Σελίδα 106 από 108 ΠρώτοΠρώτο ... 65696101102103104105106107108 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.576 έως 1.590 από 1615

Θέμα: Gsr600...!

  1. #1576
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Καλά το gladius μην το πολυβάζετε σαν επιλογή. Στατιστικά και μόνο ποτέ δεν παίζουν πάνω από 3-4 αγγελίες σε όλη την Ελλάδα.

  2. #1577
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τα GSR.
    Πάιζει να είναι το γυμνό στα κάτω από 4 χιλιάρικα που συναντώ πιο συχνά σε αγγελία.
    Βλέπω πολλά στο car για πούλημα από 2-4 χιλιάρικα, με 50k (καλά λέμε τώρα) μέχρι και πάνω από 100k χιλιόμετρα, ανάλογα την χρονολογία και την κατάσταση.
    Διαβάζω για καταναλώσεις από 6lt έως και 10lt.
    Γενικά έχω την αίσθηση, μπορεί να κάνω λάθος, ότι σαν να θέλουν οι ιδιοκτήτες να τα ξεφορτωθούν και δεν φεύγουν.
    Έχω παρκαρισμένα κάνα δυο, πάνω από 4-5 μήνες.
    Oldfarts never die

  3. #1578
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Επικροτείς την αγορά τετρακύλινδρου 15ετιας από νέο σχετικά αναβάτη;;; Έπαθες τίποτα;;;










    Πλάκα κάνω ε. Γαμάτο το gsr ένα από τα τελευταία με το μαύρο πλαισιο και την μονόχρωμη σέλα θα το γούσταρα πολύ.
    Παρασυρθηκα απο την αγαπη μου γι αυτο το μηχανακι ,και δεν ειδα την προυπηρεσια του νεου.Οντως ειναι μεγαλο και παρακινδυνευμενο το βημα,απο 15 αλογα σε 100 αλογα.Βεβαιως ειναι μεγαλο το ''παιδι '' οποτε ας αποφασισει με ωριμοτητα.Απο την μακροχρονη (20ετια)στα διαφορα φόρα,εχω πλεον (προσφατα) κατασταλλαξει οτι ,σχεδον κανεις,(αμα του αρεσει κατι)δεν αλλαζει γνωμη οτι και να πουν οι αλλοι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #1579
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Επειδή όντως τα 90 άλογα μου φαίνονται πολύ ακραίο άλμα ισχύος όσο detuned και να είναι ο κινητήρας του gsxr στο gsr, μάλλον το αφήνω όσο και αν με τσιγκλησε σαν πρόταση... Μου φαίνεται θα κοιτάξω από κοντά τα 1-2 sv 2005-2006 που μου κίνησαν το ενδιαφέρον αν υπάρχουν ακόμα σε κανα μήνα που θα έχω λογικά το δίπλωμα στα χέρια μου αλλιώς με βλέπω για το παλιό καλό τρανσαλπακι και μάζεμα πιο ήρεμων και βατών χλμ ώστε να πάω σε κάτι πιο σπορ όταν θα έχω μαζέψει κασερι και περισσότερη εμπειρία..
    Τελευταία τροποποίηση από asxetost; 14/11/2023 στις 12:36.

  5. #1580
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Διόρθωσε με αν κάνω λάθος ή αν χάνω κάτι, από μια μικρή έρευνα που έκανα δεν βρήκα πολλά διαθέσιμα sv εκτός από 2-3 επιλογές χρονολογίας πάνω κάτω 2000-2005 και τα υπόλοιπα απο 2021 και μετά που ακουμπάνε θεό λιγάκι οι τιμές..
    Μια ματιά έριξα σαν sv 650 και νομίζω ότι δεν βλέπεις τον κύριο όγκο των αγγελιών.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Καλά το gladius μην το πολυβάζετε σαν επιλογή. Στατιστικά και μόνο ποτέ δεν παίζουν πάνω από 3-4 αγγελίες σε όλη την Ελλάδα.
    Το ακούω συχνά, τα στατιστικά δεν μας απασχολούν, γνωρίζεις ότι έχει κάποιο θέμα;
    Αν είναι πέστο να κοστολογηθεί και να συνεχίσουμε.

    Σε άλλη περίπτωση το ,gladius είναι απλά το μεταγενέστερο sv σε καλύτερες τιμές και με πιο αστείο φανάρι..

  6. #1581
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Ας ξεθαψουμε μια φορά ακόμα τους σκελετούς από τις ντουλάπες του φορουμ.
    Είμαι σε φάση που βγανω το απεριόριστο με προτερη εμπειρία 7 χιλ χλμ(1 χρόνο χοντρικά) με varadero 125 σε αστικό περιβάλλον.
    Σε γενικές γραμμές κοιτάζω για κάτι πιο ήρεμο, τύπου τρανσαλπ 600-650, 700 το πολυ. Καθημερινή χρήση 50 χλμ συνολικά πήγαινε έλα στη δουλειά ( Κηφισός από ύψος άνω Πατησίων μέχρι Ποσειδώνος στο ύψος της Γλυφάδας τέρμα) και θα ήθελα να κάνω και βολτουλες μακρινές, καθώς δεν υπάρχουν και οι τρελές υποχρεώσεις προς ώρας, τα σκ.
    Έχω ψιλοτρελαθει με το gsrαράκι, το κοιτάζω και το ψάχνω μέρες τώρα και όσο βλέπω και διαβάζω για αυτό τόσο πιο πολύ μου αρέσει.
    Θεωρείτε οτι είναι εντελώς δολοφονικό για αναβάτη με εμπειρία πατάτας; Στη λογική οτι κάποιος δεν είναι με την ταυτότητα στο στόμα και οτι θα γίνουν και κάποια σχολεία, προφανώς όχι δεν μιλάμε για τσαμπουκαδες στην κίνηση και γενικότερα ταχύτητες στην πόλη.

    Σας κουρασα άλλη μια φορά συμπαθάτε με χωριανοί . Τα φώτα σας θα ήταν ιδιαιτέρως εκτιμητέα και εισακουστέα.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά

    50 km καθημερινά δεν αξίζει σε καμία περίπτωση οποιοδήποτε τετρακύλινδρο. Γενικά είναι ένα ήπιο μηχανάκι που θα μπορούσες να το τσουλάς χωρίς ιδιαίτερη εμπειρία. Το πρόβλημα είναι ότι ειδικά καλοκαίρι θα είσαι με αναμμένο το βεντιλατέρ μόνιμα και απλώς θα περιφέρεσαι χωρίς να σου προσφέρει κάτι ουσιαστικό, ενώ θα καις βαρέλια βενζίνης άνευ λόγου. Αν το πάρεις για βολτάδικο και κρατήσεις το Βαραντέρο για κάθε μέρα τότε θα είσαι αρχηγός.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #1582
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.198
    Έχει gsr φίλος μου καλός πολλά χρόνια τώρα και το έχω οδηγήσει πάμπολλες φορές.
    Τίμιο μηχανάκι με το ABS του,στέκεται άξια και σήμερα αλλά στην πόλη θα σε κουράσει,πρέπει να το δουλεύεις ψηλά,τετρακύλινδρο γαρ,άρα υψηλές θερμοκρασίες όπως είπε και ο Βασίλης.

  8. #1583
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μια ματιά έριξα σαν sv 650 και νομίζω ότι δεν βλέπεις τον κύριο όγκο των αγγελιών.




    Το ακούω συχνά, τα στατιστικά δεν μας απασχολούν, γνωρίζεις ότι έχει κάποιο θέμα;
    Αν είναι πέστο να κοστολογηθεί και να συνεχίσουμε.

    Σε άλλη περίπτωση το ,gladius είναι απλά το μεταγενέστερο sv σε καλύτερες τιμές και με πιο αστείο φανάρι..
    Δεν ήταν το νόημα της ανάρτησής μου αυτό. Προφανώς και δεν γνωρίζω αν έχει κάποιο θέμα. Απλά αν πάντα έχει 3-4 προς πώληση και δεν είναι κάποιο κοντά στην ευρύτερη περιοχή σου καταλήγει να μην είναι πραγματική επιλογή τελικά. Αν ο asxetost είναι Αθήνα και έχει έστω και ένα αγγελία από Αθήνα ή κάπου κοντά εννοείται να πάει να το δει.

  9. #1584
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    50 km καθημερινά δεν αξίζει σε καμία περίπτωση οποιοδήποτε τετρακύλινδρο. Γενικά είναι ένα ήπιο μηχανάκι που θα μπορούσες να το τσουλάς χωρίς ιδιαίτερη εμπειρία. Το πρόβλημα είναι ότι ειδικά καλοκαίρι θα είσαι με αναμμένο το βεντιλατέρ μόνιμα και απλώς θα περιφέρεσαι χωρίς να σου προσφέρει κάτι ουσιαστικό, ενώ θα καις βαρέλια βενζίνης άνευ λόγου. Αν το πάρεις για βολτάδικο και κρατήσεις το Βαραντέρο για κάθε μέρα τότε θα είσαι αρχηγός.
    Μακάρι να μπορούσα να το κρατήσω και το 125, δυστυχώς πάμε για όλα σε ένα πακέτο.

    Δοκτωρ επειδή κοιτάζω με όχι πάνω από 50.000 χλμ στο κοντερ αυτά που βλέπω οτι μένουν είναι πολύ περιορισμένα
    Έχω δει ενα Sv -S του 2006 με τον ανεμοθωρακα περίπου 40.000 χλμ στα 2.800€. Μακάρι να είναι ακόμα διαθέσιμο σε κανα μήνα
    Επίσης σταματάω εδώ γιατί το νήμα είναι gsr600. Άλλη μια φορά ευχαριστώ όλους σας!

  10. #1585
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Αν μπορεις να το παρεις σημερα γιατι να περιμενεις για το διπλωμα? (αφου θα το εχεις σε ενα μηνα οπως λες).
    Quod me nutrit... me destruit.....

  11. #1586
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Πρώτον γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω την αγορά/ ασφάλιση χωρίς δίπλωμα, θα μου πεις δήλωσε το σε ακινησία και βάλε κάποιον να στο φέρει στο κλειστό παρκινγκ. Δεν ξέρω, θα με τρώει πάρα πολύ να το κοιτάζω ένα μήνα χωρίς να μπορώ να το κινήσω στο δρόμο....
    Το είχα κάνει με το μωροντερο αλλά ήταν ένα μηχανάκι που δεν μου σήκωνε και την τρίχα, ήταν κάπως σαν η αναγκαία επιλογή στα μάτια μου για κάποιον με την δική μου ελλιπή οδηγική παιδεία και ελιππή σεβασμό στο πιθανό μέσο αυτοκτονίας που μπορεί να γίνει μια μοτοσυκλέτα.
    Τελευταία τροποποίηση από asxetost; 14/11/2023 στις 13:43.

  12. #1587
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    GSR...μια καρατιμονα για καλυτερο ελεγχο και εισαι αρχοντας.
    Μοτερακι καλο. Πλαισιο/ψαλιδι καλο...τι αλλο θες.
    Ι4 να δουλευει απροβληματιστα...και καλες βολτες.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #1588
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    50 km καθημερινά δεν αξίζει σε καμία περίπτωση οποιοδήποτε τετρακύλινδρο. Γενικά είναι ένα ήπιο μηχανάκι που θα μπορούσες να το τσουλάς χωρίς ιδιαίτερη εμπειρία. Το πρόβλημα είναι ότι ειδικά καλοκαίρι θα είσαι με αναμμένο το βεντιλατέρ μόνιμα και απλώς θα περιφέρεσαι χωρίς να σου προσφέρει κάτι ουσιαστικό, ενώ θα καις βαρέλια βενζίνης άνευ λόγου.
    Ό,τι είπε ο Βασίλης. Ως πρώην κάτοχος έχω να πω πως είναι καλή μηχανή (για τα λεφτά της) αλλά ακατάλληλη για τη χρήση που θες. Σε μεικτή χρήση υπολόγιζε 7-8 λίτρα ανά 100. Είχα δει και διψήφια κατανάλωση ουκ ολίγες φορές.

  14. #1589
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Δεν θα πω τίποτα άλλο, εκτός από οτι έχω δει πολύ συχνά 5.5 με το μωροντερο στα δικά μου χέρια. Δεν είναι για μένα το gsr από οτι συμπεραίνω, τουλάχιστον αυτή τη στιγμή και για αυτή τη χρήση που θέλω

  15. #1590
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.147
    Διαβαζα τα σχόλια και λέω δεν θα το πει κανείς; Επιτέλους το ειπαν 2.

    50 αστικά χλμ καθημερινά με 4κ 600αρι; Θα αρχίσεις να καλοβλέπεις τα ΜΜΜ.

    Δες κάτι σε δικύλινδρο, ίσως και μια κατηγορία σε κυβικά πιο κάτω (400-500).


    Τα cb500 πόσο πάνε; Όχι τα τελευταία, ας πουμε κοντά στο 15.
    Ευέλικτο, σπιρτόζικο και οικονομικό.

Παρόμοια θέματα

  1. z750 vs gsr600
    από cbf600sa στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 94
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2006, 02:02
  2. Που είναι το Gsr600 Oeeeoooo!!!!
    από sakattaq στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 16:01
  3. Suzuki GSR600 - Τα σχολια σας
    από oulas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 01:50
  4. GSR600 wanna be Z750
    από AFTER στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 16:41
  5. Test Drive GSR600 με... πτωση
    από oti-na-iz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2006, 08:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF