Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: Aprilia RS 250

  1. #1

    Cool Aprilia RS 250

    Ξεκινάω αυτήν την συζήτηση για να διαπιστώσω αν η μηχανή αυτή είναι εφάμυλη της φήμης της ή αν τελικα λόγω προβλημάτων κατέληξε να είναι ένα ευρωπαίο rgv-συμβόλαιο με τους μηχανικούς... πάντως όπως και να έχει εξακολουθεί να είναι απο τα ονειρεμενα μηχανακια που παντα γουσταρω να βλεπω στο δρομο !!!:rotflmao:

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175
    Panakrivo,2xrono me oti synepagete auto...lefta na exeis mpolika kai na to exeis san paixnidi

    Still omos koukli kai po8os


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bf3447b7-0744-e3e5-1ffe667f8e861f9f.jpg 
Προβολές:	2052 
Μέγεθος:	19,6 KB 
ID:	51464
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  3. #3
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Πολυ μου αρεσει!!! Ειχα αρχισει να ψαχνω κι εγω ενα τετοιο για μενα, απο οτι λενε χαρισματικη μοτοσυκλετα για την πιστα.
    Δεν ξερω ομως τι προβληματα βγαζει...
    Σε λιγο θα βγαλει RS 550 με κινητηρα απο τα RVX-SVX 5.5 για να καλυψει το κενο του 250. Φανταζομαι θα εχουν το ιδιο εκπληκτικη συμπεριφορα!!!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  4. #4
    το 550 λενε οτι θα κτυπαει τα r6 cbr gsxr το ειχα διαβασει στο ιντερνετ. Σε οτι αφορα στην φωτο ειναι το "καθαρο" αγωνιστικο πιστας οχι το κλασικο που βλεπουμε στους δρομους... αυτο που εχω υποψην φοραει μοτερ απο rgv με μικρες τροποποιησεις απο την μαμα aprilia που λενε οτι ειναι κ αξιοπιστο απο την αλλη ηθελα να δω αν καποιος το εχει να μας πει αν κολαει κτλ...

    πχ εγω με xt εχω παει θεσσαλονικη και γυρισα απροβληματιστος...κατι τετοιο γινεται με rs???

  5. #5
    α επισης ηθελα να πω οτι σε ενα τευχος του 97 στο μοτο εχει σε ιταλικες πιστες συγκριση gsxr 750 thunderace vtr rs250 και σε καποιες κλειστες πιστες το rs εκανε χρονο καλυτερο απο 1000αρι... οχι βεβαια σε οσες ειχανε μεγαλες ευθειες....(ε ειπαμε οχι κ ετσι ):rotflmao:

  6. #6
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    δειτε και μερικες φωτο:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rs 250 4.jpg 
Προβολές:	2034 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	51477
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  7. #7
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    εδω η replica του doctor!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rs 250 rossi `99 3.jpg 
Προβολές:	2025 
Μέγεθος:	26,5 KB 
ID:	51478
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  8. #8
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    3


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rs 250 with jolly moto exhaust_2001.jpg 
Προβολές:	2150 
Μέγεθος:	91,6 KB 
ID:	51479
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  9. #9
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Ελπιζω το RS 550 να ειναι αξιος συνεχιστης του 250 γιατι θελω να ειναι το επομενο μηχανακι μου!!! μην πεσουμε κατευθειαν στα μεγαλα ss και μας φανε...
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  10. #10
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από leonis_lj
    α επισης ηθελα να πω οτι σε ενα τευχος του 97 στο μοτο εχει σε ιταλικες πιστες συγκριση gsxr 750 thunderace vtr rs250 και σε καποιες κλειστες πιστες το rs εκανε χρονο καλυτερο απο 1000αρι... οχι βεβαια σε οσες ειχανε μεγαλες ευθειες....(ε ειπαμε οχι κ ετσι ):rotflmao:
    Ακριβως αυτο που ειχα διαβασει στο ΜΟΤΟ: ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΗ στην πιστα!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  11. #11
    αχ οι φωτος ειναι καλες αλλα αμα μπεις στοwww.moto.it και ψαχτεις θα βρεις τοση αερογραφια που θα καταλαβεις!!! τελικα δε μαθαμε το μηχανακι αξιζει ή το περνεις και το κολας? εγω το θελω για 2ο μηχανακι οχι για καθε μερα... αλλα πχ μια κοντινη αποσταση την εχω?

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175
    To 125 exei 4.500 euroudakia

    Fadasou poso 8a pigenei to 250ari...
    Pragmatika an to xrhma gia sena den einai provlima tote parto...

    Apla pistevo oti einai tsampa ta lefta na ta dwseis gia ena 250 dixrono thn wra pou to mellon tous einai xlwmo..
    Me to idio poso perneis mia motosykleta pou 8a exei ligotero kostos sidirisis kai an pa8ei kati den 8a travas ta malia sou



    http://www.gorgolis.gr/aprilia.htm
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  13. #13
    ρε παιδια, μιλαμε για ενα μηχανακι που γεννηθηκε μονο για την πιστα. οποτε αν δεν τη βγαλει καθαρη στη διαδρομη αθηνα-θεσσαλονικη, καλα θα κανει....

    απο τη στιγμη λοιπον που μιλαμε για πιστα , νομιζω οτι το κοστος συντηρησης του ειναι αρκετα χαμηλοτερο απο οποιοδηποτε τετραχρονο...και ειναι και εξισου αποτελεσματικο, ειναι και πιο διασκεδαστικο....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  14. #14
    Φιλε μου σορρυ δεν ειμαι κ ο καλυτερος γνωστης αλλα εχω την αισθηση οτι 20 γυροι σπασμενοι σε πιστα ειναι πολυ μεγαλυτερη καταπονηση αποτι ενα ταξιδακι με σταθερα 150 και ενδιαμεσες στασεις... τουλαχιστον ετσι νομιζω αν κανω λαθος διορθωσε με ακομη δεν εχω δει καποιον κατοχο να μας στειλει μηνυμα να μας διαφωτισει πχ καποιος που το εχει απο 1998 και ξερει καλα...να μας πει πως του συμπεριφερεται κ πως ανταποκρινεται...

  15. #15
    οσο ανεβοκατεβαινουν οι στροφες του μοτερ, δε φοβασαι τιποτα. γενικα, τα διχρονα μοτερ καταπονουνται οταν για πολυ ωρα δουλευουν σταθερα σε υψηλες στροφες. τωρα βεβαια στην περιπτωση που κολλησει (που θα γινει καποια στιγμη) η επισκευη του ειναι πολυ οικονομικη.

    για λεπτομερειες βεβαια, θα πρεπει να περιμενουμε καποιον κατοχο, η καποιον γνωστη του αντικειμενου.......
    ΑΝΤΩΩΩΝΗΗΗΗΗ
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Part Number για Aprilia RS 250
    από rc31 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2006, 12:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF