακομα και δικηγορους και οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε μαθαμε οτι για μηχανες ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ !!!! οποτε αμα πατε να σηκωσετε καμμια παρατημενη και σας πιασουν τοτε την κατσατε.τωρα δεν ξερω αν καποιος εχει παρατησει μηχανη μεσα στο δικο σας χωρο (αυλη κτλ) τοτε τι γινεται .παντως πινακιδες ή να την δηλωσεις στο ονομα σου παρατημενη μηχανη δεν γινεται .αν καποιος μαθει κατι περισσοτερο ας μας το πει και εμας γιατι ηταν ενα tdr 250 παρατημενο κομπλε χωρις πλαστικα και το μαζεψε ο δημος γαμωτο !!! ματωσε η καρδια μου οταν το ειδα!!.
    παντως πιο ηλιθιους βρισκω τους ιδιοκτητες που τα παρατανε και αμα τους βρεις σου ζητανε λεφτα για να στο δωσουνε αλλιως σου λεει ας το παρει ο δημος.ΔΗΛΑΔΗ ΡΕ ΒΛΗΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ???????:a57: :a57: :a57:
    μου εχει τυχει πολλες φορες και το εχω παραπονο δηλαδη.και να πεις οτι ζητουσαν λογικα λεφτα να πω αντε αλλα ολοι ζηταγαν παπαδες

  8. #98
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis 71
    ΔΗΛΑΔΗ ΡΕ ΒΛΗΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ???????
    :a57: :a57: :a57:
    μου εχει τυχει πολλες φορες και το εχω παραπονο δηλαδη.και να πεις οτι ζητουσαν λογικα λεφτα να πω αντε αλλα ολοι ζηταγαν παπαδες
    ναι δυστυχως...μολις τους πεις πως το θελεις...ξαφνικα το "σκουπιδι" αποκτα αξια!!!
    δεν πιανει χωρο απλα... τη σημερον ημερα ουτε αδερφος σε αδερφο δε δινει τζαμπα
    Accipere quam facere praestat injuriam

  9. #99
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Αυτό ήθελα να γράψω και εγω εδω και 3 σελίδες που κοιταζω το ποστ...

    Γενικά έψαχνα ιδιοκτήτες εδώ γύρω (μενίδι λιόσια) που εχει παρατημένα και πολλοι ειχαν τη διαθεση να τα χαρισουν.

    Πολλοί όμως ζητάνε όντως τα κερατα τους! Προτιμάνε να το έχουν εκει κάτω να σαπίζει παρά να πάρουν 5 φράγκα...

    Και οι περισσότεροι ξέρετε και τον πατέρα μου (ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ)... Θυμάστε και το ΤΕΛΕΙΟ ZZR που ειχε...
    http://server3.uploadit.org/files/grplumer-mikrh.jpg

    Με tecnoflex, υψηλής, vance&hines, corbin κλπ...

    Τωρα ειναι 5 χρόνια κάτω απο το σπίτι, στο πεζοδρόμιο και σαπίζει, μιας και δεν εχει μοτέρ...

    Όταν ηταν να παρω μηχανή, έκανα κινηση να το φτιάξω και να το κρατήσω για πάρτη μου, αλλα οι πινακίδες εχουν κατατεθεί...

    Δε μπορείτε να φαταστείτε ποσο πονάω οταν το βλεπω...
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  10. #100
    H dikia mou istoria einai pio pikri..enas geitonas krataei to parkin gia to amaksi toy me ena Kawasaki ZX-4 sapio alla zwtikhs shmasias gia to alogo mou...den mou th dinei an den toy ferw ena allo sapio pou na tsoulaei gia na vazei thn dikia toy sapila...den yparxoun antalaktika kai katafeygeis se patentes...otan ta vlepeis dipla sou wmos ksereis pws niwtheis??? ta klamata se pairnoun!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	full.jpg 
Προβολές:	2490 
Μέγεθος:	41,6 KB 
ID:	153101
    Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι οτι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι αμφιβολίες..

  11. #101
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Πως στην οργή βρίσκεις τους κατόχους; Υπάρχει ένα vfr 400 ( τη θυμάστε την κούκλα; ) κοντά μου και δε μπορώ να βρω ποιός την έχει.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  12. #102
    Τσεκάρεις πινακίδα & αριθμό πλαισίου και ρωτάς την Ασφάλεια (και καλά) αν είναι κλεμμένο. Πολύ πιθανόν να σου πούνε ποιός είναι ο ιδιοκτήτης
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  13. #103
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2008
    Μηνύματα
    127
    για το ΖΧ 400 δεν βλεπω κανενα προβλημα να βρεις ενα σαπιο να του το πας να παρεις αυτο που θες στην τελικε.
    για το vfr απλα πανε στην τροχαια και πες τους τι ακριβως θελεις .εμενα φιλοτιμηθηκανε και μου ειπαν κατευθειαν τι παιζει .βρηκα και τους ιδιοκτητες και τελικα δεν τα πηρα γιατι ζηταγαν λεφτα .και δεν βλεπω τον λογο γιατι να δωσω εστω και 1 ευρω για κατι που το εχει παρατημενο τοσα χρονια καποιος και θα χρειαστει να πληρωσω και τα τελη κυκλοφοριας .
    καποτε ηθελα να παρω ενα TW 200για την κοπελια μου και ενω του τυπου του ειχαν βαλει ηδη αυτοκολλητο απο τον δημο , ειχε 6 χρονια απληρωτα τελη (6 επι 30=180 ευρακια) ηθελε ενα σωρο επισκευες και ειχε και 72000 χλμ , ζητουσε και 200 ευρω ακατεβατα αλλιως μου ελεγε ας το παρει ο δημος .ακομα και την στιγμη που το φωρτονανε δεν κατεβαινε στην τιμη οποτε :a57: :a57: .τοσο ηλιθιος κοσμος μιλαμε οτι υπαρχει
    για τον φιλο με την μηχανη του πατερα του τωρα.αν εχει παραδωσει προσωρινα πινακιδες και οχι για αποσυρση ,πας τις παιρνεις οτι ωρα θες ,οσα χρονια και να περασουν

  14. #104
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Τσεκάρεις πινακίδα & αριθμό πλαισίου και ρωτάς την Ασφάλεια (και καλά) αν είναι κλεμμένο. Πολύ πιθανόν να σου πούνε ποιός είναι ο ιδιοκτήτης
    Προσπάθησα και μου είπαν οτι όνομα μπορούν να μου δώσουν μόνο αν π.χ. με έχει τρακάρει κι έφυγε χωρίς ν' αφήσει στοιχεία κι απλά είχα συγκρατήσει την πινακίδα του.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis 71
    αν εχει παραδωσει προσωρινα πινακιδες και οχι για αποσυρση ,πας τις παιρνεις οτι ωρα θες ,οσα χρονια και να περασουν
    Έχει αλλάξει η νομοθεσία και η προσωρινή παράδοση ισχύει μόνο για ένα έτος. Με την ολοκλήρωση, είτε παραγράφεται το όχημα, είτε τις παίρνεις και τις ξανά-καταθέτεις (πχ την επόμενη).

Σελίδα 7 από 111 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757107 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σκοτώνουν τα bagster όταν γεράσουν?
    από HORNET600F στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 19:59
  2. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2006, 09:44
  3. σκοτωνουν τα αλογα οταν γερασουν ;
    από GST στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 18:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF