Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΕΞΑΤΜΗΣΗΣ!!!

  1. #1
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΕΞΑΤΜΗΣΗΣ!!!

    Καλησπέρα σε όλα τα παιδια..
    Θα σας την ιστορία που μου έτυχε πριν 2 μήνες περίπου και θα σας αφήσω να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα.
    Ήμουν κάτοχος ενος Ζ(το πούλησα πριν 10 ημέρες για χάρη ενός R1 04). Ενα βράδυ όπως γύριζα σπίτι ξαφνικά ακουσα τη μηχανή να κάνει ένα περίεργο θόρυβο -σαν τρυπια εξάτμηση- και αμέσως σταμάτησα να οδηγώ. Ύστερα απο ελεγχο που έκανα διαπίστωσα οτι είχε ξεκολλήσει ο σωλήνας της εξάτμησης που καταλήγει στο τελικό!! Νομίζω που κανενα Ζ δεν πρεπει να εχει βγάλει καποιο τετοιο πρόβλημα. Με αφορμή αυτό το γεγονος αποφασισα να αλλαξω το τελικό με κάποιο aftermarket πράγμα που εκανα. Επειδή η μηχανή εχει εγγύηση αντι/πείας πήγα με την πρώτη ευκαιρία στο μαγαζι που έγινε η αγορά και ανεφερα το γεγονός. Η πρώτη ερώτηση που μου έγινε ξέρετε ποια ήταν? ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΡΒΙΣ? η απαντησή μου ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΗΣΗ?
    Επειδή τη συγκεκριμένη μέρα πήγα στο κατάστημα το Ζ, βλέπει το Ζ με την aftermaket και μου λεει ο ιδιοκτήτης και απο τους μεγαλύτερους εμπόρους kawasaki στην Αθήνα, ΠΟΥ ΞΈΡΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΒΙΔΩΣΕΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΣΠΑΣΕΣ!!! και η 2η κουβέντα του: ΓΙΑΤΙ ΕΒΑΛΕΣ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕΣ ARROW,που εμπορεύεται αυτός. Πραγματικά κατάλαβα οτι το μονο που θέλει αυτός ειναι να ΠΟΥΛΗΣΕΙ! Φεύγω χωρίς να με εχει βοηθήσει. Την επόμενη μέρα τον παίρνω τηλεφωνο για να μου δώσει τον τηλεφωνο της kawaski και αντι να κανει αυτό με ρωτα, ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΣ KAWASAKI,ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΗΣΗ. Υστερα απο προσπαθεια καταφερα να μου δώσει το τηλεφωνο. Πήρα τηλεφωνο και εκλεισα ραντεβού για ελεγχο. Πήγα στη ΤΕΟΜΟΤΟ και εγινε μετά απο ελεγχο που εγινε στην εξάτμηση εγινε αντικατάσταση λόγω αστοχίας υλικού. Οι άνθρωποι ήταν επαγγελματίες. Τη συμπέρασμα βγάζετε εσείς από ολο αυτό?

  2. #2
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Oti eprepe na valeis arrow ρε φιλε ΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙς.......








    Ελα σοβαρα τωρα



    δεν το εχω ξαναακουσει αυτο το πραγμα αλλα αφου η αντιπρωσοπεια στο εφτιαξε τοτε ολα οκ νομιζω


    οσο για τον καταστηματαρχη....δεν ειναι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος


    και αν δεν μασαμε ολοι οπως δεν μασησες εσυ και επεμενες

    τοτε καποτε ισως θα σταματησουν να μας κοροιδευουν
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #3
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΕΓΝΑ!

    και στη kawasaki αλλα και σε μας που παμε και μας κανουν πιπες μεχρι να τους ακουμπησουμε τα φραγκα....


    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Το σωστο θα ηταν να πας κατευθειαν σε ενα εξουσιοδοτημενο και να σου αντικαταστησουν την εξατμιση παντως



    μηπως εχεις καμια φωτο απο το σημειο που εγινε η ζημια?

  5. #5
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Φωτο δεν εχω. Και να ειχα δεν θα φαινόταν γιατί το σημείο που ξεκόλλησε ηταν η κόλληση που γίνεται γύρω-γύρω στο σωλήνα και βρίσκετε στο εσωτερικό του τελικού.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    το εχω ξανακουσει αυτο για τη μαμα εξατμιση. Χαλαρωνουν οι βιδες και απο τους τζογους κοβεται, αλλα η kawasaki την αλλαζει. Μου το ειχαν πει στο 1ο σερβις για να το προσεχω.

  7. #7
    Το έχω πάθει δύο φορές. Την πρώτη έσπασαν τα πριτσίνια που ενώνουν τον σωλήνα με το τελικό και την δεύτερη έφυγε από την θέση της στην ένωση κάτω από τον κινητήρα. Την πρώτη φορά μου άλλαξαν εξάτμιση και την δεύτερη μου άλλαξαν το κομμάτι (ζουάν) που υπάρχει μέσα στον σωλήνα στην ένωση. Και τις δύο φορές ζήτησα αν γίνεται να αλλαχτεί με aftermarket η εξάτμιση αλλά ούτε να το ακούσουν δεν ήθελαν
    Γιώργος

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Προχθες που την επλυνα παρατηρησα οτι κουνιοταν , τελικα ειχε χαλαρωσει η βιδα που ενωνει το τελικο με τους λαιμους κατω απο τον κινητηρα. Το εσφιξα και ολα οκ.

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα στο ταχύμετρο!
    από Harrys στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2007, 13:26
  2. Πρόβλημα στο λεβιέ !!!!
    από LIBYKOS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2006, 02:11
  3. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 09:17
  4. Πρόβλημα στο πίσω λάστιχο...help!!!
    από Xlitos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 10:23
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 12:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF