Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 86

Θέμα: Ιδού η Ρόδος...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    Ιδού η Ρόδος...

    ...αλλά το πήδημα πού είναι?

    Και για να μπώ στο θέμα μου...
    Μερικοί το ξέρουν, στο τέλος αυτής της εβδομάδας την κάνω για Ρόδο, όλο το καλοκαίρι... Για δουλειά βέβαια αλλά θα έχω χρόνο (και χρήμα ) να κάνω τις τσάρκες μου!
    Internet δεν ξερω ακόμα άν θα έχω και θα μου λείψετε φανταστικοί μου συμφορουμίτες (σλουρπ-σλούρπ) αλλά θα σας "τσεκάρω" πού και πού!
    ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ, πληροφορίες για το νησί γιατί μέχρι να τα μάθω από μόνος μου θα έχει περάσει το καλοκαίρι κι εγώ ακόμη θα ψάχνω! 'Οχι πως δεν θα τις κάνω τις εξερευνήσεις μου (μιας και τα νησιά είναι το φόρτε μου) αλλά...
    Πείτε μέρη, πείτε γνωστούς, πείτε για φαί, πείτε για ποτό, πείτε καμμιά παραλία περίεργη, πείτε καμμιά διαδρομή καλή, πείτε για εντουράδα, πείτε αν θα έρθετε, πείτε αν θέλετε να παραμείνω εκεί να ησυχάσετε...

    Σημείωσις: Η Africana μου θα έχει χωμάτινα φρέσκα λάστιχα και ο εντούρο-εξοπλισμός θα είναι μαζί μου!


    Thanks everyone 4 da tips!

    Με εκτίμηση

    DimChios




  2. #2
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Καλα να περασεις ΔηΛητρακη και το Φθινοπωρο τα ξαναλεμε!


    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της one
    Εγγραφή
    31/05/2006
    Μηνύματα
    28
    Πιο συγκεκριμένα τι θέλεις; Να μπορέσω να σε βοηθίσω.

  4. #4
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Δηλαδη τελικα απο τη Ροδο εισαι???
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  5. #5
    Τυχεράκια Μήτσο !

    Γιατί να μη με στέλνουν και μένα σ'ένα υποκατάστημα της εταιρίας στη Χαβάη ;;
    Επειδή δεν υπάρχει δηλαδή ; Στείλτε με εμένα κι όλο και κάτι θα βρω να κάνω για να δικαιολογήσω το μισθό μου !



    Λίγα πράγματα θυμάμαι απ'τη Ρόδο αφού υπηρέτησα εκεί μονο 4 μήνες. Άσε που την έβλεπα μόνο με το μακαρόνι μέσα απ'το στρατόπεδο..
    Ενδεικτικά θα σου πω το Φαληράκι, περιοχή με πολύ τουρισμό, θάλασσα και αμέτρητες ξανθούλες στο χρώμα του φραπέ χωρίς γάλα και τη Λίνδο, ένα πολύ όμορφο χωριουδάκι με έναν τεράστιο λόφο δίπλα στη θάλασσα και ένα παλιό κάστρο να καμαρώνει για την ύπαρξή του στην κορυφή, μαγεία !

    Έχει και καζίνο και γήπεδο του γκολφ τυχεράκια αφού όπως είπες θα έχεις και χρήμα !

    Το σίγουρο είναι πως θα προλάβεις να τη δεις ολόκληρη όσες φορές θελήσεις, έχει πολλές ομορφιές και το διάστημα που θα βρίσκεσαι εκεί είναι αρκετό για να τη χορτάσεις !

    Καλό σου καλοκαίρι !!

    Και φρόντισε να πάρεις ένα λαπτόπ να μη χαθείς απ'το φόρουμ, ακούς ;




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	smilley beach.gif 
Προβολές:	848 
Μέγεθος:	31,3 KB 
ID:	50845

  6. #6
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Υπαρχουν παραλιες ελαφρως απομονομενες αλλα δυστυχως η μνημη μου με εχει προδωσει εδω και πολυ καιρο......

    Φαληρακι παιζει για ξυνυχτι, τουριστριες και τπτ μπομπες.....

    για φαι... εγω υπηρετησα στα Μαριτσα και κατι ταβερνακια στα απο πανω χωρια μπορω να πω οτι ηταν καλες λυσεις (αν και ημουν χορηγος και ευεγερτης στις πιτσαριες και σουβλατζιδικα του νησιου)

    Καλα να περασεις και μη φοβασαι... δε θα σου λειψουμε αφου... θα ερθουμε!!!!!

    (πλακα πλακα ειναι στις προτασεις διακοπων η Ροδος αν και ισως προτιμηθει Κρητη-επτανησα)






    υγ: δηΛητρηηηηηηηηηηη με κοροιδευει ο πορνολυκος!!!!!!!!



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leipsippos
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    122
    Λοιπον : Αν θες την ησυχια σου εστω και λιγο ξεχνα Ροδο, Φαληρακι, Παραδεισι, Αφαντου (εκει ειδικα βραζει το καλοκαιρι), Κολυμπια και Λινδο. Ειναι ωραια αν θες να δεις κοσμο αλλα σε καποια φαση παραγινεται το κακο απο τον χαμο.
    Στην παλια πολη παρε χαρτη και απεφυγε την Πυλη του Αγ.Φανουριου και το εσημερι γιατι εχει πολλη ζεστη, δεν φυσαει στα σοκακια και η πετρα αναβει. Αξιζει και μια βολτα στην ταφρο, μπαινεις απο το λιμανι στα 100 μαγαζια, στα ταξι.

    Πηγαινε πεταλουδες για εκδρομουλα και Λινδο για παγωτο. Περνα και απο την Παναγια Τσαμπικα, οχι για προσκυνημα , πλα να δεις τους χιλιαδες λουομενου και οτι μπορεις να φανταστεις απο ...ξερεις τι!
    Στη Ροδο παρε το δρομο πισω απο την ΑΣΤΕΡ και πηγαινε μεχρι την ακρη του λοφου να θαυμασεις την θεα. Επισης στην δυτικη πλευρα υπαρχει ο Φιλερημος , ενας βραχος στην ουσια που γινοταν παλια αναβαση, ειναι ωραια και στην κορυφη εχει ενα διαδρομο μεσα στο πευκο με σκηνες απο την βδομαδα των παθων (ιταλοι κατακτητες γαρ) που οδηγει σε ενα μεγαλο σταυρο με καταπληκτικη θεα στα δυο αεροδρομνια της Ροδου, Παραδεισι και Μαριτσα.

    Στα δικα μας τωρα, πρακτικα το νησι εινα το απολυτο τουριστικο θερετρο στον ανατολικο αξονα απο Ροδο μεχρι Λινδο και δυτικα απο Ροδο μεχρι το Αεροδρομιο. Υπαρχει νεος δρομος που συνδεει Παραδεισι με Φαληρακι για πιο συντομα αλλα ειναι και ψιλοεπικινδυνος το βραδυ γιατι ειναι απο τα λιγα μερη που μπορουν να ανοιξουν τα φτιαγμενα τους οι τσαμπικοκαγκουρες!

    Η ουσια ειναι στα υπολοιπα μερη τα οποια για νησι ειναι αρκετα, ο πιο απλος δρομος ειναι δεξια απο Κολυμπια για 7πηγες και Αρχιπολη που μετα σε βγαζει Σορονη, στα δυτικα.

    Απο την Λινδο και κατω με μηχανη ειναι πιο ωραια μεχρι το Πρασονησι. Το βουνο ονομαζεται Εμπωνας και εχει και φραγμα, για εκει δεν σου λεω τιποτα βρες τα μονος σου, οι Ροδιτες (aka Tsampikoi) πανε συχνα για βολτα και τους αρεσει.

    Το τσαμπικοι, δεν τους αρεσει σαν παρατσουκλι αλλα χε***κα. Το εχουν σαν μικρο ονομα ομως,ουτως η αλλως, και ανδρικο και γυναικειο, οποτε δεν δικαιουνται να μιλανε!

    Λεπτομερειες: Ειναι Η Αρχαγγελος και ΤΑ Μαριτσα, ΤΑ Αφαντου , ΤΑ Τριαντα. Τα μερη ειναι ειτε θυληκο, η (πολη) Ροδος, ή ουδετερο πλυθηντικο, τα (μερη του ) Αφαντου. Ειδικα το τελευταιο λεγεται ετσι γιατι δεν φαινεται απο την θαλασσα, ειναι αφαντος, αφου!

    Το νησι γενικα ειναι μεγαλο, εχει αποστασεις γενναιες να κανεις με μηχανη, μην κολλησεις στα πολυ τουριστικα γιατι θα χασεις ενα μεγαλο μερος, πηγαινε κατω απο την Λινδο οποτε μπορεις, ειναι σαν Βορεια Αφρικη εκει το καλοκαιρι και βαλε και καμια φωτο στο σαιτ γιατι εχω καιρο να παω και το εχω ξεχασει. Για κλαμπ κλπ δεν σου λεω γιατι περι ορεξεως...

    ΥΓ Πηγαινε μια μερα σουρουπο στην πλατεια με το συντριβανι στην παλια πολη και ανεβα στις σκαλες, ειναι σαν να πηγαινεις πισω στον χρονο οταν δυει Ηλιος και φιανονται μονο οι σκεπες, το τζαμί, το ρολοι, και φωτιζεται σιγα σιγα η πλατεια και τα μαγαζια.

    Σου ευχομαι να περασεις καλα.

  8. #8
    ...και πο 'σαι,
    ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ YARIS!!!
    (Θα έχει και πολλά rent a car εκεί... )
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  9. #9
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Α ρε Δημητράκη, πόσοι από δω μέσα σε ζηλεύουμε !

    Δουλειά και άραγμα σε νησάκι, ότι πρέπει !

    Να περάσεις καλά, να εξερευνήσεις όλο το νησί και να φροντίζεις τις τουρίστριες ακούς ! ?

    Μέχρι πότε θα είσαι, παίζει Αύγουστο να κατέβω Σύμη (μέσω Ρόδου..)

    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    crs, εσένα δεν σε προσκαλώ γιατί ξέρω! Καλά να είσαι!

    οne θα σου στείλω το κινητό μου (ή στείλε εσύ το δικό σου) να τα πούμε από κοντά και να πιούμε και καμμιά μπύρα!

    rsp, σε ΣΚΙΣΩ ΡΕ! από Κέρκυρα είμαι...Στην πραγματικότητα Αλβανός λαθρομετανάστης στην Κέρκυρα όταν ήμουν 4 ετών!!!

    Makis206 προτιμώ να μου τα φάνε οι Σκανδιναβές και οι τραγουδίστριες, παρά τα καζίνα και τα Golf, Saxo, vtec και λοιπά τούρμπο ντίζελ ιντερκούλερ... :rotflmao:

    adam, τις απομονωμένες ρε περιμένω να μου πεί κάποιος! Φαληράκια και τα σχετικά τα ξέρω κι εγώ που είμαι απ τη Θάσο! Αλλά εσύ ξεχνάς και μόνο άν κάποιο πιπίνι σου κλείσει ραντεβού θυμάσαι!

    Leipsippos, σε ευχαριστώ πολύ! Είσαι κατατοπιστικότατος! Είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που δεν τρελένονται για τη φασαρία! Την "ψάχνω" και λίγο... Πού τα ξέρεις όμως όλα αυτά? Απ' τη Χίο είσαι? :rotflmao:

    Stergios69, ΦΤΟΥ ΚΑΚΑ!!!

    Nik0s, φτύστε με ρε μη με ματιάξετε!!! Θα μεταφέρω το μύνημά σου στις τουρίστριες! Φροντιστήριο enduro θα τους κάνω! Μέχρι τέλος Αυγούστου θα είμαι εκεί...

    ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ!!!

    Βαζω τα "μωρα", εσείς βάλτε τις μπύρες, τα ξενοδοχεία, τα κλάμπ, τις ξαπλώστρες και ό,τι άλλο χρειάζεται χρήματα! Εγώ είπαμε...βάζω το μπλα μπλά!


  11. #11
    Ασχετο μελος Το avatar του/της Druuna
    Εγγραφή
    06/03/2005
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    [B]crs, εσένα δεν σε προσκαλώ γιατί ξέρω! Καλά να είσαι!

    Αχα!! τετοιος φιλος εισαι λοιπον που ξεχνας την φιλη σου?
    Καλα βρε επειδη του crs ΔΕΝ του αρεσει η θαλασσα εγω θα την πληρωσω?

    Προσκληση για μενα δεν εχει?

    Ενταξει, θα το θυμαμαι αυτο!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    victi vincimus.....


    Το δεντρο για να φτανει μεχρι τον ουρανο πρεπει να εχει ριζες στην κολαση........

    Nietzsche


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
    Αχα!! τετοιος φιλος εισαι λοιπον που ξεχνας την φιλη σου?
    Καλα βρε επειδη του crs ΔΕΝ του αρεσει η θαλασσα εγω θα την πληρωσω?

    Προσκληση για μενα δεν εχει?

    Ενταξει, θα το θυμαμαι αυτο!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    Είδες ότι απάντησα ΜΟΝΟ σε όσους έγραψαν εδώ! Τις προσκλήσεις ΤΩΡΑ τις τυπώνω! Θα αποσταλούν με πμ και τα στοιχεία μου!!!

    ΑΝΤΕ, σταμάτησα τα παράπονα εγώ που ώς ταυρος δικαιούμαι και άρχισες εσύ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Ασχετο μελος Το avatar του/της Druuna
    Εγγραφή
    06/03/2005
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Είδες ότι απάντησα ΜΟΝΟ σε όσους έγραψαν εδώ! Τις προσκλήσεις ΤΩΡΑ τις τυπώνω! Θα αποσταλούν με πμ και τα στοιχεία μου!!!

    ΑΝΤΕ, σταμάτησα τα παράπονα εγώ που ώς ταυρος δικαιούμαι και άρχισες εσύ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Αμα ειν' ετσι τοτε νταξ'.....

    victi vincimus.....


    Το δεντρο για να φτανει μεχρι τον ουρανο πρεπει να εχει ριζες στην κολαση........

    Nietzsche


  14. #14
    TO 1o πραγμα που πρεπει να προσεχεις φιλε μου, ειναι οι ροδιτες οδηγοι,και ιδιαιτερα τα μικρα φορτηγα!!! βιαζονται απιστευτα να παραδοσουν διαφορα(τσιγαρα, αναψυκτικα εφημεριδες κ.α)και κανουν διαφορα στο δρομο.ιδιαιτερη προσοχη και με τους ξενους που νοικιαζουν μηχανακια ΧΩΡΙΣ διπλωμα και τσακιζονται κατα δεκαδες καθε καλοκαιρι.Ας περασουμε τωρα στα ωραια
    Αν και οι προηγουμενοι φιλοι εχουν πει τα περρισοτερα εγω θα σου προτεινα να πας για μπανιο στη παραλια του χωριου Γενναδι,πεντακαθαρη και με βοτσαλο.αλλη μια καλη εκπληκτικη παραλια ειναι αυτη του χωριου ,κιοταρι και αυτη πολυ καθαρη και ησυχη.μην παραλειψεις να πας στο ενυδρειο το οποιο ειναι μεσα στη πολη.Οσο για νυχτερινη ζωη στη ροδο μη περιμενεις και πααααααρα πολλα καθως τα περρισοτερα μαγαζια ειναι προσαρμοσμενα στο αγγλικο στυλ.αν θες να δεις κοσμο της προκοπης πηγαινε παλια πολη,κοντα στο μοναδικο συντριβανι που υπαρχει εκει,θα βρεις γ....τα μπαρακια.αν πας φαληρακι βραδυ να ξερεις οτι θα εισαι μειονοτητα καθως υπαρχουν σχεδον μονο αγγλοι εκει και αν εισαι με γυναικα καλυτερα να το αποφυγεις.κατα τα αλλα το νησι ειναι κορυφαιο(εγω παω καθε καλοκαιρι) εχει γαματες παραλιες και ωραιες διαδρομες για μηχανη.

    Υ.Γ.Να πας οπωσδηποτε στις εφτα πηγες(και να περασεις και το τουνελ που υπαρχει εκει.

  15. #15
    Αγαπητέ DimKastellorizo.. :rotflmao: :rotflmao:

    Πραγματικά είσαι τυχερος γιατί η ρόδος είναι μεγάλο νησί και θα έχεις πολλά να δεις χωρίς να βαρεθείς...

    Ενδεικτικα σου λέω οτι μια εβδομάδα που είχα κάτσει διακοπές το '03 έκανα περίπου 1000 χλμ...

    Γενικώς στα 12νησα περασα δύο από τα ωραιότερα καλοκαίρια της ζωής μου...

    Για Φαληράκι ξέρεις κι εσύ, όπως όλος ο κόσμος.. Απλά οι "sexy bitches" που θα δεις να γυρνάνε έξω απο τα μπαρ και να σου χαμογελάνε να ξέρεις οτι είναι πληρωμένες (κράχτες) από τα μαγαζιά (πιάνει όμως )

    Στην είσοδο της παλιάς πόλης υπήρχε ένας τυπος με ένα μικρο Βαν που έφτιαχνε σπιτικό παγωτό. Αν υπάρχει ακόμα να το τιμήσεις!

    θα ανέβεις στο Monte Smith που είπε ο Leipsipos είναι φοβερό μέρος...

    Να πας στην παραλία Anthony Quinn...

    Να πας ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στη Σύμη (ημερήσια εκδρομούλα)

    Και στη Χάλκη

    Και στο Πρασσονήσι

    Και στο Καστελλόριζο, την εσχατιά της Ελλάδας

    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΡΧΟΝΤΑ!!!

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ιδού οι πολιτισμένοι....
    από LIBYKOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2007, 13:41
  2. Crf H Yzf ιδου το διλλημα....
    από asimas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 15:39
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 21:09
  4. Λάτρης Μηχανής και ΗΥ; Ιδού η λύση!
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2006, 22:21
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 14:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF