Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Επανεκκίνηση μετα από χρόνια ακινησίας

  1. #1

    Επανεκκίνηση μετα από χρόνια ακινησίας

    Καλησπέρα σε όλους
    Ειμαι μελος του φορουμ αρκετο καιρο αλλα προσφατα αποφασισα να μοιραστω την εμπειρια μου με εσας.

    Από το 1997 και για 20 χρόνια, η μοτοσυκλετα ηταν το κυριο μεσο μεταφορας μου.
    Με τα πολλά, αποχαιρετισα την τελευταια, το 2017, λιγους μερες πριν βγαλω το One way ticket για το Ηνωμενο Βασιλειο.
    Εκτοτε, ζω και εργαζομαι Λονδινο και εχω και μια κορη. Ελλαδα ερχομαστε 2 φορες τον χρονο, μαξιμουμ για 3 βδομαδες. Εχω να ανεβω σε μηχανη, 7 χρονια.
    Ευτυχως το Λονδινο δεν ειναι πολυ φιλικο σε μοτοσυκλετιστες και το δικτυο ΜΜΜ ειναι πολυ καλο, οποτε δεν με πολυενοχλουσε, πολυ...

    Πριν απο λιγες βδομαδες, αποφασισα, να περασω αυτο το καλοκαιρι καβαλα σε 2 τροχους.
    Κοιταζω το σεναριο να παρω κατι απο εδω και να το κατεβασω Ελλαδα, αλλα το θεμα της μεταφορας ποναει (λογω κορης δεν μπορω να την κατεβασω εγω)
    Δευτερη επιλογη ειναι να παρω κατι απο Ελλάδα κατευθειαν με το που ερθω.
    Το μηχανακι θα μεινει και Ελλαδα και θα μπαινει μπροστα 1 με 2 φορες το χρονο, να παιρνει την τζουρα του ο ιδιοκτητης

    Το τι θα αγοραστει ειναι πραγματικα ήσσονος σημασιας, δεν θα ηθελα αυτο το ποστ να γινει πεδιο αντιπαραθεσης για το Α vs B μηχανακι.
    Κυριος μου σκοπος ειναι να μοιραστω την ατελειωτη χαρα που νιωθω αυτην την περιοδο.
    Οταν πεφτουν ολοι για υπνο, μπαινω και κοιταω αγγελιες με δικυκλα που θα ηθελα να περασω το καλοκαιρι μου μαζι τους
    Χανομαι στις επιλογες και μου αρεσει. Ξεκιναω να κοιταω στοχευμενα sports touring (λεμε τωρα) και καταληγω να χαζευω μετα απο χ ωρες, κατι klr και tt
    Περναω ολους τους παλιους μου ερωτες και τους ξανακοιταω με μια πιο ωριμη ματια
    Κοιταω τα πιο καινουρια μοντελα (πραγματικα δεν κοιταζα τιποτα για 7 χρονια) και εκπλησσομαι και ευχαριστα και δυσαρεστα! Γιατι εχω αραγε την εντυπωση οτι καπου στο 2012, αλλαξε αρκετα το styling και εγινε τοσο φουτουριστικο (?)

    Για να καταφερω να βαλω τα κριτηρια μου σε ταξη (ενω η τεστοστερονη μου βαραει σαν σε εφηβο), ξεκινησα να κανω λιστα με το γκαραζ των ονειρων μου. Ποιος ξερει, αν το Μπιτκοιν φτασει τα 4 εκατομμυρια, να εχω ετοιμο το shopping list!
    Εχω ψιλοκαταληξει σε τι κατηγορια, μαλλον θα κινηθω σε παλιο κλασσικο δικυλινδρο (?) streetfighter

    Αναρωτιεμαι αν εχει βρεθει και αλλος σε αντιστοιχη φαση. Εκτεταμενη απουσια απο τη σελα, και μετα να νιωθεις σαν παιδι σε ζαχαροπλαστειο??

    2 πραγματα για μενα, εχω κανει τα χιλιομετρα μου σε γιαπωνεζικα και ευρωπαικα μηχανακια, Αθηνα και επαρχια και ειχα τη τυχη να κανω και ταξιδι εξωτερικο.

    Θοδωρης

    ΥΓ: Ειχα να μπω στο φορουμ 7 χρονια, και ξαναρχισα πριν κανα μηνα, για ζεσταμα! Μετραω μερεες!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Χαιρετώ το ξενιτεμένο μου πουλί και παραπονεμένο .

    Είχα περάσει από αυτή τη φάση το μακρινό '96 - '97, έχοντας αφήσει το μηχανάκι Αθήνα, είχα επιφορτίσει τον τότε νέο πατέρα μου να το βάζει μπρος τουλ. μία φορά την εβδομάδα.

    Από την άλλη, στο μετρό (Αγγλία) έβλεπα διαφημίσεις από ασφαλιστικές καλύψεις σε μηχανάκια και είχε αρχίσει να με τρώει η ιδέα να πάρω κάτι μικρό για να πηγαίνω δουλειά + πανεπιστήμιο (έμενα 5η ζώνη στο Sidcup). Τελικά πήρα αμάξι, συνειδητοποιώντας πως η Αγγλία είναι γενικά αφιλόξενη και για μηχανάκια αλλά και για την ελληνική μου τσέπη.

    Στο δια ταύτα, το μηχανάκι το πούλησα μιας και καθόταν και σε κάθε μου επιστροφή στην Ελλάδα (max 3 φορές το χρόνο) ήθελε συνεργείο (λάδια, καμιά μπαταρία, κανα λάστιχο, κανα κολάρο, πάντα κάτι ήθελε), + ο πατέρας μου δεν την πάλευε να έχει το νου του κάθε φορά να το βάζει μπρος.

    Μήπως η πιο ορθολογική λύση θα ήταν να νοικιάζεις κάτι όταν έρχεσαι ή να πάρεις κάτι ηλεκτρικό; (ντρέπομαι που το λέω..).

    Εναλλακτικά θα τσίμπαγα ένα ονοφάκι 250-350cc για να μην έχω μεγάλα κόστη και μετά τα απαραίτητα μαζέματα (κάθε φορά) θα έπαιρνα τη μικρή, σκηνή και τα σχετικά και θα έφευγα κατευθείαν για τα νησιά.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    689
    Φιλε Θοδωρη καταλαβαινω απολυτα πως νοιωθεις. Ημουν και εγω χωρις μηχανη απο το 2019. Οικονομικοι λογοι και η αναγκη για αυτοκινητο με εκαναν να την πουλησω.

    Πριν 2 μηνες καταφερα υστερα απο αιματηρες οικονομιες να παρω ενα Ktm640 Adventure. Νοιωθω σα μικρο παιδι απο την πρωτη μερα που ξεκινησα να κοιταω αγγελιες μεχρι και τωρα.

    Πάμε στο ψητο τωρα. Αν παρεις μια μηχανη για να τσουλαει 20 μερες το χρονο μακροπροθεσμα θα σαπισει και θα βγαλει χιλιαδυο προβληματα.

    Αυτο δε το λεω τυχαια καθως την εχω πατησει ετσι παλιοτερα με αυτοκινητο που δεν ηθελα να αποχωριστω. Αλλα επειδη καταλαβαινω την καψα σου θα προτεινα και εγω να παρεις ενα παλιο μικρο εντουρακι ή on/off το οποιο και δε θα σε πολυ νοιαζει για το αν παθει κατι και

    θα μπορεις να το φτιαχνεις μονος σου και θα εχει μικρο κοστος σε ανταλλακτικα και συντηρηση. Συν οτι ολα αυτα τα παλια εντουρακια ειναι σκυλια με ολη τη σημασια της λεξης.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    αν θες μηχανακι για 3 εβδομαδες το χρονο καλυτερα να νοικιασεις.

  5. #5
    Πλεον οι επιλογες σε ενοικιαζομενα ειναι παρα πολλες και θα μπορεις καθε φορα που θα ερχεσαι να εχεις και αλλη μηχανη.
    Οσο και να ναι η τιμη του ενοικίου /day , σιγουρα θα σου βγει πιο φθηνα απο τελη ,ασφαλειες , σερβις ,αναλωσιμα ,τυχον βλαβες ή φθορες ...και την αγορα βεβαιως βεβαιως .

    Δεν αξιζει η αγορα στην περιπτωση σου.

  6. #6
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Συν το γεγονός ότι με το νοικιαρικο,δεν θα χάσεις καμιά μέρα των διακοπών σου σιχτιριζοντας και τρέχοντας να βγάλεις άκρη.
    Ωραίοι οι συναισθηματισμοι,μας κρατάνε ανθρώπινους,αλλά να μην έρχονται εις βάρος του ευ ζειν μας.
    Νοικιάζεις, χαίρεσαι, δημιουργείς αναμνήσεις και γιατί όχι προσδοκίες.
    Αν τα οικονομικά φτιάξουν, τα μηχανάκια δεν είναι δα και κότερα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #7
    Ασε που αν δωσεις και κατι παραπανω ,μπορεις να νοικιασεις και dream bikes .

  8. #8
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Μην ξεχνάμε την κατάθεση ασφαλείας στα ενοικιάζομενα.
    Εύχομαι να μην απασχολεί τον φίλο αλλά είναι ένα ποσό που πρέπει να υπολογιστεί.

  9. #9
    Boys and their toys! Το avatar του/της grharris
    Εγγραφή
    07/03/2012
    Μηνύματα
    197
    Καλή σκέψη η επιλογή ενοικίαση αν και δεν γνωρίζω τιμές ούτε το bgt σου.

    Στην περίπτωση που θες να πάρεις δικό σου, εγώ θα σου πρότεινα
    - να πάρεις stands ή μηχανή με διπλό stand καθώς τα λάστιχα δεν πρέπει να πατάνε στο ίδιο σημείο για μεγάλο χρονικό διάστημα
    - ανάλογα τι θα πάρεις, μπορεί να χρειάζεται κάθε φορά που έρχεσαι να του βγάζεις την βενζίνη καθώς η πολυκαιρισμένη σε μερικά μηχανάκια δεν αρέσει καθόλου....
    - Φυσικά θα βγάζεις τους πόλους από την μπαταρία. Μια λιθίου ίσως είναι καλύτερα
    - να βάζεις σιλικόνη ή wd40 σε σημεία που πονάνε από τον καιρό (καλάμια, τσιμούχες, σωληνάκια). Καλή λίπανση γενικά όταν το παροπλίζεις
    Οι Άγγλοι είναι ειδικοί σε αυτό, θα βρεις πολλές πληροφορίες εύκολα.

    Από κόστος, μια ετήσια ασφάλεια πάει περίπου στα 120€ και πες χοντρικά άλλα τόσα τα τέλη κυκλοφορίας για ένα μεγάλο μηχανάκι.
    Μια αλλαγή λαδιών τον χρόνο (εκτός φυσικά αν του γράφεις πολλά χιλιόμετρα όταν έρχεσαι).
    ΚΤΕΟ και Λάστιχα ανά δύο χρόνια (λάστιχα μπορεί και στα 3 χρόνια).

    Όλα αυτά θα σε πάνε για μεγάλο μηχανάκι στα 450 με 500 τον χρόνο χωρίς άλλα έξοδα από αυτά που ανέφερα.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.137
    Την πρωτη φορά που θα έρχεσαι θα αγοράζεις ένα στοχευμένα.

    Την δευτερη φορά θα το χαίρεσαι.

    Μετά θα το βάζεις αγγελία.


    Του χρόνου παλι από την αρχή.
    Εναλλακτικά μπορείς να το πουλάς κάθε 2 χρόνια οπότε η ακινησια δεν θα προλάβει να του κανει κακό.

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thodwras Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους
    Ειμαι μελος του φορουμ αρκετο καιρο αλλα προσφατα αποφασισα να μοιραστω την εμπειρια μου με εσας....

    Από το 1997 και για 20 χρόνια, η μοτοσυκλετα ηταν το κυριο μεσο μεταφορας μου.
    ΥΓ: Ειχα να μπω στο φορουμ 7 χρονια, και ξαναρχισα πριν κανα μηνα, για ζεσταμα! Μετραω μερεες!!
    Το μονο προβλημα που πρεπει να σκεφτεις σε περιπτωση που αγορασεις την μοτοσυκλετα στο ΗΒ ειναι το τι συμβαινει με την ασφαλεια και το ΜΟΤ σε περιπτωση που εχεις μονιμα οχημα με πινακιδες ΗΒ στην Ελλαδα.

    Τα υπολοιπα μαλλον ειναι καλυτερο να το αγορασεις απο το ΗΒ και απο αποψη τιμης αλλα και απο αποψη μεταχειρησης απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη.

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thodwras Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους
    Ειμαι μελος του φορουμ αρκετο καιρο αλλα προσφατα αποφασισα να μοιραστω την εμπειρια μου με εσας.

    Από το 1997 και για 20 χρόνια, η μοτοσυκλετα ηταν το κυριο μεσο μεταφορας μου.
    Με τα πολλά, αποχαιρετισα την τελευταια, το 2017, λιγους μερες πριν βγαλω το One way ticket για το Ηνωμενο Βασιλειο.
    Εκτοτε, ζω και εργαζομαι Λονδινο και εχω και μια κορη. Ελλαδα ερχομαστε 2 φορες τον χρονο, μαξιμουμ για 3 βδομαδες. Εχω να ανεβω σε μηχανη, 7 χρονια.
    Ευτυχως το Λονδινο δεν ειναι πολυ φιλικο σε μοτοσυκλετιστες και το δικτυο ΜΜΜ ειναι πολυ καλο, οποτε δεν με πολυενοχλουσε, πολυ...

    Πριν απο λιγες βδομαδες, αποφασισα, να περασω αυτο το καλοκαιρι καβαλα σε 2 τροχους.
    Κοιταζω το σεναριο να παρω κατι απο εδω και να το κατεβασω Ελλαδα, αλλα το θεμα της μεταφορας ποναει (λογω κορης δεν μπορω να την κατεβασω εγω)
    Δευτερη επιλογη ειναι να παρω κατι απο Ελλάδα κατευθειαν με το που ερθω.
    Το μηχανακι θα μεινει και Ελλαδα και θα μπαινει μπροστα 1 με 2 φορες το χρονο, να παιρνει την τζουρα του ο ιδιοκτητης

    Το τι θα αγοραστει ειναι πραγματικα ήσσονος σημασιας, δεν θα ηθελα αυτο το ποστ να γινει πεδιο αντιπαραθεσης για το Α vs B μηχανακι.
    Κυριος μου σκοπος ειναι να μοιραστω την ατελειωτη χαρα που νιωθω αυτην την περιοδο.
    Οταν πεφτουν ολοι για υπνο, μπαινω και κοιταω αγγελιες με δικυκλα που θα ηθελα να περασω το καλοκαιρι μου μαζι τους
    Χανομαι στις επιλογες και μου αρεσει. Ξεκιναω να κοιταω στοχευμενα sports touring (λεμε τωρα) και καταληγω να χαζευω μετα απο χ ωρες, κατι klr και tt
    Περναω ολους τους παλιους μου ερωτες και τους ξανακοιταω με μια πιο ωριμη ματια
    Κοιταω τα πιο καινουρια μοντελα (πραγματικα δεν κοιταζα τιποτα για 7 χρονια) και εκπλησσομαι και ευχαριστα και δυσαρεστα! Γιατι εχω αραγε την εντυπωση οτι καπου στο 2012, αλλαξε αρκετα το styling και εγινε τοσο φουτουριστικο (?)

    Για να καταφερω να βαλω τα κριτηρια μου σε ταξη (ενω η τεστοστερονη μου βαραει σαν σε εφηβο), ξεκινησα να κανω λιστα με το γκαραζ των ονειρων μου. Ποιος ξερει, αν το Μπιτκοιν φτασει τα 4 εκατομμυρια, να εχω ετοιμο το shopping list!
    Εχω ψιλοκαταληξει σε τι κατηγορια, μαλλον θα κινηθω σε παλιο κλασσικο δικυλινδρο (?) streetfighter

    Αναρωτιεμαι αν εχει βρεθει και αλλος σε αντιστοιχη φαση. Εκτεταμενη απουσια απο τη σελα, και μετα να νιωθεις σαν παιδι σε ζαχαροπλαστειο??

    2 πραγματα για μενα, εχω κανει τα χιλιομετρα μου σε γιαπωνεζικα και ευρωπαικα μηχανακια, Αθηνα και επαρχια και ειχα τη τυχη να κανω και ταξιδι εξωτερικο.

    Θοδωρης

    ΥΓ: Ειχα να μπω στο φορουμ 7 χρονια, και ξαναρχισα πριν κανα μηνα, για ζεσταμα! Μετραω μερεες!!
    Μετα την εκτεταμενη απουσια απ την σελα νιωθεις σαν παιδι σε ζαχαροπλαστειο οσο περιμενεις να το παραλαβεις, την πρωτη μερα εχεις τρελη ταυλα σαν γκολ στο 90 και μετα απ την πρωτη βαρβατη βολτα το σωμα σου, σου θυμιζει πως δεν ειναι για πολλα πολλα πλεον. Παλια βγαιναμε 1η Γεναρη βολτα και τωρα βγηκα με αερα και δεν μπορω να γυρισω τον λαιμο μου μια εβδομαδα και ειμαι 31 στα 32!!!

    Ζουσα 7 χρονια στο βροχονησι και εχω να δηλώσω πως εισαι ήρωας που σκεφτεσαι να παρεις μηχανάκι στο Λονδίνο. Εχει μια τρελή κατρακυλα και προσωπικά δεν θα το ρισκαρα και παρ ολο που μου λειπει το νησι, δεν ερχομαι ουτε για σουκου να δω τους φιλους μου!

    With all that said, ΚΑΝ ΤΟ... ΕΙΝΑΙ ΓΚΑΥΛΑ.

  13. #13
    Καλησπέρα σε όλους
    σας ευχαριστω πολύ για τα σχόλια σας, τα οποία ήταν ως επι το πλειστον σε ορθολογική βάση.
    Panos76, η ατακα σου ''πάντα κάτι ήθελε'' οντως με αγγιξε, αληθεια ειναι!
    Παράβλεψα να αναφερω μια (αρκετα σημαντικη) λεπτομερεια: απο οτι φαινεται σε 2 - 3 χρονια με το καλο θελουμε να παρουμε το δρομο της επιστροφης.
    Όποτε μακρυπροθεσμα, αυτη η μοτο θα επανελθει κανονικα στη ζωη. Η κατασταση θα ειναι λιγο προσωρινή.
    Στο πατρικό μου ευτυχως υπαρχει χωρος σε κλειστο γκαραζ (μαζι με ολα τα σταντ απο προηγουμενες μου μοτο - grharris τοχουμε) και ευτυχως υπαρχουν ακομα φιλοι πισω που θα εκαναν καμια αγγαρεια εν απουσια μου.
    Σας καταλαβαινω αδερφια και σεβομαι τα χιλιομετρα που κανετε και μου θυμησατε το χτικιο του μαστορα.
    Κραταω σιγουρα τα σχολια σας για μονοκυλινδρες επιλογες τις οποιες και θα εξερευνησω.
    Οι λυσεις της ενοικιασης ή αγορας ηλεκτρικης μοτο, ειναι πολυ πρακτικές ισως και να βολευαν υπο αλλες συνθηκες.

    Ιδιαιτερη μνεια θελω να δωσω και να αποδωσω στον TheRegulator o οποιος καταφερε να read between the lines και να δωσει ενα ωραιο κικ στη κουβεντα.
    Τι λετε ρε μαγκες? Λογιστες ειμαστε? Τι συζηταμε εδω? Απο ποτε η μηχανη ηταν η λογικη και φυσιολογικη επιλογή?
    Ειλικρινα το θεωρω το χειροτερο χομπι, σου τρωει πορους, ειναι επικινδυνο, ταλαιπωρει κοκλα και αρθρωσεις κλπ κλπ.
    Αλλά....
    Και για αυτο το αλλά είμαι παλι εδώ, γιατι 'ΕΙΝΑΙ ΓΚΑΥΛΑ'

    Ολο το χρονο ασχολουμαι με προβληματα που δεν ειναι δικα μου σε ενα σπιτι που δεν ειναι δικο μου.
    Η μερα/μερες που θα περναω στο γκαραζ για να την βαλω μπροστα (ναι οκ, για μεχρι 3 χρονια μαξ) θα ειναι τουλαχιστον ψυχοθεραπευτικες.

    Χαιρετισμους απο το Νησι, πιειτε καμια μπυρα Παρασκευη που ειναι!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.137
    3 χρόνια ακινησία (με περιοδική κυκλοφορία) δεν είναι πολύ, ειδικά αν υπάρχει χώρος αποθηκευσης με δυνατότητα προστασίας από τον καιρό.

    Αν δεν εχεις σκοπό να πάρεις κουτα, φέρε από το νησί αυτη που σου αρέσει. Μπορεί να σου βγει ελαφρώς ακριβότερα (στη χειροτερη περιπτωση) λόγω μεταφορικών και τελωνείου, θα ειναι όμως πιο "προσεγμένη".
    Νομίζω αξίζει τον κόπο.

  15. #15
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Αν έχεις κλειστό ιδιωτικό χώρο χωρίς υγρασίες, είτε διατίθεσαι να το βάλεις σε κλειστό ενοικιαζόμενο πάρκινκ. Γίνεται. Όλοι οι κατασκευαστές αναφέρουν την διαδικασία αποθήκευσης. Αν γίνει κατα γράμμα δεν θα έχεις πρόβλημα, όταν το επαναφέρεις.

    Αν είναι να παρατηθεί στο έλεος των καιρικών συνθηκών, καλύτερα οτι πρότειναν οι απο πάνω
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. επιλογη μοτο μετά από χρόνια
    από strat στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2019, 14:24
  2. Επισκευή μετα απο καιρό ακινησίας
    από Angelo_95 στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2018, 13:06
  3. Αναμενοντας την "επιστροφη" μετα απο χρονια...Καλως σας βρηκα!
    από Akalestos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2018, 15:51
  4. Τέλη κυκλοφορίας μετα απο... Χρονια
    από wwtomww στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 11:08
  5. ατυχημα μετα απο χρονια...
    από symvoulos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2008, 15:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF