Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 103

Θέμα: Gsxr 600, 750, 1000 / ΚΑΤΟΧΟΙ ΜΟΤΟ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

  1. #1
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894

    Gsxr 600, 750, 1000 / ΚΑΤΟΧΟΙ ΜΟΤΟ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

    Καλησπέρα GSXRάδες !!!!!!!!
    Είμαι κάτοχος GSXR 750 K2 και έχω πάρει μικρόβιο και δεν θέλω να το πουλήσω γιατί κανένα άλλο δεν μου έχει κάνει τρελό κλικ και δεν βλέπω και διαφορά σε hp στο δρόμο.
    Ενδιαφέρον το βρήκα το 1000 Κ5 που το πήρα στις Σέρρες αλλά
    κάτι δεν μου αρέσει στο πλαίσιο με τις κολλήσεις που έχει στη μέση του σκελετού κάτω από τη μέση του ρεζερβουάρ και με φωτό και προβλήματα που έχω δεί από κομμένα πλαίσια μου έχει κόψει τα φτερά και θέλω να γράψω email με παράπονα και παρατηρήσεις στo εργοστάσιο της SUZUKI japan γιατί εδώ περίπου και ένα χρόνο έχω αλληλογραφία ηλεκτρονική μαζί τους.

    Γι αυτό γράψτε παρατηρήσεις, καλά, στραβά και ανάποδα για οποιοδήποτε από τα ΑΓΑΠΗΜΈΝΑ ΣΑΣ GSXR.
    Ευχαριστώ Νίκος

  2. #2
    κατοχος ενος 750 Κ2 για δυο χρονια, το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ηταν το σασμαν (2α), το οποιο κοστιζει και αρκετα...

    κατα τα αλλα, απλα το τελειοτερο supersport που εχω οδηγησει!!!

    το αντικατεστησα με ενα 1000 Κ4, το οποιο εχει φανταστικο μοτερ, τρομερη ροπη, και ταξιδευει και πολυ ανετα σε σχεση με τα υπολοιπα χιλιαρια. απο προβληματα: ΚΑΝΕΝΑ!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  3. #3
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    το 750 μου έτοιμο για χρήση πίστας....
    :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsxr 750 my baby.jpg 
Προβολές:	2010 
Μέγεθος:	86,6 KB 
ID:	51491

  4. #4
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    το 750 μου για χρήση δρόμου.....

    βάλτε και καμμιά φωτό

  5. #5
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    το 750 μου για χρήση δρόμου.....


    βάλτε και καμμιά φωτό


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsxr 750 my baby.jpg 
Προβολές:	2003 
Μέγεθος:	98,7 KB 
ID:	51495

  6. #6

  7. #7

  8. #8

  9. #9

  10. #10
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Mιας και ανοιξατε το topic παρτε και την δικια μου την κ4 600.ΑΑΑ το προβλημα που ειχα ειναι οτι δεν ειχα προβλημα κανενα με το GSXR μου,ειχα προβληματιστει οταν το πηρα γιατι μου ελεγαν οτι θα σπασει,θα ραγισει σκελετο,θα....,θα.....αλλα δεν τους χαλασε που μαμαει το μοτορι


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00627.jpg 
Προβολές:	1854 
Μέγεθος:	77,6 KB 
ID:	51528

  11. #11
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Και μια γευση απο super bikes!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00575.jpg 
Προβολές:	1830 
Μέγεθος:	52,8 KB 
ID:	51529

  12. #12
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Mιας και ανοιξατε το topic παρτε και την δικια μου την κ4 600.ΑΑΑ το προβλημα που ειχα ειναι οτι δεν ειχα προβλημα κανενα με το GSXR μου,ειχα προβληματιστει οταν το πηρα γιατι μου ελεγαν οτι θα σπασει,θα ραγισει σκελετο,θα....,θα.....αλλα δεν τους χαλασε που μαμαει το μοτορι
    το δικό σου μοντέλο είναι το τελευταίο με σωστό πλαίσιο - κολλήσεις. Δεν κόβει σκελετό γιατί είναι τέλειο το πλαίσιο.
    Από 89-04 δεν είχαν κανένα πρόβλημα.
    Από το 2005 = 1000 κ5 κάνανε λάθος στο πλαίσιο όπως και η Honda και βγάλανε τα πλαίσια με ραφή, κόλληση, κάτω από το ρεζερβουάρ με αποτέλεσμα από πτώση και τα δύο να κόβουν κολλήσεις στην πρώτη γενιά κ5, γιατί το εψαξα πολύ, και στην επόμενη γενιά έχουν αλλάξει τη δομή και ενισχύσει το πλαίσιο και συγκεκριμένα στο κ6 το 600, 750 το είδα. Στο 1000 θέλω να το δώ και θα σας πώ.
    Βέβαια θα μου πείτε: ρε φίλε τι περιμένεις μετά από πτώση να μην κόψει και σε κάποιες περιπτώσεις πλαίσιο ?

    Να κόψει δε λέω αλλά όχι και με απλή πτώση hisiding που έγινε σε αγώνα Edurance το Πάσχα, το θυμάμαι σαν τώρα, και το έβλεπα live στο Eurosport ....

    Ενώ αντιθέτως έχω δεί μπροστά μου στις Σέρρες 1000 κ2 να φεύγει η μοτό με rolling δεξιά αριστερά 3 ή 4 φορές και μία πάνω κάτω και το μοναδικό που έπαθε να στραβώσει το υποπλαίσιο και ένα μικρό αυτάκι του υποπλαισίου να κοπεί και το ΠΛΑΙΣΙΟ ΑΘΙΚΤΟ ? Αυτά ...

    Θέλετε να βάλω καμμιά φωτό από κομμένα Κ5 πλαίσια ?

  13. #13
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Θα το ηθελα να δω κομμενα πλαισια Κ5,γιατι πολλα ακουγονται για αυτα τα μοτορια.ειχα και διαμαχη με φιλους συγκεκριμενα για το θεμα αυτο,δεν ειναι καλο γιατι κοβει σκελετο και εχει πολλη δυναμη και,και,και....:a31: :a31: :a31: Φυσικο ειναι βρε παιδια να κοπει ο σκελετος σε τρακαρισμα μετωπικα με πολλα χιλ τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβετε?δεν ειχα ακουσει ποτε οτι εσπαγε/ραγιζε εν κινηση το πλαισιο απο την πολυ δυναμη!ολα απο τρακαρισματα και στουκες εχουν σπασει!ολα μα ολα τα μηχανακια,(suzuki,yamaha,honda,kawasaki,triumph και δεν ξερω τι αλλα)φυσικο ειναι να σπασουν πλαισιο και λαιμους αν στουκαρουν,μεταλλα ειναι δεν ειναι αφθαρτα οπως και εμεις!!

  14. #14
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Θα το ηθελα να δω κομμενα πλαισια Κ5,γιατι πολλα ακουγονται για αυτα τα μοτορια.ειχα και διαμαχη με φιλους συγκεκριμενα για το θεμα αυτο,δεν ειναι καλο γιατι κοβει σκελετο και εχει πολλη δυναμη και,και,και....:a31: :a31: :a31: Φυσικο ειναι βρε παιδια να κοπει ο σκελετος σε τρακαρισμα μετωπικα με πολλα χιλ τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβετε?δεν ειχα ακουσει ποτε οτι εσπαγε/ραγιζε εν κινηση το πλαισιο απο την πολυ δυναμη!ολα απο τρακαρισματα και στουκες εχουν σπασει!ολα μα ολα τα μηχανακια,(suzuki,yamaha,honda,kawasaki,triumph και δεν ξερω τι αλλα)φυσικο ειναι να σπασουν πλαισιο και λαιμους αν στουκαρουν,μεταλλα ειναι δεν ειναι αφθαρτα οπως και εμεις!!

    Γι αυτό ρώτησα για να μην σοκαριστεί κανείς.

    Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ ΑΝΑΒΑΤΗ

    *ΣΤΑ ΥΠΟΨΙΝ: ΠΛΑΙΣΙΑ ΚΟΒΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟ.
    ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟ DUCATI, YAMAHA ΠΟΛΛΑ, HONDA ΠΟΛΛΑ, KAWASAKI, SUZUKI

    ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΝΟ 1 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΡΑΒΕΙ ΣΚΕΛΕΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΣΤΗ ΔΟΜΗ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΚΡΑΜΑΤΩΝ ΚΛΠ.

    ΕΠΙΣΗΣ: ΟΛΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΣΚΕΛΕΤΟΥ ΣΑΓΡΕ !!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ !!!!

    ΟΠΟΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΑΙ !!!! ΟΛΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ. ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ !!!!!


    2005 Suzuki GSXR 1000 Frame Alert!

    Apparent frame defect may have contributed to crash


    May 21, 2005 While competing in a race for AMA sanctioned Motorcycle Roadracing Club Dan Sallis (MRA #63, AMA Superstock #48) crashed in turn one while Pikes Peak International Raceway. Dan was riding the 2005 1Tail.com Suzuki GSXR when the front simply washed out entering turn one. "I am not sure what happened because I was taking it easy and just cruising. I was comming up on a lapper and setting up to pass him on the outside when the front just went away." said Dan. Dan was in 3rd place when the crash occurred and he had been in running as high as 2nd in the race. Upon taking a closer look at the damaged Suzuki frame it is clear that the weld was inadequate as indicated by the photographs below. The break in right down the middle of the weld. Futhermore, when one takes a closer look at the weld it is clear that the weld had zero penetration for the majority of the welded area. "This all makes perfect sense now. This thing came apart on me at the top of turn one just as I was counter steering at well over 100 miles an hour entering the turn," commented Dan. Current owners of the 2005 Suzuki GSXR 1000 may want to have their frame welds inspected for defects. 1Tail.com will present the broken frame for inspection to the director of roadracing for the AMA at the event at PPIR later today.

    ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΑΠΟ ALTAVISTA

    Η προφανής ατέλεια πλαισίων μπορεί να είχε συμβάλει σε crashMay 21 ..2005 ανταγωνιστική σε μια φυλή για εγκεκριμένη την AMA λέσχη Dan Sallis Roadracing μοτοσικλετών (MRA # 63, superstock AMA # 48) συνέτριψε στη συνέχεια ένα ενώ οι λούτσοι οξύνουν διεθνές raceway. Θ*Δαν οδηγούσε το 2005 1Tail.com Suzuki GSXR όταν έπλυνε έξω το μέτωπο απλά την είσοδο της στροφής μια. "Δεν είμαι βέβαιος τι συνέβη επειδή τον έπαιρνα εύκολο και ακριβώς κρουαζιέρας. Επάνω lapper και ιδρυόμουν για να τον περάσω στο εξωτερικό όταν πήγε μακριά το μέτωπο ακριβώς." εν λόγω Dan. Θ*Δαν ήταν στην 3$η θέση όταν εμφανίστηκε η συντριβή και ήταν στο τρέξιμο τόσο υψηλό όπως 2$ο στη φυλή. Επάνω στο ρίξιμο μιας πιό στενής ματιάς στο χαλασμένο πλαίσιο Suzuki είναι σαφές ότι η συγκόλληση ήταν ανεπαρκής όπως υποδεικνύεται από τις φωτογραφίες κατωτέρω. Το σπάσιμο στο δικαίωμα κάτω από τη μέση της συγκόλλησης. Futhermore, όταν ρίχνει κάποιο μια πιό στενή ματιά στη συγκόλληση που είναι σαφές ότι η συγκόλληση είχε μηά διείσδυση για την πλειοψηφία της ενωμένης στενά περιοχής. "Αυτός ο όλος έχει τέλειο νόημα τώρα. Αυτό το πράγμα ήρθε χώρια σε με στην κορυφή της στροφής ένα ακριβώς όπως ήμουν αντίθετη οδήγηση σε καλά πάνω από 100 μίλι την ώρα που εισάγουν τη στροφή, "σχολίασε Dan. Οι τρέχοντες ιδιοκτήτες των 2005 Suzuki GSXR 1000 μπορούν να θελήσουν να επιθεωρήσουν τις συγκολλήσεις πλαισίων τους για τις ατέλειες. 1Tail.com θα παρουσιάσει το σπασμένο πλαίσιο για την επιθεώρηση στο διευθυντή για το AMA στο γεγονός σε PPIR αργότερα σήμερα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	frame 1.jpg 
Προβολές:	1800 
Μέγεθος:	90,3 KB 
ID:	51542

  15. #15

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Gsxr 600,750,1000 / Katoxoi Moto ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ - ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
    από nktR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 18:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF