Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Τι μηχανάκι να αγοράσω?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2006
    Μηνύματα
    3

    Τι μηχανάκι να αγοράσω?

    Γειά σας παιδιά. Είμαι νέος ...50 χρ (Χα χα) και νέος οδηγός μοτοσυκλέτας. (Αυτοκίνητο οδηγώ 32 χρόνια). Δεν έχω μηχανάκι (μόνο ένα 50 αρι) και θέλω να αγοράσω ένα γύρω στα 600 κ εκ μαζί φυσικά με τον αναγκαίο εξοπλισμό για ταξίδια και εκδρομές (κυρίως σε άσφαλτο). Έχω σκεφθεί το suzuki vstrom 645 κ εκ. Τι με συμβουλεύετε να πάρω και με τι εξοπλισμό?

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της KLX
    Εγγραφή
    05/06/2006
    Μηνύματα
    49
    εχεις παρει ποτε μηχανη μεγαλου κυβισμου η μηχανη με συμπλεκτη??

  3. #3

    Re: Τι μηχανάκι να αγοράσω?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από rpas
    Γειά σας παιδιά. Είμαι νέος ...50 χρ (Χα χα) και νέος οδηγός μοτοσυκλέτας. (Αυτοκίνητο οδηγώ 32 χρόνια). Δεν έχω μηχανάκι (μόνο ένα 50 αρι) και θέλω να αγοράσω ένα γύρω στα 600 κ εκ μαζί φυσικά με τον αναγκαίο εξοπλισμό για ταξίδια και εκδρομές (κυρίως σε άσφαλτο). Έχω σκεφθεί το suzuki vstrom 645 κ εκ. Τι με συμβουλεύετε να πάρω και με τι εξοπλισμό?
    Καταρχας καλωσηρθες,

    Πρωτον ποιες μηχανες σου αρεσουν, ετσι για να καταλαβουμε το γουστο σου, 600 κυβικα υπαρχουν πολλες μηχανες που ειναι για ταξιδια και εκδρομες

    και δευτερον ποσα χρηματα εισαι διατεθειμενος να ξοδεψεις?


  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2006
    Μηνύματα
    3
    Ευχαριστώ για το καλώς όρισμα και για τις απαντήσεις. Δεν έχω οδηγήσει ποτέ μηχανή με συμπλέκτη (εκτός από τη μηχανή της σχολής οδηγών (τώρα κάνω μαθήματα). Τα χρήματα που θέλω να ξοδέψω είναι μέχρι 9000 χιλ ευρώ περίπου. Εμφανισιακά μου αρέσουν οι μηχανές τύπου street με f αλλά ξέρω ότι για την ηλικία μου (50χρ) θα πρέπει να πάρω κάτι πιο ευκολοοδήγητο και αργό. Το Vstrom μου το προτείνει κάποιος φίλος και θα το προτιμούσα σίγουρα αν είχε ABS. Ευπρόσδεκτη κάθε γνώμη που θα με βοηθήσει ν αποφασίσω.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Honda CBF με ABS ίσως...?
    Καλώς ήρθες πάντως

  6. #6
    Πολυ καλη ιδεα το CBF.Πιο χαμηλη μηχανη απο το Vstrom.Ποιο καλο το τετρακυλινδρο για ταξιδια.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  7. #7
    Οτι μηχανη και να διαλεξεις , ολα τα μοντελα ειναι αξιοπιστα.Προτιμησε οντως να εχει ABS (να ξερεις οτι η επομενη γενια V-Strom ερχεται με ABS) .
    Κανε μια λιστα με τις μηχανες που σου αρεσουν και σε βολευουν στο σωματοτυπο σου.
    Κανονισε Test Ride για ολες .


    Παρε οποια σου αρεσει πιο πολυ σαν πιο ολοκληρωμενη εικονα.
    Παρε επισης καλο εξοπλισμο (στα περισσοτερα μαγαζια δινουν δωρα της ξεφτιλας-καλυτερα ενας καλος συναγερμος στην μηχανη και μια μεγαλυτερη εκπτωση στην τιμη και τα αλλα τα διαλεγεις μονος σου) για την δικη σου ασφαλεια.

    Καλως ορισες και απο εμενα..

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2006
    Μηνύματα
    3
    Ευχαριστώ για τις γνώμες που διατυπώσατε. Αρχίζω και σκέπτομαι περισσότερο το HONDA CBF 500 ABS. Να είστε καλά και πάντα να οδηγείτε με σύνεση και ασφάλεια.

  9. #9
    Εδώ και μια βδομάδα απέκτησα το CBF-600S. Είναι ένα πολύ ευκολοδήγητο μηχανάκι, χαμηλό ώστε να πατάνε και τα δύο πόδια κάτω, τουλάχιστον στην αρχή νομίζω πως θα σου χρειαστεί !

    Έχει τη ζελατίνα του που ρυθμίζει και στο ύψος, ότι πρέπει για ταξίδια !

    Και το 500άρι θα σε βολέψει πάρα πολύ, το 600άρι όμως νομίζω πως έχει αυτό το "κάτι παραπάνω" που λένε.

    Ότι και να αποφασίσεις, σου εύχομαι να το ευχαριστηθείς όσο επιθυμείς με πολλά πολλά ευχάριστα χιλιόμετρα !

    Καλωσήρθες στο Moto.gr !




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cbf600s black.gif 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	19,8 KB 
ID:	51526

Παρόμοια θέματα

  1. τι μηχανακι να παρω?
    από alex56 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 139
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2011, 14:28
  2. Τι μηχανακι να παρω??? help
    από 1ronMa1den στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2009, 00:15
  3. Τί κράνος να αγοράσω????
    από burgy650 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2008, 11:34
  4. Τι μηχανάκι να πάρει ο devils ??
    από byron στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 20:04
  5. Τι μηχανάκι να διαλέξω??
    από lantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2008, 15:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF