Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: LC4 & Presige , διαφορές ???

  1. #1
    ... WILL RACE FOR FOOD Το avatar του/της valam
    Εγγραφή
    29/06/2005
    Μηνύματα
    76

    LC4 & Presige , διαφορές ???

    - Γεια χαρα σε ολους και καλο καλοκαίρι...

    Γνωρίζει κανένας φιλος τις διαφορες του Prestige με το απλο LC4 ?????

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xaris_sm
    Εγγραφή
    09/09/2004
    Μηνύματα
    202
    Οι διαφορες ειναι εμφανισιακες πιο πολυ π.χ σχεδια-αυτοκολητα-πλαστικα...και ισως καλυτερες ζαντες



  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thander
    Εγγραφή
    07/10/2005
    Μηνύματα
    142
    και κάτι χούφτες...αυτά πάνω κάτω

  4. #4
    διαφορες με το six days???
    παλι στα πλαστικα κτα χρωματα?
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thander
    Εγγραφή
    07/10/2005
    Μηνύματα
    142
    γιες!

  6. #6
    οπως λεει ο xaris_sm κι ο thander με τη διαφορα οτι δεν εχει αλλες ζαντες, διαφορετικα στεφανια εχει (μαυρα). Ολ αυτα αναφερονται στα μοντελα 05-06.

    οσο για το 6-days... ενα επετειακο κοστουμι δεν ηταν? (κιτρινο-μαυρο) Δε νομιζω οτι ειχε καποια αλλη διαφορα

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mtsop
    Εγγραφή
    19/10/2004
    Μηνύματα
    281
    Υπήρχε και ένα σε μπλέ Six days

  8. #8
    :off topic: γιατι δεν μου ανοιγει το www.dukeclub.gr ????
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    :off topic: γιατι δεν μου ανοιγει το www.dukeclub.gr ????
    Μην το παίρνεις προσωπικά,σε κανέναν δεν ανοίγει....
    'Εχουμε ένα μικρό προβληματάκι.....σε λίγες μέρες θα είμαστε και πάλι on-air!

    (ή τουλάχιστον έτσι ελπίζουμε!!!)

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xaris_sm
    Εγγραφή
    09/09/2004
    Μηνύματα
    202
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    :off topic: γιατι δεν μου ανοιγει το www.dukeclub.gr ????

    συντομα παλι κοντα σας


  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Γειά σας, δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic για να θέσω το ερώτημα... Είμαι νέος οδηγός (2 χρόνια παπί) και σκέφτομαι να ανέβω σε on-off/motard. Στα υπόψιν αρχικά Yamaha MT-03, Honda FMX 650 kai BMW F650GS. Τελευταία καλοβλέπω και το LC4, αλλά ακούω ότι τα ΚΤΜ είναι λίγο "περίεργα" μηχανάκια, πιο απαιτικικά σε εμπειρία και ικανότητες και πιο "αλήτικα". Οδηγώ κυρίως στην πόλη (και σε περιοχές με κακό οδόστρωμα, γι' αυτό με ενδιαφέρουν on/off δυνατότητες) και κοντινά ταξίδια. Η τιμή μου φαίνεται λογική (στα 6500-7500 βράζουν όλα). Έχει κανένας άποψη, ιδίως αν το πήρε σαν δεύτερη μηχανή και του βγήκε ΟΚ;

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mtsop
    Εγγραφή
    19/10/2004
    Μηνύματα
    281
    Για διαμάχες το βλέπω να πηγαίνει αυτό....

    Όλα τα μηχανάκια μια χαρά είναι.
    Τα LC4 απλώς θέλουν λίγο παραπάνω φροντίδα σε σχέση με τα άλλα που αναφέρεις, λαδάκια κάθε 2500 χλμ, αλλά φροντίζουν να σε ανταμοίψουν με το παραπάνω.
    Τώρα για τα ταξιδάκια, σε πάει ανάλογα με το πόσο αντέχει ο ποπός σου.

    Πάντως το πιο τουριστικό είναι το BMW απ' όλα. Το πιο σπορ είναι το ΚΤΜ. Υπάρχουν πάρα πολλές συζητήσεις για να δεις περισσότερα σχόλια.

    Πάρε αυτό που σου αρέσει περισσότερο

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
    Γειά σας, δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic για να θέσω το ερώτημα... Είμαι νέος οδηγός (2 χρόνια παπί) και σκέφτομαι να ανέβω σε on-off/motard. Στα υπόψιν αρχικά Yamaha MT-03, Honda FMX 650 kai BMW F650GS. Τελευταία καλοβλέπω και το LC4, αλλά ακούω ότι τα ΚΤΜ είναι λίγο "περίεργα" μηχανάκια, πιο απαιτικικά σε εμπειρία και ικανότητες και πιο "αλήτικα". Οδηγώ κυρίως στην πόλη (και σε περιοχές με κακό οδόστρωμα, γι' αυτό με ενδιαφέρουν on/off δυνατότητες) και κοντινά ταξίδια. Η τιμή μου φαίνεται λογική (στα 6500-7500 βράζουν όλα). Έχει κανένας άποψη, ιδίως αν το πήρε σαν δεύτερη μηχανή και του βγήκε ΟΚ;
    Προσωπικά νομίζω ότι συγκρίνεις ανόμοια πράγματα... (BMW - LC4)...

    Εχουν τελείως διαφορετική φιλοσοφία... Το LC4 ΔΕΝ είναι φτιαγμένο για να κάνεις μεγάλες διαδρομές (σε σχέση με τα BMW-FMX-MT3... εκτός και αν έχεις κ#λο από ατσάλι... )

    Είναι πιό απαιτιτικό από όλα τα άλλα ... αλλά σίγουρα σε αποζημειώνει και με το παραπάνω...

    Τώρα για μέσα στην πόλη... χμμμ.. εγώ προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ, θεωρώ ότι το σκοτώνεις (εκτός βέβαια αν πηγαίνεις "μαλιοκούβαρα" πράγμα το όποίο ούτε αυτό ΔΕΝ το συνιστώ...)

    Τώρα άν σου αρέσει, "κράτα" το παπί αν σε παίρνει οικονομικά για να μετακινήσε μέσα στην πόλη και "χτύπα" το... εγώ δεν το μετάνιωσα καθόλου. Το μηχανάκι (ΚΤΜ prestige) είναι ΟΛΑ τα λεφτά!!!

    Ελπίζω να βοήθησα...


    Have a nice day...
    "It is better to die on your feet than to live on your knees!"--Emiliano Zapata

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Οκ thanks both για τη βοήθεια... I think i'll pass... Το παπί πάει για σκότωμα, αν είχα σκοπό να το κρατήσω δε θα μπαινα στα έξοδα να πάρω μηχανή. Μάλλον για το ΜΤ03 πάω που μου αρέσει και περισσότερο εξωτερικά και χρηστικά (μια ΧΤ ουσιαστικά με καινούριο σασί και τροποποίήσεις για περισσότερη άνεση στην πόλη), αλλά περιμένω ακόμα επειδή είναι καινούριο μοντέλο να δω πως θα βγει... και μήπως βγάλει και η Honda κάτι αντίστοιχο το 07 (που τη θεωρώ πιο αξιόπιστη).

    Να σας πω την αμαρτία μου... μου πρωτομπήκε η ιδέα ότι και το LC4 μπορεί να είναι στα μέτρα μου όταν είδα να το καβαλάνε 2... γκόμενες που΄έρχονταν για καφέ. Αλλά φυσικά δε λέει κάτι αυτό, μπορεί να οδηγούν 10 χρόνια ή να τρέχουν και σε αγώνες (girl power )

Παρόμοια θέματα

  1. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  2. εξατμιση για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 10:10
  3. Διαφορές Transalp '03-'04
    από jtoros στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2004, 10:13
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF