Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: τρέχει κανείς απο εδω πέρα;

  1. #1
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148

    τρέχει κανείς απο εδω πέρα;

    για να επανέλθω στην πάλαι ποτέ ακμαία φυσική μου κατάσταση έχω (ξανά)ξεκινήσει τρεξιματάκι. Αρχή ήταν ο γύρος της Αθήνας 8χλμ, έπειτα έχω θεσπίσει ένα 8άρι στα μέσα της εβδομάδας και διαλλειματική σ ή κ. Γυμναστήριο τρείς φορές την εβδομάδα, όπερ σημαίνει 5 προπονήσεις σύνολο.
    Αλήθεια αν τρέχετε, πείτε κανένα καλό μέρος (πχ Πεντέλη). Είδος προπόνησης και τί δουλεύει σε εσας κτλ.
    κ..


    μην το &^$%^*&% το τόπικ.
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  2. #2
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    στο αλσος ν σμυρνης παω 3-4 φορες την βδομαδα ...αμα σε περνει απο αποσταση ...ελα ...

    γαλατσι αμα σε βολευει στο αλσος ...εχει εκτος απο το μεγαλο γυρω(ασφαλτος) και στιβο στο γηπεδο ποδοσφαιρου..

    προτημεισε χωμα κατω ειναι καλυτερο για τα γονατα και στην αρχη μην μπλεξεις με πολλες ανηφορες κατηφορες

    ξεκινα στην αρχη με 20λεπτα απο τα οποια το πρωτα 5 και τα τελευταια 5 λεπτα θα ειναι στο 40-50% και ενδιαμεσα 50-60% μετα απο μηνα ισως και λιγοτερο ..εσυ το κρινεις πας σε 30λεπτα και καθοριζεις το ρυθμος σου.. διατασεις πριν και μετα ....και βαρη τις ενδιαμεσες μερες ...



    αν εισαι στα κιλα που σε ειδα τελευταια ...ξεκινα με περισσοτερο αεροβιο και λιγοτερα βαρη ...και κομενα τα ξιγκια και τα ξυδια

    καλη προπονηση
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  3. #3
    ελα ρε πας αλσος Ν.Σμυρνης!!!

    εγω το σταματησα τον Οκτωβρη, λογο ελλειψης χρονου και γιατι εκλεινε και δε προλαβαινα
    τωρα με πειρε η κατω βολτα και δεν εχω δοκιμασει,
    αλλα πηγαινα οταν εκανα προπονηση για μαραθωνιο που ειχα τρεξει ....παλιαααααα

    πολυ καλη διαδρομη μιας και συνδυαζει ανηφορο-κατηφορα και δε σε κουραζει οπως το γηπεδο μιας και ειναι μεγαλος ο κυκλος

    αν το παρω αποφαση και ξεκινησω παμε και παρεα, μιας και η παρεα βοηθαει

    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της KLX
    Εγγραφή
    05/06/2006
    Μηνύματα
    49
    Υπάρχει και το Πεδίον Του Άρεως (ή Αρεος?? )

    ειναι αρκετά μεγάλο η περιφερεια του ειναι κοντά στα 7χλμ
    δύο κύκλους να κάνει και είσαι οκ

    αν είναι να τρέξεις στο πεδιον του αρεως πες μου και μένα

  5. #5
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ο γυρος ειναι 800μ οποτε 5 χλμ ειναι μια χαρα για συντηρηση 3 φορες την βδομαδα ...τωρα το καλοκαιρι με τις ζεστες ισως και λιγοτερο ...δεν παμε για μαραθωνιο λεμε
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KLX
    Υπάρχει και το Πεδίον Του Άρεως (ή Αρεος?? )

    ειναι αρκετά μεγάλο η περιφερεια του ειναι κοντά στα 7χλμ
    δύο κύκλους να κάνει και είσαι οκ

    αν είναι να τρέξεις στο πεδιον του αρεως πες μου και μένα
    Εκεί είναι και το Δέλεαρ για να αναπληρώσεις τα χαμένα υγρά μετά με μπύρες

    Στα σοβαρά τώρα και'γω ξεκίνησα άλσος Ν.Σμύρνης αλλά με χτύπησε ο αχίλλειος και το παράτησα... τώρα πρέπει να είμαι ΟΚ λέω να ξαναδοκιμάσω (πιο χαλαρά)

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
    ελα ρε πας αλσος Ν.Σμυρνης!!!
    :a028: ....me too....last year ομως.

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της KLX
    Εγγραφή
    05/06/2006
    Μηνύματα
    49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    [B]Εκεί είναι και το Δέλεαρ για να αναπληρώσεις τα χαμένα υγρά μετά με μπύρες
    Υπάρχει και το PARK ή Green Park?? δεν θυμάμε αν θές να φάς καμια πάστα να πάρεις ότι έκαψες και κάτι παραπάνω

  9. #9
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    @GST
    στη μοίρα είχα ρίξει αμέτρητα χιλιόμετρα στην παραλία (άμμος), αλλά ήταν πρίν 7 χρόνια και ήμουν 92 κιλά.
    Τώρα τελευταία το μέτρησα στα 99, καλά είναι - άστα. Παραταύτα προφανώς και δεν θεωρούμαι παχύς (όσοι με ξέρουν το επιβεβαιώνουν και αυτό γιατί ο μυικός ιστός είναι βαρύτερος απο το λίπος, είναι και 190 εκ η αφεντιά μου)
    @Ruijin
    Για γαλάτσι το βλέπω πρόσφορο - μένω χαλάνδρι - έχει και αρκετό πράσσινο + οτι έχει κατι kick ass ανηφορίτσες
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  10. #10
    ρε σεις τελικα θα βρεθουμε ολοι οτι παμε στο αλσος Ν.Σμυρνης μου φαινεται

    και το πανω μερος απο το Καλλιμαρμαρο ειναι καλο για τρεξιματακι οσοι μενουν κοντα

    παντως οσοι ενδιαφερονται να κατεβουν και σε κανενα αγωνα, οχι απαραιτητα μαραθωνιο, αλλα σε 10αρι, 20αρι, αφου κανουν σε ταπητα ή χωμα προπονηση καλο ειναι να κανουν καποια χλμ και σε ασφαλτο για να συνηθηζουν τα ποδια στους πιο εντονους κραδασμους της ασφαλτου.
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  11. #11
    ένα άλλο καλό μέρος για όσους δεν έχουν πρόβλημα με την άσφαλτο είναι η πολυτεχνειούπολη. Καλό μήκος, με αρκετές εναλλαγές σε ανηφόρα-κατηφόρα, πράσινο, σχετικά λίγη κίνηση τα σκ.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
    ρε σεις τελικα θα βρεθουμε ολοι οτι παμε στο αλσος Ν.Σμυρνης μου φαινεται
    Εμ τι ???
    Μονο εσυ νομιζες οτι ειχες μπανίσει εκεινη την μελαχρινούλα με το μπλε κολλάν και τα μαλάκια που τα πιάνει ψηλα ???

    Πλάκα-πλακα...η "θεα" στο παρκο αξίζει για πολλούς γυρους.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sporky
    @GST
    στη μοίρα είχα ρίξει αμέτρητα χιλιόμετρα στην παραλία (άμμος), αλλά ήταν πρίν 7 χρόνια και ήμουν 92 κιλά.
    Τώρα τελευταία το μέτρησα στα 99, καλά είναι - άστα. Παραταύτα προφανώς και δεν θεωρούμαι παχύς (όσοι με ξέρουν το επιβεβαιώνουν και αυτό γιατί ο μυικός ιστός είναι βαρύτερος απο το λίπος, είναι και 190 εκ η αφεντιά μου)
    δεν σε ειπα παχυ ρεεεε απλα αν θες προπονηση για μηχανη κανοντας περισσοτερο αεροβιο ..βελτιωνεις και τα κιλα ανα ιππο ....παντως το να κανεις 2 4αρια την βδομαδα ειναι καλυτερα πιστευω απο 1 8αρι χλμ ....τουλαχιστον πανω μου εχει καλυτερα αποτελεσματα ...

    αντε καλο ιδρωμα...
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead


    Πλάκα-πλακα...η "θεα" στο παρκο αξίζει για πολλούς γυρους.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    το κακο ειναι οτι ειναι μεγαλος ο κυκλος και χανεσαι,

    αλλα υπαρχει λυση, αν και δε το εχω κανει.... τρεχεις προς την αντιστροφη πορεια
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    ....παντως το να κανεις 2 4αρια την βδομαδα ειναι καλυτερα πιστευω απο 1 8αρι χλμ ....
    σαφεστατα!!!!!!!!!!!

    και προπαντων κρατα ενα ρυθμο σταθερο και ας ειναι και αργος
    ξεκινας με 4αρια οχι απαραιτητα 2, αν εχεις χρονο κανε και 4 προπονησεις την εβδομαδα
    προσπαθησε μονος σου να ανεβεις χλμ και οχι ενταση την 2η ή 3η εβδομαδα
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μένει κανείς από εδώ Αμερική?
    από idomeneas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2010, 17:54
  2. orizonta.... από εδώ και πέρα...
    από xrlantz στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2009, 05:02
  3. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2008, 02:28
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 15:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF